Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Cottbus : Liberec - 22. července 2017   13:30

Cottbus
Cottbus
0:1
(0:0)
Liberec
Liberec
54' Breite
Cottbus
Kamenz – Zickert, Geisler, Gehrmann, Karbstein, Boakye, Grundmann, Ziegenbein.
Herde – Stramke, Alich
Liberec
Kolář – Coufal, Kúdela (74. Knejzlík), Karafiát, Kerbr – Kulhánek (61. Havelka) – Ševčík (80. Machuča), Breite (61. Potočný), Folprecht, Mikula (61. Malinský) – Pulkrab (61. Da Silva).
Hladký – Malinský, Havelka, Potočný, Machuča, Da Silva, Knejzlík.

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na viděnou u dalších přenosů.
A je dobojováno. Slovan přetavil herní převahu v jednu branku, kterou obstaral Radim Breite v 54. minutě. Ta se ukázala jako rozhodující. Výsledek však českému týmu jistě kalí zranění Ondřeje Kúdely.
90+2'
90+1'
Namísto toho však přišel rychlý brejk Slovanu a mohlo to být 2:0, kdyby Folprecht namísto střely do prázdné branky nevolil přihrávku domácímu hráči.
90+1'
Domácí kombinují na polovině soupeře a snaží se vyrovnat.
90'
Machuča se dral k balonu marně, do vápna se nedostal.
89'
Brankář Kolář byl po zachycení míče zbytečně atakován střídajícím Boakyem a Vladimír Coufal si podobné jednání vůči gólmanovi nenechal líbit, rozhodčí však roztržku rychle ukončil domluvou.
88'
Po faulu na půlicí čáře vidí Zdeněk Folprecht žlutou kartu.
87'
Potočný nasměroval prudký centr na hlavu Folprechta, ale ten mířil mimo tři tyče.
86'
Slovan vybojoval rohový kop.
85'
Kerbr nezastihl dlouhý nákop na hrací ploše, domácí budou odkopávat od branky.
84'
Cottbus kombinoval na polovině Slovanu, po unáhlené střele se ale míč vrací na kopačky hostujícího celku.
83'
Mamba na polovině hřiště zbytečně fauloval Coufala, Slovan bude rozehrávat.
82'
Liberečtí v poklidu kombinují na vlastní polovině.
81'
Viteritti byl načapán v těsném ofsajdu, což vzbudilo velké emoce na střídačce domácích. Trenér Cottbusu vztekle nakopl kýbl s vodou a nyní si od rozhodčího vyslechl, že takové chování nebude tolerováno ani v přípravném zápase.
80'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ševčík, přichází Machuča.
79'
Karafiátův tečovaný pokus skončil v nárůčí brankáře Energie.
78'
Potočný byl zhruba třicet metrů od branky stažen k zemi. Slovan bude zahrávat přímý kop.
76'
Po rohovém kopu míč skákal vápnem a nakonec se ke střele odhodlal Ondřej Karafiát, jeho rána levačkou však nepřestřelila pouze bránu, ale málem také tribunu.
75'
Slovan zahrával standardní situaci z pravého křídla, Karafiátův centr ale obrana odklidila na roh.
74'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kúdela, přichází Knejzlík.
72'
Ze signalizace okolních hráčů je to jasné, kapitán Slovanu bude muset střídat.
71'
Po následném centru dostal Kúdela tvrdou ránu míčem nejspíš na zápěstí a zůstává ležet na zemi. Volání jsou lékaři Slovanu.
71'
Energie se nevzdává a i nadále hrozí z brejků. Tentokrát vybojovala rohový kop.
70'
Potočný se snažil vyslat kupředu Kerbra, místo toho však následuje pouze odkop od domácí branky.
69'
Rozhodčí už volá hráče zpět na hřiště.
67'
Havelka se snažil najít Coufala, míč ale skončil za autovou čárou. Po přestávce na občerstvení se bude vhazovat.
66'
Malinský se dostal ke střele zpoza vápna, ale minul.
65'
Na druhé straně prosvištěl vápnem centr Milana Kerbra, nikdo z hráčů v bílém se k míči ovšem nedostal.
64'
Centr domácích skončil v zámezí, Kolář bude rozehrávat.
63'
Po rychlém protiútoku mohli domácí vyrovnat! Střídající Geisler našel před brankou Ziegenbeina, ten ale nedokázal propálit obranný val!
61'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Breite, přichází Potočný.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kulhánek, přichází Havelka.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mikula, přichází Malinský.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Pulkrab, přichází Da Silva.
60'
Kulhánek ztratil na polovině hřiště míč a následně musel faulem přerušit protiútok.
59'
Slovan zatlačil své soupeře, nedaří se mu z toho však nic dalšího vytěžit.
58'
To byla tutovka! Po špatné rozehrávce domácích postupoval Ševčík sám na bránu, přihrál Pulkrabovi a ten pálil do odkryté svatyně, místo ní však trefil jednoho z obránců!
57'
Po Ševčíkově útočném faulu se však k míči dostanou domácí.
56'
Slovan vstřelený gól nakopl a hosté jsou nyní mnohem aktivnější.
54'
Liberec právě vstřelil branku!
Nyní už se ale Slovan raduje. Míč se odrazil na velké vápno, kde ho Pulkrab přiťukl k RADIMU BREITEMU a ten přesnou ranou nedal gólmanovi šanci zasáhnout.
53'
Parádní Coufalova střela a ještě lepší zákrok! Rána levou nohou zpoza vápna se zvolna snášela do šibenice, gólman Cottbusu však ve skoku vytěsnil míč na břevno!
52'
Také Folprechtova rána byla tečována těsně mimo. Další roh pro Slovan.
51'
Konečně se k ohrožení branky dostal také Slovan. Po dlouhém nákopu se ve vápně zjevil Coufal, jeho střela však byla tečována a těsně minula domácí branku.
50'
A ani tentokrát se Cottbusu nepovedlo vyslat Mambu do úniku.
49'
Taktika domácích je jasná – k rychlému Mambovi létá jeden míč za druhým. Tentokrát však byl forvard Energie nachytán v ofsajdu.
48'
Zimmer se snažil vyslat kupředu Mambu, před ním se však opět dostal dřív k míči Kolář.
47'
Karafiátův centr dobře plachtil pokutovým územím, ani jeden z hráčů Slovanu ho však nezvládl usměrnit do brány.
46'
Jeden z domácích srazil pronikajícího Pulkraba a Slovan tak bude rozehrávat standardní situaci.
46'
Vše je připraveno k druhé půli.
A první půle je minulostí. Slovan byl sice po většinu doby aktivnějším týmem, Energie však dobře brání a zároveň vyrazila do několika velmi zajímavých brejků. V největší šanci likvidoval Kruseho střelu těsně před brankou hlavou jeden z vracejících se hráčů Slovanu, který tak zachránil svůj tým před inkasováním. Uvidíme, zda se herní projev ve druhé půli nějak změní.
45+1'
45+1'
Ani jeden roh však výraznější nebezpečí pro hostující branku neznamenal.
45'
A ještě jeden. Liberečtí se teď musí bránit.
45'
V samém závěru poločasu Energie zabrala a vybojovala ještě rohový kop.
44'
Costa to zkusil přímo na branku a míč před Kolářem nepříjemně skočil, liberecký gólman však vytáhl pohotový zákrok a balon vyrazil.
44'
Po Folprechtově faulu je tu opět přímý kop ze vzdálenosti kolem třiceti metrů.
43'
První půle se zvolna chýlí ke konci a tempo hry poněkud opadá. Uvidíme, zda si ještě některý z týmů vytvoří příležitost k ohrožení branky.
42'
Snažení domácích přerušil ofsajd.
41'
Kerbrův centr měl nejspíše mířit do vápna, místo toho však přistál kdesi u vzdálenějšího rohového praporku a žádné nebezpečí neznamenal.
41'
Také Energie se potýká s nepřesností a nyní odevzdala míč hostujícímu týmu.
40'
Kerbrův dlouhý nákop nikoho ze spoluhráčů nenašel.
39'
Ševčíkova rána letěla mimo a přistála pouze v houfu rozcvičujících se náhradníků Energie.
38'
Karafiátův centr skončil pouze u brankáře, který okamžitým výkopem vyslal kupředu Mambu. I tentokrát však Kolář včas vyběhl a šanci přerušil.
37'
Mikulův centr byl sražen pouze na rohový kop.
36'
Centr do vápna však skončil pouze ofsajdem.
36'
Folprecht fauloval jednoho z domácích hráčů a Energie tak bude zahrávat přímý kop zhruba ze vzdálenosti 30 metrů.
35'
Hra nyní příliš útočných akcí nepřináší. Oba celky spíše kombinují ve středu hřiště.
33'
Pulkrab dostal přesný vysoký pas od Folprechta, jeho rána však byla zblokována a přistála v rukavicích brankáře Cottbusu.
31'
Po Coufalově pasu byl Pulkrab pro změnu nachytán v ofsajdu.
30'
Mikula nenašel svou přihrávkou Pulkraba, Slovan tak opět přišel o míč.
28'
Slovanu se nedaří projít defenzivou německého soupeře, jeho aktivita poněkud opadla.
27'
To byla gólovka Cottbusu! Slovan po rohu opět propadl v defenzivě, Breite nezastavil Mambu a ten před brankou přihrál osamocenému Krusemu. Ten obstřelil brankáře, vracející se Folprecht ale míč hlavou vyrazil nad břevno!
26'
Hráči jsou zpět na hrací ploše, můžeme pokračovat ve hře.
23'
V prudkém vedru zavelel hlavní sudí k přestávce na občerstvení.
22'
Energie spoléhá spíš na brejky a poctivou defenzivu. Neustále je však pod tlakem, Liberečtí dobře napadají.
21'
Coufal vyvedeným pasem vyslal do úniku Pulkraba, který těsně minul branku! I tak byl však máván ofsajd a případný gól by stejně neplatil.
19'
Mikulův centr skončil pouze v rukavicích Meyera-Schadeho.
18'
Karafiát propadl u dlouhého míče a Kolář musel pořádně spěchat z branky, aby balon odklidil do bezpečí před rychlým Mambou, který by se jinak řítil sám na bránu!
17'
Tempo hry poněkud opadlo. Další míč na polovinu Slovanu opět skončil pouze u brankáře.
16'
K dlouhému nákopu na libereckou polovinu se první prodral Kerbr, který hlavou přiťukl míč brankáři.
15'
Breitemu se rozehrávka vůbec nevydařila a míč skončil až u brankáře.
14'
Kruse pálil zpoza vápna a jeho tečovaný pokus proskákal kolem levé tyče. Bude z toho rohový kop.
13'
Liberečtí se pokoušeli o útok, přes defenzivu Energie se však neprosadili.
12'
Před domácími se teď otevíral prostor, Costa však akci překazil nepřesnou rozehrávkou.
10'
Karafiát to přízemním balonem myslel dobře, ale nikdo z libereckých se k míči nedostal a byl z toho rychlý protiútok. Mamba pronikl až do vápna, jeho ránu však lapil Ondřej Kolář.
10'
Gólman Cottbusu chyboval v rozehrávce a namazal míč na nohu Pulkrabovi, kterého musel jeden z domácích beků rychle faulovat, aby přerušil akci. Slovan bude zahrávat přímý kop zpoza vápna.
9'
Liberečtí kombinovali před vápnem soupeře, Kulhánkovi však nakonec utekl míč do zámezí.
8'
Breite nezpracoval prudký pas od Ševčíka a Energie mohla vyrazit do protiútoku, ten však žádnou šanci nepřinesl.
7'
Schlüter se z dálky opřel do míče, jeho rána však letěla vysoko nad.
7'
Trochu nepřesnosti bylo k vidění i na kopačkách Slovanu, vhazovat tak budou pro změnu domácí.
6'
Liberečtí dobře napadali domácí rozehrávku a gólman Meyer tak odkopl pouze do zámezí.
5'
Mikula si navedl míč do středu pole a nebezpečně vypálil, jeho střela však nakonec těsně minula pravou tyč.
4'
Nyní si liberecký brankář Kolář vylepšil renomé, když si bez potíží poradil s dobře mířenou ranou Maximiliana Zimmera.
3'
Coufalův centr do vápna končí pouze v rukavicích domácího gólmana. Hra se zatím rychle přesouvá z jedné strany na druhou.
2'
Liberecký brankář Kolář podcenil dlouhý míč a zadělal si na pořádné problémy! Mamba se k němu ve vápně snažil protlačit. Nakonec to však byl přeci jen gólman Slovanu, kdo byl u balonu dříve.
1'
Breiteho přihrávka směrem kupředu byla moc razantní a končí u domácího brankáře.
1'
Oba celky již nastupují na hrací plochu.

Energie Cottbus: Meyer-Schade – Startsev, Matuwila, Viteritti, Mamba, Costa, Zimmer, Kruse, Stein, Schlüter, Förster.
Náhradníci: Kamenz – Zickert, Geisler, Gehrmann, Karbstein, Boakye, Grundmann.

FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Mikula – Breite, Folprecht – Kulhánek, Ševčík, Kerbr – Pulkrab.
Náhradníci: Hladký – Malinský, Havelka, Potočný, Machuča, Da Silva, Knejzlík.

Rozhodčí: Herde – Stramke, Alich.
V sobotu odpoledne naskočí Slovan Liberec do svého předposledního přípravného zápasu. Vyrazí na hřiště německé Energie Cottbus, která ještě v minulém desetiletí nastupovala také v elitní Bundeslize. Následoval však jeho ústup z výsluní a v ročníku 2015/16 dokonce po sestupu z 3. ligy skončila v poloprofesionální regionální lize.

Slovan se dosud utkal v přípravě už se čtyřmi německými celky – Neugersdorfem, Dynamem Drážďany, Erzgebirge Aue a Heidenheimem. K výhrám nad Dynamem a Aue přidal remízy se zbylými celky a žádnému německému týmu tak zatím nepodlehl. Prodlouží v sobotu tuto sérii?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.