Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-Místek : Ostrava - 1. září 2017   17:00

Frýdek-Místek
38' Fofanah  • 83' Ondráček
2:1
(1:1)
Ostrava
Ostrava
22' Šašinka
Buček – Todorovič, Hamšík, Bilič, Krčula, Ondráček, Slaninka, Velička
Duda Radim – Galásek Michal, Černoevič Alexandr
Stadion Stovky, Frýdek-Místek
817 diváků
Ostrava

To je dnes ode mě vše. Děkuji za pozornost.
Tak přece jenom i podruhé na Stovkách vyhrál domácí MFK Frýdek-Místek nad Baníkem 2:1. Ve druhém poločase kazil hru vydatný déšť, ale i přesto se trefil nádhernou střelou Adam Ondráček. Po jeho góle byli domácí aktivnější a už do ničeho hosty nepustili.
90+1'
Nakonec si obhodil hráče Stáňa a obrana zahrála míč na roh. Po rohovém kopu se nic nestalo a míč si bere Mihálek.
90'
Hosté se nemůžou dostat blíž k bráně, jelikož domácí skvěle napadají.
89'
Po akci domácích se míč dostal zpátky k Mihálkovi, který poslal nepřesný centr do autu. Následně Chvěja zamezil přihrávce Obanora.
88'
Nyní se velmi silně rozpršelo a přichází další centr hostů do vápna, zatím se ale domácí obrana skvěle brání a následně Poznar ztratil míč.
87'
Hosté chtějí něco s výsledkem udělat a budou mít rohový kop. Ten našel Tomáše Mičolu, který z voleje trefil pouze svého hráče a Matej Mihálek se postará o výkop z brány.
86'
Mičola chtěl najít jednoho ze svých spoluhráčů centrem do vápna, ten ale ukořistila obrana Frýdku a následně přišel faul Baníku.
84'
Domácí po tomto góle jsou velmi aktivní a do vápna hostů přišel další centr, kdy Varadi hlavičkoval, ale Šustr si sním poradil.
83'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Chvěja si na pravé straně pohrál s obranou hostů, následně přihrál ADAMOVI ONDRÁČKOVI, který z dvaceti pěti metrů nádhernou střelou trefil pravou šibenici!
82'
Domácí obrana překazila akci hostů, ale u míče jsou opět Baníkovští hráči.
81'
Spasojevič fauloval, při protiútoku Baníku. Hosté ale nic nevymysleli a o míč lehce přišli. Velička si ale míč hodně předkopl a rovněž o něho přišel.
80'
Dnešní utkání sleduje 817 diváků.
79'
Na hřišti se opět pořádně rozpršelo a u míče jsou hosté. Ti přenesli hru na levou stranu, kdy se se štěstím dostal k míči Poznar, ten nahrál Hejlovi, který vypálil tečovanou střelu nad bránu. Hosté mají rohový kop.
78'
Hlinka zahrál na jistotu do autu, před nabíhajícím Veličkou. Následně Obanor vykopl míč a viděli jsme souboje na tělo, nakonec vše vyřešil stoper domácího týmu odkopem do autu.
77'
Ti zkusili krásný signál, kdy si přehodili dva hráče a mají další roh. V pořadí třetí roh už ale nic nepřinesl, jelikož se pískl útočný faul.
76'
Po rohu se opět dostal míč na hlavu Obanora, který trefil protihráče a hosté mají další rohový kop.
75'
Hosté mají možnost rohové kopu.
74'
Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Šumský, přichází Ondráček.
Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Wilweber, přichází Todorovič.
Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Piezorz, přichází Hamšík.
73'
Po kombinaci domácích poslal míč do vápna Adam Varadi, ale Šustr si ho lehce chytil a následně překopl celé hřiště, až na brankáře domácích.
71'
Švrček teď překazil útok hostů trefením míče do protihráče. Na levé straně běžel hráč domácích, ale uklouzl a nedostal se ke střele. Baník toho využil a rychle šel dopředu, ovšem obrana Frýdku skvěle zapracovala a hosté mají rohový kop. Ten šel na hlavu Obanora, který zakončil vedle brány.
69'
Azatski v hlavičkovém souboji poslal míč do autu. Následně Švrček hodil aut na Veličku, který si míč nezpracoval a o další rozehrávku se tak postará obrana Baníku. Ovšem hosté se ocitli v ofsajdu a míč bude rozehrávat Mihálek.
68'
Pazdera se skvěle uvolnil na pravé straně, ale centr si chytil Mihálek. Chvíli poté se na druhé straně hřiště dostal ke střele Varadi, ale trefil pouze protihráče.
67'
Nakonec míč skončil až za brankovou čárou a Frýdek bude mít další rohový kop.Ten rozehrál Šumský, který našel hlavu Krčuly, ale ta byla nepřesná a šla nad bránu hostů.
66'
Šašinka O. přenesl hru na pravou stranu, tam hosté o míč přišli a domácí mohou jít dopředu, poté získali aut a míč si bere Varadi.
65'
Wilweber obral o míč Stáňu a následně šel Chvěja kolem dvou obránců, dostal se až ke střele, se kterou si Šustr poradil, i když mu napoprvé vyskočila.
64'
Chvěja se málem dostal přes posledního obránce u šestnáctky, ale chybělo mu trošku štěstí, poté Varadi hlavičkou nenašel spoluhráče a u míče jsou stopeři Baníku Ostrava.
63'
Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Grusmmann, přichází Krčula.
62'
Nyní jsme mohli vidět ztráty míče ve středu hřiště, nakonec balón získal Hejl, ale moc si ho předkopl a bude následovat výkop od brány.
61'
Šumský na levé straně utekl obráncům, přihrál Wilwebrovi, který vystřelil prudkou střelu, ta trefila obránce hostů a z následného rohu nic nebylo.
60'
Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Fofanah, přichází Velička.
58'
Ondřej Kubík dostal žlutou kartu po faulu na Fofanaha, pro kterého musí jít bohužel s nosítkami a vidíme tak první zranění v dnešním přátelském utkání.
57'
Hosté si v poklidu přihrávají na vlastní půli. Obanor skvěle uvolnil Stáňu, který vybojoval roh, následně Stáňa vystřelil, ale Mihálek míč chytil.
56'
Švrček vybojoval rohový kop pro svůj tým a míč si bere Nicolas Šumský. Ten poslal centr do vápna, ale Hlinka skvěle hlavičkou dokázal míč dostat mimo území svého brankáře, následný centr Frýdku si sebral Šustr.
55'
Na hřišti se nám dost rozpršelo a to kvalitě hry rozhodně nepřidá.
54'
Hosté šli po pravé straně, který skončil centrem do vápna, kdy Mihálek vyrazil míč před sebe a následně jeden z obránců odkopl míč do zámezí.
52'
Rohový kop pro domácí rozehrál Slaninka, který ale trefil pouze boční síť Šustrovy branky.
51'
Z rohové kopu nic nebylo a u míče jsou hosté. Hejl ale přišel o míč a následně přišel faul na domácího hráče. Lipina tak bude mít přímý kop zhruba z třiceti metrů. Slaninka poslal přímý kop, se kterým si obrana poradila.
50'
Švrček šel po pravé straně, nahrál na Šumského, který vypálil střelu, která trefila pouze spoluhráče, následně míč vykopl za čáru hráč hostů a domácí budou mít rohový kop.
49'
Domácí budou mít autové vhazování Následně se Obanor uvolnil a šel po levé straně, ale nepřihrál přesně.
48'
Hlinka se po rohu dostal do hlavičky, ale přestřelil. O výkop se tak postará Mihálek.
47'
Hosté se kombinací dostali až do vápna domácích, kdy Hykel nastřelil hráče a bude následovat rohový kop.
46'
O poločase se nám na hřiště rozpršelo, tak uvidíme jak si s tím hráči poradí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
V prvním poločase jsme mohli vidět dva góly, v 22. minutě, se po chybě domácího brankáře Mihálka, prosadil Jakub Šašinka. O minutu později se ocitl v další šanci, ale tentokrát si sním Mihálek poradil. Domácí fanoušky rozjásal v 38. minutě Shaka Fofanah, který z voleje trefil míč k levé tyči. Hosté jsou ovšem lepší a rychle napadají domácí hráče při jejich rozehrávce.
45'
45'
Wilweber ztratil míč a Mihálek musel vyběhnout až do středu hřiště, aby tam byl dříve než Hykel, nakonec to stihl a v klidu přihrál spoluhráči.
44'
Přímý kop byl rozehrán na krátko a ke střele se hosté nedostali, následně chtěli další faul, ale ten rozhodčí nepískl a míč má Mihálek. Ten následně vykopl do středu hřiště, kde hosté faulovali.
43'
Azevedo poslal rohový kop daleko za šestnáctku, kde číhal Sus, který z voleje vypálil dělovku se kterou si Mihálek poradil, poté ale přišel faul a Azevedo bude rozehrávat přímý kop.
42'
Hosté se pokoušejí prokombinovat k centru z pravé strany, ale prozatím jim to domácí obrana blokuje a má tedy v pořadí už třetí aut. Následně Azevedo poslal centr, se kterým si obrana poradila a bude následovat rohový kop.
41'
Po pravé straně unikl Hykel a nacentroval přesně na Jakuba Šašinku, který se vznesl do vzduchu a hlavičkou míč trefil k levé tyči, ale Mihálek předvedl skvělý zákrok a stav tedy zůstává remízový.
39'
Rohový kop pro hosty o který se postaral Hykel. Po rohu se Erhun Obanor dostal k hlavičce, ale ta neměla razanci a Mihálek míč chytil.
38'
Švrček z pravé strany poslal prudký centr při zemi na SHAKU FOFANAHA a ten z voleje krásně trefil míč k levé tyči.
37'
Jakubov skluzem zasáhnul Husiče a píská se faul.
36'
Piezorz jako poslední obránce, byl okamžitě napadán, ale poradil si a míč přihrál dál, nakonec domácí ztratili míč a hosté můžou postupně jít dopředu.
35'
Azevedo poslal míč na levou stranu, ze které Jakubov nacentroval do vápna, s ním si ale domácí obrana poradila. Poté se akce trochu zklidnila a zakončila nepřesným pasem na Bredu.
34'
Další nepřesnost v rozehrávce domácích a o míč lehce přicházejí, Baník tedy bude vhazovat aut.
33'
Hosté postupně vytlačili domácí borce na jejich půlku, ale nepřesnou přihrávkou se dostali zpátky na svojí, Hykel následně zahrál rukou.
32'
Varadi z levé strany poslal centr na Grussmanna, který hlavou nenašel spoluhráče o kterém si myslel, že je za ním. Následně se fanoušci hostů dožadovali karty pro domácího hráče, který při protiútoku Baníku stáhl jednoho z protihráčů.
31'
Šumský poslal přímý kop do hlavy jednoho hráče ze zdi, kterou si postavil Martin Šustr a Baník rychle šel dopředu, ovšem míč skončil v autu pro domácí.
30'
Fofanah to vzal na sebe a šel sám mezi obranou, kde byl faulován a o přímý kop se postará Šumský.
29'
Když už se domácí na chvíli uvolní, zbytečnou přihrávkou nenajdou spoluhráče, ale protihráče a lehce tedy ztratí míč.
27'
Šašinka zpracoval míč hrudí pro jednoho ze svých spoluhráčů a chtěli něco vymyslet, ale ztratili míč. Šumský se snažil najít Chvěju, ale centr se mu vůbec nepovedl.
26'
Obanor poslal křížný pas až na Bredu, ale hosté ztratili míč a domácí Frýdek šel dopředu, následně Šumský nenacentroval přesně a Stoper Baníku si sním poradil.
25'
Azevedo se na levé straně uvolnil a vypálil zhruba z dvaceti pěti metrů dělovku, která šla přímo do rukavic brankáře Mihálka.
24'
Mihálek poslal špatný výkop až do autu, na který nedosáhl ani hlavou Adam Varadi. U míče jsou tedy hosté a v poklidu si přihrávají míč.
23'
Hned po rozehrávce udělali domácí další chybu a Jakub Šašinka šel sám na brankáře, tentokrát ho ale Mihálek vychytal.
22'
Baník právě vstřelil branku!
Jakubov poslal centr do vápna z pravé strany, do kterého šel Mihálek, ale míč vůbec netrefil a tak se hlavou prosazuje JAKUB ŠAŠINKA.
20'
Grussmann se dokázal uvolnit, následně vypálil, míč skočil před brankářem, kdy se Fofanah chtěl dostat do zakončení, nakonec se míč dostal k Varadimu, který po teči střelil břevno! Zatím největší šance utkání.
19'
Mihálkovo lehce sjel výkop od brány, ale u míče jsou domácí borci, hosté je ovšem opět rychle napadají, ale faulovali a domácí rychle rozehráli.
18'
Zatím jsou aktivnější hosté, kteří rychle napadají rozehrávku Frýdku a nedávají jim možnost něco vymyslet poklidnou kombinací. Baník to zkouší zejména po pravé straně přes Bredu a Hykela.
17'
Hykel si zpracovával míč na prsa, ale míč mu uskočil, až za čáru a Mihálek bude mít další výkop od brány.
16'
Šumský přišel o míč ve středu hřiště, následně měli hosté aut, ale Jakubov parádičkou ztratil míč a aut budou mít pro změnu domácí.
15'
Po odvráceném centru z levé strany budou mít hosté další roh. Jakubov se snesl do vzduchu a míč jen lízl hlavou, poté se chvíli bojovalo o míč na levé straně hřiště, ale Azevedo ho ztratil a Mihálek se postará o výkop.
14'
Breda nepřihrál přesně a domácí Fofanah málem obešel posledního obránce, ale chybělo mu k tomu trošku štěstí.
13'
Švrček zkusil střelu z dálky na pravé straně, brankář sní měl trošku problémy, jelikož míč na mokré trávě zrychlil, ale nakonec si sním dokázal poradit.
12'
Rohový kop šel na Suse, který z dvaceti metrů vypálil dělovku k tyči, ale Mihálek si sní poradil!
11'
Hykel na pravé straně podklouzl při snaze obehrát si obránce, ovšem hosté jsou u míče a Erhun Obanor vystřelil z dálky, jeho střela byla zblokována a hosté budou mít rohový kop.
10'
Hosté opět u míče a snaží se něco vymyslet, nepřesná přihrávka je trochu zbrzdila, ale pokračují centrem na pravou stranu odkud Breda centroval, míč se dostal až k Dendisovi, který zaměstnal Mihálka střelou, ale nakonec míč vykopla domácí obrana.
10'
Fofanah se na levé straně uvolnil a vystřelil, ale trefil pouze obránce hostů a domácí budou mít první rohový kop o který se postará Šumský. Roh se dostal až k Wilweberovi, který přestřelil bránu zpoza šestnáctky.
9'
Jakub Šašinka při snaze zpracovat míč zahrál rukou. Domácí tak mají míč v držení, ale hosté je ihned napadají a nedávají jim šanci vydechnout.
8'
Opět se hra přesunula na pravou stranu z pohledu hostů, tentokrát ale Bredovi ujel centr, až za bránu Mihálka.
7'
Breda z pravé strany centroval, Mihálek si s míčem poradil, ale jeho následný výkop se nepovedl a šel do autu. U míče je tedy znova Baník Ostrava.
6'
Azevedo poslal přímý kop do vápna se kterým si obrana poradil, ale hosté budou mít rohový kop Ten rozehráli nakrátko a pokračovat budou autovým vhazováním.
6'
Breda poslal centr do vápna, který obrana odvrátila, ale následně Grusmmann fauloval a uvidíme první přímý kop v zápase.
5'
Šumský poslal špatnou přihrávku na Grusmmann a hosté jsou u míče, zahrál si i brankář Šustr. První minuty míč kontroluje Baník Ostrava.
4'
Breda čtyřikrát po sobě hodil autové vhazování, ale hosté nakonec ztratili míč. Azevedo fauloval Wilwebera.
3'
Šumský na pravé straně ztratil míč, poté byl Alexander Jakubov nachytán v ofsajdu.
2'
Hosté si v poklidu přihrávají míč ve středu hřiště, následně Šindelář chtěl centrem najít Hykela, ale míč si bere brankář Buček.
1'
Domácí hráči se ujmuli úvodního výkopu a může se začít.
1'
Hráči již jdou na hřiště, za pár chvil zápas začne.

MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Spasojevič, Piezorz, Husič, Šumský, Wilweber, Varadi, Fofanah, Grussmann, Chvěja
Náhradníci: Buček – Todorovič, Hamšík, Bilič, Krčula, Ondráček, Slaninka, Velička

FC Baník Ostrava: Šustr – Breda, Šindelář, Sus, Obanor, Panič, Dendis, Hykel, Azevedo, Jakubov, Šašinka J.
Náhradníci: Chmiel – Mičola, Šašinka O., Hlinka, Azatski, Kubík, Pazdera, Stáňa, Poznar, Hejl

Rozhodčí: Duda Radim – Galásek Michal, Černoevič Alexandr.
FC Baník Ostrava:

Baník Ostrava se minulou sezónu zúčastnil stejně jako dnešní domácí tým Fortuna národní ligy, ale hned napoprvé dokázal postoupit zpátky do první ligy. Po pěti kolech jsou na 12. místě s pěti body. V poháru postoupili přes Hulín. Poslední zápas sehráli v Plzni, odkud si odvezli prohru 0:3.
MFK Frýdek-Místek:

Frýdek-Místek hraje už pátým rokem druhou ligu, i když minulou sezónu měl sestoupit, ale čtyři týmy z nižší ligy odmítly postup a tak se zúčastní Fortuna národní ligy i tento ročník. Po šesti kolech na 14. místě s pěti body nemůžou být rozhodně spokojeni, k tomu přišlo vypadnutí z poháru s HFK Olomouc. Poslední zápas hráli v Táborsku, kde prohráli 0:3.
Dnes se v přátelském utkání na Stovkách, utkají druholigový MFK Frýdek-Místek a prvoligový FC Baník Ostrava. Minulý ročník se spolu setkali ve druhé lize a rozešli se smírně. Nejdříve svůj domácí zápas na podzim vyhrál Baník 2:1, ale na jaře přišlo překvapení a na domácím území Frýdek-Místek oplatil Baníku prohru a vyhrál rovněž 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.