Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Blackburn - 14. července 2017   16:00

Sparta
Sparta
50' Janko
1:0
(0:0)
Blackburn
Blackburn
Sparta
Koubek – Karavaev (46. Zahustel), Štětina, Piško, M. Kadlec, Sáček (72. Rosický), Frýdek, Šural (72. Juliš), Lafata (66. Matoušek), Vatajelu (46. Plavšič), Janko (72. V. Kadlec).
Bičík, Zahustel, Čmelík, Špaček, Rosický, Matoušek, Plavšič, Juliš, V. Kadlec
Blackburn
Raya, Nyambe, Lenihan, Mulgrew (C), Williams, Smallwood, Whittingham (64. Evans), Bennett, Conway (64. Feeney), Dack (64. Graham), Gladwin.
Fisher, Wharton, Doyle, Caddis, Hardcastle, Tomlinson, Evans, Feeney, Graham.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Je dobojováno! Sparta Praha si na soustředění v Rakousku připisuje první výhru! Nad Blackburnem Rovers dnes zvítězila 1:0. V prvním poločase si jedinou šanci vypracovali právě Sparťané, jenže Šuralovu ránu zlikvidoval Raya. Po přestávce už jsme se gólu dočkali. V 50. minutě se po centru z levé strany prosadil Marc Janko! Stejný hráč o tři minuty později předložil parádní přihrávku Lafatovi, který ve stoprocentní šanci trefil brankáře. Blackburn si jedinou velkou šanci vytvořil v 67. minutě, ale Tomáš Koubek prudkou střelu zastavil. Poté se Blackburn sice tlačil do útoku, nicméně obrana Sparty už byla pozorná.
90'
90'
Jeho rozehrávky se ujal právě Plavšič, jehož povedený centr přiletěl na malé vápno, jenže nikdo v bílém jej neusměrnil mezi tři tyče.
89'
Rosický znovu hledal Plavšiče, který tentokrát centroval bez přípravy, ale trefil jen obránce před sebou. Sparta rozehraje rohový kop.
88'
Tomáš Koubek nasbíral cenné vteřinky a poté poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře. Sparťané byli ve vzduchu úspěšní a mohou zaútočit.
87'
Další dlouhý nákop anglického celku s přehledem pohlídal Michal Kadlec, který ještě posunul míč na Zahustela, který byl faulován.
86'
Václav Kadlec se krásně uvolnil a přihrávkou na hranici šestnáctky hledal Juliše. Druhý jmenovaný byl dobře bráněn a zadáci Blackburnu odkopli míč do zámezí.
85'
Zahustel se snažil podpořit ofenzívu Sparty náběhem po pravé straně. V hlavičkovém souboji jej však fauloval jeden z obránců Blackburnu.
84'
Do rozehrávky Blackburnu se znovu musel zapojit také brankář. Anglický celek se pokusil překvapit Spartu vysokým nákopem, který odhlavičkoval Martin Frýdek.
83'
Michal Kadlec se v souboji na vlastní polovině natlačil tělem před soupeře a byl faulován. Sparťané zatím zvládají koncovku zápasu bez problémů.
82'
Rosický našel krásnou přihrávkou rozběhnutého Plavšiče. Druhý jmenovaný celou akci zabrzdil a nakonec se dopustil zbytečného faulu.
81'
Sparta už v posledních minutách zcela rezignovala na jakékoliv útočení. S míčem na kopačkách hrají fotbalisté Blackburnu, kteří se však nemohou dostat do šancí.
80'
Graham si naběhl na povedenou kolmici mezi stopery Sparty a ihned zakončil. Střelec Blackburnu pálil z ostrého úhlu a Koubek s jeho zakončením neměl problémy.
79'
Sparťanům se znovu nepovedla rozehrávka. Dlouhý nákop na polovinu Blackburnu nenašel nikoho v bílém dresu. Anglický celek bude vhazovat.
78'
Lukáš Juliš a Václav Kadlec dotírali na rozehrávku soupeřových stoperů. Ani jeden ze sparťanských útočníků míč nezískal, ale Blackburn se jej stejně zbavil.
77'
Sparťané tentokrát zachybovali při rozehrávce a hráči Blackburnu se hnali do pokutového území. Ještě před ním však skvěle zabojoval Štětina.
76'
Graham rozehrával další přímý kop Blackburnu. Po jeho centru se do zakončení dostal Lenihan, jenže z těsné blízkosti trefil jen rukavice připraveného Koubka.
75'
Nyambe si zpracoval přihrávku na polovinu Sparty, díky skvělému zpracování si míč připravil ke střele, jenže jeho rána po zemi o dobré dva metry minula branku.
74'
Plavšič napadal poněkud statického Williamse. Hostující fotbalista si ale troufl na riskantní kličku a dotírajícího soupeře se zbavil.
73'
Tomáš Rosický se ihned zapojil do rozehrávky pražského celku. Rosický se však rozhodl uklidnit hru a vrátil míč stoperům.
72'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Sáček, přichází Rosický.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Janko, přichází V. Kadlec.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Šural, přichází Juliš.
71'
Marc Janko se natahoval po pomalé přihrávce na jednoho ze stoperů Blackburnu. Jediný střelec dnešního utkání ale potřeboval ještě dva kroky.
70'
Štětina svedl úspěšný hlavičkový souboj na hranici pokutového území. Anglický celek se trápí při přechodu do útoku a raději zkouší štěstí pomocí vysokých nákopů.
69'
Po rohovém kopu už Blackburn branku Tomáše Koubka nedokázal ohrozit a Sparťané odkopli míč na polovinu svého soupeře.
68'
Obránci Sparty reklamovali ofsajd, ale Graham mohl pokračovat ve hře. Střídající fotbalista se dokonce dostal k odcentrování, ale jeden z obráncu míč poslal na roh.
67'
Tomáš Koubek podržel Spartu parádním zákrokem! Gólman Sparty si počkal na soupeře, který střílel z úhlu a jeho ránu nepustil za svá záda!
66'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lafata, přichází Matoušek.
65'
Lukáš Štětina se na poslední chvíli vrátil před dotírajícím Feeneym a vrátil míč Tomáši Koubkovi. Sparťanský brankář pro jistotu odkopl míč daleko od branky.
64'
Střídání v týmu Blackburn Rovers F.C.: ze hřiště odchází Dack, přichází Graham.
Střídání v týmu Blackburn Rovers F.C.: ze hřiště odchází Conway, přichází Feeney.
Střídání v týmu Blackburn Rovers F.C.: ze hřiště odchází Whittingham, přichází Evans.
63'
Blackburn se v posledních minutách znovu začíná tlačit na polovinu Sparty. Anglický celek dnes trápí příliš zdlouhavá rozehrávka.
62'
Plavšič dokázal zaskočit také na pozici pravého obránce. Nová akvizice pražské Sparty odkopla míč na polovinu soupeře.
61'
Blackburn se hnal do otevřené obrany Sparty, ale zadáci českého týmu se včas dokázali vrátit na svá místa a šanci soupeře zažehnali.
60'
Conway se bleskovou kličkou na hranici pokutového území zbavil obránce a z ostrého úhlu dokonce dokázal zakončit. Jeho ránu schoval Koubek do rukavic.
59'
Ondřej Zahustel na pravé straně sestřelil jednoho z fotbalistů soupeře. Blackburn bude zahrávat přímý kop.
58'
Plavšič si řekl o přihrávku na hranici pokutového území, jenže jej zradilo zpracování. Sparta se přeci jen dostala do zakončení. Janko střílel efektní patičkou do míst, kde byl připravený brankář.
57'
Blackburn zahrával rohový kop. Povedený centr přiletěl na malé vápno, kde stáli připravení zadáci Sparty, kteří soupeře znovu nepustili do šance.
56'
Další útočnou akci Sparty zastavuje nepřesná přihrávka. Oblouček přes obránce směřoval do míst, kde nebyl nikdo v bílém a pro míč si došel Raya.
55'
Štětina hledal přihrávkou na hranici pokutového území Davida Lafatu. Sparťanský kanonýr se ale rozběhl opačným směrem. Blackburn může zaútočit.
54'
Plavšič napadal statickou rozehrávku soupeře. Zadáci Blackburnu si nakonec pomohli přihrávkou na Rayu, který nakopl míč do ofsajdu.
53'
Sparta zahodila obrovskou možnost! Janko se krásnou kličkou zbavil obránce a poslal přihrávku Lafatovi, který z těsné blízkosti trefil nohu soupeřova brankáře!
52'
Sparťané po vstřelení úvodní branky nadále kombinují na polovině svého soupeře. Michal Kadlec hledal Janka, který byl těsně bráněn.
50'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta se dostává do vedení! Sparťané přenesli hru na levou stranu, odkud přiletěla skákavá přihrávka do pokutového území a MARC JANKO prostřelil bezmoncého brankáře!
49'
Pěkná akce Sparty! Plavšič roztáhl hru na pravou stranu, odkud přilétla přízemní přihrávka na hranici pokutového území, ale prudkou střelu zablokoval obětavý obránce.
48'
Šural svedl na polovině hřiště další hlavičkový souboj. Sparťanský fotbalista v něm sice neuspěl, ale hráč Blackburnu míč prodloužil jen do autu.
47'
Josef Šural dostal pod tlak jednoho ze soupeřů a získal pro Spartu autové vhazování. Po přestávce se probudila také početná skupinka fanoušků Blackburnu.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Karavaev, přichází Zahustel.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Vatajelu, přichází Plavšič.
46'
Blackburn obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Anglický celek se ihned vydal do útoku, ale dlouhá pobídla prosvištěla do autu.
46'
První poločas je minulostí! Pražská Sparta v něm byla o něco aktivnější, ale na obranu Blackburnu recept nenašla. Do jediné šance prvního se dostal Josef Šural, jenže jeho ránu brankář Raya vyrazil mimo tři tyče. Naopak Blackburn si na pozornou obranu Sparty nepřišel a na první šanci si musí počkat do druhé půle.
45'
45'
Karavaev využil dlouhého posunutí míče a bez váhání odkopl míč na polovinu Blackburnu. Podle všeho se před přestávkou branky nedočkáme.
44'
David Lafata při napadání rozehrávky trefil šlapákem jednoho z obránců a připravil Spartu o nadějnou možnost. Blackburn bude v závěru první půle rozehrávat na vlastní polovině.
43'
Další centr do pokutového území Blackburnu hledal Janka, před kterým vystoupil stoper anglického celku a rybičkou odhlavičkoval míč ze šestnáctky.
42'
Michal Kadlec se po důrazném zákroku jednoho ze soupeřů pustil do asistenta rozhodčího. Nakonec z toho bude pouze vhazování pro Spartu.
41'
Michal Kadlec vhazoval v blízkosti pokutového území soupeře. Michal Sáček se poté snažil prodrat k odcentrování, jenže při průniku si pomohl faulem.
40'
Pro Blackburn se po centru do pokutového území rýsovala zajímavá možnost, nicméně jeden z obránců se na poslední chvíli stačil vrátit a přizvedl balón ven ze šestnáctky.
39'
Zadáci Blackburnu znovu kombinují vlastní polovině a snaží se najít recept na skvělé napadání Sparťanů. Hráči v bílém se zatím skvěle pohybují.
38'
Rohový kop nyní rozehrávala pražská Sparta. Povedený centr přiletěl na přední tyč, kde se do zakončení tlačil Štětina, ale ještě před ním zasáhl obránce.
37'
Williams se zpoza hranice pokutového území opřel do odraženého míče, ale ani on si nevystačil s velikostí branky a poslal míč mimo tři tyče.
36'
Blackburn rozehrával další přímý kop. Centrovaný míč se snesl na přední tyč, kde ve vzdušném prostoru kraloval dobře hrající Michal Kadlec.
35'
Michal Kadlec využil nepodařeného zpracování jednoho ze soupeřů a získal míč pro pražskou Spartu. Sparťané se nyní snaží uklidnit hru.
34'
Plško neuspěl v hlavičkovém souboji na hranici pokutového území, nicméně fotbalisté Blackburnu se sami vytlačili k postranní čáře.
33'
Smallwood si na hranici pokutového území připravil míč na levačku a vyslal technickou střelu. Jeho pokus však prolétl kolem zadní tyče.
32'
Na druhé straně si na přihrávku do šestnáctky brousil zuby Nyambe. Před fotbalistou Blackburnu zasáhl ve skluzu Plško.
31'
Do odraženého míče se zpoza hranice pokutového území opřel Vatajelu. Rumunskému fotbalistovi se míč svezl po nártu a Vatajelu netrefil branku.
30'
Sparta vybojovala další rohový kop. Prudký centr z pravé strany tentokrát obrana Blackburnu zablokovala ještě před pokutovým územím.
29'
Hra se v posledních minutách odehrává převážně na polovině hřiště. K vidění je velké množství soubojů a přibývá nám také nedovolených zákroků.
28'
Sparta vytlačila rozehrávku soupeře až na polovinu Blackburnu. Kromě povedené střely Josefa Šurala jsme se zatím nedočkali velkých šancí.
27'
Také Blackburn zahrával přímý kop. Krátký centr však nenašel nikoho v černém dresu a pozorná obrana Sparty stačila včas zasáhnout.
26'
Bennett si řekl o přihrávku na pravou stranu, nicméně pod nohy se mu položil Karavaev, který jej poslal k zemi nedovoleným způsobem.
25'
Janko skvěle dotíral na poněkud statického obránce Blackburnu a donutil jej k malé domů. Anglický celek se stále trápí při rozehrávce.
24'
Sparta zahrávala přímý kop z blízkosti pokutového území. Přímá střela sice prosvištěla kolem zdi, avšak míč prosvištěl vysoko nad břevnem.
23'
Michal Kadlec přenesl hru na levou stranu, odkud Sáček vyslal dlouhou pobídku do šestnáctky. Sparťané už nedostihli balón na hrací ploše.
22'
Sáček obdržel přihrávku do obtížné pozice, dokázal se sice otočit kolem prvního soupeře, jenže další hráč Blackburnu už jej odzbrojil.
21'
Lenihan se po pravé straně prodral na hranici pokutového území a dokonce odcentroval. Na jeho prudkou pobídku nedosáhl nikdo v černém.
20'
Sáček chtěl prodloužil míč na rozběhnutého Janka, nicméně obrana Blackburnu byla tentokrát pozorná a vybojovala balón na své kopačky.
19'
Angličané se nyní usadili na polovině Sparty a kombinují především na levé straně hracího pole. Sparťané však rozehrávku skvěle napadají.
18'
Blackburn měl k dispozici přímý kop. Na prudký centr ale doskočil Michal Kadlec, který poslal míč daleko ze šestnáctky. Blackburn zůstává u balónu.
17'
Blackburn se po delší době usadil na polovině Sparty. Zadáci anglického celku však stále nemohou najít cestu za pozornou obranu.
16'
Josef Šural napadal rozehrávku soupeře na polovině hřiště. Fotbalista Sparty dostal pod tlak Lenihana a vybojoval vhazování.
15'
Do rozehrávky Blackburnu se zapojil také brankář Raya. Gólman anglického celku rozehrál na pravou stranu, jenže Blackburn má velké problémy s přechodem na polovinu Sparty.
14'
Sáček si ukousl příliš velké sousto, když se s míčem vrhl mezi dva soupeře. Naštěstí pro Spartu se ale nechal faulovat a Pražané mohou pokračovat v akci.
13'
Michal Sáček obral soupeře o míč v blízkosti pokutového území, bleskově se otočil a vypálil levačkou. Rána mu ale nesedla a míč skončil vysoko nad břevnem.
12'
Janko si na polovině hrací plochy pokryl míč tělem a stoper Blackburnu jej fauloval. Sparta může pokračovat v kombinaci na polovině anglického celku.
11'
Obléhaní pokutového území Blackburnu ukončil útočným faulem Michal Sáček. Anglický celek si může oddechnout a zaútočit.
10'
Po dalším rohovém kopu se už nikdo v bílém dresu nedostal k zakončení. Obrana Blackburnu však odkopla míč jen k zadákům Sparty.
9'
Sparťané zahrávali svůj první roh. Vysoký centr přiletěl na přední tyč, kde se k hlavičce prodral David Lafata, ale jeho pokus přizvedl jeden z obránců nad břevno.
8'
Další kombinace Sparty na polovině Blackburnu skončila nepřesnou přihrávkou Michala Kadlece. Karavaev se za jeho pobídkou vůbec nerozběhl.
7'
Sparta si vytvořila první velkou možnost! Josef Šural se v pokutovém území dostal k míči a prudkou střelou protáhl soupeřova brankáře!
6'
Centr od rohového praporku přiletěl na zadní tyč, kde na míč nedosáhl nikdo v černém dresu a zadáci pražské Sparty nechali balón propadnout do autu.
5'
Martin Frýdek si nepotykal se zpracováním a jeden ze soupeřů rozjel rychlý protútok Blackburnu. Anglický celek se dokonce prodral do šestnáctky, ale obrana Sparta odvrátila centr na roh.
4'
Sparťané v úvodu utkání nikam nespěchají a kombinují na vlastní polovině. Mezitím nám začalo hustě pršet. Rozehrávku diriguje Michal Kadlec.
3'
Blackburnu se poprvé v utkání podařilo odcentrovat do šestnáctky. Na centr z pravé strany ale nedosáhl nikdo v černém a Koubek může rozehrát.
2'
MIchal Kadlec nechtěl riskovat při rozehrávce, raději zasekl míč a přihrál Koubkovi. Brankář Sparty nakopl míč na polovinu soupeře, kde číhali jen zadáci Blackburnu.
1'
Sparta obstarala výkop k dnešnímu utkání. David Lafata si ale nedokázal zpracovat přihrávku na polovinu soupeře a Blackburnu může založit první útok.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Sparta dnešní duel odehraje v bílém, zatímco hráči Blackburnu oblékli černé dresy.

AC Sparta Praha: Koubek – Karavaev, Štětina, Piško, M. Kadlec, Sáček, Frýdek, Šural, Lafata, Vatajelu, Janko
Náhradníci: Bičík, Zahustel, Čmelík, Špaček, Rosický, Matoušek, Plavšič, Juliš, V. Kadlec

Blackburn Rovers F.C.: Raya, Nyambe, Lenihan, Mulgrew (C), Williams, Smallwood, Whittingham, Bennett, Conway, Dack, Gladwin.
Náhradníci: Fisher, Wharton, Doyle, Caddis, Hardcastle, Tomlinson, Evans, Feeney, Graham..
AC Sparta Praha

Sparťané po loňské nepovedené sezóně najeli na úplně odlišný styl. Sparta angažovala italského trenéra a kádr posílily zvučné posily. Letenskému celku se upsali Vukadinovič, Civič, Štětina, Janko, Dúbravka, Ben Chaim a poslední posilou se stal Plavšić. V přípravě se ale zranil Lukáš Vácha, který bude mimo hru až šest týdnů. Sparta zatím na zahraničním soustředění sehrála 2 zápasy. Po porážce 4:1 nad Dynamem Kyjev remizovala s německým Ingolstadtem.
Blackburn Rovers F.C.

Bývalý anglický šampión po loňské nepovedené sezóně sestoupil dokonce až do třetí ligy. Přípravu na start nového ročníku začal Blackburn o víkendu, kdy porazil Barrow 2:1. Sparta si bude muset dávat pozor na útočníka Grahama.
Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z přípravného utkání mezi Spartou Praha a Blackburnem Rovers. Výkop je stanoven na 16 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.