Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stoke : Southampton - 30. září 2017   16:00

Stoke
Stoke
40' Diouf (Shaqiri) • 85' Crouch (Choupo-Moting)
2:1
(1:0)
Southampton
75' Jošida  (S. Long)
Stoke
Butland – K. Zouma, Cameron, Wimmer – Diouf (90+3. Johnson), Allen, D. Fletcher (C), Pieters – Shaqiri (87. Afellay), Choupo-Moting – Berahino (70. Crouch).
Grant – Tymon, Johnson, Adam, Afellay, Sobhi, Crouch.
Mike Jones – Simon Beck, Derek Eaton
Bet365 Stadium, Stoke on Trent
29 285 diváků
Southampton
Forster – Soares, Jošida, V. van Dijk, Bertrand – Romeu, Lemina (86. Ch. Austin) – Tadić, S. Davis (C) (61. Boufal), Redmond (67. Gabbiadini) – S. Long.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Southampton 2:1

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 29 285 diváků.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:10. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:10.
Je dobojováno. Domácí nakonec vítězí 2:1, když po srovnání hosty přidali další branku a připisují si tak do tabulky plný počet bodů. Hosté, ač podali velmi sympatický výkon, nakonec odjedou bez jediného bodu. Takový je ale fotbal, radovat se může jen jeden.
90+6'
90+6'
Ještě jedna střela hostů a už to vypadá, že je zápas u konce. Domácí svůj těsný náskok drží zuby nehty.
90+5'
Zmatky před domácí brankou, hosté ale nedokázali dotlačit míč za Butlandova záda a ten tak končí v moci obrany Stoke.
90+4'
Shane Long se dostal ke střele uvnitř pokutového území, tu ale poslal jen do připravené domácí obrany. Srovnání stavu se tak opět nekonalo.
90+3'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Mame Diouf, přichází Glen Johnson.
90+2'
Hosté dvakrát po sobě zahrozili před Jackem Butlandem, ten ale s pomocí vlastní obrany situaci zvládl a už odkopává míč do bezpečí.
90'
Nad rámec hrací doby ve druhém poločase se bude nastavovat ještě pět minut navíc.
88'
Hráči Southamptonu se znovu snažili o srovnání stavu, ale střela Oriola Romeua skončila jen těsně vedle domácí branky. Ti tak míří rychle na opačnou stranu.
87'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Ibrahim Afellay.
86'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Charlie Austin.
85'
Stoke City právě vstřelilo branku!
Domácí si berou své vedení zase zpátky. Nejprve byl sražen v pokutovém území jeden z hráčů Stoke, ale penalta se nepískala a hra pokračovala dále. Poté se po několika odrazech dostal míč k PETEROVI CROUCHOVI, který ho zblízka poslal do hostující branky – 2:1. Asistence: Eric Choupo-Moting.
82'
Domácí opět útočili, ale ke střele před hostující brankou se nedostali. Na opačnou stranu míří zase hosté.
80'
Po něm ale nezapršelo a následně jdou do akce zase hosté. Běží poslední desetiminutovka tohoto zápasu.
79'
Xherdan Shaqiri si nabíhal do pokutového území, ale než se stačil dostat ke střele, doběhl ho obránce Ryan Bertrand, jenž ho poslal za zadní čáru. Rohový kop pro Stoke City.
78'
Po autovém vhazování se do blízkosti domácí branky dostali znovu hráči Southamptonu, ale jejich střela pak zamířila jen vysoko nad branku Stoke City.
77'
Domácí se snažili strhnout vedení znovu na svou stranu, ale po střele Dioufa skončil míč jen na hrudi jednoho z hostujících obránců.
75'
Southampton právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno. Z pravé strany přilétl do pokutového území centr, který nejprve trefil Shane Long, míč al doletěl na špičku kopačky MAJE JOŠIDY, jenž nastavil nohu a doklepl míč za záda Jacka Butlanda – 1:1. Asistence: Shane Long.
74'
Ze strany hostů hra stále ožívá, domácí se spíše zatáhli do obrany a začínají svůj těsný náskok jenom bránit. To se jim klidně může vymstít. Jejich pasivita je v posledních chvílích dost čitelná.
72'
Ryan Bertrand si nabíhal do slibné střelecké pozice, ale nakonec ho zastavil ofsajd, což postrannímu sudímu neuniklo. Jeho akce na polovině domácích tak měla doslova jepičí život.
71'
Po nepřesné střele hostujícího Romeua si míč bere hostující brankář a hned ho odkopne daleko od své branky. Pošle tak své spoluhráče do útoku.
70'
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Saido Berahino, přichází Peter Crouch.
69'
Mame Diouf převzal přihrávku od svého spoluhráče, poté se napřáhl k pořádné střele, jenže míč příliš zvedl a ten končí jen vysoko nad hostující bránou.
68'
Manolo Gabbiadini se hned dostal ke střele kousek před velkým vápnem, ale domácí znovu zastavili akci hostů už v jejím začátku.
67'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Manolo Gabbiadini.
66'
Cédric Soares dobíhal míč v pokutovém území a hned na to ho centroval přímo před domácí branku. Nicméně to bylo k ničemu, neboť balón už byl za čárou a následuje tak odkop od domácí brány.
65'
Hosté jsou v posledních chvílích hodně aktivní a snaží se o vyrovnání. To ovšem zatím nepřichází. Domácí velmi dobře brání a také brankář Jack Butland působí hodně jistě mezi třemi tyčemi.
64'
Nicméně za malou chvilku poté zakopli hráči Southamptonu míč do zámezí a domácí tak budou mít další autové vhazování k dispozici.
63'
Na druhé straně pak zblízka střílel Geoff Cameron, ale ze své pozice branku hostů netrefil.
62'
Nyní zahrozili zase hosté. Virgil van Dijk potáhl míč podél levé postranní čáry a jeho následná střela z úhlu končí na obraně domácího celku.
61'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Steven Davis, přichází Sofiane Boufal.
60'
Domácí se snaží čím dál více, aby navýšili své vedení, po střele Saida Berahiny však míč končí jen za brankou hostů.
59'
Saido Berahino hlavičkoval míč s odrazem o zem na branku hostů, ale Fraser Forster byl ve svém brankovišti pozorný a podržel svůj tým.
58'
Eric Choupo-Moting zahrával rohový kop, nikdo z jeho spoluhráčů si ale nenaběhl do pokutového území, aby míč sklepl za záda hostujícího brankáře. Hosté se tak v pohodě dostávají mimo ohrožení vlastní branky.
57'
Longova další střela byla zastavena a hosté se tak opět nedostali do zakončení. Na opačnou stranu pak míří znovu domácí hráči.
56'
Žlutou kartu dostává Oriol Romeu (Southampton FC).
56'
Shane Long dostal od Dušana Tadiće přihrávku z pravé strany do pokutového území, míč ale poslal hlavou jen těsně nad domácí branku!
54'
Shane Long pálil na domácí branku a střela to byla hodně dobrá. Jenže na poslední chvíli do ní vložil svoji nohu domácí obránce, který tak nepovolil hostů srovnání stavu skóre.
54'
Nathan Redmond zakopl míč do zámezí a domácí tak budou mít na polovině svého soupeře k dispozici autové vhazování.
53'
Po ztrátě míče domácích šli na opačnou stranu hosté, ale Oriol Romeu pak zbrkle rozehrával balón na svého spoluhráče a ten si do své moci v pohodě převzali znovu hráči Stoke City.
52'
Žlutou kartu dostává Dušan Tadić (Southampton FC).
51'
Tadić zajel nebezpečně do soupeře a sudí si ho volá k sobě. Vypadá to, že dostane žlutou kartu.
50'
Geoff Cameron poslal z pravé strany míč pro Mameu Dioufa, ale druhý jmenovaný pouze promáchl. Domácí akce je tak u samého konce.
49'
Fraser Forster si vyskočil na vysoký míč a poté ho ukryl ve svých rukavicích. Poté odkopl balón na druhou stranu a hosté tak jdou útočit.
48'
Saido Berahino dostal přihrávku do pokutového území, kde se z pravé strany dostal ke střele, míč ovšem zablokoval Steven Davis a nepovolil domácím odskočit na rozdíl dvou branek.
47'
Po srážce dvou hráčů skončil na zemi hostující Shane Long a zatím to s ním nevypadá dobře. Protihráč ho zřejmě kopačkou trefil do hrudi.
46'
Dušan Tadić si vyměnil názor s domácím brankářem Jackem Butlandem a hlavní sudí oběma domlouvá.
46'
Střely na branku: 4 – 1
První poločas je za námi. V něm se ve čtyřicáté minutě ujali domácí hráči vedení, když se hlavou trefil v těsné blízkosti hostující branky Mame Diouf. O chvíli později pak kopali domácí ještě penaltu, tu ovšem Saido Berahino neproměnil. Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
45+4'
45+3'
Poslední útočná akce na domácí straně. Poté už zřejmě rozhodčí ukončí první poločas. Mame Diouf našel na pravé straně volného Saida Berahinoa, ale druhý jmenovaná pálil hodně vedle.
45+2'
Domácí ovšem před hostující brankou nic nevymysleli a ještě se na druhou stranu vydávají fotbalisté Southamptonu.
45+1'
Jack Butland odkopl míč na polovinu Southamptonu a domácí hráči tak mohou jít do další útočné akce.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví první poločas o tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
44'
Domácí tak mohli jít do dvoubrankového náskoku, ale nestalo se tak. Naopak hosté hned šli do rychlého brejku a střelou Romeua zahrozili před Jackem Butlandem.
43'
Na značku pokutového kopu si míč postavil Saido Berahino, ale poté trefil přímo hostujícího brankáře, který tak svými rukavicemi vyboxoval míč do bezpečí.
42'
A domácí budou kopat penaltu. Saido Berahino byl sražen v pokutovém území k zemi a sudí ukazuje na značku pokutového kopu!
40'
Domácí se v závěru prvního poločasu ujímají vedení. Přímo z rohového kopu poslal míč na hlavu MAMEHO DIOUFA Xherdan Shaqiri a prvně jmenovaný pak poslal míč za záda hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Xherdan Shaqiri.
38'
Za malou chvilku byl v akci znovu Joe Allen a byl faulován, tentokráte z toho byl volný přímý kop. Hostující branku však domácí hráči příliš neohrozili.
37'
Joe Allen se nyní hodně zlobil směrem k hlavnímu sudímu. Po tom, co se uvolnil a chtěl vystřelit, byl poslán k zemi v pokutovém území. Rozhodčí tohoto zápasu ale naznačuje, že vše bylo v rámci pravidel.
36'
Jenže s ním moc dobře nenaložil Erik Pieters, který svou střelou trefil pouze připravenou hostující zeď. Nicméně u míče domácí zůstali i nadále a po střele Erica Choupoa-Motinga končí míč v moci hostující obrany.
35'
Domácí budou zahrávat volný přímý kop z levé strany velkého vápna.
34'
Kurt Zouma zahrál rohový kop, ale po tom, co se míč snesl do pokutového území, skončil jen na hlavě Oriola Romeua, jenž ho odhlavičkoval daleko od vlastní branky.
33'
Shane Long se vysunul za obranu Stoke, poté si poslal míč na pravačku, jeho následná dělovka ale končí jen hodně vedle domácí brány.
32'
Zraněný Mame Diouf, jenž si před chvílí vyžádal ošetření, opouští hrací plochu a drží se za rameno. Uvidíme, zda bude moci naskočit zpět do hry, nebo zda domácí trenér bude muset sáhnout k nucenému střídání.
31'
Nakonec ale jejich střela domácí branku neohrozila a míč tak končí v moci hráčů Stoke City.
30'
Allen zajel ostře do protihráče a dostává žlutou kartu. Hosté tak budou mít k dispozici volný přímý kop ze slibné vzdálenosti.
28'
Nathan Redmond se dostal do pokutového území, byl tísněn obranou Stoke, přesto se snažil z otočky vystřelit. Ale napálil jen připravenou hruď Kurta Zoumy.
27'
Míč si na ve svém brankovišti připravil domácí brankář Jack Butland a poté ho hned odkopl daleko od své brány. Do útoku tak jdou znovu domácí fotbalisté.
26'
Dušan Tadić potáhl míč podél pravé postranní čáry, poté si naběhl před velké vápno a hledal svou přihrávkou svého spoluhráče, ale Shane Long na balón nedosáhl a dává tak další šanci domácím.
25'
Slibně se rozvíjející akci hostů zastavil ofsajd a hra se tak otáčí zpět před branku Southamptonu. Ten se tak bude muset bránit útoku domácího Stoke City.
23'
Hned na to pak šli do útoku znovu domácí hráči, ale před velkým vápnem se ke střele nedostali. Opět zapracovala pozorná obrana Southamptonu.
22'
Na druhé straně zahrávali volný přímý kop hosté a Mario Lemina, který ho rozehrál, pak trefil jen připravenou zeď sestavenou z domácích hráčů.
21'
Xherdan Shaqiri dostal zpětnou přihrávku v pokutovém území a i když měl před sebou odkrytou branku, nakonec se ke střele nedostal. Na poslední chvíli mu míč sebral jeden z hostujících obránců a poslal ho do bezpečí.
19'
Ve středu hřiště přišli hosté o balón a do následné rychlé akce se dostali Kurt Zouma s Mamem Dioufem, ale druhý jmenovaný pak střelu uspěchal a poslal ji jen nad břevno branky Southamptonu.
18'
Virgil van Dijk v další šanci hostů minul branku Stoke City a domácí fotbalisté se bleskově přemisťují až před branku hostujícího celku.
17'
A znovu to na druhé straně zkoušel Steven Davis, jenž lobem přehodil obranu domácích a následně pak hlavičkoval Virgil van Dijk, míč ovšem končí jen vysoko nad brankou Stoke.
16'
Nathan Redmond byl vyslán do úniku před domácí branku a poté se vysunul za obranu hostů a v pokutovém území vystřelil jen mimo tři tyče.
15'
Nenápadná akce domácích, na jejímž konci byla střela Dioufa, ale ten svou přízemní střelu poslal jen do připravené obrany Southamptonu.
13'
Zatím sledujeme z obou stran opatrný fotbal, který moc krásy nepobral. Je ale stále teprve začátek utkání, a to se samozřejmě ještě může změnit.
12'
Virgil van Dijk poslal balón Jošidovi, ten s ním uháněl na polovinu Stoke, ale tam okamžitě o míč přišel a rázem tak skončila další akce na straně hostů.
11'
Jošida odehrál míč z vlastní poloviny, ale poslal ho jen na kopačku Erica Choupoa-Motinga, který tak otáčí hru zpět před branku Southamptonu.
9'
Útok domácích fotbalistů znovu vystřídala akce na druhé straně, ale Long svou střelu z pravé strany poslal jen na hlavu jednoho z domácích fotbalistů a ten míč odvrátil do bezpečí.
Jenže míč znovu získali hosté, kteří se okamžitě přemístili na opačnou stranu a postupovali až před branku domácích, kde po střele Leminy znovu zasahovala obrana Stoke.
8'
Hosté se před brankou domácích nijak nepředvedli a brankář Jack Butland si v pohodě převzal míč a poté ho od své branky odkopl.
7'
Po zákroku obrany hostů se k míči dostal brankář Fraser Forster a zakládá tak pro hosty další útočnou akci.
5'
Na druhé straně to zkoušel svou střelou Oriol Romeu, ale míč si cestu mezi tři tyče nenašel.
4'
Dušan Tadić poslal centr na Davise a ten střílel z pravé strany, jenže jeho střela skončila jen na boční síti domácí branky. Stoke tak jde znovu útočit.
3'
Saido Berahino byl faulován a následuje tak volný přímý kop pro Stoke City.
2'
Kurt Zouma střílel z velkého vápna, ale balón po jeho střele skončil jenom v zámezí.
1'
Domácí se hned vrhli do útoku, ale nic před brankou hostů nevymysleli. Do první akce se tak vydávají hosté.
1'

Stoke City: Butland – K. Zouma, Cameron, Wimmer – Diouf, Allen, D. Fletcher (C), Pieters – Shaqiri, Choupo-Moting – Berahino.
Náhradníci: Grant – Tymon, Johnson, Adam, Afellay, Sobhi, Crouch.

Southampton FC: Forster – Soares, Jošida, V. van Dijk, Bertrand – Romeu, Lemina – Tadić, S. Davis (C), Redmond – S. Long.
Náhradníci: A. McCarthy – Hoedt, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg, Boufal, Gabbiadini, Ch. Austin.

Rozhodčí: Mike Jones – Simon Beck, Derek Eaton.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
vzájemná utkání

Naposledy se oba celky utkaly v květnu letošního roku a Stoke tenkrát zvítězili na hřišti Southamptonu 1:0. Hosté tak mají Stoke dnes rozhodně co vracet.
Southampton FC

Hosté ze Southampton FC jsou na tom o něco lépe. Jsou jedenáctí s osmi body. Dvakrát dokázali zvítězit, dvakrát remizovali a dvakrát prohráli. Naposledy odehráli utkání se silným Manchesterem United a padli těsně 0:1. Dnes by rádi na hřišti svého soupeře bodovali. Uvidíme, jak to dnes dopadne. Zápas si rozhodně nenechte ujít.
Stoke City

Domácí Stoke City je v tabulce Premier League na šestnáctém místě s pěti získanými body a pasivním skóre 5:10. Na své konto si domácí fotbalisté připsali jednu výhru, dvě remízy a tři prohry. Naposledy fotbalisté Stoke City inkasovali čtyřbrankový debakl od úřadujícího mistra PL Chelsea a dnes by před svými diváky tuto prohru rádi odčinili.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům kvalitního fotbalu. Dnes je na programu opět anglická Premier League, konkrétně její sedmé kolo a my v jeho rámci budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat utkání mezi týmy Stoke City a Southampton FC. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.