Cagliari nakonec ubránilo jednobrankové vedení a slaví druhé letošní vítězství. O jedinou branku, která byla nakonec klíčová a rozhodla o osudu celého utkání se postaral domácí Nainggolan. To je ode mě vše. Zase někdy u italské fotbalu napočtenou.
90+4
Bologna už nespíš víc nestihne. Hra se odehrává až příliš daleko od domácí branky.
90+3
Cagliari se dobře brání a pouze odkopává daleko o vlastní branky. Dlouhý nákop Pisana skončil až u brankáře Agliardiho, který se pokouší rychle rozehrát.
90
Hlavní rozhodčí nastaví čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90+1
Taktický faul od Desseny byl oceněn žlutou kartou.
90
Rozběhla se nám poslední minuta řádné hrací doby. Hosté jsou sice v držení míče, ale svoji útočnou akci musí začít až z vlastní poloviny.
88
Hosté už to zkouší všemi možnými způsoby. Individuálně se pokoušel do vápna probít Gilardino. Ten však proti značené převaze šanci na úspěch neměl.
87
Domácí už nikam nespěchají a podle toho také vypadal jejich rohový kop. V šestnáctce se nacházeli pouze dva hráči Calcia a zbytek vyčkával v obranném bloku.
85
I poslední možností ke střídání využil domácí celek. Na hřiště se podívá Ribeiro, který vystřídá Nainggolana.
84
Cagliari mohlo přidat zřejmě rozhodující branku. Velkou šanci měl Larrivey, který se ocitl sám před brankářem Agliardim. Ten ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval.
82
Hosté střídají naposledy. Ze hry odejde Kone, kterého se pokusí nahradit Pulzetti.
80
Máme před sebou posledních deset minut hry. Je jasné, že právě hosté, kteří musí útočit pokud si chtějí ze Sardinie odvést minimálně bod.
78
Velká šance pro hosty z Bologny. Centr do vápna proletěl celým pokutovým územím a málem skončil až na hlavě Diamantiho. Tomu chyběli milimetry, aby balon trefil a uklidil jej do sítě.
77
I domácí Calcio střídá. Ze hry odešel útočník Ibargo, kterého vystřídá Larrivey.
76
Hosté střídají podruhé. Odpracováno má dnes Koné. Místo něj se na hrací plochu podívá Pulzetti.
74
Cagliari dobře brání a svého soupeře do větší šance zatím nepouští. Pohotový obranný zákrok předvedl stoper Rossettini a zažehnal domácí nebezpečí.
72
Vypadá to, že Calcio se dopředu zbytečné hnát nebude a bude si udržovat jednobrankový náskok. Řádným příkladem toho byl odkop Avelara, který se s ničím nepáral a nic nevymýšlel.
70
Hosté to zkoušeli střelou z dálky. Do balonu se opřel Taider, ale branku Agazziho vůbec netrefil. Ten tak bude odkopávat od vlastní branky.
68
První střídání domácího celku. Ze hřiště odešel Nene. Do hry se podívá Sau.
67
Hráčů v bílých dresech je teď plné hřiště. Hosté se snaží o rychlou odpověď v podobě vyrovnávací branky, ale domácí obranný val zatím nepovolil.
66
Žluté napomenutí vidí hostující Koné, za ostrý faul zezadu.
65
Bologna se pokoušela o rychlou gólovou odpověď ale neúspěšně. Střela z kapačky Diamantiho skončila vysoko na brankou Agazziho.
64
První střídání, Ze hry odejde hostující Guarente, který přepustí své místo Gabbiadinimu.
62
Domácí se tak trochu překvapivě dostávají do vedení. První větší šance končí pro Cagliari brankou. Uvidíme zda se domácí pokusí přidat rozhodující zásah nebo budou bránit hubené vedení.
60
Cagliari právě vstřelilo branku!
Po šedesáti minutách hry jsme se konečně dočkali první branky. Postaral se o ní domácí RADJA NAINGGOLAN, který se dostal k odraženému míči a z hranice šestnáctky zamířil přesně k pravé tyči Agliardiho branky.
59
Nic vážné to to zřejmě nebylo. Zadák Cagliari už je na nohou a u postranní lajny se hlásí zpět do hry.
58
Na zemi zůstává ležet Avelar. Ten schytal ostrou ránu od jednoho z hráčů Bologny a bude potřebovat lékařské ošetření.
57
Kapitán Conti se dostal do dobře příležitosti. Jeho počínání se však nelíbilo hlavnímu rozhodčímu Doverimu, který odpískal domácímu záložníkovi útočný prohřešek proti pravidlům.
55
Domácí rudě modré barvy to zkoušely po levé straně. Tam se ale jejich počínání nelíbilo obránci Morleovi, který kombinaci Calcia zastavil.
54
Unikající Gilardino byl čistě odstaven od balonu a ke střeleckému pokusu se vůbec nedostal. Autorem pohotového obranného zákroku byl Astori.
52
Calcio se snaží být aktivnější a tvořit hru. Jenže jeho úmysly brzdí nepřesná rozehrávka. Jedna taková byla k vidění mezi Dessenou a Contim.
51
Ani rohový kop domácích nic závažného nepřinesl. Centr letící do šestnáctky skončil pouze na hlavě Koneho, který odvrátil daleko od branky Bologny.
50
Úvodních pět minut naznačilo, že budeme zřejmě svědky stejně nudného fotbalu, který jsme sledovali i v prvním poločase.
48
Calcio začalo hodně opatrně a dopředu se zatím nežene. Kombinace domácích se zatím odehrává na vlastní polovině.
47
Druhý poločas začal. Hosté měli sice k dipozici rozehru, ale o balon záhy přišli po útočném faulu na domácího Avelara.
46
Druhý poločas začne přibližně v 13:33 .
První poločase je minulostí. Byla to hodně nudná podívaná, která nabídla pouze jedinou vážnější šanci a to nastřelenou domácí tyč. Uvidíme zda se ve druhé půli něco změní nebo reklama na anti fotbal bude pokračovat nadále.
45+1
Hlavní rozhodčí nastaví dvě minuty navíc.
45
V první pětačtyřicetiminutovce se již zřejmě nic zajímavého nestane. Balon je v držení Bologn , která jistě nikam spěchat nebude.
44
Do střelecké pozice se dostal Nainggolan. Tento měl ale na dlouho nohu a balon netrefil ideálně. Ten skončil vysoko na tribuně domácí stadionu.
43
První žlutou kartu utkání vidí hostující Taider.
42
Ekdal se hodně zlobí na své spoluhráče. Ti pouze sledovali co vymyslí domácí levé křídlo a nikam mu nešli na pomoc. Nakonec to Calcio odneslo ztrátou míče.
40
Je před námi poslední pětiminutovka hodně nudného prvního poločasu. Blíže ke gólu měli v první dějství fotbalisté Bologny. Jejich radost však zastavila domácí tyč.
38
V posledních minutách hra hodně upadá. Oba týmy se střídají v držení kulatého nesmyslu, ale ani jeden z nich nedokázal vymyslet kloudnou myšlenku či nápad.
37
Kone hledal nabíhajícího Diamantiho. Ten se sice dostával do dobré střelecké pozice, ale ještě předtím byl odmáván a odpískán ofsajd.
36
První rohový kop také pro Bolognu. Ale ani ta se žádného většího ohrožení branky nedočkala. Letící pas doputoval pouze na kopačky domácích zadáků.
34
Znovu to Dessena přepískl s razantností centru a ten skončil až v autu. Vhazovat bude Morleo, který bude hledat jednoho ze svých spoluhráčů.
33
Když to nejde domácím středem hřiště, tak to zkusili po straně. Centr od pravé postranní čáry však nikoho v rudě modrém dresu nenašel.
31
Nepřesná rozehrávka domácí družiny skončila až u brankáře Bologny. Ten neváhal a rozehrál dlouhým nákopem až na domácí poloviny hřiště.
30
Hodně prořídlé tribuny Stadio Sant'Elia zatím sledují nepříliš pohledné utkání. Za odehranou půlhodinu jsme viděli na nejvýše jednu nebo dvě vetší šance. Jinak se hra odehrává spíš od vápna k vápnu.
28
Centr Dessena hledal Sau. K tomu ale letící bochánek vůbec nedoletěl, protože ještě předtím ho chytil Agliardi a rozehrál.
27
Tentokrát to hosté z kombinací přehnali a o balon přišli. Vůbec jim to ale vadit nemusí, protože po špatné přihrávce Ekdála jsou opět v držení míče.
26
Hodně se štěstím teď Calcio ohrozilo branku Bologny. Odkop jednoho ze stoperů trefil pouze dotírajícího Neneho, od kterého míč putoval na branku. Naštěstí byl hostující brankář pohotový a míč chytil včas.
24
Gilardino dobře odstavil od míče Sau a získal pro svůj klub kulatou pomůcku. Tou posunul ještě na svého spoluhráče, který se bude pokoušet o další chytrou myšlenku.
22
Domácí brankář Agazzi bude odkopávat od branky poté, co nepřesná rozehrávka Guarenteho skončila pouze v zámezí.
21
Střela Contiho nemohla v žádném případě ohrozit branku Agliardiho. Ta nebyla vůbec razantní a navíc letěla přesně do míst, kde stál hostující strážce svatyně.
20
V pořadí třetí roh pro Calcio znovu nic kloudného nepřinesl. Centrovaný balon skončil pouze na hlavě Koneho, který zažehnal nebezpečí.
18
Ekdal hledal dlouhým pasel Sau. Ten si cestu k balonu neproklestil a tak brankář Agliardi bude pouze odkopávat od branky.
16
Taider ošklivě zajel do protihráče a dostává od hlavního rozhodčího kázání. Zatím se vše obešlo bez žlutého napomenutí.
15
Hostující družina se osmělila a je to právě ona, kdo diktuje tempo hry. V dobré příležitosti se ocitl útočník Gilardino. Tomu byl však odpískán nedovolený zákrok.
14
Calcio až podruhé stejnou chybu neudělalo a Bolognu do další gólovky nepustilo. Dessena pohotově odvrátil do bezpečí a hosté budou vhazovat.
12
Ve dvanácté minutě jsme registrovali první gólovou příležitost. Hostující Taider odcentroval a ve vápně našel přesně hlavu Diamantiho. Ten nezamířil vůbec zle, ale od první přesného zásahu ho dělila tyč Agazziho branky.
11
Bologna podnikla útočný výpad, který ale neměl dlouhého trvání. Celá akce ztroskotala na špatné rozehrávce Pazienza.
10
Cagliari mělo další možnost rohového kopu. Ten se domácím ale vůbec nepovedl a skončil daleko v zámezí. Vhazovat bude Cherubin.
8
Centr od levé postranní čáry domácí zadáci v poklidu odklidili do bezpečí a další útočná snaha Bologny bude muset začít až na půlící lajně.
7
Fotbalisté Calcia jsou v úvodu utkání aktivnějšími. Zatím to jsou právě oni, kdo převážně tvoří hru a drží herní pomůcku na svých kopačkách.
6
Pravý bek Pisano musí být ošetřován po souboji s Taiderem. Ten si v ostrém souboji počínal hodně nevybíravě.
5
Cagliari se dostávalo do slibné střelecké pozice. Naštěstí pro Bolognu dobře zakročil obránce Morleo, která míč odkopl do zámezí.
4
Conti poslal k zemi Gilardiniho a bude z toho přímý volný kop. O jeho exekuci se postaral Kone, ale centrem do šestnáctky domácí brankáře neohrozil.
3
Calcio začalo hodně aktivně a hned si vypracovala výhodu rohového kopu. Z toho domácí fotbalisté nic nevytěžili, protože hosté ho v poklidu odvrátili do bezpečí.
2
Domácí fotbalisté se ujali rozehrávky. O tu se postaral Sau s Nenem, kteří pokračovali s balonem na vlastní polovinu.
1

Cagliari Calcio: Agazzi - Pisano, Rossettini, Astori, Avelar - Dessena, Conti, Ekdal - Nainggolan - Nene, Ibargo.

Bologna FC: Agliardi - Garics, Antonsson, Cherubin, Morleo - Kone, Pazienza, Guarente - Taider - Diamanti, Gilardino.

Rozhodčí: Doveri - Altomare, Faverani.
Vzájemná bilance z posledního ligového ročníku sice hovoří spíše pro hosty z Bologny, ale jistě to dnes bude hodně vyrovnaný duel. Před rokem se na Stadio Sant'Elia mezi oběma soupeři zrodila plichta 1:1 a v jarní odvetě vyhrála Bologna hubeným výsledkem 1:0.
To domácí Calcio je na tom ještě hůře než jeho dnešní soupeř. V sedmi odehraných utkáních posbírali fotbalisté ze Sardinie pouhopouhých 5 bodů a aktuálně jim patří až osmnáctá příčka. Na první letošní výhru si Cagliari muselo počkat až do minulé kola. Na půdě Torina se Nené prosadil z penalty a díky němu hosté zvítězili 0:1.
Hosté okupují po sedmi odehraných kolech třinácté místo se ziskem 7 bodů. Ty Bologna získala za dvě výhry a jedinou remízu. V zatím posledním vystoupení se fotbalisté z města špaget představili na půdě Fiorentiny, která dokázala hosty porazit jedinou brankou Jovetiče.
Vítáme vás u on-line přenosu z italské Serie A. Nedělní program otevře utkání mezi Cagliari Calcio, které bude hostit na svém stadionu Bolognu FC. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62