Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Žižkov - 10. listopadu 2017   11:00

Č. Budějovice
25' Táborský  • 27' Mashike  • 80' Havel
3:1
(2:0)
Žižkov
Žižkov
74' Helešic (vl.)
Křížek – Kadula (46. Řehoř), Novák, Kladrubský (K) (46. Havel), Pouček – Wermke (46. Burlutskij), Javorek (46. Hála), Čavoš, Pešek (46. Helešic) – Mashike, Táborský (46. Benát).
Luksch – Havel, Benát, Hála, Řehoř, Moravec, Helešic, Burlitskij.
Rejžek – Pečenka, Kotalík
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
100 diváků
Žižkov
Řehák – Hašek (46. Šandera), Švejdík, Toml, Pardubský – Jelínek (46. Kodeš), Podrazký (K) (75. Jelínek), Čermák, Hurka – Bazal, Engelmann (46. Volek).
Hrubeš – Kodeš, Šandera, Volek.

Dynamo v přípravě poráží Žižkov 3:1, když hlavně v první půli bylo jasně lepší. Pak domácí prostřídali a tempo hry šlo dolů. Nicméně Jihočeši už si výhru pohlídali. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek dne.
90'
88'
Dynamo běželo 5 na 1 obránce, Mashike ale přihrál nepochopitelně jedinému žižkovskému obránci Šanderovi!
87'
Hostující Čermák měl dostatek prostoru na hranici šestnáctky, branku Křížka ale minul.
85'
Žlutou kartu dostává Hála (SK Dynamo Č. Budějovice).
83'
Pražané se ještě nevzdali. Jelínek patičkou chystal pozici pro Hurku, který ale přestřelil.
80'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Jihočeši se prosazují ze standardní situace, kterou rozehrál levačkou Pouček přesně na hlavu LUKÁŠE HAVLA, jenž balon uklidil přesně k tyči.
78'
Hosté povzbuzeni snížením se tlačí za druhým gólem, zatím mají jenom územní převahu.
75'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Podrazký, přichází Jelínek.
74'
Žižkov právě vstřelil branku!
Hosté snižují, i když se o kontaktní branku příliš nezasloužili. Hurkův centr si totiž do vlastní branky srazil MATĚJ HELEŠIC, který asi chtěl hrát malou domů Křížkovi, nebo se snažil balon poslat na roh. Nicméně trefil střed branky, kde už domácí brankář nebyl.
73'
Následný roh se Dynamu příliš nepovedl.
72'
První hezká akce Dynama ve druhé půli. Petr Benát dlouhým a přesným centrem vybídl k zakončení Poučka, který pálil z voleje, ale Řehák byl u tyče připraven.
70'
Moje slova mohl změnit Mashike, kterému dával pas za obranu Burlutskij. Africký forvard si však zavazoval tkaničky a nestihl se vrátit do základního postavení. Proto se mu mával ofsajd.
68'
Hraje se více na domácí polovině, Jihočeši se do ofenzivy moc nedostávají.
66'
Do šestnáctky se dral přes Havla rozběhnutý Bazal, ale domácí obrana s pomocí Hály dokázala odolat nájezdům soupeře.
63'
Z pravé strany centroval Miroslav Podrazký a jeho centr se asi stáčel do branky. Brankář Křížek musel vytasit pohotový zákrok.
60'
Tempo zápasu je ve druhé půli daleko volnější, než v té první.
57'
Nebylo to ze strany Jihočechů úplně nejjistější, ale rohový kop nakonec ubránili.
56'
Roh pro Viktorii.
54'
Hra je nyní místy trochu rozháraná, množí se nepřesnosti. Přeci jen hlavně domácí vystřídali řadu klíčových hráčů.
52'
Zkušený Petr Benát prostrkával míč do vápna na Mashikeho, který ale nepochopil myšlenku domácího kapitána.
49'
Úvod druhého dějství také patří spíše hostům, i když hra se odehrává ve středu hřiště.
46'
U hostů už nehraje Hašek, Jelínek a Engelmann, nahradili je Šandera, Kodeš a Volek.
46'
Sestava Dynama ve 2. poločase: Křížek – Řehoř, Novák, Havel, Helešic – Burlutskij, Hála, Čavoš, Pouček – Benát – Mashike.
46'
První poločas je za námi, Dynamo vede zaslouženě 2:0, když se během dvou minut trefili Táborský a Mashike. Domácí jsou o aktivnější a lepší, ve vápně pak nebezpečnější. Žižkov toho směrem dopředu moc nepředvedl.
45'
44'
Pěkný Táborského míč, balon proskákal celým vápnem, ale domácí se k zakončení nedostali.
43'
Provizorní bek Jindřich Kadula se protáhl podél lajny, jeho centr byl sražen na roh.
40'
Přetažený centr vrátil Wermke do ohně k Mashikemu, který ale útočník Demokratické republiky Kongo uklidil těsně vedle tyče.
38'
Pražané rozehrávali rohový kop, domácí se ale ubránili a vyrazili do brejku. Mashike kolmicí oslovil rozběhnutého Peška, který nedal šanci Haškovi a ocitl se sám před Řehákem. Hostující brankář ale dobře zmenšil úhel, i tak Pešek dokázal vystřelit, ale míč se dokutálel těsně vedle!
36'
Na Střeleckém ostrově se dnes dopoledne sešlo 100 diváků.
34'
Po delší době se osmělili hosté, ale Hurka si netroufl na střelu pravačkou. Bývalý českobudějovický středopolař byl následně zastaven Novákem.
32'
Domácí přidali třetí gól, ale kvůli ofsajdu neplatí! I když o ofsajdové postavení asi nešlo, míč hrál poslední žižkovský obránce, takže Čavošův gól asi platit měl.
31'
Po pěkné narážečce Peška s Poučkem budou domácí kopat roh.
29'
Potvrzuje se, že žižkovská obrana je v posledních dnech a týdnech hodně prostupná. I proto se Viktorie ve Fortuna národní lize trápí ve druhé polovině tabulky.
27'
Krásná akce domácích a České Budějovice jdou do vedení 2:0. Na pravé straně byl hezky uvolněn Wermke, který přízemním pasem hledal Táborského. Ten však chytře pustil míč za sebe, kde ELVIS SUKISA MASHIKE uklidil balon do protipohybu brankáře Řeháka.
25'
Jihočeši jdou do vedení. Na levé straně odvedl velký díl práce Jakub Pešek, který přesným centrem našel na zadní tyči Javorka. Ten zblízka trefil brankáře Řeháka, avšak IVO TÁBORSKÝ už pohodlně dorazil balon do sítě.
23'
Javorek prostrkával míč na Táborského, ofsajd se nepískal, a tak domácí špílmachr zkusil vypálit a Řehák předvedl výborný zákrok.
21'
Aktivní červenobílí opět pronikli do šestnáctky, Jelínek se prodral přes Kladrubského, ale další dvojice domácích obránců jej zastavila.
19'
Po centru z levé strany se ke střele dostal Čermák, nicméně dobrým obranným zákrokem mu do rány skočil Čavoš.
17'
Hosté byli blízko otevření skóre! Josef Bazal dostal před šestnáctkou hodně prostoru, zkusil vypálit a technickou střelou polechtal břevno.
16'
Horejšův tým se v posledních minutách zvedl a hraje častěji s míčem.
14'
Wermkeho centr sražený na roh, po němž domácí zkusili signál. Kladrubský ale balon netrefil ideálně.
12'
Následný roh černobílí odvrátili.
11'
Přečíslení Žižkovských tři na dva vedl Jelínek, dal balon doleva na Engelmanna, jemuž do rány v poslední chvíli skočil jeden z domácích obránců.
9'
Domácí se ubránili centru na přední tyč. Pražané jsou v první desetiminutovce o něco aktivnější.
8'
6'
Rychlá akce Pražanů, Jelínek sklepával míč na Bazala, který pohotově zkoušel přehodit Křížka. Balon však letěl nad.
4'
Jihočeši se dnes musí obejít bez reprezentantů Řezáče se Staňkem, kteří jsou s jednadvacítkou. Dnes to však Dynamu tolik vadit nemusí, jde jen o přípravu.
2'
Zatím se hraje převážně ve středu hry, nemohli jsme očekávat žádné zběsilé útočení od prvních minut.
1'
Oba celky už jsou na hrací ploše, čekáme ještě na rozhodčí.
V domácí sestavě bude hrát pravého beka Kadula, na lavičce je testovaný ruský fotbalista Stepan Burlutskij.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Kadula, Novák, Kladrubský, Pouček – Wermke, Javorek, Čavoš, Pešek – Mashike, Táborský.
Náhradníci: Luksch – Havel, Benát, Hála, Řehoř, Moravec, Helešic, Burlitskij.

FK Viktoria Žižkov: Řehák – Podrazký, Čermák, Toml, Hašek, Pardubský, Bazal, Engelmann, Jelínek, Švejdík, Hurka.
Náhradníci: Hrubeš – Kodeš, Šandera, Volek.

Rozhodčí: Rejžek – Pečenka, Kotalík.
Ráno bylo potvrzeno, že se bude hrát na Střeleckém ostrově, tedy českobudějovickém svatostánku, kde černobílí hrají svá domácí ligová utkání.
Vzhledem ke špatnému počasí může nastat situace, že se utkání na poslední chvíli přesune do tréninkového centra na Složišti.
Dynamo v posledním utkání před reprezentační přestávkou remizovalo bez branek s Pardubicemi a přišlo o první místo v tabulce. Aby se Jihočeši dobře připravili na nadcházející šlágr s aktuálně prvním Třincem, pozvali si k přípravnému utkání Viktorii Žižkov, se kterou hráli první ligové kolo a znovu poměří síly až v úplně posledním kole, takže ani jeden z týmů nemusí schovávat žádné taktické prvky. Podzimní otevírací duel sezony skončil na Střeleckém ostrově 1:1, když na Jelínkův zásah odpověděl z penalty Jiří Kladrubský. Předchozí reprezentační přestávku vyplnili černobílí přípravným duelem s rakouským Blau Weiss Linz a vyhráli tehdy 1:0 brankou Lukáše Havla.
V pátečním přípravném utkání je pravděpodobné, že trenér David Horejš dá šanci i hráčům ze širšího kádru, kteří se do ligových utkání tolik nezapojili. I pražský soupeř k utkání přistoupí jistě se vší vážností, protože v lize mu to moc neklape. Po poslední domácí prohře 0:2 s Táborskem klesla Viktorie až na 12. pozici. Už před tím nahradil Davida Vavrušku na trenérské židli Bohuslav Pilný, ale ani on zatím Žižkov nerozhýbal. V posledních dvou podzimních zápasech budou Pražané hrát doma s Vlašimí a ve Varnsdorfu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.