Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stoke : Brighton - 10. února 2018   16:00

Stoke
Stoke
68' Shaqiri (Pieters)
1:1
(0:1)
Brighton
32' Izquierdo  (Stephens)
Stoke
Butland – Bauer, Shawcross, K. Zouma, Pieters – Allen, D. Fletcher (46. Berahino), Ndiaye (79. Adam) – Shaqiri, Choupo-Moting (62. Jesé), Diouf.
Grant – Jesé, Berahino, Johnson, Adam, Cameron, Sobhi.
Madley – Perry, McDonough
Bet365 Stadium, Stoke on Trent
29876 diváků
Brighton
Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk, Bong – March (86. Knockaert), Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß (79. Kayal) – G. Murray (71. Ulloa).
Krul – Bruno, Kayal, Knockaert, Ulloa, Goldson, Locadia.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Brighton 1:1

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 6:7. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:10.
To bylo pane drama. Hosté ve Stoke dlouho vedli, zhruba pětadvacet minut před koncem se však podařilo vyrovnat Xherdanu Shaqirimu. Užuž to vypadalo, že se závěr zápasu bude jen dohrávat, v 90. minutě ale domácí zahrávali po faulu na Jesého penaltu! Tu chtěl vehementně kopat sám Jesé, čímž dostal určeného exekutora Charlieho Adama pod tlak a ten pokutový kop neproměnil. Po následném rohovém kopu měli domácí ještě jednu obří šanci, střídající Knockaert ale na brankové čáře zabránil gólu na 2:1 pro Stoke!
90+3'
90+2'
Po nařízeném rohovém kopu míč opět málem skončil v síti, Anthony Knockaert ale skvělým obranným zákrokem na brankové čáře zabránil inkasovanému gólu!
90+1'
Kvůli Jesému protestům byl Charlie Adam pod obrovským tlakem a Mathew Ryan mu penaltu chytil! Adam se ještě mohl dostat k dorážce, Lewis Dunk ale těsně před ním ve skluzu poslal míč do zámezí.
90'
Jesé byl faulován v pokutovém území a sudí Robert Madley poté bez váhání ukázal na penaltový puntík. O penaltu se velmi emotivně hlásí právě Jesé, nakonec to ale bude vypadat, že jí bude zahrávat Charlie Adam.
89'
Penalta pro Stoke!
87'
Z prvního kontaktu Knockaerta s míčem nakonec nic nepramenilo, hostujícímu středopolaři utekl balon do zámezí a Jack Butland už si ho chystá k dalšímu odkopu.
86'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází Anthony Knockaert.
85'
Hra se nyní opět uklidnila a někteří diváci už dokonce opouštějí své sedačky, s každou odehranou minutou je dělba bodů blíže a blíže.
83'
José Izquierdo utekl po levém křídle, připravil si míč ke střele a zpoza hranice pokutového území vypálil, jeho střelu mířící do středu brány si ale Jack Butland pohlídal.
82'
Ryan Shawcross prodloužil nepovedenou rozehrávku Dunka až k brankáři Butlandovi, svěřenci Paula Lamberta se pomalu nadechují k závěrečnému tlaku.
80'
Dnešní utkání sleduje 29876 diváků.
79'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Badou Ndiaye, přichází Charlie Adam.
79'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Beram Kayal.
78'
Zouma sice odhlavičkoval míč jen k Sollymu Marchovi, ten ale o balon vzápětí přišel a hosté teď musejí zakládat další akci až z hloubi vlastní poloviny.
76'
Saido Berahino si na hranici pokutového území nedokázal zpracovat míč, který skončil v zámezí a Mathew Ryan s odkopem od své branky teď vůbec nespěchá.
75'
Čtvrthodinku před koncem je hra hodně otevřená, je znát, že oba týmy chtějí v závěru přiřiknout vítězství na svou stranu.
74'
Další protiakci Brightonu táhl José Izquierdo, jehož pas na Große sice nebyl dostatečně přesný, domácí ale poté odevzdali balon zpět soupeři.
73'
Obrana Stoke odvrátila centr z levé strany přímo k Davymu Pröpperovi, který bez váhání vypálil, jeho pokus směřující k levé tyči si ale Butland pohlídal.
71'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Leonardo Ulloa.
70'
Vyrovnávací branka atmosféře na stadionu očividně prospěla, kotel Potters teď hlasitě žene své oblíbene k obratu. Stihnou to domácí?
68'
Stoke City právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno. K první střele na branku v tomto utkání se domácí dostali až zhruba 25 minut před koncem a hned z toho padl gól, o který se parádní ranou k pravé tyči postaral XHERDAN SHAQIRI! Ryan teď byl zcela bez šance.
68'
Saido Berahino se prokličkoval do palebné pozice, poté ale ukázal, proč ještě po přestupu do Stoke neskóroval – jeho rána nestála za nic, Ryan mohl zůstat v klidu.
67'
Xherdan Shaqiri si vyměnil míč s Allenem, poté o něj ale švýcarský reprezentant přišel. Ani tentokrát tak z akce Stoke žádné nebezpečí pro Ryana nepramenilo.
67'
Na opačnou stranu se poté vydal autor dosud jediného gólu José Izquierdo, který ale uvízl v ofsajdu.
66'
Jesé, který ve Stoke hostuje z PSG, se teď prokousal až na hranici pokutového území, tam ale o míč přišel ještě předtím, než stačil vystřelit.
65'
Akce Stoke jsou velmi předvídatelné, hosté se brání zcela bez potíží a hráče Potters vůbec nepouštějí do střeleckých pozic.
64'
Moritz Bauer se u pravé postranní čáry šikovně zbavil svého strážce Murrayho, poté ale jen vrátil balon zpět ke stoperům.
62'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Jesé.
61'
Hodina hry je za námi a Potters začínají přebírat iniciativu, nechme se překvapit, zdali se jim v závěrečné čtvrthodině utkání podaří vyrovnat.
59'
Propagační střela Davyho Pröppera z levé strany hřiště proletěla vysoko nad břevnem, Butland ale poté opět nerozehrál přesně.
58'
Jack Butland zakopl míč hluboko na útočnou polovinu, tam ale nebyl nikdo v bílo-červeném dresu.
57'
Pascal Groß vykouzlil povedenou kolmici na Izquierda, po jehož centru do pokutového území se málem dostal ke střele právě Groß, který si ale nedokázal balon zpracovat.
55'
Moritz Bauer neměl komu přihrát, a tak se podél pravé postranní čáry vydal sám kupředu, obránci Brightonu jej ale daleko nepustili.
54'
Eric Choupo-Moting si na individuální akci netroufl a vrátil míč Pietersovi, svěřencům Paula Lamberta se nedaří dostat se k souvislé kombinaci na útočné polovině.
53'
Nepovedená Dunkova rozehrávka na Bonga skončila v autu, nařízeného vhazování pro Potters se za pár okamžiků ujme Moritz Bauer.
52'
Centr Erika Pieterse z levé strany skončil jen u Schelotta, ten ale poté odevzdal balon zpět fotbalistům Stoke, kteří tak mohou pokračovat v kombinaci na útočné polovině.
50'
I následný rohový kop si vzal na starost Xherdan Shaqiri, jeho nákop do předbrankového prostoru ale hostující kapitán Lewis Dunk odhlavičkoval do bezpečí.
49'
Právě Shaqiri nyní uvnitř pokutového území chytře přenechal míč Moritzi Bauerovi, bývalý hráč ruské Kazaně už se ale nestihl dostat ke střele.
48'
Po následném rohovém kopu se Xherdan Shaqiri skácel po souboji s Bongem k zemi, sudí Madley si ale žádného nedovoleného zákroku nevšiml.
47'
Domácí fotbalisté vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně. Ke střele zpoza hranice pokutového území se teď dostal Badou Ndiaye, jeho projektil byl ale nakonec zblokován mimo Ryanův dosah.
46'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Darren Fletcher, přichází Saido Berahino.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Veledůležité utkání dvou týmů ze spodní poloviny tabulky zatím vyznívá lépe pro Brighton, který byl mírně aktivnějším týmem a po půlhodině hry se navíc po krásné individuální akci Izquierda dostal do vedení. Z tribun stokeské arény se občas ozývá pískot, s výkonem domácího týmu zatím příznivci Potters nemohou být spokojeni.
45+2'
45+1'
V nastaveném čase už se na trávníku nic převratného neděje. Do zakončení se nakonec přeci jen prokousal Badou Ndiaye, jemuž byl ale odpískán ofsajd.
45'
První půle bude ještě o dvě nastavené minuty delší.
44'
Erik Pieters si nestihl zpracovat nepřesnou přihrávku od Shawcrosse, Mathew Ryan s odkopem od své branky vůbec nespěchá.
43'
Svěřenci Paula Lamberta vybojovali míč ve středu hřiště a upředu sepoté vydal Joe Allen, jehož ale bránící hráči Brightonu daleko nepustili.
42'
Kolmice z kopačky Dalea Stephense do pokutového území nikoho ve žlutém dresu nenašla, následná rozehrávka brankáře Butlanda ale rovněž příliš přesná nebyla.
40'
Domácí ale z této standardní situace nezahrozili, Shane Duffy totiž odhlavičkoval míč do bezpečí a na opačnou stranu už se vydává Davy Pröpper.
39'
March zblokoval Choupo-Motingův centr z levé strany do zámezí, Potters tak budou mít zhruba šest minut před koncem prvního poločasu k dispozici rohový kop.
38'
Glenn Murray ve středu hřiště už poněkolikáté fauloval, tentokrát to odnesl Badou. Sudí Madley si ale vystačil se slovním napomenutím hostujícímu forvardovi.
36'
Choupo-Moting se pokusil oslovit Pieterse patičkou, jeho přihrávka ale postrádala přesnost a míč skončil jen u bránícího Sollyho Marche.
35'
Joe Allen vyrobil další nepřesný pas, míč skončil v autu a brightonští fotbalisté s nařízeným vhazováním pochopitelně vůbec nespěchají.
34'
Mohlo být vyrovnáno. Moritz Bauer z pravé strany nacentroval míč přesně na hlavu Badoua, jehož hlavička ze skvělé pozice ale těsně minula tři tyče brightonské branky!
32'
Brighton právě vstřelil branku!
A je z toho první gól zápasu, který vstřelili hosté! Zasloužil se o to JOSÉ IZQUIERDO, který si postupně narazil míč s dvěma spoluhráči, prokličkoval se až do pokutového území a odtud vypálil přesně k levé tyči!
31'
Erica Choupa-Motinga ale ve středovém kruhu zradilo zpracování a Seagulls už zakládají další rychlou protiakci.
30'
Dosud neviditelný Mame Diouf na svého strážce Marche nevyzrál, fotbalisté Stoke ale ještě zůstávají u míče a kombinují na polovině hřiště.
28'
Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a hra je plná chyb a nepřesností.
27'
Kurt Zouma ve středu hřiště čistě zastavil rodící se akci Brightonu, jeho následná rozehrávka už ale tak povedená nebyla.
25'
Následná protiakce Stoke neměla dlouhého trvání, dalekonosný nákop na útočnou polovinu totiž skončil až v náruči Matthewa Ryana.
24'
Glenn Murray našel dalekonosnou kolmicí rozběhnutého Izquierda, který se nakonec dostal až ke střele z levého okraje pokutového území, jeho projektil ale proletěl nad břevnem Butlandovy svatyně.
23'
José Izquierdo přišel o míč u levé postranní čáry a na opačnou stranu se okamžitě poté mohl vydat Pieters, který si ale na individuální akci netroufl a vrátil balon Zoumovi.
21'
Dvacet minut hry je za námi a zatím jsme toho moc zajímavého neviděli, je znát, že v tomto zápase jde opravdu o hodně.
20'
Potters vybojovali rohový kop a po centru Darrena Fletchera se nakonec do zakončení – byť z krkolomné pozice – dostal Shaqiri, jemuž ale střela nevyšla podle představ.
19'
Pascal Groß po autovém vhazování v podání Bauera odhlavičkoval míč zpět do zámezí, Moritz Bauer si tak bude moci vhazování zopakovat.
17'
Švýcarský reprezentant poté z pravé strany poslal do pokutového území nebezpečný centr a Mathew Ryan měl co dělat, aby míč vyboxoval!
16'
Akci Choupa-Motinga zastavil Schelotto, jeho následná rozehrávka už ale tak povedená nebyla a míč skončil jen u Xherdana Shaqiriho.
15'
Po dalším faulu Shawcrosse a následném přímém kopu Duffy prodloužil míč do pokutového území, kam si seběhl Glenn Murray, z ostrého úhlu ale netrefil balon přesně.
14'
Právě Eric Choupo-Moting to vzal nyní na sebe, jeho přízemní pokus zpoza hranice pokutového území ale nakonec Ryana vůbec neohrozil.
12'
Ezequiel Schelotto si míč zbytečně předkopl a poté se po téměř neexistujícím kontaktu s Choupem-Motingem komicky skácel k zemi, italský halv může být rád, že z toho nebyla žlutá karta pro něj.
11'
Glenn Murray si v souboji dvou sedmnáctek došel pro faul Shawcrosse, hráči ve žlutých dresech tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
10'
Už se opět hraje, další rodící se akci Potters však čistě zastavil Shane Duffy a okamžitě založil protiakci Brightonu.
8'
Hra zůstává přerušena a domácí lodivod Paul Lambert to využívá k udělování pokynů svým svěřencům, zatímco Zouma je stále ošetřován.
7'
Kurt Zouma po hlavičkovém souboji s Murraym ve středovém kruhu zůstal ležet v bolestech na trávníku, se stoperem Stoke to nevypadá dobře...
6'
Shawcross pro jistotu uklidil nákop adresovaný Glennu Murraymu do autu, nařízeného vhazování ve prospěch Seagulls se ujme Ezequiel Schelotto.
4'
Utkání začalo ve vysokém tempu, což oceňují i diváci na Bet365 Stadium. Atmosféra tady ve Stoke je elektrizující!
3'
Eric Choupo-Moting to po Pietersově pasu zkusil z uctivé vzdálenosti, kamerunský reprezentant ale netrefil míč podle svých představ a vysoko přestřelil.
2'
Hosté začali velmi aktivně a hned ve druhé minutě se k zajímavé střele dostal José Izquierdo, Butland ale jeho střelu z pravé strany dokázal vytěsnit!
1'

Stoke City: Butland – Bauer, Shawcross, K. Zouma, Pieters – Allen, D. Fletcher, Ndiaye – Shaqiri, Choupo-Moting, Diouf.
Náhradníci: Grant – Jesé, Berahino, Johnson, Adam, Cameron, Sobhi.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk, Bong – March, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß – G. Murray.
Náhradníci: Krul – Bruno, Kayal, Knockaert, Ulloa, Goldson, Locadia.

Rozhodčí: Madley – Perry, McDonough.
BRIGHTON & HOVE ALBION FC

Jak jsem již naznačil, Brighton je na tom v tabulce o něco lépe a je momentálně třináctý. Seagulls se mohou pochlubit velmi slušnou formou, po lednovém výprasku 0:4 proti Chelsea ještě neprohráli, když v FA Cupu vyřadili Middlesbrough, poté remizovali v Southamptonu a v minulém kole Brighton udolal tabulkového souseda z West Hamu. Teď Seagulls čekají dva zápasy pravdy proti o záchranu bojujícím Stoke a Swansea. Uspějí?
STOKE CITY

Hrnčířům probíhající sezóna příliš nevychází, Stoke se krčí až na 18. místě tabulky se ziskem 24 bodů a spolu s West Bromem a Huddersfieldem je momentálně v sestupovém pásmu. Spodní polovina tabulky je ale neuvěřitelně vyrovnaná, například na dvanáctý West Ham (a třináctý Brighton) Peter Crouch a spol. ztrácí jen tři body. Potters dnes budou mít co napravovat, v minulém kole totiž ztratili dobře rozehraný zápas v Bournemouthu a navzdory brzké Shaqiriho vedoucí trefě prohráli 1:2.
Anglická Premier League má o víkendu na programu už své 27. kolo a my se zde společně zaměříme na duel, v němž Stoke City přivítá Brighton & Hove Albion FC. Začínáme v tradičních 16 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.