Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Watford - 2. ledna 2018   21:00

Manchester City
1' Sterling (Sané) • 13' Kabasele(vl.)  • 63' Agüero
3:1
(2:0)
Watford
82' Gray  (Carrillo)
Ederson – Walker, Stones (67. Danilo), Otamendi, Delph – De Bruyne (79. B. Silva), Fernandinho (71. Y. Touré), Silva (C) – Sané, Agüero, Sterling.
Bravo – Danilo, Gündoğan, Mangala, B. Silva, Zinčenko, Y. Touré.
Mason – Lennard, Wilkes
Etihad Stadium, Manchester
Watford
Gomes (C) – Janmaat, Wagué, Kabasele, Zeegelaar – Watson (62. Pereyra), Capoue (62. Cleverley) – Richarlison (83. Sinclair), Doucouré, Carrillo – Gray.
Karnezis – Prödl, Mariappa, Cleverley, Sinclair, Holebas, Pereyra.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Watford 3:1. Sterling dal nejrychlejší gól sezony

Držení míče: 77 % : 23 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:12.
Fotbalisté Manchesteru City v domácím utkání proti Watfordu nezaváhali a zvítězili 3:1. Lídr tabulky vykročil za plným bodovým ziskem hned v úvodu utkání a ve 13. minutě vedli po trefě Raheema Sterlinga a vlastním gólu Christiana Kabaseleho už 2:0. V 63. minutě pak náskok Citizens ještě zvýšil Sergio Agüero. Hosté se v 82. minutě alespoň dočkali čestného zásahu, o který se postaral Andre Gray. Ve zbytku utkání se pak hráči Watfordu ještě sympaticky snažili o vstřelení kontaktního gólu, ale žádnou větší příležitost si už nevytvořili.
90+4'
90+4'
Sergiovi Agüerovi byl odmáván ofsajd. Hosté mají čas ještě tak na jednu akci.
90+2'
Hosté to v závěru sympaticky zkoušejí. Marvin Zeegelaar však svůj centr přetáhl a na zadní tyč nabíhající Andre Gray neměl šanci hrát míč.
90+1'
Roberto Pereyra skončil v domácí šestnáctce na trávníku. Pokutový kop si však nevymodlil!
90+1'
Poměrně dost, ještě čtyři minuty.
90'
Pomalu se blíží závěr duelu, uvidíme, kolik času sudí ještě nastaví.
89'
Reheem Sterling se z pravé strany hnal na hostujícího gólmana. Gomese ale nepropálil!
89'
Domácí fotbalisté se ujali míče a ve zbytku utkání už ho budou chtít soupeři půjčit co nejméně.
87'
A závar v domácí šestnáctce! Po dlouhém nákopu odvrátil Yaya Touré míč pouze k Doucourému, který balón posunul na Andreho Graye. Jeho střelu zablokovala obrana Citizens.
85'
Hosté po čestném zásahu přeci jen trochu ožili a snaží se ještě potrápit favorita zápasu.
83'
Žlutou kartu dostává Roberto Pereyra (Watford FC).
83'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Jerome Sinclair.
82'
Watford právě vstřelil branku!
Hornets se po delší době osmělili a dokonce snižují! Centr Richarlisona z pravé strany vyboxoval Ederson zpět do pole. Akce Watfordu však pokračovala, André Carrillo obehrál Walkera a poslal míč před bránu na ANDREHO GRAYE, který už to měl vcelku snadné.
80'
Hosté v podstatě jen běhají bez míče. To pro ně musí být velmi frustrující.
79'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Bernardo Silva.
78'
Leroy Sané naservíroval míč proti noze Kevina De Bruyneho. Ten vypálil těsně vedle bližší tyče hostující brány!
76'
Na Sterlingův centr z pravé strany si nabíhal Leroy Sané. Ten ve skluzu zasáhl místo míče koleno brankáře Gomese. Ten se tak sbíral z trávníku s hodně bolestivou grimasou, ale omluvu domácího křídelníka přijal.
75'
Domácí fotbalisté místy předvádějí oku lahodící kombinace. Pep Guardiola postupně vypiloval styl hry dle svých představ.
73'
Příležitost Sergia Agüera, který vběhl do šestnáctky z levé strany. Jeho zakončení, které mířilo do vzdálenějšího horního rohu brány, vytěsnil konečky prstů pravé ruky Heurelho Gomes!
71'
Do konce utkání zbývá dvacet minut. Citizens suverénně kráčejí za dalšími třemi body.
71'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Yaya Touré.
68'
De Bruyne uvolnil Leroye Saného nádhernou patičkou. Do střely německého fotbalisty obětavě skočil Christian Kabasele.
67'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází John Stones, přichází Danilo.
67'
Domácí drží míč na svých kopačkách. Nyní skončila nad břevnem střela Kevina De Bruyneho.
65'
O vítězství Citizens je asi definitivně rozhodnuto. Hosté se budou chtít vyhnout většímu přídělu.
63'
Manchester City právě vstřelil branku!
SERGIO AGÜERO se dočkal gólu! Po dalším nakrátko rozehraném rohu poslal z pravé strany před bránu prudký centr Kevin De Bruyne. Brankář Gomes míč v rukavicích neudržel a Sergio Agüero už měl jednoduchou úlohu – 3:0.
62'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Ben Watson, přichází Roberto Pereyra.
62'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Tom Cleverley.
61'
Domácí opět rozehráli nakrátko a zatím drží míč.
60'
Domácí rozehráli nakrátko. Na De Bruyneho centr si na zadní tyči naskakoval Otamendi, ale jeden z bránících hráčů před ním uklidil míč na další roh.
60'
Po sraženém centru De Bruyneho bude následovat další roh.
59'
Hosté se ale ubránili.
59'
Náznak další domácí příležitosti. David Silva rozbíhal Kevina De Bruyneho, kterému míč na poslední chvíli vypíchl Janmaat. Domácí budou zahrávat roh.
57'
Domácí fanoušci se zlobí, dožadují se penalty! Sergio Agüero se v šestnáctce snažil natlačit před obránce Waguého, který ho skluzem poslal k zemi. Podle rozhodčího Masona šlo ale o čistý obranný zákrok.
56'
Sergio Agüero posouval z první míč na Davida Silvu. Tomu obrana hostí nedovolila zakončit.
55'
Saného centr od rohového praporku směřoval do míst, kde číhal John Stones. Ten se však k hlavičce nedostal.
54'
Nyní si naváděl míč na střelu Sergio Agüero. Míč byl sražen na roh.
54'
Marvin Zeegelaar dokázal včasným pádem pod nohy Raheema Sterlinga zamezit ohrožení brány Watfordu. Obránce hostí si připsal čisté odebrání míče.
53'
Domácí teď trochu zpomalili tempo hry. Nahrávají si na půlící čáře.
51'
Kevin De Bruyne zkusil překvapit brankáře Gomese přímou střelou. Zamířil však jen do boční sítě.
50'
Výborně hrajícího Leroye Saného sestřelil skluzem Janmaat. Standardní situace v podobě zkráceného rohu pro domácí.
49'
Po přihrávce Saného se snažil natlačit do střelecké pozice David Silva. Před sebe ho však čistým zákrokem nepustil Molla Wagué.
48'
Velkou šanci prováhal Sergio Agüero. Tomu adresoval naprosto přesný centr Raheem Sterling, ale argentinský útočník míč hlavou špatně trefil a brankáře Gomese neohrozil.
47'
V ofsajdu byl přistižen hostující Richarlison.
46'
O přestávce nedošlo k žádnému střídání. I manažer Watfordu Marco Silva dal své jedenáctce ještě šanci i pro začátek druhé půle
46'
První poločas vyšel mnohem lépe lídrovi tabulky z Manchesteru, který vede nad Watfordem 2:0. Vše podstatné se událo už na začátku utkání, kdy domácí dominovali. Hned v 1. minutě se prosadil Raheem Sterling, jemuž krásně připravil míč na zadní tyč centrující Leroy Sané. Ve 13. minutě si navíc srazil De Bruyneho nahrávku do vlastní sítě obránce Watfordu Christian Kabasele. Citizens pak s dvougólovým náskokem v kapse trochu polevili a pustili do velké šance Andreho Graye, který však neprostřelil brankáře Edersona.
45+2'
45+2'
Na závěr poločasu přišla ještě šance Citizens. Raheem Sterling rozběhl na pravém křídle Kevina De Bruyneho, který balón předložil do šestnáctky Sergiovi Agüerovi. Ten ale nevystřelil tak razantně, jak zřejmě chtěl a Gomes balón chytil.
45+1'
Rozhodčí Lee Mason nastaví první poločas o dvě minuty.
45'
Kevin De Bruyne poslal míč do velmi nebezpečného prostoru. Sergio Agüero však na jeho nabídku nedosáhl a tak se bude jen kopat od brány Watfordu.
45'
Sterlinga přistrčil Watson. Domácí mají k dispozici standardní situaci.
43'
Étienne Capoue se svým důrazem prosadil až do zakončení. Jeho střelu z levé strany šestnáctky pokryl bez větších problémů Ederson.
42'
Fernandinho našem vynikajícím pasem Raheema Sterlinga. Ten svůj těžký halfvolej ale nenasměroval mezi tyče.
42'
Gomes už je připraven pokračovat ve hře.
40'
Po delší době registrujeme dobrou šanci Manchesteru City! De Bruyne si na pravém křídle vyměnil míč se Sterlingem a poslal před bránu přízemní centr. Na malém vápně se nacházel Sergio Agüero, jemuž balón sebral přímo z kopačky Heurelho Gomes. Brankář Watfordu se ale při zákroku zranil a bude potřebovat ošetření.
38'
Průnik Richarlisona skončil poměrně kuriózně. Hostující hráč se bez cizího přičinění zahnal za postranní čáru.
37'
Svou chuť do hry opět ukázal Leroy Sané, který zpětnou přihrávkou málem vytvořil šanci pro své spoluhráče. Nakonec to zkusil zpoza šestnáctky David Silva, jenž ale pálil hodně nepřesně.
36'
Držení míče – 75 % : 25 %
34'
Na hranici šestnáctky se dostal k balónu Sergio Agüero a snažil se s ním projít až před Gomese. Přes trojici protihráčů se však k zakončení nedostal.
33'
Domácí nadále drží míč na svých kopačkách a nikam s ním nepospíchají.
32'
Průnik Richarlisona po pravém křídle domácí zastavili. Bleděmodří se nyní snaží uklidnit hru přihrávkami ve středu hřiště.
30'
Rohový kop Watfordu už další nebezpečí pro svatyni Citizens nepřinesl.
29'
Andre Gray měl na kopačce snížení! Hostující útočník obdržel krásnou přihrávku do běhu od Capoueho a z pravé strany se řítil na domácí bránu. Jeho zakončení vytěsnil pravou rukou vedle vzdálenější tyče brankář Ederson!
28'
Na pravé straně měl před sebou dost prostoru Daryl Janmaat, který to nakonec zkusil z uctivé vzdálenosti. Nizozemský krajní bek netrefil domácí bránu.
27'
Kevin De Bruyne chtěl narážet Sterlingovi, ale ten se nerozběhl. Belgičan se svému spoluhráči omlouvá za nedorozumění.
25'
Další faul Davida Silvy, poslal k zemi Richarlisona. Španělský záložník už by měl být opatrný.
24'
David Silva se nechal obrat o míč Benem Watsonem, kterého vzápětí chytil za dres. Kapitán Citizens dostává žlutou kartu, byť se mu to vůbec nelíbí.
23'
Raheem Sterling narazil do bránícího Andrého Carrilla, kterému byl odpískán faul. Domácí tak zůstávají u míče.
22'
Domácí hráči zapojují do hry i brankáře Edersona.
21'
Hra se v posledních minutách přeci jen trochu uklidnila. Fotbalisté z bleděmodré části Manchesteru vedou o dva góly a nemusejí nikam spěchat.
20'
Brankář Ederson rozehrál na Otamendiho, který byl napadán Richarlisonem. Argentinský stoper si však míč dobře pokryl tělem a nechal se faulovat.
19'
Teď ale bude vhazovat na útočné polovině Marvin Zeegelaar.
18'
Hostující fotbalisté se jen brání, s míčem se moc nepotkávají.
17'
Další domácí gól mohl přidat Kevin De Bruyne. Ten zahrával přímý kop poblíž levého rohu šestnáctky a svou střelou orazítkoval břevno Gomesovy svatyně! Dorážka Stonese pak skončila v rukavicích gólmana Watfordu.
15'
Fotbalisté Manchesteru City mají utkání skvěle rozehrané. Hráči Watfordu se asi začínají obávat debaklu.
13'
Domácí jasně dominují a zvyšují svůj náskok! David Silva rozběhl Kevina De Bruyneho, který chtěl míč předložit před bránu Sergiovi Agüerovi. Tuto spolupráci se snažil překazit obránce CHRISTIAN KABASELE, jenž si však ve skluzu nešťastně srazil balón do vlastní sítě – 2:0.
12'
Leroy Sané zatím hraje výborný zápas. Po spolupráci se Silvou opět servíroval míč na zadní tyč Sterlingovi. Tentokrát však stačila zakročit obrana Watfordu.
10'
David Silva se snažil poslat balón na zadní tyč, kde tušil náběh některého ze spoluhráčů. Pro míč si však doskočil brankář Gomes.
8'
Poprvé zahrozil Watford! Na dlouhý pas za obranu si naběhl Andre Gray, který by už postupoval sám na bránu, ale Ederson bleskově vystartoval dopředu a nedal útočníkovi Hornets prostor ke skórování.
7'
Otamendi se snažil najít Raheema Sterlinga. Ten však míč nezpracoval a hosté tak budou vhazovat.
5'
Málem to bylo o dva góly! Domácí předvedli krásnou akci, na jejímž konci nahrál Sané pod sebe Johnovi Stonesovi, který ještě zůstal po předchozím rohu v šestnáctce. Obránce Manchesteru City pálil ve velké šanci nad břevno.
4'
A to také dělají. Sergio Agüero vybojoval pro domácí roh.
3'
Citizens si takový začátek jistě vysnili. Teď mohou hrát v klidu svůj útočný fotbal.
1'
Neskutečný začátek zápasu v podání domácího týmu! David Silva našel na levém křídle rozběhnutého Leroye Saného, který poslal přízemní centr na zadní tyč a RAHEEM STERLING balón pohodlně napálil do sítě. Heurelho Gomes neměl šanci zakročit.
1'

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – Sané, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Gündoğan, Mangala, B. Silva, Zinčenko, Y. Touré.

Watford FC: Gomes (C) – Janmaat, Wagué, Kabasele, Zeegelaar – Watson, Capoue – Richarlison, Doucouré, Carrillo – Gray.
Náhradníci: Karnezis – Prödl, Mariappa, Cleverley, Sinclair, Holebas, Pereyra.

Rozhodčí: Mason – Lennard, Wilkes.
Kevin De Bruyne se dal nakonec po zákroku Puncheona natolik dohromady, že ho dnes může domácí manažer Guardiola využít. Belgičan tak neschází v základní sestavě.
Manchester City (1. místo, 19 – 2 – 0, skóre 61:12, 59 bodů)
Citizens letos podvedením manažera Pepa Guardioly jedou. Rekordní sérií osmnácti výher v řadě utekli všem konkurentům a už teď se zdá, že je o držiteli titulu v této sezóně rozhodnuto. Vítězná šňůra skončila až v posledním zápase roku 2018 na půdě Crystal Palace, který skončil bezgólovou remízou a to ještě brankář Ederson chytil v nastaveném čase domácím penaltu. Bleděmodří poté navíc přišli o Kevina De Bruyneho, který opouštěl po skluzu Puncheona trávník je za pomoci dvou spoluhráčů.

Posledních 5 zápasů Man. City v PL:
Swansea – Man. City 0:4
Man. City – Tottenham 4:1
Man. City – Bournemouth 4:0
Newcastle – Man. City 0:1
Crystal Palace – Man. City 0:0
Watford FC (10. místo, 7 – 4 – 10, skóre 30:37, 25 bodů)
Fotbalisté Watfordu po velmi dobrém vstupu do sezóny, kdy se pohybovali i na pohárových příčkách, v poslední době znatelně polevili a začali se propadat tabulkou. Z posledních osmi zápasů si totiž připsali jedinou výhru a k tomu jednu remízu. Na Boxing day sice přehráli 2:1 Leicester, ale tento úspěch den před Silvestrem znegovali domácí porážkou 1:2 se Swanseou.

Posledních 5 zápasů Watfordu v PL:
Crystal Palace – Watford 2:1
Watford – Huddersfield 1:4
Brighton – Watford 1:0
Watford – Leicester 2:1
Watford – Swansea 1:2
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu a obzvláště toho anglického! V úterý se dohrává 22. kolo Premier League, které zakončí duel vedoucího Manchesteru City s desátým Watfordem. Letošní ligový suverén sice naposledy přišel o rekordní vítěznou šňůru, ale proti Hornets bude i tak obrovským favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.