Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Brighton - 13. prosince 2017   21:00

Tottenham
41' Aurier (Winks) • 88' Heung-min (Eriksen)
2:0
(1:0)
Tottenham
Lloris (C) – Aurier, Dier, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks (67. M. Dembélé) – Lamela (74. Alli), Eriksen, Heung-min (90. Davies) – Kane.
Vorm – Davies, Foyth, Trippier, M. Dembélé, F. Llorente, Alli.
Robert Madley
Wembley Stadium, London
Brighton
Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong – D. Pröpper, Stephens – Knockaert, Kayal (78. Groß), Izquierdo (62. March) – Hemed (72. G. Murray).
Krul – Bruno, Goldson, March, Groß, Is. Brown, G. Murray.

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Brighton 2:0

Tottenham splnil papírového favorita a zvítězil nad Brightonem 2:0. I ve druhém poločase byli Kohouti lepším mužstvem, jak bylo řečeno hosté si vypracovali velmi dobrou příležitost Hemedym, ale ten ji neproměnil. Pojišťovací branku vstřelil Heung – Min Son, který hlavičkoval na přední tyči centr Eriksena, měl trochu štěstí, protože míč ještě tečoval nechtěně hráč Brightonu. Tottenham se po vítězství posunul na čtvrtou pozici, Brighton zůstává třináctý.
90+4'
90+3'
Hra se víceméně odehrává kolem středového kruhu, čeká se až sudí Madley naposled foukne do píšťalky.
90+2'
Fotbalisté Tottenhamu po druhé brance už nikam nespěchají a pohodlně si balon předávají v zadních řadách.
90+1'
Utkání se už jen dohrává, o vítězi dnešního duelu už není pochyb.
90'
Sudí Madley bude nastavovat ve druhé půli ještě tři minuty.
90'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Heung-min, přichází Ben Davies.
88'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tottenham dává pojišťovací druhou branku. Z pravé strany, z volného přímého kopu centroval Eriksen na přední tyč, do míče se položil HEUNG – MIN SON a hlavou za přispění obránce Brightonu dostal míč za brankáře Ryana.
85'
K míči se postavil Harry Kane, technicky obstřelil postavenou zeď, gólman Ryan s velkou námahou ránu vytěsnil na tyč! Domácí fotbalisté se poté k dorážce nedostali.
84'
Domácí plejeři z následného rohu nic nevytěžili, ale budou zahrávat další standardní situaci před pokutovým územím.
84'
Alli přihrával napříč pokutovým územím na zcela volného Rose, který nejprve se snažil udělat před malým vápnem kličku obránce, ale poté se rozhodl pro střelu, která byla sražena na roh.
83'
Držení míče ve druhém poločase: Tottenham 71%-29% Brighton
82'
Obraz hry je i nyní stejný, Tottenham drží míč a Brighton vyčkává na svojí polovině.
80'
Nic nenasvědčuje tomu, že by neměli Kohouti dnes brát tři body, i ve druhém poločase jsou lepším mužstvem, Brighton si vypracoval jedinou vetší šanci ve druhé půli z kopačky Hemedyho, kterou nezužitkoval.
78'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Beram Kayal, přichází Pascal Groß.
77'
Aktivní Alli dostal přihrávku z hloubi pole, s míčem se otočil, ale jeho dalekonosný projektil mířil nad branku.
75'
Kane po přihrávce Alliho svedl souboj s přesilou obránců, ale dokázal přes ně vystřelil k levé tyči. Ryan míč dokázal vytěsnit mimo tři tyče.
74'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Dele Alli.
74'
Kane vnikl s míčem do pokutového území a vystřelil, poměrně blízko u něj byl hostující hráč, který mu balon zblokoval.
72'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Tomer Hemed, přichází Glenn Murray.
70'
Brighton mohl vyrovnat! Schelotto z pravé strany centroval pod sebe na nabíhajícího spoluhráče, jehož rána byla zblokována, poté svedl souboj v šestnáctce Kayal, od něhož se balon odrazil k Hemedemu, ten bez přípravy vystřelil na úrovni penalty, jenže střela mířila doprostřed a Lloris si s ní nadvakrát poradil.
69'
Hráči ve žlutých dresech kombinují na své polovině, Bong dlouhým míčem hledal Pröppera, který jej ale na pravé straně nestihl na hrací ploše.
67'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Moussa Sidi Yaya Dembélé.
65'
Ani domácí fotbalisté příležitost z rohového kopu nevyužili ke vstřelení branky.
65'
Son vystřelil ránu na bližší tyč, obětavým zákrokem do střely padl jeden z hostujících hráčů, který balon odvrátil na roh.
64'
Právě střídající March se ujal exekuce rohového kopu, jenže snaha Brightonu vyzněla naprázdno.
63'
Ze standardní situace se Kohouti neprosadili. Ke zteči branky Llorise tak mířili hosté, kteří budou zahrávat rohový kop.
62'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází José Izquierdo, přichází Solly March.
62'
Tottenham bude po dobré akci zahrávat rohový kop.
60'
Na opačné straně hřiště se snažil uličkou prostrčit míč Kane na zcela volného Lamelu, jenže ten byl tak ve dvoumetrovém ofsajdu.
59'
Knockaert táhl míč snad čtyřicet metrů, před vápnem jej předal Hemedovi, který vystřelil jen doprostřed branky, Lloris byl připravený.
57'
Aurier si nabíhal na přihrávku Winkse, ze své kopačky poté vyslal střílený centr, který šel směrem do branky, tentokrát Ryan se situací dobře poradil.
55'
Z rohového praporku centroval Danny Rose, hosté se i sedmému rohu ubránili.
54'
Harry Kane dostal před pokutovým územím přihrávku, s míčem se otočil a vystřelil, jenže ránu tečoval jeden z hostujících hráčů na rohový kop.
53'
Tottenham zahrával dva rohy po sobě, ale ani z jednoho nezapršelo.
52'
Další vzrušující okamžik, o který se postaral Lamela, který vystřelil ze střední vzdálenosti, míč mířil k tyči a parádní zákrok předvedl Ryan, který balon ještě dostal mimo svatyni.
51'
Aurier centroval do pokutového území, Sissoko vystřelil, jeho rána byla zblokována ke Kanemu, jehož střelu vyrazil Ryan k Sonovi, který branku z tutové pozice nedal, i kdyby ano, tak by neplatila, jelikož byla avizovaný ofsajd!
50'
Davy Propper dostal přihrávku v pokutovém území, jenže střela mu vůbec nevyšla, když měla opačnou faleš, než by si záložník přál a balon se tedy točil od branky.
48'
Hemed sprintoval za dlouhou přihrávkou od Izquierda, ale přes obránce domácího celku se nedostal, gólman Lloris poté zkomplikoval situaci svým spoluhráčům špatnou přihrávkou do autu.
47'
Kohouti nyní drží míč ve své moci na polovině soupeře a rozvážně kombinují.
47'
Nic z toho však nebylo, hosté kombinovali tak 25 metrů od branky Llorise a pak o míč přišli.
46'
Nováček soutěže Brighton začal druhou půli aktivně a snaží se něco vymyslet na polovině Tottenhamu.
46'
Po prvním poločase vede Tottenham nad Brightonem 1:0. Domácí hráči byli po celou první půli lepším mužstvem a zaslouženě vedou. Vytvořili si více nadějných šancí, tu největší měl Kane, ale Ryan dobře zasáhl, do vedení Kohouty poslal krajní bek Aurier, jehož centr se snesl až za záda Ryana čtyři minuty před koncem první půle, hosté se ke zteči svatyně Llorise dostávají jen sporadicky.
45+1'
45+1'
Fotbalisté v bílých dresech kombinují nyní hlavně kolem středu hřiště, balon se přenesl poté před pokutové území, ale tam si jej nezpracoval dobře Sissoko.
45'
Sudí Madley nastaví nad rámec první půle jednu minutu.
45'
Brighton šel po chybě Winkse ve středu hřiště do protiútoku, který musel hasit za cenu žluté karty Danny Rose.
43'
Eriksen centroval z levé strany před branku hostí, kteří se nebezpečné standardní situaci ubránili.
41'
První potrestaným hráčem zápasu je Anthony Knockaert z týmu Brighton.
41'
Domácí mužstvo jde zaslouženě do vedení! SERGE AURIER se zbavil Izquierda u postranní čáry, byl po kontaktu trochu rozhozen, přece jen odcentroval, brankář Ryan spíše předpovídal, že jeho centr půjde na malé vápno, jenže se mýlil, a centr AURIERA zapadl přesně k zadní tyči a vracející se brankář Brightonu už na něj nedosáhl.
39'
Moussa Sissoko vyzkoušel pěknou střelou Ryana, ten jeho pokus chytá.
38'
Na druhé straně pálil Kane, ale branku Ryana neohrozil, ten bude v pohodě rozehrávat.
37'
Po standardní situaci musel zasahovat prokřehlý Lloris, když jej hlavičkou vyzkoušel Duffy, jeho pokus byl však pro domácího brankáře lahůdkou.
36'
Po velmi dlouhé době se dostali hosté k velkému vápnu Tottenhamu, přihrávka Schelotta, byla sražena na rohový kop.
34'
Eriksen se snažil kolmicí za obranu Brightonu najít nabíhajícího krajního obránce Rose, ale přihrávka byla příliš dlouhá a míč domácí hráč nedostihl.
32'
Domácí fotbalisté nadále obléhají šestnáctku soupeře, ne a ne si vypracovat brankovou šanci. K centru před malým vápnem se dral Kane, ale ten jej o kousek hlavou nezasáhl, balon minul, akce domácího mužstva pokračovala, ale bez brankového vyjádření.
30'
V pokutovém území Brightonu se objevila dvojice Kane – Lamela, Kane se snažil k míči dostat a vystřelit, předběhl jej však druhý jmenovaný a levou nohou branku Ryana přestřelil.
29'
Po dlouhé době také hráči Brightonu se posunuli do půlku Tottenhamu, ale dostali se jen po velké vápno, Izquierdo však místo přihrávky dopředu ji nasměřoval dozadu až zadákům.
27'
Centr Auriera směřoval do pokutového území na Kaneho, před kterým dobře zasáhl jeho strážce a balon před ním přizvedl, a domácí útočník tak nestihl do míče trknout.
26'
Rose se snažil na levé straně přejít přes Schelotta, ale na něj si nepřišel, hosté budou tak odkopávat od své branky.
24'
Ze standardní situace zakončoval Son na zadní tyči, ale ani tato šanci brankou neskončila.
23'
Tlak Tottenhamu se stupňuje, centr Auriera byl nebezpečný, prošel podél malého vápna, kde jej krajní obránce Brightonu odvrátil na roh.
21'
Další standardní situace ve prospěch Kohoutů šancí nevyzněla.
21'
Velká šance Tottenhamu! Po rohovém kopu se do míče opřel jeden z domácích hráčů střela byla sražena k Harrymu Kanemu, který bez přípravy vystřelil, reflexivně však reagoval Ryan a balon vykopl, hosté poté balon odvrátili na roh.
20'
Aurier dostal přihrávku z hloubi pole, míč si na pravé straně pokutového území zpracoval a poté balon vystřelil, střela však byla sražena na roh.
19'
Držení míče: Tottenham 78%22% Brighton
17'
Převaha Kohoutů nadále trvá, za dlouhým míčem sprintoval Eriksen, ale nezastihl jej na hrací ploše, od své branky bude odkopávat Ryan.
15'
U postranní čáry pronikal Rose, ale byl faulovaný. Eriksen však centr velice přetáhl a branku Brightonu neohrozil, domácí tak přišli o šanci vstřelit branku.
14'
Také se hosté jednoduše zbavili míče, když Hemed nezachytil přihrávku směrem dopředu a balon skončil u Llorise.
13'
Akce Tottenhamu vedla přes levou stranu, ale byla zastavena sudím Madleym, který odpískal útoční faul.
12'
U postranní čáry svedl hlavičkový souboj Dier s Hemedem, domácí obránce se kontaktu s hostujícím útočníkem těžce zvedá z trávníku.
11'
Ze začátku utkání je lepší podle předpokladů Tottenham, který svoji územní převahu zatím nedokázal brankově využít.
10'
Stejný hráč také zahrával volný přímý kop, balon propadl až brankáři Ryanovi, který jej chytil uprostřed branky.
9'
Lamela postupoval s míčem na polovinu Brightonu a byl faulovaný, Kohouti budou zahrávat standardní situaci.
7'
Na opačné straně vypadala akce Tottenhamu nadějně, když si chtěl Son vymodlit penaltu na Duffym, ale sudí Madley nechal hru pokračovat, další akce však už z pohledu domácího celku nebezpečná nebyla.
6'
Také fotbalisté ve žlutých dresech vytahují v útoku růžky, po kombinaci na jeden dotek zakončoval akci Izquierdo, ale střelou přestřelil branku Llorise.
5'
Z první standardní situace však před brankou Brightonu nezahrozilo, hosté se ubránili.
4'
Son vybojoval na levé straně míč u rohového praporku a postupoval s ním až do pokutového území, kde vypálil, ránu srazil skluzem jeden z hostujících hráčů na rohový kop.
3'
Tottenham však více jak polovinu hostující části hřiště nepřišel, hosté dobře pozičně zabránili útoku.
2'
Domácí hráči kombinují vesměs kolem středového kruhu a snaží se vymyslet útočnou akci.
2'
Balon se ocitl poté u brankáře Ryana, který jej chytil do rukavic.
1'
Jako první uvedli míč do hry fotbalisté Tottenhamu, Harry Kane poslal balon na svoji polovinu.
1'
-2'
Fotbalisté Brightonu nastupují ve žlutých kompletech, domácí hráči budou hrát v bílých dresech a černých trenýrkách.
-3'
Rozhodčí spolu s oběma jedenáctkami jsou schovány ještě v tunelu.
-32'
Jak je zvykem, obě dvě mužstva podstupují rozcvičku před zápasem.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Dier, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Lamela, Eriksen, Heung-min – Kane.
Náhradníci: Vorm – Davies, Foyth, Trippier, M. Dembélé, F. Llorente, Alli.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong – D. Pröpper, Stephens – Knockaert, Kayal, Izquierdo – Hemed.
Náhradníci: Krul – Bruno, Goldson, March, Groß, Is. Brown, G. Murray.

Rozhodčí: Robert Madley.
-35'
Od úvodního hvizdu nastoupí Erik Lamela, který v minulém zápase odehrál po zranění 23. minut, svého kouče Pochettina přesvědčil natolik, že dnes nastupuje od začátku zápasu, další změnou je, že Sissoko nahrazuje v pozici defendera Dembeleho, Alliho Deleho právě Erik Lamela.

Na druhé straně lodivod Hughton překopal základní sestavu vůči poslednímu střetnutí s Huddersfieldem. V základní sestavě je změn několik.
Předpokládané sestavy:

Tottenham Hotspur: Lloris – Aurier, Dier, Vertonghen, Rose – Dembele, Winks – Eriksen, Dele, Son – Kane.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno, Duffy, Dunk, Suttner -Schelotto, Stephens, Propper, Brown – Gross – Murray.
Kouč Pochettino nebude moci využít služeb obránce Sancheze, který dostal červenou kartu proti Watfordu a bude si muset odpykat dvouzápasový trest. Toby Alderweireld a Victor Wanyama zůstávají na marodce i pro dnešní střetnutí.

V týmu Brightonu bude chybět jen Steve Sidwell, který si lečí dlouhodobě poranění zad.
Vzájemné zápasy

Oba dva celky se v nejvyšší soutěži ještě nestřetly, potkaly se jen v přátelském zápase a v anglickém poháru – FA Cup a Capital One Cup. Ve všech třech zápasech vyhrál Tottenham minimálně o jednu branku.
Brighton & Hove Albion FC

Svěřenci kouče Hughtona také nezažívají výsledkově plodné období, na výhru čekají od 4.11, když vyhráli na půdě sestupově ohrožené Swansea 0:1. Od té doby následovaly tři prohry a dvě remízy. Momentálně je tedy " The Albion" na třinácté pozici se sedmnácti body a mají čtyřbodový náskok na West Ham, který na 18. pozici.
Tottenham Hotspur

Londýnský celek, jak již bylo zmíněno, se nachází na šestém místě se ziskem dvaceti osmi bodů a na pohárové příčky ztrácí tři body, respektive pět bodů. Kohouti vyhráli v anglické lize od začátku listopadu jen dva zápasy, s Crystal Palace 1:0 a a v minulém kole s doma se Stoke vysoko 5:1. Meziím nevýrazné výsledky měly následek posun o několik příček směrem dolů.V zápase s nováčkem soutěže bude si domácí celek chtít připsat další tři body a potvrdit roli favorita.
Příjemný středeční večer, opět uprostřed pracovního týdne pokračuje anglická Premier League. V 17. kole na stadionu Wembley přivítá šestý Tottenham třináctý Brighton.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.