Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Bournemouth - 13. prosince 2017   21:00

Manchester Utd.
25' R. Lukaku (Mata)
1:0
(1:0)
de Gea – A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Shaw (83. Young) – Mata, N. Matić – Martial (66. Rashford), Lingard (71. A. Herrera), McTominay – R. Lukaku.
Romero – Blind, A. Herrera, Ibrahimović, Lindelöf, Rashford, Young.
Scott – Nunn, West
Old Trafford, Manchester
Bournemouth
Begović – A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels – C. Wilson (71. Afobe), Gosling (77. L. Cook), Arter, Fraser – Stanislas (71. Defoe) – J. King.
Boruc – Afobe, S. Cook, L. Cook, Defoe, Ibe, Surman.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Bournemouth 1:0

Dnešní zápas je u konce, Manchester United doslova utrpěl vítězství na domácím hřišti. Bournemouth byl jasně aktivnějším týmem, David de Gea si připsal hned sedm zákroků, zatímco Begovič pouze jeden jediný. Domácí si tak připisují cenné tři body a zůstávají nadále druzí, Bournemouth je stále čtrnáctý. Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+4'
90+4'
Hosté to sehráli velmi dobře, k zakončení se dostal Ryan Fraser z osy hřiště, ale David de Gea jeho pokus zlikvidoval!
90+4'
Bournemouth si v závěru vybojoval standardní situaci ze samé hranice velkého vápna. K míči se staví Arter a Daniels.
90+3'
Rashford se pokusil napálit clonícího obránce, ale marně, ten uhnul, a tak mohou hosté mířit kupředu.
90+2'
Mata doběhl s míčem až do vápna, ihned hledal Lukakua, jehož střelu zblokoval Aké. Domácí už s rozehráním skutečně nespěchají a hrají s míčem u rohového praporku.
90+1'
Herrera se precizně vrátil do obrany, poté ale chyboval, když míč zakopl pouze do zámezí, hosté zůstanou u míče.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Do vápna Manchesteru přilétly hned dva centry, ani jeden z nich ale nenabídl hostům možnost zakončit.
89'
Francis si naběhl za obranu soupeře, Smalling úplně zaspal a málem z toho bylo pro domácí neštěstí. Po centru Francise se k zakončení dostal Afobe, ale míč trefil ze záklonu, a tak neměl de Gea téměř žádnou práci.
89'
Centr Danielse byl sražený na rohový kop, z něj ale nedokázal Bournemouth nic vytěžit, centr na přední tyčku odvrátil Young.
88'
Lukaku ztratil míč na vlastní polovině, toho by Bournemouth mohl využít.
87'
Nedokázal z něj ani nic vytěžit, další centr, který skončil v moci Begoviče. Hosté se ihned ženou do rychlého kontru.
86'
Manchester United si vybojoval rohový kop, rozhodně ale nikam nespěchá s jeho rozehráním.
85'
Bourhemouth začíná svého soupeře mačkat u jeho vápna, Manchester je nyní nesmírně pasivní a mohlo by se mu to vymstít.
83'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Luke Shaw, přichází Ashley Young.
82'
Bournemouth se dostal po rychlém brejku k velmi slibnému zakončení! Defoe dostal přesný pas do vápna, obhodil si Jonese, ale jeho dělovka skončila pouze na připraveném de Geovi.
81'
K zakončení se po pár odrazech ve vápně dostal Aké, ale jeho hlavička skončila vysoko nad břevnem.
80'
Shaw odvrátil míč na rohový kop, ten bude zahrávat Daniels.
78'
Rashford nyní dobře vynesl míč na útočnou polovinu, tam si ale neporozuměl se Shawem.
77'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Dan Gosling, přichází Lewis Cook.
77'
Jones vyskočil nejvíce a míč odhlavičkoval daleko z vápna. Navíc byl faulovaný, a tak bude Manchester rozehrávat.
76'
Jones odklidil centrovaný míč do zámezí, Afobe se tak k zakončení vůbec nedostal.
75'
Manchester do rozehrávky zapojil i brankáře, Bournemouth začíná být nepříjemný s příchodem dvou ofenzivních hráčů.
74'
Defoe se dostal ke střele po třech minutách na hřišti, ale jeho rána neměla dostatečnou razanci.
73'
Mata se dostal ve vápně k zakončení, ale jeho střelu Begovič vytěsnil vedle. Naděje Bournemouthu na bodový zisk tak stále žijí.
72'
Rashford vyslal z dobrých dvaceti metrů dělovou ránu, která orazítkovala spojnici Begovičovy branky! Teď musel hostům spadnout velký kámen ze srdce.
71'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Ander Herrera.
71'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Jermain Defoe.
71'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Benik Afobe.
69'
Bournemouth chystá střídání, hned dva útočníci půjdou na hřiště. Tohle bude pro obranu United velká zkouška.
68'
Hosté si z rohu odnesli maximálně tak starosti. McTominay rozběhl brejk United, Rashford předal ve vápně míč Lingardovi, ten ale zakopl a před zakončením spadl.
67'
Hosté si vybojovali výhodu rohového kopu.
67'
Vysoká noha Lingarda přerušila hru, Bournemouth bude rozehrávat na vlastní polovině.
66'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Marcus Rashford.
65'
Stanislas fauloval Shawa, ostrý šlapák na holeň se ale obešel bez karty. Dnes to není jeho první přestupek a přesto bez potrestání.
64'
Arter vidí žlutou kartu za faul na Lingarda z dvaašedesáté minuty.
63'
Martial si neporadil v souboji jeden na jednoho s Francisem, Manchester ale u míče zůstane.
61'
Romelu Lukaku měl před sebou pouze Begoviče, ale nedokázal jej prostřelit. Míč se odrazil k volnému Martialovi na malé vápno, ale ten nepochopitelně přestřelil!
59'
I akce Manchesteru měla jepičí život, nyní se znovu o kombinaci snaží hráči z hrabství Dorset.
58'
Bournemouth se u míče příliš dlouho neohřál, Manchester má míč opět na kopačkách a míří kupředu.
57'
Lukaku našel ve vápně Lingarda, ten byl ale obklíčen obranou hostí, a tak nemohl nikudy projít a musel přihrát dozadu.
55'
Na centr od rohového praporku si jako první naskočil Begovič a míč zachytil do rukavic.
55'
Mata se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna, ale jeho pokus byl zblokovaný, bude z toho roh.
54'
Red Devils drží míč na útočné polovině a kombinují, zatím ale pouze v místech, odkud nemohou přidat druhý zářez.
52'
Shaw faulovaný u postranní čáry, Manchester bude rozehrávat na středu hřiště.
50'
Martial prosprintoval do vápna, tam jej ale poslal k zemi Smith. Sudí ukazuje, že se o faul nejednalo. A nutno dodat, že rozhodl správně.
49'
Lukaku se ve vápně zbavil svého strážce, ihned se snažil stříleným centrem najít někoho ze spoluhráčů, ale brankář Begovič si míč vyhlídl a zachytil jej.
48'
Stanislas poslal tvrdým skluzem Jonese k zemi, Manchester bude rozehrávat u vlastního vápna.
46'
První poločas je za námi a přinesl nám pouze jednu branku. O tu se postaral v pětadvacáté minutě po pěkném centru Maty Romelu Lukaku. Bournemouth se anglického giganta nezalekl a hraje velmi dobře, několik příležitostí musel de Gea likvidovat. Uvidíme, co nám druhý poločas nabídne, zůstaňte s námi!
45+2'
45+2'
Chyba domácích při rozehrávce, Fraser se pokusil zakončit z ostrého úhlu, neboť de Gea byl vyběhnutý a střelu vůbec nečekal. Španěl se ale stihl vrátit a pokus zastavil.
45+1'
Míč se odráží kolem středové čáry, ani jeden z týmů se nemůže dostat k vápnu soupeře.
45'
Nastavovat se budou 2 minuty.
43'
Lukaku si vyšlápl na Artera a tvrdě jej sestřelil. Sudí vytahuje žlutou kartu.
42'
Martial dostal do vápna ideální centr, ale při přebírání míče se nacházel v milimetrovém ofsajdu.
41'
Martial vyslal kolmici mezi Lingarda a Shawa, ti se ale spolu nedohodli a k míči se nevydal ani jeden.
39'
Nedovolený zákrok Lingarda nebyl oceněn žlutým kartónkem, Bournemouth bude rozehrávat.
38'
Hra byla delší dobu přerušena pro zranění Harryho Artera, nyní už je ale za postranní čarou, a tak můžeme pokračovat.
36'
Lukaku se hnal dopředu, ale zapomněl míč za sebou, Belgičan na tom není psychicky vůbec dobře.
34'
Děsivá chyba Lukakua ve vápně! S Manchesterem City si přispal dvě asistence na góly soupeřů, nyní měl málem další. Po rohu soupeře nedokázal míč dobře odkopnout, poslal jej pouze na volného Francise, který naštěstí pro Manchester vysoce přestřelil.
33'
Fraserův centr zblokoval Valencia na rohový kop.
32'
Shaw hledal ve vápně nabíhající spoluhráče, ale Daniels se k míči dostal první a míč odkopl do bezpečí.
31'
Stanislas vyslal na branku United dělovou ránu, tu ještě lehce tečoval Jones, což způsobilo brankáři značné problémy. Španěl ale ukázal, proč je považován za nejlepšího brankáře současnosti a pokus zlikvidoval.
30'
Z tohoto mráčku nezapršelo, Manchester United další branku nepřidal.
29'
Luke Shaw se elegantně prosmýkl do vápna, centroval, ale jeho míč byl sražen do zámezí, roh.
28'
Žlutou kartu dostává Dan Gosling (AFC Bournemouth).
27'
Manchester drží míč a snaží se o kombinace, které by přinesly další gól v síti Begoviče.
25'
Manchester United právě vstřelil branku!
Manchester United se ujímá vedení 1:0! Martial brilantně proklouzl po levém křídle, předal míč Matovi, který milimetrovým centrem našel hlavičku ROMELA LUKAKUA. Ten dokázal trefit horní růžek branky, ale z gólu se na rozdíl od jeho spoluhráčů vůbec neradoval. Sám ví, že je momentálně v krizi. Probere ho právě tato branka?
25'
Lingard se vydal směrem do vápna soupeře, ale na posledního obránce nevyzrál.
24'
Bournemouth nyní hraje mnohem lépe než Manchester, Gosling si obhodil soupeře ve vápně, ihned pálil, ale de Gea jistě zakročil.
23'
Z rohového kopu se jim nepodařilo nic vytěžit, nicméně na míči zůstali nadále.
22'
Daneils vyslal ze dvaceti metrů štiplavou ránu, kterou musel de Gea poměrně těžkým zákrokem zneškodnit. Hosté budou zahrávat roh.
21'
Fraser vybojoval rohový kop pro Bournemouth.
20'
King si v souboji jeden na jednoho neporadil s Jonesem, David de Gea tak opět může poděkovat své obraně, že nemusel zasahovat.
19'
Martial si seběhl z levé strany blíže ke středu, pokusil se nacentrovat na zadní tyčku, ale Lukaku by potřeboval měřit o půl metrů více, aby na míč dosáhl.
18'
Ostrý faul Lukakua se nepochopitelně obešel bez karty, Belgičan může být hodně rád, že sudí nepostřehl šlapák, kterým projel kotníky Akého.
17'
Po tomto rohu se k zakončení dostal Stanislas, ale jeho rána byla zblokovaná.
16'
Bournemouth zahrával rohový kop, ale nedokázal z něj nic vytěžit, Jones se zorientoval nejrychleji a centrovaný míč odvrátil do zámezí. Další roh.
15'
Lingard dostal přihrávku do vápna, vybojoval rohový kop, ale sudí špatně ukázal, že se bude odkopávat.
13'
Lukaku si nabíhal do vápna, ale nedostal od Maty přesný míč, Begovič bude odkopávat od své branky.
13'
Přihrávka Lukakua byla nepřesná, domácí ale přesto udrželi míč na vlastních kopačkách.
12'
McTominay vybojoval ztracený míč na útočné polovině, a tak může Manchester znovu útočit.
11'
Manchester United kombinuje na útočné polovině, zatím ale pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
9'
Valencia nyní nadvakrát čistě odzbrojil Frasera před vápnem United, David de Gea tak mohl zůstat klidný.
8'
Mata se sice dostal za obranu soupeře, ale při přebírání míče byl dle pomezního v ofsajdovém postavení. Opakovaný záběr toto tvrzení vyvrátil, avšak rozhodčí se musí rozhodovat bez něj.
7'
Manchester United zahrával standardní situaci, ale centrovaný míč nenalezl nikoho z domácích hráčů, a tak se skóre měnit nebude.
6'
Jeden z hostujících hráčů se nyní dostal s míčem do vápna, pálil, ale jeho rána byla zblokovaná domácí obranou.
5'
Další faul, tentokrát ale na straně hostujícího Bournemouthu. Harry Arter také vyvázne bez karty.
3'
Antonio Valencia si v souboji počínal velmi ostře, což mu u sudího nemohlo projít. Graham Scott ale volí pouze slovní domluvu.
2'
Scott McTominay našel přesně Matu, ten ihned odcentroval na Lingarda, jenž se pokusil zakončit akrobaticky, ale míč netrefil ideálně.
1'

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, P. Jones, Shaw – Mata, N. Matić – Martial, Lingard, McTominay – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Blind, A. Herrera, Ibrahimović, Lindelöf, Rashford, Young.

AFC Bournemouth: Begović – A. Smith, Francis (C), Aké, Daniels – C. Wilson, Gosling, Arter, Fraser – Stanislas – J. King.
Náhradníci: Boruc – Afobe, S. Cook, L. Cook, Defoe, Ibe, Surman.

Rozhodčí: Scott – Nunn, West.
Dobrý večer! Vítám vás u online přenosu z anglické Premier League! Na programu je duel, ve kterém změří síly Manchester United a AFC Bournemouth. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.