Premier League - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : West Brom - 21. října 2017   18:30

Southampton
85' Boufal
1:0
(0:0)
Southampton
Forster – Soares, Jošida, V. van Dijk, Bertrand – Lemina, Romeu (69. Redmond), S. Long (81. Ch. Austin), S. Davis (C) – Tadić (81. Boufal), Gabbiadini.
A. McCarthy – Hoedt, McQueen, Ward-Prowse, Redmond, Boufal, Ch. Austin.
Graham Scott – Richard West, Mark Scholes
St. Mary's Stadium, Southampton
29 947 diváků
West Brom
Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C) (32. Nyom), Gibbs – Livermore, Krychowiak, Barry (53. McAuley), Jay Rodriguez – Rondón, Chadli (77. Phillips).
Myhill – Nyom, McAuley, Brunt, McClean, Yacob, Phillips.

SESTŘIH Premier League: Southampton - West Brom 1:0

Utkání sledovalo 29 947 diváků.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 14:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:8.
Je dobojováno a na stadionu může propuknout tříbodová radost. Už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou s bodem za bezbrankovou remízu, neboť oba gólmani dnes předváděli skvělé výkony, nakonec ale rozhodl střídající Sofiane Boufal. Ten si na vlastní půlce vybojoval míč, předvedl parádní sólo a zakončil jej střelou mimo Fosterův dosah. Konečný výsledek je tedy 1:0 a tato výhra posunula Southampton na desáté místo tabulky s 12 body. West Bromwich je třináctý s deseti body.
90+4'
90+4'
Po rychlém brejku domácích dostal doprava přihrávku Austin, udělal gólmanovi kličku, jenže se dostal až příliš z úhlu a trefil pouze boční síť.
90+3'
Za hostující obranu už startoval Gabbiadini, přihrávka na něj ale nebyla úplně přesná.
90+2'
Kombinace domácích, to je to, co Southamptonu v těchto chvílích vyhovuje nejvíce.
90+1'
Soares vhazuje na vlastní polovině, Southampton se snaží co nejrychleji přesunout hru na druhou půlku.
90'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
89'
Gabbiadini předvedl povedenou kličku, k přesnému centru se už ale nedostal.
88'
Je to tak, Dawson je podpírán a odchází do kabiny. West Bromwich musí dohrávat v desíti lidech.
87'
Ta nevyšla a nyní máme krátkou pauzu. Na trávníku sedí hostující Dawson a nevypadá to, že by mohl pokračovat.
86'
Hosté musí pospíchat a nyní mají k dispozici standardní situaci.
85'
Southampton právě vstřelil branku!
Nyní už to ale domácím vyšlo to opravdu ve velkém stylu. Na vlastní polovině si vybojoval míč SOFIANE BOUFAL, předvedl dlouhé sólo až k vápnu soupeře, obešel při něm několik protihráčů a zakončil střelou ke vzdálenější tyči.
84'
Další výpad domácích skončil ofsajdem.
83'
Southampton je v závěru aktivnější, rád by domácí výhodu proměnil ve výhru, obrana West Bromwiche je ale i nadále neprostupná.
82'
Boufalův centr z pravé strany postrádal razanci i přesnost, stal se snadnou kořistí hostující obrany.
81'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Charlie Austin.
81'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Sofiane Boufal.
80'
Na Redmondův centr si naskočil van Dijk, ale netrefil jak hlavou, tak ani pokusem o volej.
79'
Faul na Tadiće, je tu přímý kop pro Southampton. Rozehrávat se bude z levé strany.
78'
Phillips se poprvé zapojil do kombinace, ve spolupráci s Rondónem se ovšem do pokutového území neprokousal.
77'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází Matt Phillips.
75'
Hosté budou střídat, a bude se jednat o jejich poslední změnu.
73'
Z něj už nebezpečí pro branku domácích nevzniklo, Southampton jde do protiútoku.
73'
Na druhé straně zasahoval Forster proti Chadlimu, ten na něj vyslal nepříjemnou střelu zpoza pokutového území. Míč mířil pod břevno, gólman Southamptonu tam ale byl včas a ránu vyškrábl na roh.
72'
Foster včasným vyběhnutím zabránil domácímu Tadićovi ve skórování. Při pokusu o dorážku pak Tadić upadl, o penaltový zákrok se však ale nejednalo.
71'
Foster zabránil rohovému kopu na poslední chvíli, míč ale opravdu zachytil ještě na hrací ploše.
69'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Nathan Redmond.
68'
Na hranici pokutového území se k míči dostal Gabbiadini, zvolil technickou střelu, na Fostera si ovšem nepřišel. Ten stál na správném místě a ránu skryl ve své náruči.
67'
Nacer Chadli fauloval unikajícího hráče a stal se prvním hráčem, který v tomto utkání obdržel žlutou kartu.
66'
Začíná se čím dál více bojovat o každý metr hřiště, šancí teď není mnoho.
64'
Longův centr byl na Gabbiadiniho příliš vysoký, tohle nešlo chytat.
62'
Chadliho oblouček sice skončil u Forstera, ten však míč neudržel v rukavicích a společně s obranou měl co dělat, aby dostal míč ze svého vápna.
61'
Přímý kop pro hosty, uvidíme centr z levé strany.
59'
Tohle nebyl ofsajd a za obranou domácího týmu se najednou objevil Rodriguez. Jeho zakončení ovšem bylo zbrklé a skončilo vedle Forsterovy brány. Stále tak panuje stav 0:0.
58'
Jako tank se probíjel prostorem Lemina, těsně před pokutovým územím ale o míč přišel. Přesto si vysloužil potlesk publika.
56'
Rondón přeskočil domácího obránce a najednou tu byla poměrně nebezpečná hlavička. Forster ale stál na správném místě a udržel tak čisté konto.
54'
Rondónova střela šla o notný kus vedle domácí branky, West Bromwich se ale aspoň trochu připomněl i v útočné fázi.
53'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Gareth Barry, přichází Gareth McAuley.
52'
Z obou stran nyní létaly centry před Fostera. akci zakončil Long střelou z levého křídla. Gólman West Bromwiche si připisuje úspěšný zákrok.
51'
Další Gabbiadiniho střela, nyní z hranice vápna. Hostující obrana jeho ránu srazila na roh.
50'
O mnoho lépe si vedl Gabbiadini, jeho hlavička skončila jen těsně nad brankou West Bromwiche.
49'
Zleva potáhli Bertrand a Tadić, druhý jmenovaný i zakončoval, dopadl ovšem stejně jako před chvílí Lemina.
47'
Do odraženého míče se za vápnem opřel domácí Lemina, napálil však pouze nohy bránícího hráče.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
První půle přinesla docela živý fotbal, a to i za velice nepříznivého počasí. Silný vítr a déšť sice hráčům znepříjemňoval hru, i tak však bylo k vidění několik šancí. Ta největší přišla v 17. minutě, kdy se k přímému kopu postavil domácí Bertrand a s pomocí teče zdi trefil tyč. Branky jsme se tak v této části utkání nedočkali, fotbal ale nenudí.
45+2'
45'
Sudí nastaví dvě minuty.
43'
Po dalším rohu to zkoušel opět Yoshida, tentokrát se střelou mezi tyče netrefil. Bromwich už se těší na konec poločasu.
42'
Další roh Southamptonu už byl vydařenější, ovšem hlavička Yoshidy mířila jen doprostřed branky do náruče Fostera.
40'
Domácí zahrávali dva rohové kopy po sobě, obrana hostí ale ohrožení branky nepřipustila.
36'
Foster si dává s rozehrávkou načas a je za to odměněn pískotem domácích fanoušků.
35'
Opravdu nepovedený centr předvedl domácí Soares, jeho pas skončil za brankou.
33'
Počasí fotbalu nepřeje, k větru se nyní přidal i silný déšť.
32'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Allan Nyom.
31'
Na straně hostů se chystá střídání, trávník pro zranění opustí Dawson.
29'
Soares se zlobí, že na něj nebyl u rohového praporku odpískán faul, názor sudího už na danou situaci ale nezmění.
29'
Domácí předvedli rychlý protiútok, po levém křídle unikal Long, po zemi přihrál na první tyč na Gabbiadiniho, ten ale v plném běhu minul o několik decimetrů.
27'
Nedokázal ale prostřelit zeď, kterou si gólman Forster dobře postavil.
26'
Přímý kop pro hosty, probíhá pečlivá příprava. Rozehrávat bude Chadli.
24'
Parádní ránu z dálky vytáhl van Dijk, jeho dělovka prosvištěla jen kousíček vedle Fosterovy branky.
23'
Po druhém centru propadl míč na malé vápno a z otočky se o zakončení pokusil Romeu. Zblízka ale branku netrefil.
22'
Davis rozehrál rohový kop domácích, Rondón hlavou odvrátil na opakování standardky.
21'
Rychlý útok domácích. Levou stranou pronikl Bertrand, posunul na Davise, ten svou střelu ale poslal pouze do míst, která kryl připravený Foster.
19'
Nyní se bude standardka rozehrávat na druhé straně, faulován byl Krychowiak.
17'
K přímáku se postavil Bertrand, míč lízl Evansovu hlavu a poté trefil Fosterovu tyč! Ke gólu chyběl jen kousek.
16'
Píská se proti hostům, Longa fauloval kousek před vápnem Livermore. Pro Fostera to bude první opravdu vážná prověrka.
15'
Gabbiadini nezachytil Bertrandův centr, Chadli odvrátil pryč z vápna.
14'
Další nepřesný pokus prolétl kolem Fosterovy branky, nyní už jdou dopředu hosté.
12'
Krátké přerušení, na trávníku ležel domácí van Dijk, po chvilce ale vstal a bude pokračovat ve hře.
10'
Centr mířil na Rodrigueze, ani on ale zatím nebyl schopen usměrnit míč na to správné místo.
9'
Rohový kop pro West Bromwich, u míče je nachystán Barry.
8'
Další prudká přihrávka do vápna hostů, Gabbiadini je však zatím není schopen zachytávat.
7'
Další útok Southamptonu končí odmávaným ofsajdem.
6'
Domácí opět u míče, naráží však na dobře organizovanou obranu West Bromwiche.
5'
Southampton je v úvodu o něco aktivnější. Vápnem nyní prolétl prudký pas, míč skončil v zámezí. Bylo to i z důvodu silného větru, který na stadionu fouká.
4'
Po jeho rozehrání a centru se k hlavičce dostal Jošida, předvedl ale pouze nepovedený pokus. Foster se už chystá k odkopu.
4'
Hned od úvodu se hraje útočně, výpad Southamptonu zastavil čistým skluzem Rodriguez. Roh pro domácí.
3'
První střelu utkání předvedl hostující Barry, zleva si naběhl do pozice a jeho tvrdá rána skončila na boční síti Forsterovy branky.
2'
Tadić předvedl slušný průnik levou stranou, dokonce se dostal i k centru, v pokutovém území ale přišel pouze obranný odkop.
1'

Southampton FC: Forster – Soares, Jošida, V. van Dijk, Bertrand – Lemina, Romeu, S. Long, S. Davis (C) – Tadić, Gabbiadini.
Náhradníci: A. McCarthy – Hoedt, McQueen, Ward-Prowse, Redmond, Boufal, Ch. Austin.

West Bromwich Albion: Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Livermore, Krychowiak, Barry, Jay Rodriguez – Rondón, Chadli.
Náhradníci: Myhill – Nyom, McAuley, Brunt, McClean, Yacob, Phillips.

Rozhodčí: Graham Scott – Richard West, Mark Scholes.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas může začít.
Zápas na St. Mary's Stadium začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Graham Scott, kterému budou na pomezí pomáhat Richard West a Mark Scholes.
West Bromwich Albion

Hosté jsou na 11. místě a mají na svého dnešního soupeře jednobodový náskok. Tým čeká už šest zápasů na výhru, v této sérii ale dokázal čtyřikrát remizovat a výsledek tak není až tak alarmující. Přesto by West Bromwich velice rád toto čekání ukončil už dnes. V minulém kole se mužstvo představilo v Leicesteru a odvezlo si bod za remízu 1:1. Gól vstřelil z přímého kopu Chadli.

Southampton FC

Domácí tým je na 12. místě tabulky, když v osmi utkáních posbíral devět bodů. Southampton trochu tápe, v posledních pěti utkáních pouze jednou vyhrál a obrana schytala sedm branek. Dvě z nich dostala v domácím zápase v Newcastlem, zde ale Southampton dokázal dva góly i dát a utkání skončilo remízou 2:2. O góly se dvěma trefami postaral Gabbiadini.

Southampton – Watford 0:2
Crystal Palace – Southampton 0:1
Southampton – Manchester United 0:1
Stoke – Southampton 2:1
Southampton – Newcastle 2:2
Dobré odpoledne u devátého kola anglické Premier League. Společně se podíváme na duel mezi týmy Southampton FC a West Bromwich Albion.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.