Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Arsenal - 13. prosince 2017   21:00

0:0
(0:0)
West Ham
Adrián – Zabaleta, Reid, Ogbonna, Cresswell – Obiang, Noble (C) – Arnautović, Lanzini, Masuaku – Antonio (82. J. Hernández).
Hart – Carroll, D. Sakho, J. Hernández, Collins, A. Ayew, Rice.
Moss – Smart, Lennard
Olympijský stadion, Londýn
Arsenal
Čech – Bellerín, Koscielny (C), Monreal, Maitland-Niles – Wilshere, Xhaka – Iwobi (70. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez (82. A. Lacazette) – Giroud.
Ospina – A. Lacazette, Chambers, Welbeck, Kolašinac, Coquelin, Elneny.

SESTŘIH Premier League: West Ham - Arsenal 0:0

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji dobrou noc.

Fauly: 9:9
Zápas skončil, bohužel bez gólu na obou stranách. Ani jeden tým nemůže být úplně spokojený. Pro Arsenal je to další velká ztráta v boji o pohárové příčky, West Ham se může cítit ochuzen, poté co dal jeden gól z ofsajdu a v 90. minutě trefil Javier Hernández břevno. Za celý zápas si Čech v Brance Arsenalu nepřipsal jediný zákrok, jeho protějšek Adrián jen tři. A z toho jen jeden byl z kategorie opravdu náročných, po přímém kopu Sáncheze.
90+3'
90+3'
Mesut Özil ale levačkou jen trefil zeď a tím tento zápas končí.
90+3'
Nyní má šanci rozhodnout zápas pro změnu Arsenal. Po faulu na Wellbecka bude kopat přímý kop. Winston Reid dostává žlutou kartu a příští zápas bude West Hamu chybět.
90+2'
Hammers měli možnost zahrávat standardní situaci. Centr letěl z velké dálky do vápna, ale znovu si ho našel Petr Čech.
90+1'
A první minuta je už za námi. Domácí drží hru na polovině Arsenalu.
90+1'
Nastavovat se budou jen dvě minuty,
90'
Domácí šli málem do vedení, Javier Hernández mohl rozhodnout zápas. Po sérii chyb a nedorozumění obrany Arsenalu se dostal do střelecké pozice. Trefil ale pouze břevno, od kterého se míč odrazil před brankovou čáru a pak do zámezí.
89'
Petr Čech byl jistý a nikým neatakován centr od rohového praporku vyboxoval do autu.
88'
West Ham opět vystrkuje růžky. Do vápna se probíjel Marko Arnautović a vybojoval pro své mužstvo rohový kop.
87'
Granit Xhaka přihrál nepřesně a pak se celou situaci ještě snažil zachránit. Skluzem ale fauloval Pedra Obianga, i když šel po míči.
86'
Pokud do vápna West Hamu míří centry, zatím nemají šanci. Tak jako nyní, kdy hlavou odvracel míč Pablo Zabaleta.
85'
Jack Wilshere se hezky otočil s míčem a levačkou vypálil. Jenže znovu před ním bylo husto a hradbu hráčů West Hamu nepropálil.
84'
Arsenal do své rozehrávka zapojil i Čecha. Potřebuje míč znovu co nejrychleji dopravil na polovinu soupeře a nejlépe až do jeho brány.
83'
Alexandre Lacazette v první akci s míčem, ale začíná nepřesností. Míč skončil u brankáře Adriána.
82'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Alexandre Lacazette.
82'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Javier Hernández.
81'
Pouze na malou chvíli se dostali domácí na polovinu Arsenalu. Ten dokázal získat míč, Čech byl znovu bez práce.
80'
Wellbeck natáhl krok, dostal se do vápna, ale ta finální instance mu nevyšla. Nedokázal projít přes Ogbonu. Ten mu míč sebral.
79'
Alexis Sánchez chtěl vzít situaci do svých rukou, ale jeho střela neměla šanci na úspěch. Trefila hned prvního bránícího hráče West Hamu.
78'
Maitland-Niles znovu hledal svým centrem hlavu Girouda, ale francouzskému útočníkovi Arsenalu se dnes zatím nedaří ideálně načasovat výskok.
77'
Arnautovič si nabíhal po levém křídle, ale mohl se pak zase rychle zastavit, protože mu byl odpískán ofsajd.
76'
West Ham už je jen zhruba patnáct minut od velmi cenného bodu ze zápasu s Arsenalem, který by se mu v bitvě o záchranu velmi hodil.
75'
Wilshere je v posledních minutách hlavním mozkem akcí Arsenalu, většina jich jde právě přes něj. Ale finální přihrávku do tutovky zatím Angličan nevymyslel.
74'
A domácí mužstvo se následně ubránilo i rohovému kopu. Londýnské derby zůstává nerozhodné.
73'
Arsenal si vybojoval standardní situaci. Alexis Sánchez zakončoval hodně nebezpečně, ale jeho střelu přes zeď parádním zákrokem vyrazil Adrián.
72'
Bellerín našel Wilshera, ale jeho přihrávka neměla šanci na úspěch. Domácí míč jen odkopli a Gunners pokračují v dobývání.
71'
Obrázek hry se nemění, Arsenal se snaží postupnou kombinací dobývat obranu West Hamu. A to se mu zatím moc nedaří.
70'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Welbeck.
70'
Po akci z levé strany se pak dostal do velké šance Wilshere. GIroud mu sklepl míč, ale pětadvacetiletý záložník mířil nepřesně.
69'
Iwobi s Bellerínem cestu do vápna nenašli, tak se rozhodli přenést hru na opačnou stranu.
68'
Wilsherova přihrávka po lajně byla do území nikoho. Giroud neměl šanci míč doběhnout.
67'
West Ham se zase na pár minut probral a začíná opět zatápět obraně Arsenalu. Stále však platí, že Čech si nemusel připsat byť jen jediný zákrok.
66'
Čech si to namířil z branky, aby vyboxoval centr z pravé strany. Ale Marko Arnautović fauloval Koscielného, takže nakonec zásah českého brankáře ani nebyl třeba.
66'
Antonio střílel z dálky, ale trefil jen prvního hráče před sebou.
65'
Bellerín si narazil míč s Iwobim, ale balón se mu na kopačku už nevrátil, do té přihrávky se vložil jeden z domácích fotbalistů.
64'
Ainsley Maitland-Niles je dnes jeden z nejaktivnějších hráčů Gunnres. Znovu centroval z levé strany, ale ani tentokrát jeho míč neznamenal nebezpečí pro Adriána.
62'
Další akce Arsenalu vyšuměla do prázdna, výsledkem je pouze odkop od brány West Hamu.
61'
Hodina hry je za námi a pomalu se možná blíží střídání. Začíná se rozehřívat útočník Arsenalu Alexandre Lacazette.
60'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Arnautovič. Míč ale netrefil ideálně, možná dokonce od jeho ramene šel míč do zámezí.
59'
Arsenal znovu kombinuje kolem šestnáctky West Hamu a snaží se rozpohybovat obranu domácích. Ti zatím stíhají vykrývat všechny nebezpečné prostory.
58'
Wilshere si to s míčem u nohy namířil přes střed hřiště. Pak ale akci pokazil nepřesnou přihrávkou na Girouda.
56'
Mesut Özil vyplaval v šestnáctce úplně volný, ale míč z první netrefil dobře a minul branku West Hamu.
55'
Nebezpečný přízemní centr z levé strany letěl do vápna Hammers, ti ale dokázali míč odvrátit do bezpečí. Arsenal tlačí víc a víc.
54'
Ale domácí se i tentokrát ubránili. Jejich rychlý protitok pak zastavil Bellerín.
54'
Roh Ogbona odhlavičkoval do autu. Další roh pro hosty, tentokrát z druhé strany.
53'
Už potřetí dnes hledal Niles centrem Girouda. Ale je z toho jen rohový kop pro Arsenal.
52'
Arsenal je i ve druhém poločase častěji s míčem na kopačkách, ale chybí mu velké šance a góly. Jen zatím potvrzuje, že se mu v této sezoně venku nedaří.
51'
Po neúspěšných krátkých přihrávkách hráčů Arsenalu se k míči dostal Granit Xhaka a zpoza vápna vypálil. Ale jen přesně do místa, kde zrovna stál Adrián.
49'
Héctor Bellerín měl před sebou dostatek prostoru, a tak se rozhodl ke střel ez dálky. Jeho pokus po zemi však minul braku Adriána.
48'
Hosté se ale celkem v pohodě ubránili, tento rohový kop se Gunners moc nepovedl.
47'
Na druhé straně si hosté po akci po levém křídle vybojovali rohový kop.
46'
Arnautovič odstartoval druhý poločas střelou z akrobatické pozice. Míč ale dopadl jen na horní síť branky Čecha.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
První poločas malého londýnského derby skončil, hráči obou mužstev odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Za celých čtyřicet pět minut hry byla k vidění jen jedna střela na bránu, měl ji hned na samotném začátku Sánchez. Oba týmy měly jednu velkou šanci. Arnautovič dokonce hlavou dostal míč do brány, ale byl mu správně odmáván ofsajd. Za malou chvíli pak trefil tyčku hostující Iwobi. Snad přinese druhá půle více šancí i nějaké góly.
45+1'
45+1'
Střelou z dálky se pokusil ohrozit Adriánovu bránu Granit Xhaka, ale pokusu švýcarského záložníka chyběla přesnost.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Sanchéz na levém křídle neviděl možnost, jak dostat míč do vápna, tak ho raději odevzdal nejbližšímu spoluhráči.
44'
Odražený míč si našel Wilshere a hned se rozhodl vypálit. Trefil ale jen obránce West Hamu Rieda.
43'
Héctor Bellerín vybojoval třetí rohový kop Arsenalu v tomto zápase. West Ham neměl zatím ani jeden.
42'
V posledních minutích fotbalu trochu chybí akce, to hlavní co se děje, jsou souboje uprostřed hřiště.
41'
WIlshere už se uvolňoval okolo Manuela Lanziniho. Tak ho argentinský záložník raději fauloval a vysloužil si za to první žlutou kartu zápasu.
40'
Hra bude opět pokračovat, míč budou na své polovině rozehrávat hráči West Hamu.
39'
V hlavičkovém souboji se střetli velmi tvrdě Aaron Cresswell a Olivier Giroud. Creswell to odnesl naraženými zády a musí být ošetřen.
38'
Po souboji s Xhakou upadl na trávník Lanzini. Domácí chtěli penaltu, ovšem jejich volání nebylo vyslyšeno. Bude to jen odkop od brány Arsenalu.
37'
Z pravé strany ze standardní situace letěl do vápna hodně nebezpečný centr. ale Čech si poradil, jednou rukou míč vyboxoval.
37'
Ainsley Maitland-Niles se snažil vzít míč Marku Noblovi, ale místo toho kapitána Hammers fauloval.
36'
West Ham po delší době drží míč delší časový okamžik na svých kopačkách. Zatím pouze v blízkosti středového kruhu.
35'
Giroud se dopustil útočného faulu a míč bude muset přepustit hráčům svého londýnského rivala.
34'
Nakonec od levé postranní čáry opravdu přilétl centr na hlavu Girouda. Ten ale míč nedokázal usměrnit přesně k tyči.
33'
Arsenál to zkouší tentokrát po levém křídle, tady dnes hraje velice aktivní Ainsley Maitland-Niles.
32'
Adrián musel ven ze své branky, aby sebral míč ze vzduchu. Srazil se se svým spoluhráčem, ale je v pořádku.
31'
Granit Xhaka si pokryl míč před Cresswellem a zkušeně nechal míč překročit čáru. Bude to odkop od brány Petra Čecha.
30'
Další střela hostujícího týmu, tentokrát daleko vedle branky domácích.
29'
První opravdu velká šance Arsenalu! Po střele Iwobiho z pravé strany se míč odrazil od levé tyče Adriánovy branky.
29'
Sánchez to zkusil vtipně patičkou, ale tu přihrávku domácí vystihli.
28'
Arsenal tentokrát branku West Hamu střeženou Adriánem neohrozil vinou nepřesné přihrávky.
27'
Nakonec vymysleli centr z pravé strany, ten ale skončil jen u Čecha.
26'
Domácí se přiblížili šestnáctce soupeře a budou se snažit o překvapivou přihrávku do vápna.
25'
Laurent Koscielny byl pozorný a dokázal vystihnout kolmou přihrávku směřující na nabíhajícího útočníka West Hamu Arnautoviče.
24'
Rukou se dotkl míče Pedro Obiang, a to je ve fotbale v některých případech nepřípustné. V tomto případě rozhodčí zapískal.
23'
Centr Alexise Sáncheze směřoval na blíží tyč. West Ham míč odvrátil, ale jen na Maitlanda-Nilese. Jeho střela z voleje byla ale nepřesná.
22'
Wilshere si narazil míč s Giroudem a pak ho předal Sánchezovi. Ten už vypálil, ale jeho střela byla tečovaná vedle. Roh pro hosty.
21'
Giroud přebral míč od Iwobiho, otočil se s ním a chtěl ho posunout ještě lépe postavenému Sánchezovi v pokutovém území. Tato přihrávka už ale neprošla.
20'
Ogbona rukou tvrdě zasáhl do obličeje Girouda. Může být rád, že se to obešlo bez žluté karty.
19'
Domácí to zkoušeli dlouhým nákopem na Arnautoviče. Ale ten jen mohl zatleskat za dobrý nápad, protože míč na hrací ploše nedostihl.
18'
Jak West Ham zlepšil svou hru, tak se hodně akce rozehrává uprostřed hřiště. Oba týmy se přetahuje o to, kdo nad ním bude vládnout.
17'
Jack Wilshere se provinil nedovoleným zákrokem. Rozehrávat budu domácí z vlastní poloviny hřiště.
16'
West Ham se znovu podíval dopředu a skončilo to pro něj stejně. Opět ofsajdem.
14'
Hosté v posledních minutách ožili a dokonce dostali míč do brány! Po centru z levé strany hlavou překonal Petra Čecha Marko Arnautović. Ale radost domácích netrvala dlouho, Rakušan byl totiž v ofsajdu.
13'
Michail Antonio vhodil dlouhý aut až do šestnáctky, ale hosté se k hlavičkovém souboji nedostali díky skvělé obranné práci kapitána Gunners Koscielného.
12'
Alex Iwobi se nebojácně pustil do pokutového území, kde proti němu byla hned čtveřice protihráčů. Nigerijský křídelník nakonec o míč přišel.
11'
West Ham se po delší době podíval na půlku Arsenalu, ale jen na chvíli. Zpoza autové čáry pošel míč rukama do hry Niles.
10'
Další centr Nilese, tentokrát po zemi na Wilshera. Anglický záložník se do zakončení nedostal.
9'
První střela Alexise Sáncheze byla ještě zablokovaná. A tak to zkusil znovu, ale jeho střelu na bližší tyč Adrián chytl bez problému.
8'
Z levé strany poslal nadýchaný centr do šestnáctky mladý Ainsley Maitland-Niles. Giroudovi chybělo málo, aby míč hlavou zasáhl.
7'
Héctor Bellerín zastavil akci soupeře po levém křídle a ještě pro své mužstvo vybojoval autové vhazování.
6'
Arsenal je v úvodních minutách aktivnější mužstvem, má míč častěji ve svém držení.
5'
Mesut Özil z levé strany dokázal procpat míč do vápna, ale tam bylo přehuštěno a nikdo z hostů se k němu nedostal.
5'
Rozhodčí přistihl v ofsajdu Michaila Antonia. Rychlá akce West Hamu tím končí.
4'
Centr Arsenalu z pravé strany Girouda nenašel, ale hosté dál zůstávají s míčem na kopačkách na polovině soupeře.
3'
Arthur Masuaku vystihl nepřesnou přihrávku na Bellerína, ale sám si pak počínal s míčem nepřesně a přišel o něj,
2'
Domácí první rohový kop zápasu zvládli ubránit.
2'
Poprvé se míč dostal do pokutového území West Hamu. Poslal ho tam Ainsley Maitland-Niles a Angelo Ogbonna odehrál balón na rohový kop.
1'
První ofenzivní akce West Hamu nedospěla nikam daleko. Teď už si míč vyměňují obránci Arsenalu.
1'
Domácí West Ham bude hrát v rudých dresech se světle modrými rukávy, hostující Arsenal bude celý v černém.
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na Olympijském stadionu v Londýně a připravují se pomalu na zahájení zápasu.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně oba vzájemné zápasy vyhrál Arsenal a pokaždé se ani moc nenadře. Nejprve na West Hamu zvítězil 5:1, doma na Emirates Stadium pak 3:0. Gunners porazili West Ham na jeho stadionu osmkrát z deseti posledních utkání. Zbylé dvě remizovali.
Arsenal FC

Arsenalu nevyšly poslední dva zápasy po dobrém období přicházejí pro celkem vedený Arsénem Wengerem horší chvíle. Londýňané se díky třem výhrým vyšvihli na příčky pro Ligu mistrů, pak ale prohráli 1:3 s Manchesterem United a jen remizovali 1:1 se Southamptonem a už jsou opět až šestí. Týmy před sebou ale nemají daleko. Liverpool je o jeden bod a Burnley o dva před Gunners. Arsenal sice hraje proti soupeři ze spodní části tabulky, ale výstrahou pro něj může být špatná forma na hřištích soupeřů v této sezoně. Z osmi Arsenal vyhrál jen dvě a polovinu z nich prohrál.
West Ham United

West Ham letos neprožívá dobrou sezonu, už musel dokonce sáhnout ke změně trenéra. Tým opustil Slaven Bilič, aktuálně ho vede manažer David Moyes. Hammers se ale stejně nadále drží ve spodku tabulky anglické nejvyšší soutěže. S pouhými třinácti body mu patří až předposlední příčka. V dnešním utkání by West Ham chtěl navázat na víkendovou výhru proti Chelsea a srazil překvapivě další londýnský velkoklub. V případě vítězství a příhodných ostatních výsledků by mohl West Ham opustit i sestupové pásmo.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 17. kola Premier League mezi týmy West Ham United a Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.