Děkuji za pozornost a nashledanou u dalších zápasů italské kopané.
Jak krutý umí fotbal být. To si dnes mohou říkat hráči AS Řím. Ti byli po celý zápas jasně lepším týmem, diktovali tempo hry, vytvářeli si jednu šanci za druhou, ale dali pouze jeden gól. Ten vstřelil v prvním poločase Totti. Hosté navíc hráli od druhého poločasu bez vyloučeného Marescy. Sampdoria zahrozila v utkání pouze jednou a hned se radovala ze vstřeleného gólu. Velkou měrou jim k tomu pomohla minela brankáře Stekelenburga. Domácí se v závěru snažili získat všechny tři body, ale ve vyložené šanci selhal Balzaretti, a tak se dnešní soupeři rozchází po remíze 1:1.
90+2
Rozhodčí už nenechal domácí rozehrát rohový kop a ukončuje dnešní zápas.
90+2
Balzaretti z bezprostřední blízkosti trefil jen dobře postaveného brankáře Romera. To byla obrovská příležitost po které se drží všichni hráči AS za hlavu.
90+2
Poslední šance pro domácí.
90
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
90
Lamela si naběhl na centr z kopačky Tottiho, ale svou hlavičku nasměroval jen těsně nad břevno. Tady scházely centimetry!
89
Římané hledají skulinky v obraně hostů. Ta je rozprostřena kolem pokutového území.
89
Tottiho střílenou přihrávku sbírá Romero.
87
Hlavička De Rossiho končí jen těsně vedle.
87
Balzarettiho centr odhlavičkoval Rossini jen do autu. AS rozehraje rohový kop.
85
Další rohový kop pro AS Řím.
84
Domácí jsou teď v enormním tlaku.
82
Totti byl v pokutovém území stažen za dres, ale rozhodčího to nechalo v klidu.
82
Rohový kop bude zahrávat AS Řím.
81
Sampdoria začíná velmi viditelně zdržovat. To se nelíbí domácím fanouškům, kteří to dávají najevo pískotem.
79
Sampdoria začíná taktizovat. Ze hřiště odchází útočník Eder, nahradí jej záložník Soriano.
78
Následný roh zahrál Totti, který v pokutovém území našel hlavu De Rossiho. Ten hlavičkoval těsně nad.
78
Balzarettiho střela sražena na roh.
77
Munariho střela končí vysoko nad brankou.
75
Destro se snažil prostrčit míč na některého ze svých spoluhráčů. Míč odvrátila pozorná obrana hostů.
73
Hosté nyní předvádí totální beton kolem svého pokutového území. Hráči AS se ho snaží rozbít postupnou kombinací.
71
Tottiho centr sbírá ze vzduchu Romero.
69
Sám na branku se nyní řítil Munari. O vyloženou příležitost ho připravil na poslední chvíli skluzem Castán.
68
AS Řím ve všech domácích zápasech letošní sezóny vedlo, ale body ztratilo vždy ve druhém poločase.
65
Lamela sestřelil Edera a vidí žlutou kartu.
63
Ze hřiště odchází záložník Tachtsidis. Místo něj De Rossi.
62
Sampdoria právě vstřelila branku!
Obrovská minela brankáře Stekelenburga. Ten neudržel nikterak tvrdou střelu Edera. K dorážce se dostal GIANNI MUNARI a vyrovnal stav zápasu na 1:1.
60
Možná se blýská na lepší časy. Přímý volný kop z hranici pokutového území bude zahrávat Sampdoria.
59
Obraz hry se oproti prvnímu poločasu vůbec nezměnil. Lepším týmem je stále AS Řím. Hosté nezachytili ani začátek druhého poločasu.
57
Destro nachytán v ofsajdu. Nutno říct, že se rozhodčí spletli a připravili tak domácí o vyloženou šanci.
55
Totti pobavil domácím publikum, když se pokusil přelobovat brankáře. Jeho pokus skončil těsně nad.
55
Florenzi hledal v pokutovém území někoho z útočníků, ale našel jen náruč brankáře Sampdorie Janov.
54
Hosté rozehrají rohový kop.
52
Tachtsidis se opřel před šestnáctkou do míče. Jeho střela však směřovala jen do míst, kde stál připravený Romero.
50
Hosté reagují na vyloučení Marescy. Na hřiště přichází Icardi, který nahradí nevýrazného Estigarribia.
49
Florenzi upadl v pokutovém území a domácí se hlásí o pokutový kop. Rozhodčí Mazzoleni zůstává v klidu.
49
Roh pro AS.
47
Druhý poločas začíná velmi zostra. Druhou žlutou kartu vidí Maresca (Sampdoria), který ze zadu fauloval unikajícího Lamelu a musí tak opustit předčasně zápas.
46
Hráči už přicházejí na trávník. Druhý poločas začne za malou chvíli.
První poločas nám nabídl zajímavou podívanou ve které diktoval tempo hry domácí AS Řím. Ten si vytvořil i řadu brankových příležitostí. Jednu z nich dokázal po 35 minutách hry proměnit domácí kapitán Totti. Hosté ze Sampdorie se k brance AS dostávají velmi sporadicky a na svou šanci tak stále čekají.
45+1
Domácí fotbalisté se již nikam neženou a kombinují ve středu hřiště.
45
Rozhodčí nastaví přesně 60 vteřin.
44
Balzaretti utekl obráncům Sampdorie podél postranní čáry a přesným centrem našel Destra. Ten z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře Romera.
42
Hosté zahráli svůj roh velmi špatně a potrestat je za to mohl z protiútoku Destro. Toho na poslední chvíli zblokoval Gastaldello.
42
Sampdoria rozehraje rohový kop.
41
Totti hraje jako zamlada. Je ho plné hřiště. Nyní se pokoušel vyslat dlouhým pasem do úniku Balzarettiho. Tomu šanci překazal včasným skluzem Costa.
39
Hráči Sampdorie stále tahají za kratší provaz.
37
AS Řím bude zahrávat další rohový kop.
35
AS Řím právě vstřelilo branku!
AS Řím jde do zaslouženého vedení. Kapitán FRANCESCO TOTTI se v pokutovém území opřel do míče a svou přesně umístěnou střelou nedal šanci brankáři Romerovi.
32
V zápase vinou zranění dohrál Pozzi. Na jeho místo míří Krsticic.
31
Hostující útočník Pozzi opouští hřiště kvůli zranění. Sampdoria nyní hraje v deseti.
29
Obránce Taddei si nyní velmi nahlas říkal o druhou žlutou kartu. Rozhodčí odpískal auto pro hosty a Taddei se jeho rozhodnutí z blízka vysmál. Rozhodčí Mazzoleni mu velmi důrazně domlouvá.
27
Samdporia se pokoušela založil útok postupnou kombinací. AS zvýšilo presing a míč okamžitě získalo zpátky na své kopačky.
25
Lamela (AS) hlavičkoval těsně vedle.
24
Další roh pro domácí fotbalisty.
24
Florenziho střela zblokována na roh. Ten už míří rozehrát Totti.
22
Maresca zastavil míč rukou. Sudí už vytahuje z kapsy žlutý trest.
20
Po centru Tachtsidise se zjevil Lamela ve výborné střelecké pozici. Jeho křižnou střelu vyrazil Romero.
19
Totti se pokusil zaskočit brankáře Romera nečekanou střelou. Ta skončila na břevně!
19
Tachtsidis ztratil míč ve středu hřiště, ale z následného brejku nic nebylo, protože s míčem naložil prachbídně Maresca.
17
Balzaretti (AS) vystřelil nepřesně.
15
Pozzi (Sampdoria) doslova zboural Burdissa. Zatím se to obejde bez karty.
13
Sampdorii zatím nefunguje její záloha. Hráči nedokáží podržet déle míč a obránci se tak dostávají velmi rychle pod tlak.
11
Krajní bek římanů - Taddei musel na polovině hřiště zatáhnout za záchranou brzdu. Vidí tak po zásluze žlutou kartu.
11
Rohový kop rozehraje AS Řím.
10
Velká chyba v rozehrávce Sampdorie. Tu vystihl Totti, který poslal do tutovky Destra. Mladý útočník ale tváří v tvář brankáři Romerovi neuspěl.
8
Florenzi (AS) hledal v pokutovém území Destra. Tomu scházel krok k zakončení do odkryté branky.
8
AS Řím se rohový kop nepovedl podle jeho představ.
7
Aktivní kapitán domácích Totti nacentroval do vápna, kde hledal nabíhající spoluhráče. Jeho cent odvrátil na roh stoper Rossini.
6
Totti obstřelil zeď, ale brankáře Romera nenachytal.
5
Záložník Marquinho faulován před vápnem hostů. AS tak zahraje volný přímý kop. Míč si už stačí Totti.
4
Hosté z Janova zkoušeli založit útočnou akci dlouhým nákop. Bohužel to vedlo jen k ofsajdu, ve kterém byl nachytán Pozzi.
2
Úvod zápasu patří domácím fotbalistům.
1
Hlavním rozhodčím je pan Paolo Mazzoleni.
1
Úvodní výkop obstarají hráči domácího AS Řím.
Stadiónem zní hymna AS. V Římě panuje velmi příjemná atmosféra.

AS Roma: Stekelenburg - Piris, Castan, Burdisso, Balzaretti - De Rossi, Florenzi, Tachtsidis - Lamela, Totti, Destro.

UC Sampdoria: Romero - Berardi, Gastaldello, Rossini, Costa - Munari, Maresca, Soriano - Estigarribia, Pozzi, Eder.

Jak dopadne středeční zápas? Sledujte náš onlajn!
V loňském roce hrála Sampdoria Sérii B, a tak nemohla své síly změřit s AS. Před dvěma roky dopadl vzájemný zápas vždy ku prospěchu domácího celku. Nejprve Sampdoria doma zvítězila 2:1, ale poté v Římě padla 1:3.
V posledním odehraném kole si AS připsal velmi kuriózní výhru - po kontumaci na hřišti Cagliari, které nebylo schopno zajistit bezpečnost na stadiónu. Sampdoria pak jen remizovala s Turínem 1:1.
AS Řím se po 4 kolech nachází na průběžném pátém místě. To jejich soupeř je na tom o jednu příčku lépe.
V 5. kole Serie A bude AS Řím na svém stadióně hostit Sampdorii Janov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62