Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stoke : West Brom - 23. prosince 2017   16:00

Stoke
Stoke
19' Allen (Crouch) • 45+2' Choupo-Moting (Allen) • 90+5' Sobhi (Choupo-Moting)
3:1
(2:0)
West Brom
51' Rondón  (Brunt)
Stoke
Butland – K. Zouma, Shawcross (C), Wimmer – Cameron, Allen, Shaqiri (79. Sobhi), D. Fletcher (67. Diouf), Edwards – Choupo-Moting, Crouch.
Grant – Afellay, Adam, Berahino, Sobhi, Diouf, Souttar.
Swarbrick – Ledger, Holmes
Bet365 Stadium, Stoke on Trent
29 057 diváků
West Brom
Foster – Nyom, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs (81. Burke) – Brunt, Livermore, Barry, McClean (46. Chadli, 61. Jay Rodriguez) – Rondón, Robson-Kanu.
Myhill – Jay Rodriguez, McAuley, Chadli, C. Dawson, Yacob, Burke.

SESTŘIH Premier League: Stoke - West Bromwich 3:1

Ode mě je to vše, na počtenou.
Fotbalisté Stoke City po výhře nad West Bromwichem oslaví Vánoce mimo sestupové pozice. Stejnou příležitost propásl právě West Bromwich, který zůstal předposlední.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.
90+6'
90+6'
Při gólové oslavě si Ramadan Sobhi (Stoke City) svlékl dres, sudí z toho samozřejmě musel vyvodit patřičné důsledky a úspěšnému střelci ukázal žlutě zbarvený kartonek. Podle radostného výrazu ve tváři skórujícího hráče jsem ovšem přesvědčen, že mu to ani trošku nevadí.
90+5'
Stoke City právě vstřelilo branku!
Tak se domácí přeci jen prosadili potřetí a tím zpečetili své vítězství. Zadákům West Bromwiche upláchla dvojice Choupo-Moting, RAMADAN SOBHI, prvně jmenovaný nechrtil, nahrál balon střídajícímu Sobhimu a před ním už zívala prázdná branka, kterou by byl hřích netrefit.
90+2'
Rozhodnout mohl Diouf (Stoke City), jeho hlavičkový pokus zblízka ale Foster vychytal.
90+1'
Jak dlouho se ještě bude hrát? Tato otázka už zná svou odpověď. Před námi jsou závěrečné čtyři minuty.
90'
Domácí tým se snaží hrát co nejdále od své branky, což se mu prozatím daří.
89'
West Bromwich Albion se ubránil rohovému kopu.
87'
Vyběhnuvší Butland (Stoke City) stihl odkopnout míč před dobíhajícím Rondónem.
86'
V útoku se předvedli také hosté. Rondón doběhl k hranici šestnáctky a tam předal míč Jayi Rodriguezovi, jenž po zemi zacílil vedle levé tyčky.
84'
Domácí vyrazili vpřed, ale Choupo-Motingova přihrávka ke Crouchovi nedoputovala.
82'
Hráči Stoke City už pomalu pokukují po časomíře a začínají šetřit čas.
81'
Vystřídal také West Bromwich Albion: Kieran Gibbs pustil na trávník Olivera Burkeho.
79'
Střídání v týmu Stoke City: Xherdan Shaqiri přenechal své místo Ramadanovi Sobhimu.
78'
Shawcross (Stoke City) se provinil útočným faulem.
76'
Gólman domácího celku musel znovu zasahovat, tentokrát proti Rondónově přízemní střele. Hosté jsou v posledních minutách v laufu.
75'
Butland vychytal ve skluzu zakončujícího Jaye Rodrigueze a za povedený zákrok ho domácí část publika odměnila potleskem.
73'
V krátkém časovém sledu pak domácí tým čelil ještě dvěma rohovým kopům, tentokrát v obou případech zvládl svou úlohu s přehledem.
71'
Tohle bylo pro obranu Stoke City rizikové! Bruntův centr od rohového praporku si v klubku hráčů našel Evans, který těsně přehlavičkoval horní brankovou konstrukci.
70'
Butland (Stoke City) s problémy vyboxoval centrovaný míč nad břevno.
68'
Zpoza vápna zakončující Livermore (West Bromwich Albion) neměl přesně seřízena mířidla.
67'
Střídání v týmu Stoke City: odpracováno má Darren Fletcher, odteď bude makat Mame Diouf.
65'
Hráči West Bromwiche zaveleli k útočné akci a trpělivě hledají skuliny soupeřově defenzivě.
62'
Už několik minut se hraje výhradně uprostřed hřiště.
61'
Nucená výměna v týmu West Bromwich Albion: zraněného Nacera Chadliho nahradil Jay Rodriguez. Belgičan si tak zahrál jenom čtvrt hodiny.
59'
Nezáviděníhodný okamžik pro Chadliho. Hráč West Bromu zřejmě špatně došlápl a s největší pravděpodobností bude muset střídat.
57'
Domácí zazlobili po přímém kopu. Centrovaný balon dosedl na hlavu Choupo-Motinga, jehož pokus prolétl kousek nad břevnem.
55'
Svou šanci hosté nevyužili nai napodruhé a dokonce přišli o balon.
54'
Bruntův centr odvrátil obránce mimo branku, rohový kop se bude opakovat.
53'
Roh pro West Bromwich Albion.
51'
West Brom právě vstřelil branku!
JOSÉ SALOMÓN RONDÓN dává po precizním centru kontaktní gól! Brunt ho našel dlouhým obloukem až od půlící čáry a Butland byl proti ráně z bezprostřední blízkosti zcela bez šance.
48'
Nyomovu samostatně vedenou akci obránci Stoke City hravě zastavili.
46'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: do druhé půle se nepodívá James McClean, ale Nacer Chadli.
46'
Hlavní aktéři se vracejí na hřiště.
Skóre po prvním poločase neodpovídá hře, ta byla víceméně vyrovnaná. Dá se říct, že domácí vytěžili z minima maximum, zatímco hosté se zastřelovali a jejich pokusy často létaly jinam než měly. Největší šanci WBA měl Rondón, ale Butland skvěle zasáhl.
45+2'
45+2'
V závěru poločasu se Stoke City prosazuje podruhé. ERIC CHOUPO-MOTING po Allenově průnikové přihrávce obešel vyběhnuvšího Fostera a mezi dvěma vracejícími se obránci procpal balon do sítě. Hostující hráče čeká trpký odchod do šaten.
45'
Rozhodčí nastavil jednu minutu.
44'
Z něj žádné riziko pro Stoke City nevzniklo.
43'
Rondón se na levé straně pokutového území dostal k odraženému míči a střelou na zadní tyč Butlanda pořádně protáhl. Po důležitém zákroku domácího brankáře nařídili rozhodčí rohový kop.
42'
Krátká kombinační souhra po uvedení míče do hry vedle k jeho ztrátě, vpřed pádí hosté.
41'
Fotbalisté Stoke City se posunují dopředu pomocí autových vhazování.
40'
Statistika držení míče: 50%:50%.
38'
Po přesunu na hostující území a následné ztrátě míče se Crouch dopustil útočného faulu.
37'
Domácí uklidňují hru kombinací na svém plácku.
35'
Dvě Rondónovy střely v krátkém časovém sledu zaměstnaly obranu Stoke City. První z nich zblokoval Zouma a ta druhá už letěla mimo branku.
34'
A vybojovali roh. Brunt (West Bromwich Albion) při jeho rozehrávce našel pouze hlavu soupeře.
33'
To už neplatí. U míče jsou fotbalisté West Bromwiche, kteří směle operují na útočné polovině.
31'
Bruntova přihrávka za obranu Stoke City neprošla a to znamená, že hrát mohou domácí.
30'
Ofsajd a v něm Rondón (West Bromwich Albion).
28'
Fletcher (Stoke City) to zkusil bez přípravy a bylo to špatné rozhodnutí, protože se ukopl.
26'
West Bromwich z protiútoku nakonec nezahrozil.
25'
Při pokusu projít přes půlící čáru domácí přišli o míč a musejí se zase vracet zpátky.
24'
Stoke City teď poklidně kombinuje na vlastním území.
22'
Odpovědět chtěl Rondón (West Bromwich Albion), ale Butland ho vydařeným zákrokem ke slovu nepustil.
19'
Skóre zápasu otevírá domácí tým. Choupo-Motingova sražená střela skončila na kopačce Crouche, který z voleje na pravé straně vápna naservíroval míč do předbrankového prostoru a do protipohybu gólmana zakončující JOE ALLEN mohl zvednout ruce nad hlavu.
18'
Po Gibbsově odvráceném centru rozehráli hosté roh. Bruntův pas na přední tyč zůstal neúpěšný.
16'
Čtvrthodina je za námi. Přestože jsme šanci neviděli, nějaká nuda to určitě taky nebyla.
14'
Při dalším útoku West Bromwiche přivezl McClean míč k pokutovému území, tam ho předal Rondónovi a ten z hlubokého záklonu zacílil vysoko nad břevno.
13'
Hostující ekipa měla šanci na reparát, ani po centru z rohu hřiště nezahrozila ani napodruhé.
12'
Následoval roh, při kterém Brunt (West Bromwich Albion) nenašel nikoho ze spoluhráčů.
11'
Hosté opět získali míč, Robson-Kanu ho odcentroval do šestnáctky a tam zakročil obránce.
10'
A právě v blízkosti půlící čáry se Hegazy (West Bromwich Albion) provinil proti pravidlům.
8'
Fotbalisté West Bromwiche mají problém projít zahuštěným středem hrací plochy.
7'
Poprvé v zápase vystřelili také domácí. Před hranicí vápna stojící Fletcher obdržel přihrávku ze strany, aby donutil Fostera k zákroku na zemi.
5'
Po rozehrávce brankáře domácího týmu se hra přesunula doprostřed hřiště.
4'
McCleanovo slabé zakončení z velké dálky snadno chytil Butland (Stoke City).
2'
První útok domácím nevyšel a hra se obrátila. Podél pravé lajny se rozběhl Robson-Kanu a tomu se do cesty postavil Shawcross.
1'
Zápas začal kombinační souhrou fotbalistů Stoke City.
1'
Domácí se představí v červenobílé a hosté v modrobílé kombinaci dresů.
Neil Swarbrick společně se svými asistenty právě přivádí fotbalisty obou celků na hrací plochu.

Stoke City: Butland – K. Zouma, Shawcross (C), Wimmer – Cameron, Allen, Shaqiri, D. Fletcher, Edwards – Choupo-Moting, Crouch.
Náhradníci: Grant – Afellay, Adam, Berahino, Sobhi, Diouf, Souttar.

West Bromwich Albion: Foster – Nyom, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Brunt, Livermore, Barry, McClean – Rondón, Robson-Kanu.
Náhradníci: Myhill – Jay Rodriguez, McAuley, Chadli, C. Dawson, Yacob, Burke.

Rozhodčí: Swarbrick – Ledger, Holmes.
Přibližně čtyřicet minut před výkopem probíhá rozcvička.
Poslední vzájemné klání Stoke City s West Bromwichem se odehrálo téměř na začátku probíhajícího ročníku Premier League. Ve 3. kole neudržel domácí West Bromwich vedení a nakonec z toho byla remíza 1:1.
Stoke se v minulém kole doma proti West Hamu trápil, když za celý zápas ani jednou nevystřelil na branku a po zásluze prohrál 0:3. Domácí porážku utrpěl také West Bromwich, který však proti Manchesteru United nehrál vůbec špatně. Těsná prohra 1:2 s ambiciózním velkoklubem při vyrovnanosti zápasu může přeci jen trochu zamrzet.
Předposlední West Bromwich ztrácí na sedmnáctý Stoke dva body a v případě výhry ho předskočí. Úloha to ale nebude jednoduchá, protože The Baggies v posledních čtyřech zápasech vstřelili pouze jeden gól. Na druhou stranu defenziva Stoke připomíná cedník, když ze všech mužstev inkasovala nejvíce branek.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné sobotní odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Stoke City – West Bromwich Albion. Souboj o záchranu hrajících celků začne v 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.