Ve druhém poločase byli jednoznačně lepší hráči domácí Bologni, ale trestuhodně své střelecké příležitosti zahazovaly jednu za druhou. Těsně před koncem zápasu se nechal vykartoval hostující útočník Kozák a přišli perné minuty pro hráče Lazia, kteří s vypětím všech sil výslednou remízu 0:0 ubránili. Děkujeme za pozornost!
90+5
Hostující Klose si pomáhá v útoku nedovoleným zákrokem.
90+4
Z něj však hráči Lazia nic nevytěžili.
90+3
Hosté vybojovali rohový kop a sbírají cenné vteřiny.
90+3
Přichází poslední střídání dnešního zápasu. Kulhající Stefano Mauri opouští fotbalovou scénu a na závěrečné minuty přichází Ogenyi Eddy Onazi.
90+2
Klose vyzkoušel pozornost domácího brankáře z uctivé vzdálenosti.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1
Ten však hostující obrana s problémy odvrací.
90
Na druhé straně se však musel pořádně natahovat hostující brankář Bizzarri po střele právě střídajícího Pasquata. Domácí budou zahrávat rohový kop.
89
Který ovšem skvěle chytá ze vzduchu domácí brankář Agliardi.
89
Ale hosté vybojovali rohový kop.
88
Ze hry odchází defenzivní záložník Rene Krhin a do ofenzívy přichází Christian Pasquato.
86
Český talentovaný útočník se vykartoval na Morleovi. Velmi ostře ho poslal skluzem k zemi a vidí prvně druhou žlutou a následně červenou kartu. Hosté budou dohrávat zápas o deseti!
86
Centrovaný míč však těsně před Klosem odhlavičkoval do bezpečí Antonsson.
86
Ale hosté podnikají rychlý útok po levém křídle.
85
Přichází chybná přihrávka na Cavandu, který na dlouhý centr nedosáhl.
84
Lazio uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině.
83
A další rána z kopačky Guarenteho, ale postrádala větší přesnost.
81
Nyní se opět domácí Gilardino pokusil ohrozit branku soupeře, ale vynikajícím zákrokem se zaskvěl hostující brankář Bizzarri, který těsně vyrazil jeho ránu.
79
Další změna v sestavě domácího celku. Hřiště opouští Panagiotis Kone a nahrazuje jej Stefano Morleo.
79
Za nehezký zákrok na pronikajícího Mauriho dostává žlutou kartu Sørensen.
77
Na závěr utkání přichází Miroslav Klose, který nahrazuje Antonia Candrevu.
77
Bologna už delší dobu kontroluje míč, ale nemůže se dostat přes obranné řady hostujících hráčů.
76
S narůstajícím časem jsou však oba celky hodně opatrné a ofenzivní akce v příliš mnoha hráčích nepodporují.
75
Nyní chtěl hostující Hernanes vyslat do úniku Libora Kozáka, ale u míče byl blíže domácí brankář Agliardi.
74
Ti však stále častěji zkušeně drží míč na vlastních kopačkách.
73
Bologna zatím kontroluje hru a nepouští hráče Lazia do většího náporu.
72
U postraní čáry se rozcvičuje Miroslav Klose, který zřejmě za podobného stavu vstoupí na posledních několik minut na hřiště.
71
Ale na nepřesný centr Kozák ve vápně nedosáhl. Dál se snažil pokračovat Mauri v útočné akci, ale nešetrně poslal k zemi Cherubina a je pískáno.
70
Lazio podniká ofenzivní akci po levém křídle.
68
Také hosté poprvé střídají. Alvaro González odchází z hrací plochy a jeho místo zaujme Senad Lulic.
68
Boj o míč ve středu hřiště vyhráli hosté. Když Sliti Taider fauloval Mauriho.
67
Diamanti se připoměl dalekosáhlou střelou na protější straně. Hostující brankář Bizzarri nemusel zasahovat a bude v klidu vykopávat od branky.
66
Po menší odmlce se dostal na protější straně do zakončení hostující Hernanes, ale Agliardi jeho ránu chytá.
64
A byla z toho taky velká šance, když na zadní tyč centroval střílenou přihrávkou Diamanti a Sliti Taider jen těsně minul letící míč.
64
Další útok vedl Hernanes, ale Diamanti mu vypíchl míč a jde do rychlého brejku tří proti čtyřem obráncům soupeře.
63
Který zakončoval přesně do rukavic domácího brankáře na přední tyči Candreva. Jeho hlavička však šla přesně doprostřed branky.
62
A po zákroku Sørensena vybojoval rohový kop Libor Kozák.
61
Po delší době hostující hráči Lazia nastěhováni před brankoku soupeře.
60
Ale opět hostující brankář musel sledovat pokus Guarenteho, který těsně mijí levou soupeřovu tyč.
59
Po odvrácení hostující obranou se dostal Diamanti do offsidu.
58
Opět pohotově pálil Diamanti, který je hodně aktivní v této části hry. Po mírné teči jedním z bránících hráčů následuje rohový kop.
57
Také žlutou kartu vidí domácí Tiberio Guarente za skluz na soupeře.
55
Český útočník Libor Kozák nyní uviděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu. Zřejmě za gesta, kterými doprovázel jeden z osobních soubojů s domácí obranou.
57
Ale pokus o vysunutí Gilardina skončil na kopačkách hostujícího Cavandy.
56
Domácí zásluhou Diamantiho stále drží míč na utočné polovině.
55
Řada nepřesných přihrávek na obou stranách. Hra se nyní hodně kouskuje.
54
V postavení mimo hru Gilardino po dalším pokusu o ofenzivní akci.
53
Hosté hru malinko uklidnili.
52
Hráči Bologni jsou nyní na koni.
51
A další nebezpečná rána z kopačky Diamantiho, který mířil přesně do rukavic hostujícího brankáře.
51
Do velké šance ve druhém poločase se dostal domácí Gilardino, kterému poslal přesný pas do běhu Diamanti, ale hostující obránce Biava mu stačil vložit do střely těsně před vybíhajícím brankářem nohu.
50
Ale vše se zbrzdilo řadou osobních soubojů.
49
Domácí zakládají útočnou akci postupnou ofenzívou. Hosté z hlavní metropole nyní pasivnější.
48
Právě předchvílí hrající Diego Pérez odchází ze hřiště a místo něj je povolán na hrací polochu Tiberio Guarente.
48
Ovšem přichází nepřesná přihrávka z kopačky Péreze a míč už maji ve vlastnictví hosté.
48
Hráči Bologni nastěhováni před hostujícím brankářem.
47
Kozák dostal přihrávku na levou stranu, kam si naběhl, ale jeho přihrávku na hranici vápna sráží domácí Motta.
46
Konečně můžeme dál sledovat tuto atraktivní podívanou.
46
Stále se čeká na hráče hostujícího celku, kteří se zřejmě pozapoměli v kabině.
Hráči obou týmů už se vracejí na hřiště, kde za malou chvíli odpíská hlavní arbitr dnešního klání Antonio Damato druhý poločas.
V úvodním poločase měly oba týmy famózní nástup a šance střídala šanci. Ale hra se postupem času stále častěji zpomalovala. Až domácí bránili a vyráželi k rychlým protiútokům. Optickou převahu proto měli hráči Lazia, kteří i přes řadu střeleckých příležitostí nedokázali domácího brankáře Agliardiho překonat. Stav po prvním poločase 0:0.
Držení míče: 48%/52%.
Celkový počet střel: 3/8.
Rohové kopy: 1/2.
Fauly: 9/8.
Žluté karty: 0/1.
Druhá část utkání začne přibližně ve 22:02.
45
Ale opět jej odhlavičkovává domácí Sørensen pryč od vlastní branky.
45
A další rána z kopačky Kozáka, který na přední tyči zakončoval do připraveného Agliardiho. Rohový kop.
45
Ztečovaná rána Konem po zakončení Gonzálezem.
45
Hosté znovu vybojovali volný přímý kop na polovině Bologni.
44
Ale jejich překvapivě zahrané situace sráží nepřesnosti.
43
Lazio se ke konci poločasu nastěhovalo před pokutové území domácích.
42
Ten domácí defenzíva i zásluhou Krhina odvrátila do bezpečí.
42
Na opačné straně si podobně čistě nepočínal Sørensen na Kozákovi. Následuje opět trestný kop.
41
Agliardi vyslal dlouhým výkopem do úniku Gilardina, který byl čistě zastaven Cavandou.
41
Domácí obrana zatím dominuje ve vzdušných soubojích ve vlastním pokutovém území.
40
Ale nedovoleně zastaven hostující Gozález a bude se kopat trestný kop z větší vzdálenosti.
39
Hosté se usadili na půlce soupeře.
39
Radu poslal dlouhý nákop na hrotu operujícího Kozáka, který sklepl míč pod sebe na Mauriho.
38
Hosté kombinují na vlastní polovině.
37
Motta na druhé straně uhlídal unikajícího Mauriho.
36
Diamanti zkušeně podržel ve středu hřiště míč a zkusil vyslat dopředu Koneho, který ovšem narazil na dobře stojícího Cavandu, ten si nyní počínal čistě.
35
Domácí se ubránili. Výborně se vrátil Pérez.
35
Už hrají hostující hráči, kteří se snaží vyslat po své pravé straně do úniku Candrevu po Kozákově přiťuknutí.
34
Hra se přesunula na bojiště ve středu pole.
33
Domácí si následným centrem do vápna soupeře vynutili zmatek v zadních řadách Lazia. A ke střele se dostal Cherubin, který však trefil hráče před sebou.
32
Prvním potrestaným hráčem je za předcházející zákroku hostující Luis Cavanda.
32
Na druhé straně domácí Kone zavezl míč na půlku soupeře, kde jej dost nešetrně přišlápl hostující Cavanda a volá si obránce k sobě.
31
Z pravé strany centroval do vápna Candreva, ale domácí brankář Agliardi stáhl pas ze vzduchu.
30
Ti však přijali roli oblehatele.
30
Bologna se dobře brání a rychle přistupuje k ofenzivním hráčům soupeře.
29
Výborně však zasáhl ve vzdušném souboji jeden z bránících hráčů.
28
Nedovoleně zastaven na pravé straně pokutového území soupeře Cavanda. Následuje trestný kop pro Lazio.
27
Hosté pomalu přejímají taktovku hry.
26
Na druhé straně na nic nečekal Antonio Candreva, když se přiblížil na dostřel soupeřova brankáře, neváhal a vyzkoušel štěstí. Rána však postrádala přesnost.
25
Také pozorně zastaven Kone hostujícím Raduem.
24
Které ovšem nemělo dlouhého trvání. Domácí zahajují protiútok po své pravé straně.
24
Další útok středem hřiště v podání hráčů Lazia.
23
Kozák však ztratil míč na hrotu útoku v kombinaci s Ledesmou.
23
Po delší době jsou hosté nastěhováni před Agliardim.
22
Další prudká rána z kopačky Diamantiho, který ovšem zakončoval do prostřed branky a z větší dálky.
22
Nepřesně z jejich práce ve středu hřiště zakončoval Gilardino, který je na hrotu pečlivě střežen.
21
Ale domácí Sliti Taider s pomocí svoho kolegy Diamantiho se zmocnili míče.
21
Hosté z Lazia postupují rozvážně na polovinu soupeře.
20
Z rychlého protiútoku ubránil Gilardina čistě Cavanda.
19
Trestný kop z uctivé vzdálenosti odvrací domácí obrana.
18
Hostující González se snažil projít středem a nedovoleně jej zastavuje domácí kapitán Diamanti.
17
Hra v této fázi ztratila trochu ze svého úvodního tempa.
16
Český útočník Kozák zakončoval uvnitř vápna soupeře, ale v tísni se nedostal k lepšímu zakončení.
16
Hosté si však vybudovávají mírnou převahu uprostřed hřiště.
15
Zatím jsou si oba týmy rovny, kdy už utkání mohlo být brankově ovlivněno na jedné či druhé straně.
14
Na zadní tyči nepřesně hlavičkoval Clani.
13
Také hosté zásluhou Candreva hodně zavařili domácím, Když Sørensen nezastavil hostujícího hráče a vše musel v tváří tvář hasit domácí brankář Agliardi za cenu rohového kopu po razantní ráně.
12
Ale míč výborně vybojoval domácí Sliti Taider, který vyslal na Bizzarriho prudkou ránu, která těsně mijí branku Lazia.
11
Ten však skvěle hostující obrana zvládla.
11
Na druhé straně vybojovali domácí rohový kop.
10
Nyní však mířil z hranice šestnáctky nebezpečně Cristian Ledesma, jeho rána šla těsně nad břevno.
10
Také hosté se snažili založit rychlý útok, ale Ledesma si úplně neporozuměl s nabíhajícím Candrevou.
9
Pokus o vysunutí Gilardina s Diamantim skončil na hlavě hostující obrany.
9
Domácí Sørensen kombinuje s vlastními spoluhráči na vlastní polovině.
9
Řada nepřesných přihrávek na obou stranách.
8
Také na druhé straně nepříjemně pálil Hernanes, ale trefil přesně střed branky.
7
Domácí Gilardino se dostával do slibné střelecké pozice po pasu od Péreze, ale nepohlídal si postavení mimo hru.
6
Na polovině Lazia faulován domácí Pézer, ale jeho následná uspěchaná rozehrávka připravila Bolognu o míč.
5
Opět vybojovali hráči domácího celku na polovině míč a nastěhovali se před vápno svého dnešního rivala z Říma.
4
Nyní se snažili domácí zaskočit soupeře. Ale Diamanti střílel těsně vedle pravé tyče Bizzarriho branky.
3
Další ofenzívu vedl hostující Mauri středem, ale jeho přízemní rána byla zblokována.
3
Ale právě hostující kapitán pouze odevzdal míč do rukavic soupeřova brankáře.
2
Na druhé straně však nedovoleně zastavil hostujícího Hernanese Sørensen.
1
Ale jako první zahrozili domácí, kteří se snažili po pravé straně ohrozit hostujícího brankáře Bizzarriu.
1
Výkop si vylosovali hostující hráči, kteří zahájí první poločas
Hráči už přicházejí za doprovodu rozhodčích na hrací plochu v mrazivé Bologně.

Bologna FC: Agliardi - Motta, Antonsson, Sørensen, Cherubin - Krhin - Kone, Pérez, Sliti Taidere, Diamanti - Gilardino.

S. S. Lazio: Bizzarri - Cavanda, Biava, Ciani, Radu - Hernanes, González, Candreva, Ledesma, Mauri - Kozák.

Rozhodčí: Damato - Di Fiore, Galloni.
Vítám Vás na večerním zápase Serie A Bologna - Lazio. Připravy na zahájení utkání pomalu končí a za několik minut se rozeběhne první poločas.
Pondělní dohrávka v rámci šestnáctého kola nejvyšší fotbalové soutěže v Itálii nabídne také zajímavou podívanou. Bologna hostí Lazio. Serie A míří nezadržitelné do své poloviny a u některých týmů lze poznat, jaké budou jejich hlavní cíle. V předcházejících dvou střetnutí těchto tradičních italských týmů se zrodilo vždy vítězství hostujícího celku. Proto jejich měření sil ukáže, jestli se potvrdí papírové předpoklady hostů z hlavní metropole na Apeninském poloostrově. Sledujte tuto atraktivní podívanou s námi, výkop je naplánován na večerní devátou hodinu.
BOLOGNA FC:
Domácím patří šestnáctá pozice a hlavně starosti s udržením v této elitní soutěži. Na poslední sestupovou příčku mají náskok pouhých dvou bodů, které se pokusí zvýšit se svým aktuálním soupeřem. V minulém týdnu zvládli oba zápasy, v domácím poháru porazili Livorno (1:0) a o víkendu zvládli souboj s Atalantou (2:1).

Střelecky drží tým Alessandro Diamanti (5) s Albertem Gilardinem (6), kteří patří k hlavním oporám týmu.

S. S. LAZIO:
Na špici tabulky se osamostatnilo šest celků včetně tohoto římského mužstva. Lazio ztrácí na první Juventus pouze šest bodů a právě se soupeři před sebou bude bojovat o pohárová umístění.
Hosté prohráli naposled na začátku listopadu. Catania jim uštědřila „výprask“ 4:0, který ovšem znamenal pro Lazio vzestup formy. Hned poté zdolali v pohárech Panathinaikos 3:0, a poté v římském derby AS Řím 3:2. Mají za zády již sedm neprohraných mistrovských zápasů a tři vítězství v řadě, když v lize před týdnem zdolali Parmu (2:1) a ve čtvrtek Maribor (1:4).

V kádru najdeme spoustu zvučných jmen, které již ve fotbalovém světě něco dokázali. V optimálním rozpoložení jsou hlavně brazilský záložník Hernanes se sedmi brankami a ve předu operující Sergio Floccari (3) s Liborem Kozákem (5), kteří dohromady nastříleli již osm gólů. Ovšem největší zvuk má nejlepší střelec týmu Miroslav Klose, který už zatížil deseti přesnými zásahy konta soupeřů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62