Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek dne.
Utkání, kdy na sebe narazily celky Cagliari a Palerma končí remízou 1:1. Domácí fotblasité si dlouho nevěděli rady s hostující obranou, nakonec se jim ale podařilo srovnat. Když už se zdálo, že si tři body odnese Palermo vyrovnal v 90. minutě hlavičkou Thiago Ribeiro.
90+5
Běží už pátá minuta nastavení.
90+4
Do rychlého protiútoku se hnal Sau, který dostal nahrávku od Ibarba. Už se zdálo, že bude muset Sorrentino vytáhnout ze svého rukávu další parádní zákrok. Nakonec ale zasáhnul skvělým obranným skluzem von Bergen.
90+3
Hosté mají výhodu standartní situace.
90+1
Sudí nastavuje čtyři minuty!
90
Cagliari právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Danilo Avelar unikl po levé postranní čáře a od míst rohového praporku nacentroval míč přesně na hlavu THIAGA RIBEIRA, jenž rozvlnil síť za Sorrentinem. V devadesáté minutě je tedy stav 1:1.
89
Snad všichni hráči Palerma se stáhli do území okolo vápna, jen Dybala zůstává vepředu.
88
Paulo Dybala se dopustil útočného faulu, u míče jsou tedy hráči Calcia, kteří ihned spěchají na polovinu Palerma.
86
Ibarbo upadl v pokutovém území, sudí Valeri ale znovu razantně ukazuje, že v žádném případě pokutová kop nepískne. Nutno podotknout, že hráči obou celků se během zápasu až naivně snažili vybojovat penaltu.
85
Cagliari už moc času na vyrovnání nezbývá, tlak domácích fotbalistů ale graduje.
84
Rána z kopačky Danila Avelara mířila pouze do míst, kde byl připravený hostující brankář Sorrentino. Ten míč krotí na své hrudi.
83
Je tu druhé střádání na straně Palerma. Brienzu střídá Anselmo.
82
Nepřehlednou situaci v pokutovém území Palerma řeší odkopnutím až za půlící čáru Aronica.
81
Domácí začínají přebírat iniciativu hry, k vyrovnání chybí Cagliari zhruba deset minut.
80
Aronica je v pořádku, jenom čeká na povolení hlavního sudího, aby mohl znovu zasáhnout do dění zápasu.
79
Sorrentino se opět zaskvěl! Nyní na jeho branku vyslal ránu Sau a nebýt pohotového reflexu hostujícího gólmana, míč by nespíš zapadl do sítě.
77
Na hřišti zůstává po jednom ze soubojů ležet Salvatore Aronica.
76
Je tu další změna tváří. Pinillu nahrazuje na posledních patnáct minut Cossu.
75
Sudí Valeri domlouvá Ibarbovi, ten totiž fauloval Dossenu, který se svíjí na zemi. Zdá se ale, že zraněn není.
74
Pisano se ocitl v dobré šanci, míč si ale nezpracoval ideálně a Brienza míč odkopává daleko od hostující svatyně.
73
Muñoz na útočné steči neuspěl podle představ, proto musí rychle uhánět zpět na své místo, a to na levý kraj obrany.
71
Ze hřiště odchází střelec zatím jediné branky zápasu Josip Iličić, toho nahrazuje Mauro Formica.
70
Paulo Dybala poslal míč na Brienzu, ten byl ale okamžitě zastaven praporkem pomezního sudího - ofsajd.
69
Dybala byl v úniku faulován Rossettinim, který mohl být rád, že neviděl žlutou kartu.
68
Cagliari se usadilo na polovině soupeře, zatím se ale domácímu celku nedaří proniknout až do pokutového území. Obranná hráz Palerma zatím funguje bezchybně.
66
Aronica ve vzdušném souboji fauloval Pinillu, ten se dožaduje žluté karty, rozhodčí ale vše řeší jenom domluvou.
65
Palermu se podařil dostat se do těsné blízkosti domácího pokutového území.
64
Sau se dostal do rychlého kontru, před vápnem poslal míč na levou stranu, kde stál Ribeiro. Ten vystřelil, ale rána neměla ani zdaleko gólové parametry.
62
Žlutou kartu dostává hostující obránce Andrea Dossena.
61
Ibarbo se sám zamotal do vlastních kliček, když se snažil obejít hned trojici protihráčů v jejich pokutovém území. Poté se po pádu ještě dožadoval penalty, tu ale rozhodčí odmítl.
59
Je tu první střídání zápasu. Ze hřiště odchází Dessena, kterého nahrazuje Ribeiro.
58
Muñoz odkopává míč od své branky do bezpečné vzdálenosti.
57
Josip Iličić se hnal vstříc druhé brance, jeho průnik po lajně ale těsně před pokutovým územím zastavil domácí zadák Rossettini.
56
Z něj ale Palermo ani nezahrozilo, míč byl totiž odhlavičkován hned prvním hráčem.
55
Paulo Dybala vybojoval pro svůj tým rohový kop.
54
Nyní stadion bučí ještě víc. Von Berger totiž v úniku trvdě zastavil Pinillu, bude to pouze roh pro domácí barvy.
52
Domácí fanoušky pískají. Dvakrát po sobě totiž byli hráči Cagliari podle jejich soudu faulováni, hlavní arbitr utkání Valeri posoudil obě situace jinak, nechal hru plynout dál.
51
Iličić v šanci nevybojoval ani rohový kop, bude se odkopávat od domácí branky.
50
Cagliari se zatím nedaří navázat na dobrý konec prvního poločasu, Palermo je u míče v úvodních minutách druhé půle víc.
49
Domácí si v útočném kontru neporozuměli, a proto se bude pouze odkpávat od branky Stefana Sorrentina.
47
Stevenovi von Bergenovi se povedlo skluzem dostat míč alespoň na vhazování soupeře, čímž Palermu zabránil ve výhodě rohového kopu.
46
Ibarbo se snažil v pokutovém území najít některého ze svých spoluhráčů vysokým centre, to se mu ale nepovedlo. Jeho centr totiž odhlavičkoval Pisano.
46
Rozhodčí se rozhodl nenastavovat ani minuta. Končí nám tedy první poločas zápasu mezi Cagliari a Palermem, po kterém vedou hostující fotbalisté 1:0. Ve třicáté minutě se totiž krásnou střelou z hranice vápna prosadil slovinský forvard Josip Iličić. Na konci poločasu ale domácí klidně mohli snížit, proto se máme v druhé půli určtě na co těšit. Druhý poločas začíná přibližně v 16:03.
44
Exekuce se ujal Conte přizemní střelou donutil Sorrentina k pohotovému zákroku! Hostující brankář ale míč vyrazil jen před sebe, kde stál Marco Sau, ovšem proti Sauovi se Sorrentino vyznamenal ještě jednou tolik!
43
Po faulu Muñoze budou mít domácí slušnou možnost. Bude se kopat přímý kop ze vzdálenosti, ze které už by se klidně dala ohrozit branka.
42
I když byl hostující gólman Sorrentino pod tlakem, podařilo se mu míč odkopnout do hřiště.
41
Paulo Dybala našel na levé straně volného Iličiće, tomu ale rána nesedla tak, jak tomu bylo v zatím jediném gólovém okamžiku zápasu.
40
Paulo Dybala se od míst rohového praporku snažil odcentrovat míč do pokutového území, skluzem mu v tom zabránil Pisano, který zblokoval míč na rohový kop.
38
Brazilec Danilo Avelar ve svém rozletu fauloval jednoho z hostujících hráčů, proto se míče opět zmocní fotbalisté Palerma.
37
A že pozor dává prokázal proti střele Marca Saua, který se v pokutém území zasekávačkou uvolnil a chtěl poslat míč do levé šibenice, proti však byli rukavice Sorrentina.
36
Domácí jakoby inkasovaná branka spíše nabudila, protože teď se musí dávat pozor hlavně Sorrentino.
34
Vyrovnat mohl domácí zadák Daniele Conti, který si naběhl na centr od Ibarba. Míč jen o pár centimetrů minul pravou tyčku hostující klece!
33
Dalším hráčem, který vidí žlutou Steve von Bergen.
30
Palermo právě vstřelilo branku!
Je tu první branka utkání! O tu se postaral slovinský útočník Palerma JOSIP ILIČIČ, který se z první opřel do nahrávky od Dosseny, a z hranice vápna pokořil brankáře Agazziho.
29
Conti viděl naběhnutého Nainggolana, naneštěstí pro domácí byl ale tento pas až příliš dlouhý a belgický záložník kulatý nesmysl nestihl.
28
Segundo Ibarbo nechtěl riskovat ztrátu míče, a tak se odhodlal vystrašit hostujícího brankáře střelou z nějakých pětadvacetimetrů. Naneštěstí pro Ibarba byl jeho pokus zblokovaný a pro Agazziho tento projektil nebylo těžké zlikvidovat.
27
Borci v modročervené kombinaci zahráli roh na krátko. Po delší době se tak musí do obranné činosti zapojit i Palermo.
26
Po Sauově ráně se bude kopat od rohového praporku.
25
Žlutí se i na straně Palerma. Žlutou kartu vidí Salvatore Aronica.
24
Cagliari už se několik minut nemůže dostat ze své poloviny hřiště, uvidímě, jak dlouho dokážží domácí borci tomuto tlaku vzdorovat.
23
Rossettini musel před dotírajícím Aronicou odkopnout míč do zámezí, čímž alespoň na chvíli zastavil rostoucí tlak Palerma.
22
Prvním hráčem, který vidí žlutou kartu, je domácí obránce Daniele Conti.
21
Dalekonosnou ránou se prezentoval Slovinec Jasmin Kurtič! Míč jen těsně minul levý horní růžek Agazziho branky.
20
Dybala se dokázal ve vápně uvolnit, na poslední chvíli mu ale do jeho jedovky vložil nohu Avelar.
18
Ale ani z této situace se nemusel agazzi strachovat. Je ale pravdou, že Palermo se z úvodního tlaku Cagliari otřepalo a nyní je iniciativa právěna kopačkách hostů.
17
Palermo se poporvé v utkání dostalo k delšímu tlaku okolo branky Agazziho. Střela von Bergena byla ale zablokována, hosté tak mají alespoň výhodu rohového kopu.
16
Hostující celek měl možnost standartní situace, Palermo s ní ale naložilo mizerně.
14
A do třetice Pinilla, nyní ale nastřelil pouze svého spoluhráče, a tak se bude pouze odkopávat od branky Sorrentina.
13
Mauricio Pinilla v další gólovce! Z pravé strany na něj nasměroval svou nahrávku Ibarbo, jenže Pinilla z malého vápna přestřelil branku!
12
Belgický záložník Nainggolan ve službách Cagliari byl nachytán v ofsajdové pasti.
11
Z rohového kopu se hostům nepodařilo vytěžit nic výraznějšího.
10
Nyní ale Palermo zahrozilo a nebýt obětavého bloku Astoriho, mohl míč propadnout do pokutového území, kde už na míč bedlivě číhal Dybala. Nakonec je z toho ale jenom roh.
9
Domácí jsou v úvodních minutách určitě o něco lěpší než jejich sok, nyní si hráči Cagliari přihrávají míč na své polovině.
8
Domácí se kombinační hrou dostali až do pokutového území, Sauova střela ale byla pouze zblokována do zámezí.
6
Pisano zůstal po střetu s Josipem Iličićem ležet na zemi, snad vše ale bude v pořádku a domácí obránce bude moci pokračovat.
5
Po nedorozumění dvou hostujících forvardů se bude odkopávat od branky Agazziho.
4
Do útoku jdou snad poprvé v utkání i hostující fotbalisté, dá ljak pár metrů za půlící čáru je ale defenzíva Calcia nepouští.
3
Narážečka mezi Sauem a Ibarbem se nepovedla a míč skončil pouze u kopaček hostujícího brankáře Sorrentina.
2
Fotbalisté Cagliari kombinují na vlastní polovině hřiště.
1
Hned v úvodní minutě si gólovou šanci vytvořili domácí fotbalisté. Zakončoval Mauricio Pinilla, ale výborným zákrokem jeho ránu zlikvidoval brankář Sorrenrino.
1

Cagliari Calcio: Agazzi – Pisano, Avelar, Conti, Rossettini – Dessena, Astori, Nainggolan – Ibarbo, Sau, Pinilla. Trenér: Ivo Pulga

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino – Morganella, Dossena, Muñoz – Aronica, von Bergen, Kurtič, Barreto, Dybala – Brienza, Iličić. Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Valeri – Tonolini, De Pinto - Manganelli.
Vítejte u sledování 22. kola nejvyšší italské fotbalové soutěže Serie A. V jednom z dnešních osmi utkání bude k vidění také souboj týmu z dolní části tabulky, a to mezi mužstvy Cagliari Calcio a U.S. Citta di Palermo. Zápas začíná v 15:00.
Cagliari Calcio: Cagliari patří po jednadvaceti odehraných utkáních šestnáctá pozice, na které mají svěřenci kouče Iva Pulga dvacet bodů, což znamená, že od sestupových pozic je dělí pouze čtyřbodový rozdíl. Calcio zažilo od 26. listopadu po pátý leden hrůznou sérii šesti proher v řadě. Poté se ale Cagliari podařilo zvítězit na domácí půdě proti Janovu 2:1. Poslední kolo skončilo remízou na hřišti Atalanty (1:1). Nejlepším střelcem Calcia je Marco Sau se sedmi brankami.
U.S. Citta di Palermo: Palermo je na tom v postavení v tabulce ještě hůř než Cagliari. Momentálně Palermu připadá se šestnácti body předposlední devatenáctá pozice, od poslední Sieny ho dělí dva body. Na první nesestupovou pozici, na které je aktuálně Delfino Pescara, schází Palermu čtyři body. Družstvo trenéra Giana Piera Gasperiniho vyhrálo naposledy ve čtrnáctém kole, od té doby si Palermo připsalo pět proher a dvě remízy. Zatím poslední utkání dopadlo pro Palermo nadmíru dobře, na domácím stadionu totiž dokázalo o body obrat třetí Lazio, a to za remízu 2:2. Nejvíce gólu z předposledního týmu nastřádal Fabrizio Miccoli, který dal pět branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62