Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Watford : Brighton - 26. srpna 2017   16:00

0:0
(0:0)
Watford
Gomes (C) – Femenía, Prödl, Kabasele, Britos – Doucouré, Cleverley, N. Chalobah – Richarlison, Gray (83. Deeney), N. Amrabat (28. Cathcart, 47. Carrillo).
Pantilimon – Carrillo, Deeney, Success, Cathcart, Watson, Capoue.
Scott – West, Eaton
Vicarage Road Stadium (Watford)
Brighton
Ryan – Bruno (C) (46. Rosenior), Duffy, Dunk, Suttner – March, Stephens, D. Pröpper, Knockaert (81. Izquierdo) – Groß (90. Murphy) – Hemed.
Mäenpää – Skalák, Hünemeier, Murphy, Sidwell, Rosenior, Izquierdo.

SESTŘIH Premier League: Watford - Brighton 0:0

Souboj třetího kola Premier League mezi Watfordem a Brightonem gól nenabídl. Domácí tým hrál od 24. minuty bez vyloučeného Britose a měl tedy méně prostoru pro kombinaci. Brighton toho sice nedokázal využít a neskóroval tedy ani ve svém třetím utkání mezi anglickou elitou, získal však aspoň první bod.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 7:18.
90+3'
90+2'
Watford ještě kombinuje na útočné polovině a vypadá to, že tam se zápas také dohraje.
90+1'
Jonathan Lardot se nad rámec řádné hrací doby rozhodl nastavit tři minuty.
90'
Naposledy vystřídal také Brighton & Hove Albion FC: svůj pobyt na trávníku ukončil Pascal Groß a místo něj na závěrečné desítky vteřin přišel Jamie Murphy.
87'
To, že Izquierdo (Brighton & Hove Albion FC) dokáže vystřelit z uctivé dálky, je chválihodné. Myslet by měl však na to, že neméně důležitá je také přesnost.
86'
Už nějakou dobu se hraje výhradně ve středu hřiště.
83'
Watford FC provedl poslední výměnu: odpracováno má Andre Gray, místo něhož nastoupil Troy Deeney.
82'
Krátce po svém příchodu na hrací plochu si Izquierdo nepohlídal ofsajdovou linii. Nepřímý volný kop rozehraje tým Watfordu.
81'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: hřiště opustí Anthony Knockaert a na svůj premiérový ligový start v dresu Brightonu se těší José Izquierdo.
80'
Stephens se stal adresátem přihrávky do levé části vápna domácího týmu a se svou střelou z první neuspěl.
78'
Individuální průnik Pröppera obránci Watfordu zachytili.
76'
Následoval roh. Po centru z něj přistál balon na hlavě Hemeda, jenž minul watfordskou bránu.
75'
Gomes (Watford FC) si připsal důležitý zákrok, když konečky prstů vytěsnil na roh Knockaertovu skákavou střelu z hranice pokutového území.
74'
Brightonští se ubránili rohovému kopu.
72'
Fotbalisté Watfordu vyprodukovali dlouhý nákop, avšak Cleverley míč na hrací ploše nezastihl.
70'
Hemed se u koncové čáry pustil do souboje jeden na jednoho, ale odešel z něj jako poražený. Odkop provede s největší pravděpodobností gólman Gomes (Watford FC).
69'
Domácí se okamžitě nadechli k rychlé protiakci. Richarlison vystřelil ze střední distance a jeho rána zaplula nad horní konstrukci brány.
68'
Groß chtěl najít Duffyho, ale tomu míč sjel po hlavě.
67'
Roh pro Brighton & Hove Albion FC.
66'
Au, to muselo bolet! Stephens (Brighton & Hove Albion FC) přišlápl Richarlisonovi nárt.
65'
A roztáhli hru doprava. Groß se potom neúspěšně snažil procpat balon do vápna Watfordu.
64'
Brightonští rozjíždějí akci ze svého území.
63'
Po jednom z ostřejších soubojů zůstal ležet na zemi Rosenior (Brighton & Hove Albion FC). Bude ale v pořádku.
61'
Defenziva Watfordu pak musela čelit rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
60'
Hosté uvnitř vápna zahrávali nepřímý volný kop. Po lehkém přiťuknutí Knockaerta zakončoval Dunk, ale obrannou zeď neprostřelil.
57'
Hned z další akce Brighton vybojoval roh. Groß odcentroval balon do vápna a následnou hlavičkovanou vyhrálo bránící se mužstvo.
56'
Ze střední distance se do míče opřel March (Brighton & Hove Albion FC), ale cílené zařízení minul.
53'
Obrovskou šanci na otevření skóre odmítl Hemed (Brighton & Hove Albion FC), který číhal uvnitř pokutového území a bez přípravy těsně minul pravou šibenici.
51'
Hosté se ho rozhodli rozehrát prostřednictvím přihrávky.
50'
To mohlo být zajímavé. Stačilo, kdyby Femenía před dotírajícím Großem neodkopl míč za bránu. Následuje roh Brightonu.
47'
Ano! Watford FC opravdu vystřídal: za zraněného Craiga Cathcarta přišel André Carrillo.
46'
Cathcart (Watford FC) špatně došlápl a nechává se ošetřit. Bude potřeba jeho střídání?
46'
Tým Brighton & Hove Albion FC o poločasové přestávce vystřídal: Bruno přenechal své místo Liamu Roseniorovi.
46'
První poločas byl na góly skoupý. Až do hloupého vyloučení Britose sehrála mužstva vyrovnanou partii, pak už se čím dál více začali prosazovat hosté. Častokrát jim však scházela přesnost v koncovce, a pokud ve Watfordu chtějí uspět, budou s tím po změně stran muset začít něco dělat.
45+3'
45+2'
V samém závěru poločasu zahrával Brighton roh, ale poslední šanci na změnu skóre před odchodem do kabin hostující celek nevyužil.
45'
Hráči už pokukují po časomíře a jsou připraveni odejít do kabin. Na to si však budou muset ještě minimálně tři minuty počkat.
42'
Watfordští při své útočné snaze nic kloudného nevymysleli.
41'
March neúspěšně hledal Knockaerta. Hrát mohou domácí.
38'
Mohlo platit pravidlo "nedáš – dostaneš". Chalobah (Watford FC) si totiž navedl balon k hranici pokutového území a jeho dělovka prosvištěla kolem levé tyčky. V hledišti to jen zahučelo.
37'
Při Gomesovi stáli všichni svatí! Za zády strážce watfordské svatyně totiž už podruhé zazvonila tyč, kterou tentokrát rozezvučel Hemed.
35'
Rychlý brejk znamenal roh také na druhé straně. Na pas Pröppera si uvnitř vápna naskočil Dunk, avšak bránu Watfordu netrefil.
34'
Jeho exekutor posadil balon na hlavu hostujícího obránce a ten ho uklidil do bezpečných míst.
33'
Po sraženém centru Femeníi rozehraje Watford roh.
32'
Stephens (Brighton & Hove Albion FC) si ve vzdušném souboji počínal v rozporu s pravidly.
31'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště, kde hráči mezi sebou svádějí usilovné bitvy o balon.
28'
Avizovaná výměna v týmu Watford FC: Nordina Amrabata vystřídal Craig Cathcart.
27'
Na vyloučení Britose zareaguje trenér domácího týmu střídáním. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení hry.
24'
Watford bude hrát v oslabení! Miguel Britos přímo před zraky asistenta rozhodčího nešetrně zajel do Knockaerta a byl vyloučen.
23'
Nakonec Knockaert (Brighton & Hove Albion FC) vypustil střelu z ostrého úhlu, kterou Gomes vyrazil před sebe.
22'
Hosté se vrátili na útočnou půli a snaží se tam vymyslet nějakou kulišárnu. Tak uvidíme, copak to bude.
20'
Brighton získal výhodu rohového kopu, ale nic z ní nevytěžil. Proti centrovanému balonu totiž vyběhl Gomes a vyboxoval ho mimo rizikovou zónu.
17'
Prvním napomenutým hráčem duelu se za faul na Knockaerta stal Bruno (Brighton & Hove Albion FC).
16'
Jen co jsem dopsal předchozí příspěvek, trefil Knockaert tyč domácí brány!
15'
Od úvodního hvizdu uplynula čtvrthodina hry a žádné vyložené šance jsme se zatím nedočkali.
14'
Tam se balonu zmocnili hosté. Groß pak obdržel přihrávku a zleva se neúspěšně snažil procpat míč do pokutového území.
13'
Hra se přesunula doprostřed hřiště.
11'
Amrabat (Watford FC) na levé straně vyhrál souboj se soupeřem, jeho následný centr pak ovšem pouze proskotačil předbrankovým prostorem.
10'
Cleverley z nařízené standardky oslovil Chalobaha a jeho pokus hlavou trefil některého z pozorných obránců Brightonu.
9'
Amrabat se zprava pokusil vniknout do hostujícího vápna, nicméně ho jeden ze soupeřů podrazil.
8'
O jeho rozehrávku se postaral Cleverley (Watford FC), ale žádného z nabíhajících kolegů nenašel.
7'
Hned z dalšího útoku Watfordští vytěžili rohový kop.
6'
Gray (Watford FC) podstoupil souboj muž proti muži a vyšel z něj jako poražený. Následuje odkop.
4'
Domácím se zatím nedaří projít na útočnou polovinu, a proto kombinují výhradně na svém území.
3'
Hemed (Brighton & Hove Albion FC) byl už po dvou minutách přistižen v postavení mimo hru.
1'
Domácí hrají ve žlutých a hosté v modrých dresech.
1'
Po předzápasovém rozcvičení se fotbalisté odebrali do svých šaten, aby se o několik minut později vrátili zpátky na hrací plochu. Tentokrát už v doprovodu trojice rozhodčích.
Na hřišti probíhá rozcvička hráčů obou týmů, do úvodního hvizdu zbývá přibližně půlhodina.
Tento souboj by mohl být zajímavý také pro české fanoušky, protože na lavičce Brightonu je připraven reprezentační záložník Jiří Skalák.

Watford FC: Gomes (C) – Femenía, Prödl, Kabasele, Britos – Doucouré, Cleverley, N. Chalobah – Richarlison, Gray, N. Amrabat.
Náhradníci: Pantilimon – Carrillo, Deeney, Success, Cathcart, Watson, Capoue.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Suttner – March, Stephens, D. Pröpper, Knockaert – Groß – Hemed.
Náhradníci: Mäenpää – Skalák, Hünemeier, Murphy, Sidwell, Rosenior, Izquierdo.

Brighton & Hove Albion FC

Brighton měl na úvod těžký los a nevypořádal se s ním vůbec dobře. Nováček Premier League v domácím prostředí podlehl 0:2 Manchesteru City a potom stejným poměrem prohrál také v Leicesteru. Výsledkem této nelichotivé bilance je předposlední příčka. Hůře je na tom pouze West Ham.
Watford FC

Vstup do sezony vyšel Watfordu náramně. Klub z hrabství Hertfordshire nejprve obral o body Liverpool, s nímž před vlastními příznivci odehrál divokou přestřelku s konečným výsledkem 3:3, a poté zvítězil 2:0 na hřišti Bournemouthu. Zisk čtyř bodů ho po druhém kole zařadil na čtvrtou pozici.
Všem fanynkám a fanouškům anglického fotbalu přeji příjemné sobotní odpoledne. Premier League má na programu 3. kolo a v jeho rámci proběhne konfrontace mezi celky Watford FC a Brighton & Hove Albion FC. Zápasem, jehož úvodní výkop je naplánován na 16 hodin, vás prostřednictvím textového online přenosu provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.