Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Brighton - 30. prosince 2017   16:00

0:0
(0:0)
Newcastle
Darlow – Yedlin, Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Ritchie (72. Ayoze Pérez), Merino (76. Shelvey), Hayden, Atsu – Gayle, Joselu (84. Jacob Murphy).
Woodman – Shelvey, Jacob Murphy, Mbemba, Ayoze Pérez, Diamé, Manquillo.
Taylor – Nunn, Betts
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 209 diváků
Brighton
Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – March, Stephens, D. Pröpper, Knockaert – Groß – G. Murray (62. Hemed).
Krul – Hemed, Baldock, Kayal, Izquierdo, Goldson, Schelotto.

SESTŘIH Premier League: Newcastle - Brighton 0:0

Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil zápas mezi Newcastlem a Brightonem, po bezbrankové remíze si oba nováčci body spravedlivě rozdělí. Newcastle se tak na Brighton nedotáhl, jeho ztráta zůstala tříbodová.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:10.
90+3'
90+2'
Murphy si navedl míč k hranici šestnáctky, odkud trefil jednoho ze soupeřů. Newcastle tlačí. Dočkáme se gólu?
90+1'
Žlutou kartu dostává Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion FC).
90'
Před námi jsou poslední tři minuty.
88'
Domácí se vrátili na útočnou polovinu a dokonce tam vystřelili. Rána, kterou ze střední vzdálenosti vyprodukoval Atsu, však nemohla mít gólové parametry, protože letěla daleko od levé tyče.
87'
Volný míč nakonec sebral Ryan (Brighton & Hove Albion FC), aby ho mohl rozhodit zpátky mezi své spoluhráče v poli.
86'
Ne, ne, ne. Domácím se v ofenzivní fázi nedaří.
84'
A tak mohl tým Newcastle United alespoň vystřídat: svou porci času si odpracoval Joselu, strhnout vedení na stranu svého celku bude chtít Jacob Murphy.
83'
Na druhé straně ani Shelveyho pas nikoho v černobílém dresu neoslovil.
81'
Mizerným nákopem teď hosté odevzdali balon na kopačky svých protivníků. To se jen tak nevidí.
80'
Zápas se hraje před plnýma tribunama, sleduje ho 52 209 diváků.
78'
Hayden (Newcastle United) u středové čáry zahrál rukou. To je ale nešika!
76'
Střídání v týmu Newcastle United: Mikel Merino přepustil svou pozici Jonjovi Shelveymu.
74'
Za stažení Große je karetně potrestán také Mikel Merino (Newcastle United).
73'
Anthony Knockaert (Brighton & Hove Albion FC) fauloval Atsu a inkasoval za to žlutou kartu.
72'
Avizovaná výměna v týmu Newcastle United: Matt Ritchie pustil do hry Ayozeho Péreze.
70'
Trenér domácího týmu si připravil střídání. Dojít by k němu mělo už při nejbližším přerušení.
68'
Hlavičkovaná po rohovém kopu končí důležitým zákrokem Darlowa! Gólman Newcastlu se zaskvěl proti zakončení Große a celou situaci pak razantním odkopem uklidnil obránce.
67'
March (Brighton & Hove Albion FC) sice nepřetlačil Yedlina, ale aspoň vybojoval roh.
66'
Na opačné straně se Yedlin (Newcastle United) zapomněl v ofsajdu.
64'
Pro Brighton to vypadalo slibně, individuální akce Knockaerta ale nakonec nevyšla.
62'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Tomer Hemed.
61'
Žlutá karta. DeAndre Yedlin (Newcastle United) u postranní čáry nešetrně dohrál Marche a stal se prvním napomenutým hráčem utkání.
58'
Otevření skóre měl na hlavě Gayle (Newcastle United), ale Ryan ho skvěle vychytal!
55'
Brightonská ekipa se vrátila na soupeřovu polovinu a tam trpělivě kombinuje.
54'
Groß (Brighton & Hove Albion FC) střelou z přímého kopu donutil Darlowa k zákroku na zemi.
52'
A dokonce vyrazili do brejku. Škoda pro ně, že Pröpperův míč prolétl nad hlavou naskakujícího hráče.
50'
Po zákroku brankáře čelili hosté další exekuci rohového kopu a tentokrát vše zvládli s přehledem.
49'
První roh hosté obránili snadno, ten druhý už ale ne. Haydenovu ránu z hranice vápna, která po teči bránícího Dunka změnila směr, musel Ryan vyrazit tygřím skokem k pravé tyči.
47'
Snaha o průstřel obrany znamená první rohový kop pro Newcastle, který vybojoval Atsu.
46'
Ani vteřinu nad rámec doby určené pro první dějství nenastavil Anthony Taylor, který si cestou do kabiny pochvaluje disciplinovanost hráčů obou celků. Ti se ale absencí gólů nezavděčili divákům. Vlastně jedinou pořádnou příležitost měl na konci poločasu Duffy, jenž těsně minul levý horní růžek domácí branky. Střeleckých pokusů bylo pramálo, ale já pevně věřím, že se to po změně stran otočí.
45'
43'
Merino (Newcastle United) se ve středu hřiště provinil proti pravidlům.
42'
Na první větší šanci jsme si museli počkat až do závěru poločasu. Na Großův lahodný centr z rohového kopu si naskočil Duffy a málem vymetl pavučinky v levé šibenici domácí brány.
40'
Z dobrých pětadvaceti metrů to zkusil také Joselu (Newcastle United), ani jeho přízemní pokus směřující k levé tyčce se ale neujal.
37'
Středem táhli domácí svůj výpad a zakončili ho střelou mimo branku. Sám na sebe se zlobí ze střední distance střílející Merino.
35'
Domácí zaútočili po levé straně a provedou autové vhazování, jmenovitě Dummett.
33'
Nakonec ho získal Groß (Brighton & Hove Albion FC), nicméně to bylo s faulem.
32'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o míč.
30'
A nebyla dostatečně připravená, neboť nechala vystřelit Duffyho. Brightonský fotbalista, který se k odraženému míči dostal uvnitř pokutového území, však neprokázal přesnou mušku.
29'
Defenziva Newcastlu bude čelit rohovému kopu.
27'
Ani s přihrávkou za záda obránců hosté nepochodili, protože Murray si nepohlídal ofsajdovou linii.
26'
Evidujeme první pokus na bránu. Knockaert (Brighton & Hove Albion FC) si na něj vytvořil prostor před hranicí šestnáctky, ale Darlow zůstal připravený.
25'
Příliš dlouhý byl Ritchieho pas ze standardní situace, budu se vykopávat od hostující branky.
23'
Hosté už zase drží balon na svých kopačkách a snaží se o uklidnění hry.
22'
Tohle byl zajímavý útok Newcastlu. Gayle se stal adresátem přihrávky do pravé části pokutového území a téměř z koncové čáry cpal míč před bránu pro nabíhajícího spoluhráče. Ryan ovšem stihl zakročit.
21'
O chvíli později se hosté opět dostali k míči a March ho odcentroval do Darlowových rukavic.
19'
Domácí ho ubránili a okamžitě vyrazili do brejku, který byl hned v zárodku zastaven faulem.
18'
Další rohový kop pro Brighton.
16'
A po centru z něj došlo k zakončení. Groß centrem na zadní tyč posadil balon na hlavu Duffyho, ten ji až moc zaklonil a míč poslal nad břevno.
15'
Ale hned z další akce hosté vytěžili roh.
14'
Knockaert (Brighton & Hove Albion FC) se poblíž středové čáry pustil do souboje s dvojnásobnou přesilou. Tohle nemělo absolutně žádnou naději.
13'
Zřejmě Ritchie (Newcastle United) se rozběhl po pravém křídle, aby mohl odcentrovat míč do vápna. To se sice povedlo, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
11'
Domácí teď mají problém projít středem hracího pole.
10'
Úspěšná nebyla ani další akce, protože Murray (Brighton & Hove Albion FC) se chytil do ofsajdu.
8'
O jeho rozehrávku se postaral Groß. Hráč Brightonu zatočil balon přímo na bránu a právě před ní vyskočil nejvýše jeden z vysokých obránců.
7'
Tam se balonu ujali hosté a posunuli ho na Große, jehož centr srazil obránce na roh.
5'
Po několika nevydařených útocích domácího klubu se hra přesunula doprostřed hřiště.
3'
Projít dopředu zkoušejí zleva, zprava i středem, ale Brightonští jim v tom úspěšně zabraňují.
2'
Nakopnutý balon zachytili domácí a předávají si ho mezi sebou na vlastní polovině.
1'
Zápas začal kombinací hráčů Brightonu.
1'
Domácí odehrají zápas v černobílé kombinaci dresů, zatímco hosté oblékli žlutý komplet.
Anthony Taylor společně se svými asistenty právě přivádí fotbalisty obou týmů na hrací plochu.

Newcastle United: Darlow – Yedlin, Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Ritchie, Merino, Hayden, Atsu – Gayle, Joselu.
Náhradníci: Woodman – Shelvey, Jacob Murphy, Mbemba, Ayoze Pérez, Diamé, Manquillo.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – March, Stephens, D. Pröpper, Knockaert – Groß – G. Murray.
Náhradníci: Krul – Hemed, Baldock, Kayal, Izquierdo, Goldson, Schelotto.

Rozhodčí: Taylor – Nunn, Betts.
Přibližně půl hodiny před začátkem utkání probíhá na hřišti St James' Parku rozcvička.
Newcastle je mírným favoritem i navzdory tomu, že před svým publikem nebodoval už popáté v řadě. Brighton zase neumí hrát venku, v posledních čtyřech utkáních na hřištích svých soupeřů ani neskóroval a prosadit se nebude mít jednoduché ani tentokrát.
A právě výhra Newcastle United se bookmakerům jeví jako nejpravděpodobnější scénář sobotního klání, jelikož mužstvo s výhodou domácího prostředí uspělo hned ve čtyřech z pěti vzájemných duelů.
Oba tábory mají stejný cíl – udržet prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu. A prozatím se vše vyvíjí podle jejich plánů, protože jsou mimo sestupové pozice. Patnáctý Newcastle ztrácí na dvanáctý Brighton tři body, takže se na něj může dotáhnout.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný sobotní podvečer a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Newcastle United – Brighton & Hove Albion FC. Zápasem nováčků Premier League vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.