Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Huddersfield Town - 3. února 2018   16:00

Manchester Utd.
55' R. Lukaku (Mata) • 68' Alexis Sánchez
2:0
(0:0)
de Gea – A. Valencia (C), Smalling, Rojo, Shaw – McTominay, N. Matić – Mata (71. Rashford), Lingard (65. P. Pogba), Alexis Sánchez – R. Lukaku (78. Martial).
Romero – Lindelöf, P. Pogba, Carrick, Young, Martial, Rashford.
Attwell – Long, Lennard
Old Trafford, Manchester
Huddersfield Town
Lössl – Zanka, Schindler (59. Hefele), T. Kongolo – Smith (C), Biling (33. Mooy), Hogg, Hadergjonaj – van La Parra (69. Ince), Quaner – Depoitre.
Coleman – Malone, Hefele, Mooy, Pritchard, Ince, Mounié.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Huddersfield 2:0

Defenzivní taktika Huddersfieldu slavila na Old Trafford úspěch 55 minut. Pak však přišel centr Maty, který uklidil do sítě Romelu Lukaku a bylo jasné, že jen obrana už hostům k úspěchu stačit nebude. Jiný herní plán pro toto utkání si však manažer David Wagner nepřipravil a v 68. minutě navíc jeho svěřenci inkasovali druhý gól. Alexis Sánchez sice penaltu za faul na svou osobu neproměnil, ale z dorážky se už nemýlil. Chilský fotbalista tak mohl oslavit svou první trefu v dresu Red Devils. Manchester si tak v tabulce pojistil druhé místo, hosté naopak po páté prohře v řadě klesli na sestupové příčky.
90+4'
90+2'
Útočnou akci Huddersfieldu podpořil obránce Kongolo. Neprosadil se však přes Valenciu a tak se bude jen kopat od brány United.
90+1'
Rozhodčí Attwell nastaví ještě tři minuty.
90'
Centr Antonia Valencii dolétl jen do rukavic Jonase Lössla.
88'
Míč se dostal od Rashforda přes Martiala až k Sánchezovi. Ten byl v dobré střelecké pozici, ale ideální moment pro zakončení prováhal a Mooy ho následně vytlačil až mimo šestnáctku.
87'
Mooy se pokusil vysunout Depoitreho, který na balón nedosáhl. Míč sbírá David de Gea.
87'
Zápas se už spíše v pohodovém tempu dohrává, domácí nikam nepospíchají.
85'
V Manchesteru se spustil poměrně hustý liják. Domácím to v tuto chvíli ale asi nevadí.
83'
Vypadalo to, že Laurent Depoitre si vybíhal pro míč z ofsajdového postavení. Rozhodčí tuto situaci pustili, ale poté následovala nepřesná přihrávka hostujícího útočníka.
81'
Hadergjonaj přenesl hru na levé křídlo, kde byl Tom Ince. Ten si však s balónem naběhl jen do obránce Smallinga.
80'
Držení míče – 77 % : 23 %
79'
Spolupráce Valencii s Rashforcem skončila centrem prvně jmenovaného. Ten našel jen hlavu obránce Terriers.
78'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Anthony Martial.
76'
Pogba a Rashford si vyměnili míč a druhý jmenovaný mohl odcentrovat. Obrana hostí však byla připravena.
75'
Red Devils drží míč na svých kopačkách. Hosté asi nemají síly na to, aby předvedli nějakou výraznější ofenzivní aktivitu.
73'
Domácí po trápení, které si s obranou soupeře užili v prvním poločase, už pevně drží otěže utkání a míří za třemi body.
71'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Marcus Rashford.
69'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Rajiv van La Parra, přichází Tom Ince.
68'
Manchester United právě vstřelil branku!
Střelu ALEXISE SÁNCHEZE z penaltového puntíku sice Jonas Lössl vyrazil, ale chilský reprezentant vyražený míč doběhl a uklidil ho do volné svatyně Terriers – 2:0.
68'
Alexis Sánchez (Manchester United) neproměňuje pokutový kop.
67'
Alexis Sánchez přepadl přes nohu Hefeleho a domácí budou kopat penaltu!
66'
Romelu Lukaku měl před sebou posledního hostujícího obránce. Chtěl si ho obhodit, ale Zanka mu balón sebral.
65'
Mata volil centr, který obrana Huddersfieldu odvrátila. Pokračující akce United pak vyústila v centr, který našel hlavu Romela Lukaka, jenž zamířil nad.
65'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Paul Pogba.
64'
Alexis Sánchez byl faulován Michaelem Hefelem. Ten dostává žlutou kartu a ještě se bude kopat přímý kop z hodně výhodné pozice.
62'
Lukaku nahrál Matovi do ofsajdu. Španěl nicméně děkuje svému spoluhráči za přihrávku.
61'
Alexis Sánchez chtěl poslat do šance Jesseho Lingarda. Nový muž na hřišti, Michael Hefele, si ale dobře splnil své defenzivní povinnosti.
59'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Christopher Schindler, přichází Michael Hefele.
59'
Jonathan Hogg sundal ve středu hřiště Lingarda. Dostává žlutou kartu.
57'
Domácí se tedy konečně prosadili. Huddersfield teď bude muset něco ukázat i směrem dopředu.
55'
Domácí konečně prolomili obrannou linii nováčka soutěže! Po neúspěšném průniku Sáncheze dokázal Nemanja Matić posunout míč na levé křídlo, kde byl Juan Mata. Ten poslal do šestnáctky přesný centr, který ROMELU LUKAKU uklidil halfvolejem k tyči Lösslovy brány. S tím už německý gólman ve službách Huddersfieldu nic dělat nemohl.
53'
Za míčem je všech 10 hráčů Huddersfieldu. Tomu se říká zaparkovat autobus.
52'
Hráči Manchesteru ale nic nevymysleli. Rozehrávat bude Lössl.
51'
Sánchez byl faulován Jonathanem Hoggem. Standardní situace pro domácí.
49'
Další střela Alexise Sáncheze, která ale znovu neprolétla až na Lössla. Hosté brání velmi srdnatě a důsledně.
48'
Další souboj těchto hráčů skončil faulem Smithe. Hostující kapitán vidí žlutou kartu.
47'
Alexis Sánchez se dostával už do téměř gólové situace. Do jeho střely však obětavě skočil Tommy Smith!
46'
Máme za sebou první poločas, který nepřinesl gól ani na jedné straně. Hosté velice dobře brání a co přes jejich defenzivu prošlo, pochytal spolehlivý Jonas Lössl. Nutno dodat, že Manchester měl asi kopat penaltu, zákrok Kongola na mladíka McTominaye z 19. minuty však rozhodčí Attwell přešel.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Alexis Sánchez (Manchester United).
45+1'
Rozhodčí nastaví poločas o dvě minuty.
45+1'
Hosté si po rohovém kopu vytvořili slušný tlak, ale z něho rezultoval jen zblokovaný pokus Aarona Moye. Následoval protiútok Red Devils, ale Teriéři se stačili rychle vrátit.
45'
Hosté se teď dokonce vyřítili do rychlého protiútoku, který vyvrcholil centrem Quanera. Ten srazil na roh Smalling.
44'
Domácí už působí trochu bezradně. Huddersfield dnes vsadil na pevnou defenzivní hráz, která zatím funguje.
42'
Po rychlé narážečce s Lingardem se hnal proti Lösslovi Romelu Lukaku. Hostující brankář však rychle vyběhl a zmařil rodící se šanci soupeře. Lössl je dnes zatím opravdovou oporou svého týmu.
41'
Blíží se závěr první půle a hosté stále drží na Old Trafford bezgólový stav. To je pro ně lichotivá vizitka.
40'
Po standardní situaci zakončoval na zadní tyči osamocený Chris Smalling. Byl ale v ofsajdu a Lössl jeho hlavičku stejně dokázal reflexivně vyrazit.
39'
Juan Mata byl smeten Collinem Quanerem. Zajímavá standardní situace pro domácí.
37'
Do velké šance se dostával Jesse Lingard. Ten chtěl obejít vybíhajícího Lössla, ale zahnal se do ostrého úhlu a hostující gólman se navíc proti němu opět stačil postavit a pokrýt zakončení ofenzivního hráče United.
36'
Rozehrávka na přední tyč, kde se snažil zakončovat Laurent Depoitre. Jeho pokus byl ale zablokován.
35'
Po obranném zákroku Roja budou hosté zahrávat první roh!
33'
Hosté střídají. Hřiště opouští Philip Biling, nastupuje Aaron Mooy. Těžko říci, zda jde o vynucené střídání, nebo zda se rozhodl pro změnu manažer Wagner.
33'
Alexis Sánchez vyrážel do rychlého brejku. Tentokrát ho zastavil tvrdě, ale naprosto čistě, Rajiv van La Parra.
31'
Hosté hrají ve vlastním vápně hodě riskantně. Kongolo zajížděl skluzem proti zakončujícímu Sánchezovi a měl štěstí, že protihráče netrefil. To by byl jistě penaltový zákrok.
30'
Mata hledal v pokutovém území Romela Lukaka, na kterého balón v přehuštěném prostoru neprošel.
29'
V pokutovém území skončil na zemi Alexis Sánchez. Gesty se dožadoval penalty, ale tady měla být spíše udělena žlutá karta za simulování. Nikdo z hostujících obránců se Sáncheze nedotkl.
28'
Juan Mata následně dojel Zanku a za to dostává žlutou kartu.
27'
Pěknou střelu vypustil z hranice šestnáctky Alexis Sánchez. Jeho rána směřovala k levé tyči, ale Lössl míč dokázal vyrazit!
25'
Hosté hrají pěkně od podlahy, po dalším faulu budou United rozehrávat. José Mourinho si marně žádá udělení žluté karty pro van La Parru.
24'
Rajiv van La Parra fauloval McTominayho, ten je dnes zatím pořádně bit. Rozhodčí domácím poskytl výhodu.
23'
Žlutou kartu dostává Philip Biling (Huddersfield Town).
22'
Dobré přenesení hry na Lukea Shawa, který se snažil míč natlačit před bránu. Stopeři Huddersfieldu ale byli velmi pozorní.
21'
José Mourinho ještě o celé situaci rozmlouvá se čtvrtým rozhodčím Mikem Deanem. Hra byla mezitím znovu zahájena.
20'
Mladý domácí záložník podstupuje po zákroku Kongola ošetření, ale snad bude v pořádku.
19'
Velký závar před hostující bránou! Lössl vyboxoval míč po standardní situaci Maty, poté rukou odrazil i další centr. Na další balón si pak naskakoval Scott McTominay, kterého doslova převálcoval Terence Kongolo. Domácí se domáhají odpískání penalty, ale sudí je jiného názoru!
18'
Ze strany domácích je to zatím takové platonické. Červení jsou většinu času u míče, ale schází tomu finální přihrávka.
17'
Florent Hadergjonaj zkoušel centrovat z pravé strany, ale míč dolétl až za bránu United. Rozehrává de Gea.
15'
Philip Biling si počínal v souboji s McTominayem hodně důrazně. Rozehrávat budou po odpískaném faulu domácí.
13'
Hosté to zkusili dlouhým nákopem. Laurent Depoitre však nemohl stihnout balón na hrací ploše.
11'
Domácí zahrávali standardní situaci z pravé strany. Obrana Huddersfieldu reagovala na centr Maty riskantním ofsajd systémem, který vyšel. Akce Red Devils tedy byla zastavena.
10'
Domácí si pomalu začínají vytvářet převahu, kombinují na útočné polovině.
8'
Moc hezkou individuální akcí se prezentoval Jesse Lingard, který se dostal k míči ve středu hřiště a namířil si to rovnou k bráně. Přitom vyškolil stopera Zanku a celou akci zakončil přízemní ranou levačkou z hranice šestnáctky. Jonas Lössl se však složil na trávník včas a podržel svůj tým.
6'
Juan Mata směřoval svůj centr na zadní tyč, kde se dostal k hlavičce Rojo. Ten vracel míč do ohně, hosté se však ubránili.
6'
Opět Biling, který zblokoval centr Jesseho Lingarda. Je z toho roh.
5'
Philip Biling zakročil u postranní čáry před Valenciou. Balón odehrál do autu.
4'
Hráči Manchesteru si vyměňují míč na vlastní polovině. Ozývají se fanoušci Huddersfieldu, kteří si přijeli užít utkání na slavném stadionu.
3'
Do domácí kombinace se zapojil i Scott McTominay, který dnes dostal přednost před hvězdným Paulem Pogbou.
1'
Další z velkých zápasů pro Huddersfield Town začíná. Tento malý klub nehraje na Old Trafford každý den.
1'

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, Rojo, Shaw – McTominay, N. Matić – Mata, Lingard, Alexis Sánchez – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Lindelöf, P. Pogba, Carrick, Young, Martial, Rashford.

Huddersfield Town: Lössl – Zanka, Schindler, T. Kongolo – Smith (C), Biling, Hogg, Hadergjonaj – van La Parra, Quaner – Depoitre.
Náhradníci: Coleman – Malone, Hefele, Mooy, Pritchard, Ince, Mounié.

Rozhodčí: Attwell – Long, Lennard.
V prvním vzájemném zápase si Teriéři připsali velké vítězství. Na něj zadělali už v prvním poločase, kdy domácí fanoušky rozjásali svými góly Aaron Mooy a Laurent Depoitre. Rudí ďáblové se už zmohli jen na korekci, kterou obstaral v 78. minutě Marcus Rashford. Svěřenci Josého Mourinha tak mají Huddersfieldu co vracet.
Manchester United (2. místo, 16 – 5 – 4, skóre 49:18, 53 bodů)
Red Devils letos poměrně výrazně zaostávají za svými městskými rivaly Citizens. V tabulce jim sice patří druhé místo, ale na lídra tabulky ztrácejí u 15 bodů a také v kvalitě předváděné hry se momentálně nemohou svěřencům Pepa Guardioly rovnat. Přesto se ale jedná oproti předcházejícím sezónám, které následovaly po odchodu legendárního Alexe Fergusona do důchodu, o patrné zlepšení. Naposledy United nestačili na Tottenham, z Londýna odjeli s porážkou 0:2. Předtím ale dokázali třikrát v řadě zvítězit.

Posledních 5. zápasů Manchesteru v PL:
Man. Utd. – Southampton 0:0
Everton – Man. Utd. 0:2
Man. Utd. – Stoke 3:0
Burnley – Man. Utd. 0:1
Tottenham – Man. Utd. 2:0
Huddersfield Town (17. místo, 6 – 6 – 13, skóre 19:44, 24 bodů)
Nováček soutěže se začal po velmi nadějném startu propadat tabulkou a aktuálně se nachází těsně nad sestupovým pásmem. Terriers v lize nevyhráli už sedm zápasů a v posledních čtyřech případech dokonce nezískali ani bod při děsivém skóre 1:12. Huddersfield navíc disponuje nejméně produktivním útokem v soutěži – 18 gólů, a společně s Watfordem také nejhorší defenzivou – 44 obdržených gólů. Naposledy Teriéři padli doma 0:3 s Liverpoolem a na Old Trafford míří v roli velkého outsidera.

Posledních 5. zápasů Huddersfieldu v PL:
Huddersfield – Burnley 0:0
Leicester – Huddersfield 3:0
Huddersfield – West Ham 1:4
Stoke – Huddersfield 2:0
Huddersfield – Liverpool 0:3
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Ve 26. kole anglické Premier League přivítá Manchester United nováčka z Huddersfieldu. Půjde tedy o takovou klasickou obdobu souboje Davida s Goliášem. Celek ze západního Yorkshiru už však dokázal v této sezóně velkoklub z Manchesteru jednou dokonale zaskočit, když na domácí půdě senzačně zvítězil 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.