V dnešním zápase mezi Atalantou Bergamo a AS Řím jsme viděli celkem pět branek. Z toho čtyři padly už v prvním poločase. Za domácí se dvakrát prosadil Livaja, na straně hostů Marquinho, Pjanič a Torosidis. Zápas značně ovlivnila sněhová nadílka. AS Řím si tak z Bergama odváží tři body a i nadále zůstává v boji o evropské poháry. Naopak domácí Atalanta zůstává ve druhé polovině tabulky. To je z dnešního zápasu vše, nashledanou u dalších zápasů z italské nejvyšší soutěže.
90+4
Hosté se dostali do rychlého protiútoku na jehož konci nevyzrál Lamela tváří v tvář nad brankářem Consiglim.
90+3
Domácí se nemůžou dostat do souvislého tlaku a minuty jim ubíhají velmi rychle.
90+2
Torosidis fauloval unikajícího Denise. Následovat musela žlutá karta.
90+1
Torosidis nikam nepospíchá a šetří čas u rohového praporku.
90
Rozhodčí De Marco nastaví 4 minuty.
89
Po druhé žluté musí následovat červená. Contini míří předčasně pod sprchy.
69
Contini udeřil v pokutovém území Perrottu do obličeje a vidí svou druhou žlutou kartu v zápase.
88
Cazzola měl směrem k rozhodčímu několik peprných poznámek a uviděl žlutou kartu.
86
Carmona fauloval Torosidise a vyfasoval žlutou kartu.
85
Poslední třetí střídání i na straně domácích. Bonaventuru nahradí Budan.
84
Hosté posílí na defenzivním postě, protože do hry posílají Tachtsidise. Ze hry je naopak stažen Osvaldo.
82
Snažení Atalany je zatím bezzubé. Chybí tomu kreativita. Naopak hosté si svůj náskok hlídají.
80
Raimondi ze zadu sestřelil Lamelu a vidí žlutou kartu.
80
Livaja nachytán v ofsajdu. Ikdyž se to mladíčkovi v dresu Atalanty nelíbí, nic s tím nenadělá.
78
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Denis. Jeho pokus musel brankář Stekelenburg likvidovat za cenu dalšího rohového kopu.
77
Denisova střela sražena na rohový kop.
76
Domácí Atalanta se začíná více tlačit do útoku. Naopak hosté se zatáhli a vyčkávají na rychlé protiútoky.
74
Dalším, kdo opouští hřiště je Biondini. Na jeho místě je už Cazzola.
74
Střídají i domácí. Ze hry je stažen Giorgi, nahradí jej Lucchini.
72
Hosté střídají. Pro dnešek má dohráno Pjanič, na jeho místo míří Florenzi.
72
Pro Torosidise to je premiérová branka v dresu AS.
71
AS Řím právě vstřelilo branku!
Nejprve zahodil velkou šanci Pjanič, ale neuběhla ani minutka a hosté se přece jen branky dočkali. Dlouhý míč do pokutového území hlavičkou prodloužil VASILIS TOROSIDIS a jeho hlavička skončila až za zády brankáře Consigliho!
69
Aktivnějším týmem je hostující AS Řím, ale jejich snaha je od vápna k vápnu. Domácí pozorně brání.
67
Pjanič se v dobré pozici utopil ve vlastních kličkách. Hosté to musí zkusit znova postupným útokem.
65
Torosidis se dostal za obránce Atalanty, kde následnou přihrávkou hledal Osvalda. Naštěstí pro domácí včas vyběhl brankář Consigli.
63
Do hry se podívá Perrotta, který vystřídá Marquinha.
61
Contini se po ostrém faulu na Marquinha stává prvním držitelem žluté karty v dnešním zápase.
60
Sledujeme boj ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách.
58
V těchto minutách už sice nesněží, ale hřiště není ve zrovna ideálním stavu.
56
Lamelovu střelu zblokoval Stendardo.
54
Carmona se snažil zaskočit Stekelenburga dalekonosným lobem. Brankář AS celou situaci s úsměvem pohlídal.
52
Bonaventura rýsoval nebezpečnou přihrávku na Denise. Naštěstí pro hosty včas zasáhl Piris.
51
Burdisso se provinil útočným faulem. Od branky uvede míč zpátky do hry brankář Consigli.
51
Balzarettiho centr srazil Contini na rohový kop.
49
Bradleyho centr proletěl celým pokutovým územím bez povšimnutí.
47
Piris poslal k zemi Livaju. Piris dostává důrazné napomínání od rozhodčího De Marca.
46
Giorgiho centr stáhl ze vzduchu Stekelenburg.
46
Máme za sebou první poločas ve kterém jsme viděli 4 branky! Každý z týmu si vyzkoušel, jaké to je být ve vedení, ale do poločasové přestávky se jde za nerozhodného stavu 2:2. Za domácí se dvakrát prosadil Livaja, za hosty se do střelecké listiny zapsali Marquinho a Pjanič. Od zhruba 25. minuty začalo velmi vydatně sněžit. V Bergamu se tak kromě gólové nadílky dočkáme i té sněhové.
44
Bergamo právě vstřelilo branku!
MARKO LIVAJA si do pokutového území AS naběhl jako správný dravec. A jeho střela z první byla pro brankáře AS nechytatelná.
41
Bonaventura byl zcela sám před Stekelenburgem, ale brankář AS jeho pokus fantasticky zlikvidoval.
41
Balzaretti byl nachytán v ofsajdu.
40
Torosidis vybojoval pro svůj tým rohový kop.
39
Marquinhův dlouhý centr na Osvalda sbírá ze vzduchu brankář Consigli.
38
Jestli bude i nadále takto vydatně sněžit, tak se bojím, aby byl dnešní zápas vůbec dohrán.
36
Hosté se nyní snaží zklidnit hru a kombinují ve středu pole na jistotu.
34
K rozehrání přímého volného kopu se postavil MIRALEM PJANIČ, který krásně obstřelil zeď a posílá svůj tým do vedení!
33
Osvaldo vybojoval pro svůj tým velmi výhodnou palebnou pozici poté, co byl faulován na hranici šestnáctky. Ideální palebná pozice!
31
Osvaldo se dostal do kontaktu s Continim a zůstává ležet na hrací ploše. Jen, aby na hřišti nezůstal i pod sněhem, protože to nyní vypadá na pořádnou vánici.
30
Denis se pokusil o střelu z poza pokutového území. Jeho pokus stačil zblokovat Burdisso.
28
Na Marquinhův roh si dobře naběhl Pjanič. Jeho střelecký pokus byl sražen na další roh.
27
Rohový kop pro AS.
27
Bonaventura pronikl do pokutového území, kde následným stříleným centrem hledal nabíhající spoluhráče. Jeho přihrávku však zlikvidoval brankář Stekelenburg.
26
Už se opět hraje.
25
Hosté zakopávají míč. Na hřišti zůstává ležet Burdisso.
23
Domácí nyní pěkně vykombinovali obranu AS, ale poté nedokázal Raimondi odcentrovat přes Pirise. U míče jsou opět hosté.
21
V Bergamu velmi vydatně sněží. Možná se v tomto utkání dočkáme kromě sněhové nadílky i té gólové.
19
S postupem času berou aktivitu do vlastních rukou hosté.
17
Osvaldo to zkusil na vlastní pěst, obešel dva obránce a poté vyslal jedovatou střelu směrem k brance Atalanty. Míč proletěl jen těsně kolem pravé tyče. Brankář Consigli si může oddechnout.
16
Pjaničova dělovka končí těsně nad brankou.
15
Hosté budou rozehrávat přímý volný kop. O ten se postará Pjanič.
14
Denis chytrým obloučkem našel nabíhajícího Livaju, ten si však míč ukopl v nejméně vhodný okamžik.
12
Hosté z Říma přispěchali s rychlou odpovědí. MARQUINHO zasekl míč na hranici pokutového území a následnou technickou střelou obstřelil brankáře Consigliho. 1:1!
10
Domácí Atalantu branka nakopla a nyní jasně diktuje tempo hry.
8
Hostům nezafungovala obrana. Za tu si zaběhl Bonaventura, který následou přihávkou našel zcela volného MARKA LIVAJU, pro kterého nebyl problém dostat míč do odkryté branky.
6
Bonaventura se uvolnil přes Torosidise a poté poslal do pokutového území nadýchaný balón. Ten odhlavičkoval Burdisso, který má v dnešním utkání kapitánskou pásku.
5
Domácí fotbalisté kombinují ve středu pole.
3
Balzarettiho centr odvrátil stoper Stendardo.
2
Bonaventura vybojoval pro svůj tým úvodní roh utkání. Sám jej i rozehraje.
1
Livaja na nic nečekal a pokusil se o střelu ze střední vzdálenosti. Ta skončila odhadem v 15. řadě.
1
Týmy nastupují na hrací plochu. Utkání mezi Atalantou a AS Řím bude za malý okamžik zahájeno.

Atalanta Bergamasca Calcio: Consigli - Contini, Stendardo, Raimondi, Brivio - Giorgi, Carmona, Biondini - Bonaventura - Livaja, Denis.

AS Roma: Stekelenburg - Piris, Burdisso, Marquinhos - Torosidis, Bradley, Pjanič, Balzaretti - Lamela, Marquinho - Osvaldo.

Rozhodčí: De Marco - Preti, Musolino.
Vzájemné zápasy

Atalanta se s AS utkala v letošní sezóně již dvakrát. Nejprve v rámci ligového utkání vyhrál AS Řím 2:0 (Lamela, Bradley) a poté se v italském poháru z výhry radoval opět tým z Věčného města 3:0 (Pjanič, Osvaldo, Destro). Atalanta tak svému soupeři nedokázala za 180 minut vstřelit jedinou branku. Povede se jí to v neděli odpoledne? Jak se bude dařit hostům bez Tottiho? Odpovědi na tyto otázky dostaneme v neděli. Výkop zápasu je stanoven na 15:00 a Vy jste srdečně zváni.
AS Řím

"Vlci" okupují 8. místo v tabulce se šestibodovou ztrátou na příčky znamenající Evropskou ligu. V minulém kole AS Řím zaskočil lídra tabulky z Juventusu. O pro římany netypickou výhru 1:0 se postaral kapitán Totti, který bude v neděli svému týmu chybět, páč mu stopku vystavily žluté karty. Dalšími hráči se kterými nemůže trenér Andreazzoli počítat jsou Destro a Castán. V týdnu měli svalové problémy De Rossi s Pjaničem. Nejlepším střelcem týmu je dvanácti gólový Osvaldo.
Atalanta Bergamo

Svěřenci trenéra Colantuona se nacházejí na 15. místě s šestibodovým náskokem na sestupové pozice. V posledním kole Atalanta padla na hřišti FC Turín 1:2. A bylo to z její strany smolná prohra, protože Birsa vstřelil vítěznou branku až v samotném závěru zápasu. Domácím bude v zápase chybět kreativní záložník a jeden z klíčových hráčů Luca Cigarini. Nejlepším střelcem týmu je útočník Denis, který má na svém kontě 9 zářezů.
V neděli odpoledne bude Atalanta hostit AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62