Přeju dobrou noc.
Je za námi utkání Serie A mezi Laziem Řím a Interem Milán. Domácí celek dokázal vyhrát 3:1 po brankách Kozáka, Candrevy a Maura. Za hosty se trefil z penalty Milito.
90+3
Naposledy vystřídalo také Lazio. Odešel kapitán a střelec poslední branky Mauri a místo něj přišel Garrido.
90+3
A střídá také Inter Milán. Ze hřiště odchází střelec jediné branky hostů Milito a nahrazuje ho Juan.
90+2
Lazio ještě vystřídá. Ze hřiště je stažen střelec druhé branky Candreva a místo něj se na poslední minutky podívá na hřiště Zampa.
90+1
Lazio právě vstřelilo branku! A domácí se přece jenom dočkali třetí branky a definitivně si pojišťují dnešní vítězství. Ledesma nejdříve našel ve skvělém náběhu Kozáka, který se nejdříve pokusil obejít gólmana, ale nakonec zvolil obstřelení, které ještě Castellazzi vyrazil, ale pouze na kopačky volného kapitána STEFANA MAURIHO, který neměl problém uklidit míč do prázdné branky.
90
Rozhodčí prodlouží druhý poločas o tři minuty.
88
Interu se nedaří jak zavřít domácí celek na jeho půli tak také ohrozit domácího brankáře Bizzarriho.
86
Inter se pomalu nadechuje k poslednímu náporu a bude se snažit zavřít Lazio na jeho půli, rychlou kombinací přejít přes obranu domácích a poté centry třeba vyrovnat. Zatím se mu to však nedaří.
83
Lazio poprvé v utkání vystřídá. Odešel Lulič a místo něj nastoupil Gonzalez.
82
A Inter mohl srovnat! Ke střele se odhodlal hostující Maicon, který mířil do šibenice branky domácího brankáře, ale právě Bizzari všemu zabránil fantastickým zákrokem!
79
Žlutou kartu za faul na půli hřiště uviděl domácí Konko.
79
Ledesma opět volil centr, ale ani nyní žádného svého spoluhráče nenašel.
79
Lucio opět fauloval a Lazio si standardku zopakuje.
78
Standardku si vzal na starost Ledesma, ale jeho centrovaný balón žádnou hlavu spoluhráče nenašel.
78
Po faulu Lucia bude mít domácí celek slibnou šanci z přímého kopu zhruba z 25 metrů.
75
Druhé střídání provede hostující trenér. Ze hřiště stahuje Poliho a místo něj se na trávník podívá Longo.
75
Po něm se dostal k odraženému míči sváteční střelec Lucio, který sice mířil do levého horního růžku, ale nakonec branku přestřelil.
74
Rohový kop pro Inter Milán.
73
Interu se vůbec nedaří finální přihrávka nebo snad střela. Příliš nepřesností bere hostujícímu celku naději minimálně na vyrovnání, ale musíme dodat, že Inter má k dispozici ještě nějakých 15 minut na vyrovnání či vstřelení vedoucí nebo snad vítězné branky.
70
Poslední střelec Antonio Candreva se v této sezóně prosadil už popáté. Uvidíme jestli to dnes bude vítězný gól.
68
Ačkoliv Inter Milán je aktivnějším týmem v druhé půli, vstřelilo domácí Lazio dvě branky a ujalo se veden. Hostující celek bude mít, co dělat aby minimálně vyrovnal.
65
Pazzini napřáhl a pokusil se o vyrovnání, ale mezi tři tyče se netrefil.
63
Lazio právě vstřelilo branku! A domácí se ujímají vedení! Skvělou střelou k tyči nedal šanci hostujícímu brankáři šanci ANTONIO CANDREVA.
62
První střídání utkání provede Inter Milán. Ze hřiště byl stažen Alvarez a nahradil ho Pazzini.
61
A opět z rohového kopu zahrozilo Lazio! Opět ho zahrál Ledesma, který našel hlavu Kozáka, ale míč neskončil za zády hostujícího gólmana, protože ten předvedl skvělý zákrok a míč chytil.
59
Lazio právě vstřelilo branku! A z rohového kopu Lazio srovnává! K exekuci se postavil Ledesma a svým centrem našel přesně hlavu LIBORA KOZÁKA, který nekompromisně zavěsil hlavou do šibenice branky hájící Castellazzim.
59
Další dalekonosná střela z kopačky domácí hráče, konkrétně jím byl Lulič a hostující Castellazzi měl, co dělat aby míč vyrazil na rohový kop.
58
K dalekonosné střele zhruba z 30 metrů napřáhl domácí Ledesma, ale pro jeho smůlu. trefil pouze náruč hostujícího brankáře.
55
Inter Milán je aktivnějším týmem a je na něm jasně vidět, že případná druhá branka by je uklidnila a domácím vzala šanci na zvrat.
52
Žlutou kartu za faul na Milita uviděl domácí Diakité.
49
V ofsajdu se ocitl hostující Milito.
48
Do druhé půle vstoupil aktivněji Inter Milán a zavřel domácí celek na jeho půli.
46
V první půli jsme viděli jediný gól, který z penalty vstřelil Milito a díky jeho trefě vede Inter Milán 1:0 nad Laziem Řím. Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
45
Inter Milán právě vstřelil branku! K exekuci se postavil DIEGO MILITO. Míč poslal po zemi k levé tyči a i když si domácí brankář Bizzarri na míč šáhl, nezabránil gólu.
44
A máme tady penaltu! Po faulu na hostujícího Maicona, který si ve vápně přebíral míč na střelu.
43
Zatím můžeme konstatovat, že první poločas předvádí oba týmy pomalý fotbal bez šancí. Určitě by to chtělo určité oživení jako třeba jednu vstřelenou branku na jakékoliv straně.
41
Cambiasso za pomocí lékařů odkráčel za postranní čáru a bude ošetřen. Nic tedy nebrání tomu, aby hra pokračovala.
40
Hra je přerušena, jelikož po jednom ze vzdušných soubojů zůstal na trávníku ležet hostující Cambiasso.
40
Hostující Milito se ocitl v šanci na vápně, ale branku z dobré pozice vysoko přestřelil.
37
První poločas se nám pomalu blíží ke svému konci a zatím jedinou vážnější šanci měl hostující Guarin. Jak nevídané, když oba celky hrají o poháry a Lazio by ještě mohlo dosáhnout třetí příčky v případě výhry a také toho, že by Udinese nevyhrálo.
34
...ale ty dnes hostům opravdu nejdou. Je znát absence Sneijdera, který umí zahrávat rohové kopy opravdu fantasticky. Roh si vzal na starost opět Alvarez, ale nenašel žádného svého spoluhráče ve vápně Lazia.
33
Rohový kop bude zahrávat Inter Milán.
31
Na levé straně se dobře uvolnil hostující Guarin a namířil si to až do vápna domácích, kde se ve skvělé pozici dostal ke střele, která však neměla dostatečnou razanci, aby mohla skončit za zády Bizzarriho.
29
Z rohového kopu, který měl číslo 4, si Inter Milán nic nevytvořil.
28
Krásnou střelu na branku zhruba z 25 metrů vyslal hostující Guarin, ale skvělým zákrokem vyrazil domácí brankář míč na rohový kop.
25
Držení míče po 25 minutách mluví ve prospěch hostů. Lazio Řím 49% a Inter Milán 51%.
23
Míč létá ze strany na stranu, ale ani jeden z celků není schopen dobře zakombinovat a poté například ohrozit branku.
20
Hra se nám po dvaceti minutách vyrovnala, ale ani na jedné straně jsme neviděl vyloženou šanci na vstřelení branky.
16
První žlutou kartu v utkáni uviděl po zákroku na Zanettiho domácí Lulič.
16
Hraj je přerušena potom, co na trávníku zůstal ležet hostující kapitán Zanetti.
15
Z rohového kopu si už hosté žádnou příležitost k ohrožení branky nevypracovali.
14
Exekuci si vzal na starosti Zanetti, ale jeho centr do šestnáctky odvrátili hostující obránci na rohový kop.
13
Přímý kop zhruba z 28 metrů bude mít k dispozici Inter Milán.
11
Hosté se pokusili o signál, ale ten jim nevyšel i díky dobře předvídavým hostujícím hráčům.
10
První rohový kop v utkání bude zahrávat Inter Milán.
9
V dobré příležitosti se objevil po standardní situaci zahrávanou Ledesmou domácí Guarin, ale mířil mimo branku.
7
Dobrý centr do vápna poslal hostující Nagatomo, ale domácí brankář Bizzarri ho vyrazil do bezpečí.
5
V ofsajdovém postavení se objevil domácí Cana.
2
Do začátku utkání vstoupilo aktivněji Lazio, které se hned pokusilo nastěhovat k vápnu Interu, ale to se jim bohužel nepodařilo i díky dobrému odkopu Maicona.
1
Úvodní sestavy: S. S. Lazio: Bizzarri - Konko, Diakité, Biava, Scaloni - Cana, Ledesma - Lulič, Mauri, Candreva - Kozák. Inter Milán: Castellazzi - Maicon, Lucio, Samuel, Nagatomo - Zanetti, Cambiasso, Guarin, Poli - Alvarez - Milito. Rozhodčí: Damato.
Předpokládané sestavy: S. S. Lazio: Bizzarri - Konko, Diakité, Biava, Scaloni - Cana, Ledesma - Lulič, Mauri, Candreva - Kozák. Inter Milán: Castellazzi - Maicon, Lucio, Samuel, Nagatomo - Zanetti, Cambiasso, Guarin, Poli - Alvarez - Milito.
Inter Milán: Pro Nerazzurri je to bezpochyby hrozná sezona, ambice byly mnohem vyšší, než bojovat v posledním kole o účast v evropských pohárech. Nicméně stále může být sezona částečně zachráněna, to když se Inter probojuje na třetí příčku a zaručí si tím start v předkole Ligy mistrů. "Chceme vyhrát a živit naději. Stále jsme ve hře," doufá Diego Milito. Právě argentinský útočník společně s trenérem Stramaccionim patří k nejvýraznějším postavám vzestupu Interu. Milito už nasázel třiadvacet branek, dvě z nich vsítil v minulém kole do sítě konkurečního AC.
S. S. Lazio: Dlouho to vypadalo, že si Lazio podrží třetí pozici a konečně se probojuje do Ligy mistrů. Jenže v závěru sezony kosí Rejovo tým zranění a samotný klub se s tím vyrovnává horko těžko. Z šesti zápasů vyhráli domácí jediný zápas a spadli na čtvrté místo s dvoubodovou ztrátou na třetí místo. Udinese navíc stačí v souboji s Catanií bod a Lazio už se před něj nedostane. "Pokud budeme hrát tak jak umíme, tak budeme čtvrtí a teprve potom uvídíme, co se stalo v Catanii. Budeme hrát před našimi fanoušky, takže je to pro nás velice důležitý zápas."
Zápas o pohárové umístění, potažmo i o Ligu mistrů. Souboj Lazia s Interem na Stadio Olimpico je jednoznačným šlágrem kola, ve kterém půjde o všechno. Římskému celku postačí k udržení Evropské ligy remíza, ovšem na druhou stranu ta nestačí k vybojování účasti v Lize mistrů. Na obou stranách je velký počet zraněných. Lazio se musí obejít bez Alfara, Rocchiho, Radua, Stankevičiuse, Brocchiho, Crescenziho, Matuzalema, Hernanese a suspendovaných Marchettiho s Diasem. Také Stramaccioni musí řešit několik otazníků v sestavě, zvláště když jsou zranění Obi, Chivu, Forlán, Stankovič a Castaignos. K dispozici nebude ani brankářská jednička Julio Cesar, jeho startu zabraňuje počet nasbíraných karet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62