Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Southampton - 30. prosince 2017   18:30

Manchester Utd.
de Gea – Young, Lindelöf, P. Jones, Shaw – N. Matić, P. Pogba (C) – Mata, Lingard, Mchitarjan (65. Martial) – R. Lukaku (14. Rashford).
Romero – Blind, Rojo, Tuanzebe, A. Herrera, Martial, Rashford.
Pawson – Kirkup, West
Old Trafford, Manchester
Southampton
A. McCarthy – Stephens, Jošida (C), Hoedt, McQueen – Romeu, P.-E. Höjbjerg – Tadić (82. Lemina), Ward-Prowse, Boufal (85. Redmond) – S. Long (80. Gabbiadini).
Forster – Pied, Bednarek, S. Davis, Lemina, Redmond, Gabbiadini.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Southampton 0:0. Další ztráta i ošklivé Lukakovo zranění

Ode mě je to vše, přeji pěkný zbytek večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:13.
Zápas je u konce. Manchester potvrdil velice špatnou formu z posledních zápasů a připsal si třetí ligovou remízu v řadě. Nutno říct, že výsledek je to zasloužený, oba týmy měli podobné množství velkých příležitostí a domácí se zdáli po zranění Lukakua směrem dopředu velice neškodní.
90+3'
90+3'
Ani Martialův centr ale nikoho v červeném nenašel, Redmond navíc vzápětí získal autové vhazování pro svůj celek.
90+2'
Martialův centr srazil Jošida na roh, jedna z posledních šancí domácích.
90+1'
A opět Lingard, který se už už dostával k míči na soupeřově malém vápně, v poslední chvíli mu jej však skvělým zákrokem ukopl Stephens.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Mata výborně prostrčil míč do vápna na Lingarda, jenž se opět mohl stát pozdním hrdinou United, obrana soupeře ale stačila jeho zakončení zastavit.
90'
Další série centrů do vápna Southamptonu užitek nepřinesla, na druhé straně se vzápětí Manolo Gabbiadini neprosadil přes Lindelöfa. Znovu hraje Manchester.
89'
Pogba si teď zavařil v rozehrávce a mohl být rád, že sudí Pawson posoudil Redmondům hraniční zákrok jako nedovolený.
88'
Manchesteru se však absolutně nedaří dostat se do souvislejšího tlaku, v posledních minutách jsou naopak u míče častěji hosté.
87'
Další Ward-Prowsův centr do domácího vápna odvrátil Pogba a domácí jdou ihned dopředu.
85'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Nathan Redmond.
84'
Po Boufalově akci se dostal do zakončení McQueen, jeho rána zpoza vápna ale skončila o několik metrů vedle.
82'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Mario Lemina.
81'
Domácí po standardní situaci přece jen dostali míč do sítě, radost jim však nevydržela dlouho. Míč po Matićově nedůrazném pokusu dorazil do sítě Pogba, ten však byl v ofsajdovém postavení.
81'
Následně zatáhl za záchrannou brzdu v souboji s Youngem Boufal a nutno říct, že i on si svým zákrokem značně koledoval o druhou žlutou kartu.
80'
James Ward-Prowse ve středu pole velice tvrdě sestřelil Lingarda a myslím, že může být rád, že za svůj zákrok viděl jen žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Manolo Gabbiadini.
79'
Ani centr Martiala ovšem neslavil úspěch, míč se nakonec odrazil do zámezí od domácího Rashforda.
79'
Martial, jenž přece jen trochu oživil domácí ofenzivní snažení, tentokrát prostrčil míč na Shawa, jehož centr byl sražen na již devátý roh pro United.
78'
Na druhém konci hřiště opět táhl akci Southamptonu Boufal, Pogba jej však vytačil až do zámezí a domácí tak budou vhazovat.
77'
Na druhé straně se protáhnul až do vápna Martial, který posunul míč na volného Rashforda. Ten se však až příliš dlouho rozmýšlel co s míčem, jeho následnou střelu bez větších problémů zastavila hostující obrana.
76'
Domácí působí hodně ospalým dojmem a hosté toho znovu mohli využít. Na konci pěkné kombinace byl Tadić, který se pokusil po Longově přiťuknutí o technickou střelu zpoza vápna, ta mu ovšem příliš nevyšla.
74'
Ani hostům standardní situace příliš nevycházejí a ta poslední nebyla výjimkou. Saints sice zůstali ještě nějakou dobu u míče, jejich aktivitu ale zastavil poctivě se vracející Martial.
73'
Právě Matić nyní zaváhal i ve vlastní šestnáctce, kde ho obral o míč Tadić. Prvně jmenovaný fotbalista svou chybu alespoň částečně napravil, centr reprezentačního kolegy srazil na roh.
72'
Nemanja Matić vůbec nezachytil Tadićův pohyb a nezbylo mu, než zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě zatažení za dres. Žlutá karta pro domácího záložníka.
71'
O poznání lépe to vypadalo na druhé straně. Boufal našel povedeným centrem Tadiće, ani tomu ale hlavička příliš nevyšla a skončila poměrně vysoko nad.
70'
Jako by se na domácí ofenzivní nemohoucnost už nemohl dívat Nemanja Matić, který se opět pokusil o střelu z dálky. Jeho pokus ale spíše než McCarthyho ohrozil diváky za bránou Southamptonu.
70'
Po přestávce tempo hry přece jen poněkud opadlo. Dosud jedinou větší šanci měl po změně stran Shane Long, kterého v 50. minutě vychytal de Gea.
69'
Domácí měli po Shawově akci k dispozici další roh, ani centr Rashforda ovšem nenadělal obraně Saints příliš velké potíže.
67'
Ani z následného rohového kopu domácí nezahrozili, pískal se totiž útočný faul Matiće.
67'
O přímou střelu se postaral Ashley Young, jeho pokus, který ještě tečoval Jack Stephens, však skončil mimo bránu.
66'
Anthony Martial o sobě dal ihned vědět, když si z levého křídla navedl míč do středu a vymodlil si faul po souboji se Romeuem. Nutno říct, že francouzský fotbalista svému pádu tentokrát hodně přidal. Každopádně je z toho velice zajímavý přímý kop pro United.
65'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Anthony Martial.
64'
O centr do domácí šestnáctky se postaral Ward-Prowse, nakonec se ale píská útočný faul na Davida de Geu. Pravdou však je, že domácí gólman se srazil s vlastním spoluhráčem Philem Jonesem.
63'
Boufal tentkrát v pozici faulovaného, když jej nedovoleným způsobem poslal k zemi Lindelöf. Je z toho zajímavá standardní situace pro Southampton.
62'
A opět, dnes velice častý obrázek. Pogba našel pěkným pasem na levém křídle Mchitarjana, jeho další centr se ale znovu zařadí do kategorie nepovedených.
60'
Jesse Lingard se po jednom z hraničních zákroků nechal trochu vyprovokovat a šel velice tvrdě do souboje se Stephensem. I domácí fotbalista tak viděl žlutou kartu.
59'
Manchester vzápětí vybojoval další roh, znovu s ním ale naložil velice špatně, Mchitarjanův centr se nedostal ani do pokutového území.
58'
Boufalovi to opět nevyšlo proti Youngovi, kterého navíc opět poslal nedovoleně k zemi. Sudí Pawson to už marockému záložníkovi sečetl a udělil mu žlutou kartu.
57'
Mcihtarjan se tentokrát o centr nepokoušel, míč si navedl na střed a vyslal zajímavou střelu, ta ovšem skončila jen uprostřed brány.
56'
Ashley Young zastavil další Boufalův průnik, aby ho o malou chvíli později poslal stejný hráč ostrým zákrokem k zemi. Hostující záložník může být rád, že sudí Pawson nesahal po žluté kartě.
56'
A opět v akci McCarthy. Ten měl tentokrát snadnou úlohu, centr Ashleyho Younga totiž ve vápně vysoko přizdvihl Wesley Hoedt.
55'
Tentokrát si pro centr od rohového praporku došel Alex McCarthy, který může ihned založit protiakci.
54'
Po nakrátko rozehraném rohu posílal míč na zadní tyč Mchitarjan, pozorný Maja Jošida jej ovšem stačil odvrátit na další rohový kop.
54'
Tentokrát už si domácí levý bek vedl o něco lépe, po jeho sraženém centru následuje rohový kop.
53'
Míč na levé straně vyvážel Luke Shaw, jehož následný dlouhý pas ale nebyl vůbec přesný.
51'
I dalšímu rohovému kopu se domácí ubránili, nyní budou chtít trochu uklidnit herní tempo.
50'
A co chybělo, aby šel Southampton do vedení! James Ward-Prowse načasoval skvělou přihrávku za obranu United, kam si zaběhl Shane Long. Ten se pokusil de Geu překonat přízemní ranou, španělský gólman však i s pořádnou dávkou štěstí dostal míč špičkou kopačky nad břevno.
50'
Ward-Prowse tentokrát odcentroval do vápna, do protiútoku se ovšem ihned dostali domácí. Jejich akci táhl Rashford, toho ale skvělým zákrokem zastavil McQueen, který zároveň ihned založil další akci Saints.
49'
Centr od rohového praporku sice odvrátil Lindelöf, hned vzápětí si však budou hosté moci tuto standardní situaci znovu zopakovat.
48'
Na útočné polovině se pro změnu usadili hosté, kteří po McQueenově sraženém centru vybojovali rohový kop.
46'
Domácí vstoupili i do druhého poločasu aktivně, úspěch však neslavil přízemní centr Lingarda, ani následná kombinace Shawa s Matićem.
46'
První poločas je u konce. Branku jsme v něm sice neviděli, oba týmy ale byli k otevření skóre několikrát blízko. Za domácí měli dobré šance Lingard, Mata, nebo Lukaku, který musel vzápětí střídat po zranění hlavy. Za hosty se do slibných příležitostí dostali Ward-Prowse a Hoedt, jelikož ale ani tito hráči míč do sítě nedostali, je stav nadále nerozhodný a nezbývá než doufat, že se nějaké branky dočkáme ve druhé půli.
45+7'
45+5'
Aktivitu domácích nakonec utnul hvizd sudího Pawsona, který dobře viděl nedovolené zákrok Juana Maty. Těsně před koncem nastaveného času tak opět rozehrávají hosté.
45+4'
S nerozhodným stavem se pokusil něco udělat Paul Pogba, ten si ale na pravém křídle míč příliš předkopl a na hrací ploše jej již nestihl.
45+3'
Boufal byl po své dlouhé přihrávce tvrdě dohrán Lingardem, jenž může být rád, že neviděl žlutou kartu.
45+2'
Tentokrát se o centr z pravého křídla pokusil Marcus Rashford, ani jemu to ale vůbec nevyšlo a bude se znovu kopat od brány Southamptonu.
45+1'
Po dalším přetaženém centru Mchitarjana zachránil míč na hrací ploše Mata, který ihned nabil na střelu Matićovi. Srbský záložník tentokrát mířil lépe, než před několika okamžiky, přesto si s jeho střelou dokázal poradit McCarthy.
45+1'
Zejména kvůli ošetřování Lukakua se nastavuje ještě šest minut.
44'
Nyní ale třeba domácího fotbalistu pochválit. Na levém křídle si opět míč zasekl a tentokrát velice přesně našel hlavu Jesseho Lingarda. Ten hlavičkoval v dobré pozici, McCarthyho bránu přesto asi o metr minul.
44'
Žlutou kartu dostává Wesley Hoedt (Southampton FC).
42'
Další zajímavý brejk domácích opět ztroskotal na Mchitarjanovi, který zatím nehraje dobrý zápas. Arménský záložník tentokrát hledal svým centrem Lingarda, ten by ale musel být o několik metrů vyšší.
40'
Na druhé straně opět skončila akce Saints u Boufala, který se znovu nedokázal individuálně prosadit.
39'
Po krátké rozehrávce si Manchester exekuci rohového kopu zopakoval, ani napodruhé to však domácím příliš nevyšlo. Mchitarjanův centr skončil opět jen u pozorného McCarthyho.
38'
Nemanja Matić zkusil štěstí z velké dálky, srbskému záložníkovi ale střela vůbec nevyšla. Domácí přesto z následující akce vytěžili roh.
37'
Hosté opět velice dobře pokryli Rashforda, který si na levém křídla sbíhal pro Lingardovu přihrávku. Domácí budou po zákroku Hoedta vhazovat.
36'
Nyní to Boufal udělal v první fázi výborně, když se zbavil Matiće, jeho následný pas ale skončil jen na hlavě Lindelöfa.
34'
Na druhé straně se neprosadil zatím nevýrazný Sofiane Boufal, který se po individuální akci nedostal až do šestnáctky soupeře.
33'
K míči se nakonec na hranici vápna dostal Lingard, jenž se pokoušel obhodit Jošidu, což mu však nevyšlo. Domácí sice po zákroku japonského fotbalisty reklamovali hru rukou, sudí Pawson ale jasně ukázal, že se penalta pískat nebude.
32'
Hosté se ovšem daleko nedostali a u míče tak je opět Manchester, který se snaží proti připravené obraně soupeře něco vymyslet.
31'
Hosté si teď trochu zkomplikovali rozehrávku, celou situaci však nakonec uklidnil Jošida, jenž zakládá další akci Saints.
29'
Manchester je opět při chuti. K centru se tentokrát na pravém křídle dostal Young a míč, na který tentokrát nedosáhl McCarthy, na malém vápně jen lehce olíznul hlavou Rashford. Míč však ani on netrefil tak, jak by si představoval.
28'
Henrich Mchitarjan si na levém křídle zasekl míč na pravou nohu, aby jej pohotově poslal na přední tyč. Arménský fotbalista ale opět nebyl přesný, pro míč si bez problému došel Alex McCarthy.
27'
Druhá dobrá příležitost United. Po povedeném dlouhém pasu Lindelöfa udržel proti dvojici protihráčů míč Marcus Rashford, po jehož akci se nakonec hrací předmět dostal na hranici vápna k Matovi. Španělský záložník zkusil střelu z první, s jeho přízemním pokusem si ale McCarthy dobrým zákrokem poradil.
26'
První žlutou kartu zápasu si vysloužil Pierre-Emile Höjbjerg, jenž nejprve poslal mimo hru k zemi Mchitarjana, aby o okamžik později zastavil postup Luka Shawa.
25'
Akce domácích však opět ztroskotala na nepřesném Mchitarjanovi, vhazovat může jihoanglický celek.
24'
Nyní pro změnu podrželi míč domácí, kteří zkusí štěstí po levé straně.
22'
A moc nechybělo, aby šli hosté do vedení! Krásný centr Ward-Prowse si našel mezi malým vápnem a penaltou Wesley Hoedt, tomu však hlavička vůbec nevyšla podle představ a skončila několik metrů vedle.
22'
Postupným útokem se však Saints dostali až k šestnáctce soupeře. Tam hledal Tadić průnikovou přihrávkou Longa, u toho ale byl včas Phil Jones, který míč odvrátil na další roh.
21'
Po trochu divoké pasáži hry drží Southampton míč ve středu pole, kde se snaží trochu uklidnit tempo zápasu.
20'
Hosté tentokrát nerozehráli roh dobře a United šli ihned do protiútoku. Situaci 3 na 3 táhl na levém křídle Mchitarjan, jeho mizerná přihrávka ale ve vápně soupeře nenašla nikoho v červeném.
19'
Hosté rozehráli roh nakrátko, po následném centru a obranném zákroku si stejnou standardní situaci zopakují z druhé strany.
19'
O překvapivou střelu přímo ze standardní situace se postaral Ward-Prowse, de Gea však byl u své levé tyče včas a míč vytěsnil na rohový kop.
18'
Na druhé straně si naprosto zbytečně zkomplikoval situaci Lindelöf, jenž ztratil míč v souboji s Longem a vzápětí irského reprezentanta fauloval jen těsně za hranicí vlastního vápna.
17'
Z rohového kopu Maty, ani následného centr stejného hráče nic nebylo, domácí jsou přesto i nadále u míče a diktují tempo hry.
16'
Domácí to vzápětí zkusili po levé straně, odkud poslal zajímavý centr Shaw, míč na zadní tyči raději odvrátil na roh Sam McQueen.
15'
Manchester už je znovu u míče a pokračuje v aktivitě. Tentokrát to vzal na sebe Young, který se na pravé straně dostal přes dvojici protihráčů a vzápětí byl faulován Höjbjergem.
14'
K nařízené standardní situaci se postavil Juan Mata, jeho centr ale nebyl z kategorie přesných a bude se kopat od McCarthyho svatyně.
14'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Marcus Rashford.
14'
Lukaku již je za potlesku celého Old Trafford přemisťován do útrob stadionu, odkud by měl co nejdříve zamířit do nemocnice. Na hřiště se tak každou chvíli dostane mladý Marcus Rashford.
11'
Ošetřování probíhá i nadále. Podle dostupných záběrů je Lukaku při vědomí, stále je však v neměnné poloze na hrací ploše. Nezbývá než doufat, že jeho zranění nebude tak vážné, jak na první pohled vypadá.
9'
Romelu Lukaku je nadále v péči lékařů, na hřišti už jsou i nosítka. Vše nasvědčuje tomu, že se bude střídat.
8'
Nepříjemný střet hlav Hoedta a Lukakua dopadl hůře pro druhého jmenovaného, který zůstává značně otřesený na hrací ploše. S belgickým forvardem to nevypadá příliš dobře a na lavičce se již připravuje Marcus Rashford.
7'
Šance i na druhé straně! Boufal dostal skvělý míč do vápna, který ihned vrátil do prostoru pod sebe. Tam si míč našel James Ward-Prowse, jehož umístěnou střelu k tyči vyrazil skvělým zákrokem David de Gea. K dorážce se vzápětí dral znovu Boufal, který však byl v jasném ofsajdu.
6'
Nakonec to byl právě odchovanec Southamptonu Luke Shaw, jenž zastavil hostující útočné snažení. Po jeho zákroku se bude kopat od de Geovy brány.
5'
Na druhé straně nasadil Boufal jesličky Shawovi, který jej vzápětí poslal k zemi nedovoleně. Hosté již rozehráli nakrátko a zkusí štěstí postupným útokem.
4'
První velká šance zápasu! Na krásný Pogbův pas si na pravé křídlo naběhl Mata, jenž si míč ihned posunul na levačku a povedeným centrem hledal Romelua Lukakua. Belgický útočník se skutečně dostal k hlavičce, tou ale z dobré pozice přestřelil bránu.
3'
Akci hostů opět zastavil pozorný Matić, kterého vzápětí zastavil faulem Shane Long.
2'
Nyní už u míče favorizovaní domácí, kteří zatím na vlastní polovině nikam nespěchají.
1'
Hráči Southamptonu pohledně zakombinovali na polovině soupeře, po Matićově zákroku budou nakonec vhazovat u domácí šestnáctky.
1'
Trojice rozhodčích přivádí na hřiště aktéry dnešního utkání, které začne již za malou chvíli.

Manchester United: de Gea – Young, Lindelöf, P. Jones, Shaw – N. Matić, P. Pogba (C) – Mata, Lingard, Mchitarjan – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Blind, Rojo, Tuanzebe, A. Herrera, Martial, Rashford.

Southampton FC: A. McCarthy – Stephens, Jošida (C), Hoedt, McQueen – Romeu, P.-E. Höjbjerg – Tadić, Ward-Prowse, Boufal – S. Long.
Náhradníci: Forster – Pied, Bednarek, S. Davis, Lemina, Redmond, Gabbiadini.

Rozhodčí: Pawson – Kirkup, West.
Hosty zranění tolik trápit nemusí. Do posledního zápasu s Tottenhamem však nezasáhli Austin ani Bertrand a je tedy pravděpodobné, že tuto dvojici neuvidíme nastoupit ani dnes na Old Trafford. Do utkání pak pravděpodobně nezasáhne Virgil van Dijk. Klub totiž v týdnu oznámil dohodu o přestupu tohoto obránce do Liverpoolu, který za něj má zaplatit rekordních 75 miliónů liber.
Domácí nadále trápí poměrně početná marodka. Do zápasu s jistotou nezasáhnou Bailly, Carrick, ani Fellaini. Nejistý je pak start Valencii, Smallinga, či Martiala, kteří si přivodili drobnější zranění v posledních zápasech.
První vzájemný souboj sezony vyzněl lépe pro tehdy hostující Manchester. Ten sice na St. Mary's Stadium nepředvedl nejlepší výkon, po brance Lukakua si však přesto odvezl na konci září důležité tři body.
Hostující Southampton je na tom však výrazně hůře. Saints za poslední dva měsíce porazili pouze Everton, který se navíc v té době ještě trápil na sestupových příčkách. Poslední venkovní výhra jihoanglického celku se navíc datuje až do poloviny září, kdy Southampton uspěl na hřišti Crystal Palace. Hostům patří po dvaceti odehraných zápasech čtrnáctá pozice v tabulce, od sestupových příček je však dělí pouhé dva body.
Domácí Manchester United si letos nevede špatně, v posledních zápasech však svěřenci Josého Mourinha nejsou zrovna v nejlepší formě. United od pohárové prohry na hřišti druholigového Bristolu v lize pouze dvakrát remizovali, nejprve na hřišti Leicesteru a následně i v domácím prostředí s Burnley. Red Devils sice nadále patří druhá příčka tabulky, na první City však ztrácí propastných 15 bodů a otáčet se naopak musí druhým směrem, před třetí Chelsea totiž mají náskok pouhého bodu.
Hezký sobotní večer! Anglická Premier League nezahálí ani předposlední den v roce a na programu má hned sedm utkání 21. kola. V posledním z nich se na Old Trafford představí domácí Manchester United proti hostujícímu Southamptonu. Textovým přenosem vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.