Druhý poločas byl pro plzeňské barvy o poznání veselejší. Změny v sestavě přinesly ovoce. Obě branky vstřelil střídající Ďuriš, pomohli mu k tomu i další střídající hráči. Viktoria Plzeň tak poráží norský Stabaek. Pokud nebudeme počítat první přípravné utkání s Domažlicemi, tak Plzeň v přípravě vyhrává první zápas. Vypadá to, že se hrálo nakonec 2x35 minut, byť před zápasem se o zkrácení hrací doby nepsalo.

Soustředění na Maltě Plzeň zakončí posledním přípravným zápasem v sobotu. V neděli se vydá domů, aby se mohla připravovat na první jarní utkání.
80
79
Pro roh si skočil Bolek.
79
A Stabaeku se podařilo dostat do pokutového území. Vydolovali roh.
78
Jejich pobyt v útoku se prodlouží. Po faulu totiž budou hráči v bílém u míče.
77
Na útočnou polovinu se vydává po delší době Stabaek.
76
Další roh se snažila Viktorie rozehrát po zemi. Celá akce se nezdařila.
75
A Kovařík si roh zopakuje po zahrání soupeře do zámezí.
75
Rychlý útok Plzně po pravé straně končí díky zásahu obránce v zámezí. Uvidíme roh.
74
Pár kroků chybělo Holendovi, u míče byl dříve brankář norského týmu.
72
V závěru zápasu dostává šance trojice mladíků. Krom Končala postupně na trávník přišel i Průcha a Provod.
71
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Petržela, přichází Provod.
69
Změny v sestavě jsou znát. Plzeň je v útoku nebezpečnější.
67
Plzeň právě vstřelila branku!
Po rohu úspěšně hlavičkuje Holenda. Jeho Hlavička se dostává na nohu MICHALA ĎURIŠE, který se z otočky prosazuje.
66
Další změny v sestavě Plzně. Na hřiště jde Radim Řezník a mladý Průcha. Nahrazují Rajtorala a Vaňka.
66
64
Na gól se snaží aktivně odpovědět Stabaek útokem.
62
Po pravé straně s míčem běžel Petržela, který také poslal přízemní centr do pokutového území. Tam se ho do sítě podařilo dostat nakonec MICHALU ĎURIŠOVI.
61
Pěkná akce Viktorie. Brankář Sayouba nedokázal zkrotit míč, naštěstí mu pomohla jeho obrana.
60
Hráči Plzně kombinuje na polovině. Hledají cestu vpřed.
58
Viktoriáni se musí bránit. Stabaek vyráží pomalu vpřed.
57
Plzni se ale stále v útočné fázi tolik nedaří. Třeba se to změní s novými hráči.
55
Střídá se na obou stranách. Plzeň mění hned pětice hráčů. Stabaek nyní jen jednoho. Za Plzeň přichází Končal, Kovařík, Holenda, Ďuriš a Hubník. Dolů jde Matějů, Kopic, Kolář, Krmečník a Hejda.
55
55
55
55
55
53
Kolář byl pro změnu nahrávačem. K hranici šestnáctky nahrál Kopicovi, který vypálil tvrdě, ale nepřesně.
53
Kolář si naskočil na míč, který poslal do branky. Sayouba slabou hlavičku zlikvidoval.
52
Aktivita Plzně ve druhé půli je vidět. Do pokutového území letěl z levé strany další nebezpečný míč. Ten zneškodnila obrana.
51
Napadání Plzně přerušuje ofsajd.
50
Michal Krmečník si seběhl pro míč za pokutového území. Z jeho hranice i vystřelil. Nepřesně.
48
Nepovedený centr z levé strany poslal hráč Stabaeku. Bolek bude vykopávat.
46
Druhý poločas začíná ofsajdem útočníka norského týmu.
46
Druhý poločas začne za malý okamžik. Hráči obou týmů pomalu nastupují na hrací plochu.
První poločas nabídl několik šancí, branku ovšem ne. Více šancí měla Plzeň. Boční síť těsně před poločasem rozvlnil Kopic. Do druhého poločasu můžeme očekávat změny v sestavách. Uvidíme, jak úspěšné budou.

Poločas se nehrál klasicky na 45 minut, hlavní rozhodčí ukončil první půli už po 37 minutách.
35+2
35+1
Jan Kopic trefuje boční síť po centru Milana Petržely.
35
K dalšímu útoku se chystá Plzeň.
34
Ani druhý roh norského týmu se nezařadí mezi úspěšné.
33
Hrozí Stabaek. Už to vypadalo, že Viktoriáni dostávají míč pod kontrolu, ale ke střele se dostal jeden ze záložníků. Po jeho tvrdé střele uvidíme roh.
32
Další ofsajd pro Viktorii Plzeň.
31
Roh vidíme i na druhé straně. Ale i ten norského týmu nebyl nebezpečný.
29
Snad budou šance přibývat. Zatím jich příliš nebylo.
28
A další velká šance. Kopicova přihrávka se dostala nakonec až k Rajtoralovi. Ten z pěkné pozice trefil jen padajícího obránce.
27
Z volného kopu neletěl do pokutového území špatný centr. Výše však vyskočili hráči Stabaeku.
27
Volný kop z levé strany pro Plzeň.
25
Zatím asi největší šance. Kopic centroval z levé strany. U penalty se i za pomocí skluzu snažil dopravit míč do sítě Milan Petržela. Míč poslal jen vysoko nad.
24
Viktoria po zisku míče vyrazila vpřed. I ona o míč rychle přišla.
23
Po krátké kombinaci na polovině však Stabaek o míč přichází.
22
K míči se po odmlce dostává opět norský tým.
21
Z dálky vystřelil Hrošovský. Jeho pokus neměl příliš razance. Sayouba bez větších problémů chytil míč do náruče.
20
Míč si nahrává plzeňská obrana a pomalu postupuje vpřed.
19
Na levé straně hřiště faulován Matějů. Prohřešek se stal u půlicí čáry.
17
Tentokrát se rozehrání ujal Petržela. Rozehrání na krátko s Kopicem nedopadlo. Následný centr Petržely byl hodně nepřesný.
16
Až nyní se to povedlo. Kopic se snažil o centr k penaltě. Ten však zablokoval protihráč a uvidíme roh.
15
K míči se dostávají Plzeňané. Vpřed se snaží postupovat přes křídlo, což se jim zatím nedaří.
14
Střela plzeňské zálohy zpoza šestnáctky končí nad. Sayouba bude vykopávat.
13
Petržela poslal přízemní centr do pokutového území. Tam ho získal Kolář, k zakončení se však nedostal.
12
První roh zápasu pro Plzeň. Rozehrání se ujal Patrik Hrošovský, nepřesný centr zneškodnil hlavičkou jeden z obránců norského týmu.
11
Po centru a prohraném souboji Krmečníka končí míč v náruči brankáře Stabaeka.
10
U míče stále hráči norského týmu. Jen se jim nedaří překonat půlicí čáru.
9
Hra se nám přesunula na polovinu. Kombinují hlavně hráči Stabaeku.
8
Daniel Kolář se dožadoval odpískání faulu na něj. Hlavní sudí však nedovolený zákrok v jeho souboji neviděl.
7
František Rajtoral zvládl souboj se soupeřovým útočníkem na hranici pokutového území. Díky němu se žádný šance nekonala.
6
Míč se dostává až k brankáři Stabaeku, který nyní začne s rozehrávkou.
5
Hráči plzeňské Viktorie nyní kombinují na polovině.
3
Krmečník se snažil doběhnout pomalou přihrávku na brankáře norského týmu. Ten byl však u míče včas a odehrál do bezpečí.
2
Velmi rychle tu máme první ofsajd. V něm je Krmečník.
1
Úvodního výkopu se zhostila Plzeň.
1
Oba týmy nastupují na hrací plochu a podávají si ruce. Plzeň v tradiční červeno modré barvě dresů. Stabaek v bílé barvě. Za okamžik začínáme.

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Rajtoral, Hejda, Baránek, Matějů – Hrošovský, Vaněk – Petržela, Kolář (C), Kopic – Krmečník
Náhradníci: Kozáčik – Limberský, Hubník, Končal, Řezník, Hořava, Kovařík, Průcha, Ďuriš, Holenda, Provod

Stabaek IF: doplníme.
Oproti poslednímu přátelskému utkání s Legií Varšava čítá sestava dost změn. Dnes dostane v brance přednost Petr Bolek, na hrotu šanci mladý Krmečník. Částečně se mění i stoperská dvojice. Místo Hubníka bude hrát Baránek. Na postu levého obránce bude hrát Matějů. Znovu nastoupí Hrošovský a Kopic.

Jak tato sestava bude šlapat, to uvidíme už za 15 minut.
Norský tým má do začátku sezony ještě čas, v přípravě je teprve na začátku. To Viktoria Plzeň naopak míří v přípravě do svého závěru. Už příští týden v sobotu s Teplicemi zahájí západočeši jarní část sezony.

I proto chce dneska sestava Karla Krejčího uspět a předvést pěkný výkon.
Vítejte u přenosu z přátelského utkání FC Viktoria Plzeň – Stabaek IF. Úřadující český mistr dnes odehraje druhé přípravné utkání na Maltě.

Stabaek IF nám příliš známý nebude. Je to norský klub z města Baerum, které leží nedaleko Osla. V nejvyšší norské soutěži získal v roce 2008 titul, jinak se může radovat pouze z druhých a třetích míst. Na úspěch čeká i v evropských pohárech, kde vždy skončil v předkolech.

Štěstí bude moci zkoušet i v dalším ročníku Evropské ligy. Do té se kvalifikoval díky třetímu místu v Tippaligaen. V Norsku totiž sezona probíhá jinak. Stabaek se nepřipravuje na jarní část sezony, nýbrž na sezonu novou. Ta poslední skončila v listopadu, nová odstartuje v březnu.