Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stoke : Watford - 31. ledna 2018   21:00

Stoke
Stoke
0:0
(0:0)
Stoke
Butland – Bauer, Shawcross (C), K. Zouma, Pieters – D. Fletcher, Adam (60. Crouch) – Choupo-Moting, Allen, Shaqiri – Diouf (85. Berahino).
Grant – Johnson, Cameron, Stafylidis, Sobhi, Crouch, Berahino.
Moss – Smart, Halliday
Bet365 Stadium, Stoke on Trent
27 458 diváků
Watford
Karnezis – Kabasele, Mariappa, Prödl, Holebas – Doucouré, Cleverley (72. Pereyra) – Richarlison (68. Gray), Capoue, Deulofeu (88. Carrillo) – Deeney (C).
Bachmann – Janmaat, Zeegelaar, Carrillo, Pereyra, Gray, Stewart.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Watford 0:0

S konstatováním, že dnešní utkání na Ber365 Stadium ve Stoke sledovalo 27 458 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Dnešní utkání mezi Stoke City a Watfordem je u konce. Bohužel jsme se dnes branky nedočkali, tudíž zápas končí bezbrankovou remízou. Již v prvním poločase jsme nesledovali zrovna atraktivní podívanou, což potvrdila jen jedna větší šance, ve které se ocitl Choupo-Moting. V druhé půli bylo Stoke aktivnější, nicméně tutovku Shaqiriho zneškodnil Karnezis, jenž si pak poradil i s Croucovou hlavičkou. Na druhé straně zahrozil pouze Pereyra, jenž aspoň trochu výrazněji protáhl Butlanda. Kromě zmíněných šancí dnes moc dalších situací bohužel nestojí za zmínku. Souboj týmů, které dělí jen tři body končí 0:0!
90+4'
90+4'
Hosté v pohodě odvrátili volný kop soupeře a poté si poradili i s další ofenzívou. Zdá se, že gólu se dnes nedočkáme.
90+2'
Crouch při návratu strčil do Abdoulaye Doucourého (WAT), jenž se po něm ohnal a pak si při debatě se sudím pustil pusu na špacír. Žlutá karta pro hostujícího hráče.
90+1'
Watford si sice vypracoval šanci na ohrožení Butlanda, nicméně po dlouhém vhazování do šestnáctky byl domácí gólman v klidu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
90'
Karnezis si musel dávat pozor, neboť ho po centru od rohového praporku ohrozil Shawcross. Hlavička domácího kapitána však nebyla dostatečně razantní.
89'
Gray byl při napadání rozehrávky příliš důrazný a nakonec je mu odpískán nedovolený zákrok. Utkání se mezitím výrazně přiblížilo konci řádné hrací doby.
88'
Třetí změna v sestavě Watfordu. André Carrillo na trávníku nahrazuje Gérarda Deulofeua.
87'
Marně se Stoke snaží dostat k dalšímu ohrožení Karnezise. Hostující gólman již několik minut nemusel předvést téměř nic ze svého umění.
85'
Z rohového kopu Watfordu znovu nic nebylo a domácí tak v přerušení mohli vystřídat. Mame Diouf svou pozici přepustil Saido Berahinovi.
84'
Pereyra domácím začíná dělat potíže. Obrana Stoke teď k němu nechala propadnout míč a Butland se musel hodně natahovat, aby vytěsnil zakončení mířící k tyči.
82'
Bleskovou akci na pravé straně táhl Mame Diouf. Jeho přihrávka však byla ubráněna a Shaqiri si posléze pomohl přistrčením Kabaseleho.
80'
Z rohového kopu hosté vůbec nic nevytěžili. Domácí se pak rychle vydali na útočnou polovinu, avšak Crouch se zbytečně natahoval po příliš dlouhé rozehrávce.
79'
Poprvé v utkání se pořádně uvedl Pereyra. Hostující hráč si míč nalevo nachystal ke střele, ale zakončení levou nohou bylo sraženo mimo tři tyče.
77'
Shaqiri se sice hodně dušuje, ale jeho souboj s Holebasem je posouzen jako nedovolený. Watford může rozehrávkou ze středu hřiště uklidnit hru.
76'
Při odkopu volného míče se teď Kabasele dostal do dalšího kontaktu s Dioufem. Následoval pád hostujícího obránce, ale míč získají domácí.
75'
Stoke ale pokračuje v tlaku. Capoue si na levé straně pomohl faulem a Shaqiri se chystá k dalšímu centru do pokutového území.
73'
Volný kop Stoke nepřinesl ohrožení Karnezise, neboť Crouch se v souboji se dvěma hráči neodkázal srovnat a zakončoval výrazně nad bránu.
72'
Tom Cleverley opravdu není schopen pokračovat. Místo něj na trávník vbíhá Roberto Pereyra.
70'
Cleverley nyní faulem zastavil vracejícího se Shaqiriho a navíc si sám ublížil. Zřejmě bude nutno střídat.
69'
Ohromně důležitý obranný zákrok předvedl Shawcross, který měl proti sobě zakončujícího Capoueho. Hostující záložník však ze středu pokutového území střílel jen do obránce!
68'
Odpracováno má Richarlison, kterého nahrazuje Andre Gray. Těžko říct, jestli je brazilský útočník nespokojen se střídáním nebo se svým dnešním výkonem.
66'
Jack Butland měl po delší době práci, nicméně vysoký centr z levé strany mu nezpůsobil potíže. Míč tak bez problémů stáhl do náruče.
65'
Na útočné polovině se snažil prosadit Cleverley, nicméně ten byl domácími hráči skvěle bráněn. Dopředu znovu míří fotbalisté Stoke.
64'
Velmi dobře si Diouf naběhl do pokutového území a zprava hledal Petera Crouche. Ten se přes Mariappu dostal k zakončení, avšak míč šel přes nohu obránce mimo tři tyče. Přesto je nařízen jen odkop od brány.
62'
Obrovská šance domácích. Po špatné rozehrávce obrana Watfordu zapomněla na Xherdana Shaqiriho, který se zničehonic zjevil před Karnezisem. Řecký gólman však zneškodnil tvrdou ránu a pak si poradil i s hlavičkou Petera Crouche!
60'
První střídání obstarají dva velezkušení fotbalisté domácích. Charlie Adam je stažen, Peter Crouch pro změnu poslán na trávník.
60'
Bleskovou akci nyní předvedli domácí. Kolmici na Dioufa ale dobře vystihl Prödl, jenž míč v rozhodujícím okamžiku poslal do rohového praporku. Následovat bude vhazování.
59'
Do Deulofeua teď u postranní čáry zajel Erik Pieters (STK), jenž je odměněn žlutou kartou.
58'
Joe Allen založil rychlý výpad ve středu hřiště a po roztažení hry doleva si to namířil vpřed. Choupo-Motingovu přihrávku však využil jen k nepřesnému zakončení.
57'
Deeney sice na pravé straně nasadil jesle obránci Stoke, ale poté se před ním zjevil pozorný Zouma. Ten míč odehrál daleko do bezpečí.
56'
Watford po ubránění rohového kopu rozjel rychlý protiútok. Míč šel na pravou stranu k Richarlisonovi, ale ten pokazil technické zakončení.
55'
Na hřišti je teď hodně emocí. Další volný kop rozehrávali domácí fotbalisté, kteří mohli zahrozit po Cleverleyho nedovoleném zákroku. Nakonec do akce musel Karnezis, který boxoval centrovaný míč z levé strany.
53'
Konečně se rozehrával volný kop, ale vše vyústilo pouze v nedovolený zákrok na Shawcrosse.
52'
Hlavní rozhodčí celou situaci řeší žlutou kartu pro Mameho Dioufa (STK).
51'
Před rozehráním volného kopu se Diouf dostal do konfliktu s Kabaselem. Ten byl nakonec důrazně odstrčen a trochu teatrálně upadl na trávník.
49'
Choupo-Moting se při zpracování nacházel v ofsajdovém postavení. Hra je teď ale hodně rozkouskovaná, což pokračuje po nedovoleném zákroku Zoumy.
48'
Charlie Adam se odhodlal k přímému zakončení, avšak slabá přízemní střela zamířila přesně do náruče Orestise Karnezise.
47'
Žlutou kartu dostává José Holebas (WAT), který na nějakých třiceti metrech od vlastního gólmana vrazil do soupeře.
46'
Kabasele se nyní v defenzívě musel ohánět, aby na pravé straně zastavil ofenzívu Stoke. Následné dlouhé vhazování Watford odvrátil až za půlící čáru.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Polovina dnešního utkání je minulostí a týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu. Choupo-Moting se sice dostal k velmi nadějnému zakončení, nicméně jeho technický pokus letěl centimetry vedle vzdálenější tyče. Kromě toho se žádný z hráčů nedostal k pořádné střele na bránu, což zařídilo aktuální stav 0:0. Doufejme, že se v druhém poločase dočkáme aspoň jednoho či dvou zářezů.
45+2'
45+2'
Prakticky celá první minuty nastavení byla věnována ošetřování Pieterse. Teď se domácí pokusili o překonání obrany Watfordu, ale Choupu-Moting se nacházel v ofsajdu.
45'
Po důrazném souboji s Richarlisonem se Pieters poroučel na trávník a bude muset být ošetřován. Mezitím bylo ohlášeno nastavení o délce jedné minuty.
44'
V závěru prvního poločasu se týmy nedostávají k pořádnému ohrožení soupeřovy brány. Míč se drží na polovině.
43'
Richarlison se v pokutovém území dobře natahoval po prudkém centru Deulofeua. Tísněn obráncem však v těžké pozici nezvládl zakončení. Míč letěl vysoko nad.
41'
Fletcher se dostal do hodně těžké pozice, když byl v pozici rozehrávajícího napadán dvěma soupeři. V prvním momentu si sice poradil, ale pak stejně daroval míč hostům. Ti z akce nic nevytěžili.
40'
Kvalitní centr sice letěl přesně k osamocenému Deulofeuovi, ale ten vůbec nezvládl zpracování. Míč mu odskočil za brankovou čáru.
39'
Joe Allen teď při návratu na obrannou polovinu zastavoval Richarlisona. Watford tak získal standardní situaci.
38'
Z pravé strany se domácím podařilo přenést hru na levou. Další centr ale nemířil do nebezpečného prostoru a defenzíva Watfordu si může připravit poklidnou rozehrávku.
37'
Prudce zahraný roh v podání jednoho z hostujících hráčů letěl přímo na bránu. Butland sice pro jistotu vyskočil, ale míč nakonec zamířil jen na bránu.
36'
Dobrý centr z místa předchozího přestupku letěl ke vzdálenější tyči. Jenže Pieters byl pozorný a odvrátil míč aspoň na rohový kop.
35'
Moritz Bauer (STK) si navíc vysloužil napomenutí žlutou kartou.
35'
Hodně rozzlobený je nyní Bauer, který se snažil zastavit Cleverleyho. Poradil si, avšak dle sudího byl jeho skluz mimo rámec pravidel.
34'
Butland už je po chvíli připraven k odkopu. Přenáší tak hru aspoň k polovině hřiště.
33'
Naprosto v pohodě si Butland pohlídal centr z levé strany. Pak se sice dostal do kontaktu s Deeneyem, ale neměl by být zraněn nějak výrazněji.
31'
Rychlý protiútok domácího celku vyústil v Dioufovu přihrávku na rozběhnutého Shaqiriho. Švýcarský záložník však na prudce zahraný míč nedosáhl.
30'
Hodně rychle se musel vracet Bauer, aby zastavil postupujícího soupeře. Nakonec si ale poradil a posunul míč aspoň do autu.
28'
Stoke se po poměrně nevýrazných momentech kolem dvacáté minuty často dostává na útočnou polovinu. Další ohrožení Karnezise zatím nepřichází.
27'
Další útočné choutky Stoke byly ukončeny ofsajdovým postavením Dioufa, který se pokusil dostat k centrovanému míči.
26'
První velká příležitost! Shawiri míč dostal na levou stranu šestnáctky, kam si seběhl Adam. Jeho střela byla zablokována, ale okamžitě se zakončením přispěchal Choupo-Moting, jenž bránu minul jen o centimetry.
24'
Bauer sice na pravé straně vybojoval autové vhazování ve prospěch Stoke, ale hned po dlouhém hodu Diouf posunul míč jen do náruče pozorného Karnezise.
23'
Nyní už se zase pokračuje. Hraje se však pouze u středové čáry a žádný z celků nezískává převahu.
21'
Charlie Adam (STK) zezadu podrazil soupeře a je druhým žlutě napomenutým hráčem.
20'
Ze standardní situace domácí fotbalisté vůbec nic nevytěžili. Watford bleskově přenesl hru na útočnou polovinu, kde byl pro změnu faulován Deeney.
18'
Až příliš si teď rukama pomáhal Christian Kabasele (WAT), který si po souboji se Shaqirim vysloužil žlutou kartu.
17'
Znovu se hosté dokázali propracovat až do těsné blízkosti Jacka Butlanda. Nevýrazná hlavička však zamířila přesně k domácímu brankáři, který míč záhy posunul k obráncům.
15'
Cleverley se odhodlal k zakončení zpoza pokutového území. Jenže v tísni vypálil poměrně výrazně nad Butlandovu bránu a pak se marně dožadoval odpískání faulu.
13'
Stoke se marně snažil o proniknutí do blízkosti pokutového území. Watford začíná být aktivnějším celkem, který se stále častěji dostává na útočnou polovinu.
12'
Deulofeu se zprava tlačil do pokutového území, kde po souboji s domácím obráncem upadl na trávník. Watford se dožadoval penalty, ale sudí zůstal klidný.
10'
Rohový kop nepřinesl přímé ohrožení Butlandovy brány. Stoke hru v pohodě posouvá aspoň k polovině hřiště.
9'
Z pravé strany se pokusil odcentrovat Deulofeu. Byl ale dobře zdvojen a vybojoval pro Watford pouze rohový kop.
8'
Ani jeden z celků se teď příliš nedostává do blízkosti pokutového území soupeře. Hraje se především ve středu hřiště.
7'
Mariappa se marně snažil získat míč mířící na pravou stranu. Stoke tedy znovu rozjel další ofenzívu, avšak centr k postranní čáře nebyl přesný.
6'
Charlie Adam byl velmi důrazný při napadání trochu váhajícího Doucourého. Nakonec je pískán nedovolený zákrok velmi zkušeného záložníka.
5'
Stoke má momentálně trochu více ze hry a znovu se tlačí do útoku. Bauer se ale na pravé straně neprezentoval přesnější přihrávkou.
4'
V ofenzívě se tentokrát pro změnu nedařilo ani Watfordu. Na druhou stranu proto postoupili fotbalisté Stoke a Diouf se parádně natahoval po zakončení hlavou. Míč ale nedokázal usměrnit do prostoru brány
2'
Stoke se vydal na útočnou polovinu, avšak výsledkem byl jen ofsajd. Odkop od místa přestupku si chystá Karnezis.
1'
Hned v první minutě si Butland připisuje důležitý zákrok. Míč propadl až k Prödlovi, který sice nedokázal hlavičkovat, ale rychle se zorientovala a vyslal nízkou střelu. Butland byl pozorný!
1'
Domácí obstarali úvodní výkop zápasu. Po několika vzdušných soubojích se však k míči dostal Watford a Bauer postup soupeře zastavil nedovoleným způsobem.
1'

Stoke City: Butland – Bauer, Shawcross (C), K. Zouma, Pieters – D. Fletcher, Adam – Choupo-Moting, Allen, Shaqiri – Diouf.
Náhradníci: Grant – Johnson, Cameron, Stafylidis, Sobhi, Crouch, Berahino.

Watford FC: Karnezis – Kabasele, Mariappa, Prödl, Holebas – Doucouré, Cleverley – Richarlison, Capoue, Deulofeu – Deeney (C).
Náhradníci: Bachmann – Janmaat, Zeegelaar, Carrillo, Pereyra, Gray, Stewart.

WATFORD FC

Na rozdíl od domácích jsou na tom hosté tabulkově lépe, nicméně na desáté pozici je od dnešního soupeře dělí pouhé tři body. Watford dokonce v posledních deseti utkáních vyhrál pouze dvakrát a aktuálně v Premier League drží sérii čtyř zápasů bez vítězství. Navíc je Watford právě po Stoke druhým nejčastěji inkasujícím celkem anglické nejvyšší ligy. Venku pak Watford prohrál šestkrát v řadě.

Posledních pět utkání

27.1.2018 Southampton – Watford 1:0 (FA Cup)
20.1.2018 Leicester – Watford 2:0
13.1.2018 Watford – Southampton 2:2
6.1.2018 Watford – Bristol City 3:0 (FA Cup)
2.1.2018 Manchester City – Watford 3:1
STOKE CITY

Pro domácí fotbalisty je dnešní utkání dalším z těch velmi důležitých. Aktuálně sedmnácté Stoke je totiž po čtyřiadvaceti utkáních na 17. místě a od poslední pozice jej dělí jen tři body. Navíc z posledních pěti zápasů má Stoke jen jedno vítězství a ani na domácí půdě to není nikterak úžasné. Navíc se jedná o tým, který už inkasoval padesát branek, což je nehorší počin v celé Premier League.

20.1.2018 Stoke – Huddersfield 2:0
15.1.2018 Manchester United – Stoke 3:0
6.1.2018 Coventry – Stoke 2:1 (FA Cup)
1.1.2018 Stoke – Newcastle 0:1
30.12.2017 Chelsea – Stoke 5:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.