Utkání končí a tříbodový zisk zůstává ve Veroně, kde Neapol nestačila na tamní Chievo a prohrála v poměru 2:0.

Skóre utkání otevřel ve dvanácté minutě Dramé, na což navázal Cyril Théréau dvě minuty před konce první půle.

Penaltu neproměnil Edinson Cavani, jehož střelu vyňal parádním zákrokem Puggioni.

Protiútoky Neapole byly pokaždé zcela bezzubé a nevedly k ničemu závratnému. Díky perfektnímu fungování domácí defenzivy tak gólman Puggioni neinkasoval a udržel si po celých devadesát minut čistý štít.
90+2
Ve vápně se po parádním pasu od Cavaniho střelou blýskl Roberto Insigne, branku soupeře však z bezprostřední blízkosti minul.
90
Nastaveny byly čtyři minuty.
88
Scénář hry se stále nemění a stále se dokola omílá to, co trvá takřka celý zápas. Neapol přichází na scénu pouze s bezzubými protiútoky, které zcela postrádají efektivitu a jakékoliv jiné parametry na ohrožení soupeřovy brány.
86
Posléze přišel i rohový kop Neapole, ale znovu bez úspěchu.
85
Branka Puggioniho je obléhána a zasypávána řadou střel či podobných nebezpečných příležitostí domácích. Nebezpečně pálil i Edinson Cavani, ale gólmana nepřekonal.
83
Již se nezdá, že by tříbodový zisk měl mířit do Neapole, kde se bojuje o vrchol tabulky. To vše kvůli ničemnosti protiútoků, které jsou dnes v podání hostů zcela bezzubé.
81
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Paloschi, přichází Pellissier.
80
Do konce hry zbývá přibližně deset minut a výsledek utkání zcela neodpovídá dění na hřišti. Značně navrch má sice hostující Neapol, tav však nedokáže projít moc daleko a ohrozit Puggioniho.
78
Stále se hraje na polovině domácích. Na scénu teď přichází rohový kop.
77
Neapol se vrací zpět obléhat domácí bránu a hledat recept na překonání obrany soupeře a skórování.
77
U rohového praporku fauloval Maggio. Odkopávat tak bude Puggioni.
76
Partenopei se dostávají stále hlouběji a domácí defenziva je v pohotovosti.
75
Neapol zakládá nové ofenzivní tažení.
75
Tentokráte odkopává Puggioni. To vše po neúspěšném počínání Armera.
74
Akci Chieva uťala nepřesná přihrávka, De Sanctis bude odkopávat.
73
U míče je Chievo a potlačuje soupeře na jeho polovině hřiště.
72
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Dramé, přichází Jokic.
71
Připravuje se další střídání na straně hostů.
71
Po chvilkovém ošetřování se do hry vrátil Boukary Dramé.
70
Do konce hry zbývá přibližně dvacet minut a kontrola nad míčem je zcela v rukou domácích. Chievo se však výborně brání a Neapol moc šancí neměla.
69
Duo domácích obránců se nedohodlo při hlavičkování a k vidění byl tvrdý střet. Nakonec zůstal jeden z nich ležet na zemi a hra byla přerušena.
68
Další zoufalý pokus Neapol. Na konci ofenzivního snažení byl Roberto Insigne, ale pálil nepřesně.
66
Ale neúspěšný. Míč pouze přelétl branku a Puggioni bude odkopávat.
65
Volný přímý kop pro Neapol z úhlu.
64
Hra byla přerušena kvůli ruce jednoho z obránců Chieva a řeší se, co a jak bylo.
62
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Züniga, přichází Panděv.
60
Hodinka hry je za námi a Neapol se ke skórování nedostala ani při pokusu z penalty. Za chvilku by navíc mělo přijít posílení ofenzivy, a tak uvidíme, zda to s hrou zacloumá natolik, aby se ještě zápas zdramatizoval.
59
Rohový kop pro Neapol.
59
Dario Dainelli dostal žlutou kartu za své nemilé počínání.
58
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Théréau, přichází Luciano.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Inler, přichází Armero.
58
58
Edinson Cavani napálil míč na pravou stranu domácí branky, kam tygřím skokem mířil i gólman Chieva Christian Puggioni, který míč odrazil mimo.
56
Penalta pro Neapol po faulu na Cavaniho!
54
Blerim Džemaili dostal za hru rukou žlutou kartu.
53
Neapol se marně pokouší o odpověď a kontaktní gól, který by ji vrátil zpátky do hry. Stále však sledujeme výborně fungující obranný blok domácích, který jen tak něco nepropustí za svá záda.
51
Míč se ve vápně odrazil od v ofsajdu stojícím Cavanim, po jehož odražení přišla na scénu nechtěná geniální přihrávka na Rolanda. Ten napálil míč na gólmana, jenž míč vyhmátl rukou ven. Všichni se dožadovali gólu, ale jak již bylo řečeno, Cavani byl při operování s míčem, i když nechtěném, v ofsajdu.
50
Míč byl pouze napálen do pevně stojící zdi, po čemž přichází rohový kop.
50
Volný přímý kop pro Neapol.
49
Při zakončení doslova vyhořel Edinson Cavani. Jeho střelecká forma už není sedmým zápasem taková, jako byla dřív, a tímto to pouze dokazuje. Dostal naloženo na střed pokutového území, při střele a následném pádu však poslal míč pánu Bohu do oken.
48
V úvodu druhé půle se převážně hrálo na středu hřiště a Chievo se dostalo hodně hluboko do defenzivy soupeře. Zatím z toho však nebyla vážnější šance.
46
46
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Gamberini, přichází Džemaili.
Neapol se častokrát snažila o průboj přes střed hřiště, to však na Chievo neplatilo. Domácí se takřka pokaždé dokázali ubránit a vydat se vpřed, po čemž i vsítili druhý gól. Ze začátku Chievo diktovalo tempo hry, navíc se už ve dvanácté minutě dostalo do vedení a Neapol jen marně hledala recept na zdolání její obrany.
45
Nastavena byla jedna minuta.
43
Chievo právě vstřelilo branku!
Na krásnou přihrávku si naběhl CYRIL THÉRÉAU, který ihned po zpracování z úhlu ve vápně vypálil. Gólman De Sanctis nestačil reagovat na přízemní ránu na zadní tyč a Chievo vede o dvě branky.
42
Ani jeden nakonec nekončí úspěšně a Chievo jde do přečíslení.
42
A další roh Neapole!
41
Rohový kop pro hosty.
40
Rohový kop hostů nebyl úspěšný, jsou ustále však v držení míče a Chievo se brání.
39
39
Žlutou kartu uviděl Marco Andreolli.
38
Edinson Cavani pořádně protáhl gólmana Puggioniho, ale ten byl se svým zákrokem úspěšný!
38
Tak ne, sudí to vidí jinak. Místo penalty přijde volný přímý kop z hranice pokutového území.
36
Hra se vyvážila a vpřed se častokrát dere i domácí Chievo. Je však stále častěji k vidění plno nedovolených zákroků a teď nebezpečný faul na Edinsona Cavaniho, po čemž přichází penalta!

Poměr střel na bránu: 6 – 3.
34
Konec první půle už klepe na dveře a stále má mírně navrch Neapol, která však vůbec netuší, kudy že to vede cesta ke gólmanu Puggionimu. Chievo se brání opravu výtečně a Partenopei toho zatím moc nepředvedli.
32
O další ofenzivní snažení se postarali hosté, znovu však nedoběhli daleko. Chybnou nahrávkou se činil Campagnaro, po jehož neslavném počínání jde k míči Chievo.
30
Máme za sebou půlhodinku hry a stále se dokola omílá to, co trvá takřka patnáct minut. Neapol se dokáže ujmout míče a jít vpřed, ale daleko nedojde. na defenzivu soupeře jednoduše nezná recept a gólman domácích Puggioni zasahoval pouze jednou, konkrétně proti ráně Edinsona Cavaniho.
28
Jedním ze střílejících byl v předešlé minutě Lorenzo Insigne, jehož rána mířila jen o kousek nad. Stále se nemění scénář hry a Partenopei nenašli cestu k ohrožení soupeřovy brány.
26
Chievo výborně ovládá defenzivní hru a soupeře nepouští k ničemu, co by mohlo pozměnit stav skóre hry. Neapolští se snaží prodírat se obranou středem hřiště, ale pokaždé bezúspěšně.
24
U míče sice převládá Neapol, neví však, jak soupeře zaskočit. Recept na pokoření soupeřovy obranné linie je pro ni neznámý, a tak zatím nemusel Puggioni zasahovat. (krom rány Cavaniho ze dvacáté minuty)
22
Tvrdě nakopnutý Camilo Zünigo byl důvodem pro přerušení hry. Ukázalo se, že je v pořádku, a tak hra pokračuje dále. U míče je Neapol.
21
Stále se hraje na polovině Neapole a Chievo se snaží navýšit svůj náskok.
20
Prvních dvacet minut už přineslo úvodní branku a několik šancí, které mohly s výsledkem zakolébat i jinak. Šanci měl Paloschi, který orazítkoval svou hlavičkou břevno. Na druhé straně se do šance dral Uruguayec Edinson Cavani, ale též bez úspěchu.
19
Další zákrok De Sanctise. Tentokráte lapil odražený míč.
19
Neapol je dlouhodobě bez míče a čelí řadě protiútoků.
19
Chievo se vymanilo z tlaku a získalo míč na svou stranu, po čemž zakládá nové ofenzivní tažení.
18
Ne však na dlouho. Hosté jsou zpátky u míče a hraje se na polovině domácího celku.
18
Končí další bezzubý protiútok Neapole a k míči jde Chievo.
18
Chievo nepouští soupeře moc daleko, a tak nemusel Puggioni zatím zasahovat.
17
Neapol pomalu rozehrává od své poloviny.
17
K míči jde Neapol poté, co byl míč zahrán do autu.
17
Míč byl po rohu odvrácen, stále se však hraje na polovině Neapole.
16
Rohový kop domácích.
15
Stále se hraje na polovině hostů.
15
Paloschi trefil břevno! Snášel se na něj centr, po jehož odhlavičkování se míč otřel o konstrukci De Sanctisovy brány!
14
Rohový kop Chieva.
14
Bleskurychlý protiútok domácích, zatím bez zakončení.
13
S protiútokem nebyla Neapol úspěšná a k míči jde Chievo.
12
Zpoza šestnáctky napálil míč na bránu BOUKARY DRAMÉ, který trefil odkryté místo u levé tyče De Sanctisovy brány!
12
Míč byl napálen na bránu, ale trefil pouze obránce.
12
Volný přímý kop pro domácí.
11
Inler se nemile provinil, ale zatím ho sudí kartou nepotrestá.
11
Zünigova rána šla nakonec jen těsně mimo.
11
Neapol se dostává stále blíže k bráně domácích.
11
Hra se začíná zrychlovat a mírně navrch má Neapol.
10
Nakonec je však vše k ničemu. S odkopem přichází Puggioni, který sám čeká na první zákrok.
10
Neapol obléhá branku soupeře.
9
Ale znovu bez úspěchu. Roh byl zahrán nakrátko, ale bez následné střelby.
9
Druhý rohový kop Neapole.
9
Hosté se s míčem dostávají stále hlouběji a defenziva Chieva je v pohotovosti.
9
8
...ale neúspěšně. De Sanctis bude odkopávat.
8
Chievo se probojovává stále blíže k De Sanctisovi...
8
Hra se vrací na polovinu hostů a s ofenzivním tažením přichází na scénu Chievo.
7
Odkop od brány Puggioniho.
7
Po rohovém kopu přišla hlavička Maggia, ale nepřesná.
7
Bylo pískáno, roh se rozehraje znovu.
7
První rohový kop pro Neapol.
6
Neapol se pomalu dostává blíže a blíže k brance domácích.
6
Poprvé byl u míče Cavani, pouze však nahrával nazpět, než aby dělal to, co se od něj očekává. Určitě si střelecký apetit nechává na později.
6
Po faulu na Zünigu jdou k míči hosté.
5
Neapol se ubránila a Chievo z rohového kopu nic nevytěžila.
5
Rohový kop pro Chievo.
5
Po křídle utekl Paloschi a z úhlu otestoval pozornost De Sanctise.
5
Hra se přesunula na polovinu Neapole a domácí se snaží protlačit k zakončení.
4
První zásah De Sanctise, skóre se ale měnit nebude.
4
U míče je znovu Chievo a Neapol vyčkává, co se bude dít.
3
Odkop Puggioniho po ničemném nákopu hostů.
3
Zatím se hraje převážně na polovině hřiště, mírně začala převažovat Neapol. Na první střelu však čekáme.
2
Chievo zatím dobře brání a nepouští soupeře moc daleko.
2
Pro Neapol nebyly pokusy soupeře nebezpečné, sama teď s míčem diktuje tempo hry.
1
Zatím je u míče jen Chievo a Neapol se pouze brání.
1
Aut pro Chievo v prostoru půlící čáry.
1
Chievo se dralo vpřed dlouhým nákopem, ale marně.
1
Po výkopu domácích si míč drží Chievo a nikam nespěchá.
1
Výkop pro domácí.
1

Chievo Verona: Puggioni — Cesar, Dramé, Dainelli, Frey — Andreolli, Guana, Rigoni, Hatemaj — Théréau, Paloschi

SSC Neapol: De Sanctis — Gamberini, Rolando, Campagnaro — Behrami, Maggio, Züniga, Inler — Hamšík — Insigne, Cavani

Rozhodčí: Rocchi — Niccolai, Paganessi.
Neporazitelnost Neapole sice stále pokračuje, avšak ze čtyř posledních zápasů čtyři remízy není úplně dobrá bilance, zvláště když bojujete o Scudetto. Pravdou ale, je, že Neapolští sehráli ony čtyři zápasy s těžkými soupeři. Postupně si rozdělili body s Laziem, Sampdorií, Udinese a Juventusem.

Po vyřazení Neapole z Italského poháru a nedávno z Evropské ligy už zbývá Azzurri jediná soutěž - Serie A. Hosté by rádi zaútočili na Scudetto, ale otázkou je, kolik jim toho Stará dáma, která má šestibodový náskok, dovolí. Klíčové je ale také udržení druhé pozice, která ještě znamená přímý postup do základních skupin Ligy mistrů. Pokud by Neapol nakonec skončila třetí, musela by absolvovat play off Ligy mistrů, které bývá leckdy hodně ošemetné.

Každopádně Neapol je proti Chievu velkým favoritem a cokoliv jiného než vítězství bude považováno za velké překvapení. Veronskému celku bude scházet pouze zraněný Sardo, jinak má trenér Corini kompletní kádr a může nasadit to nejsilnější. Také Walter Mazzarri může nasadit všechny své opory, výjimkou je pouze kapitán Cannavaro a také zraněný Britos.
Chievo je "jen" osm bodů nad sestupem a proti Neapoli by se mu body rozhodně hodily. Jenže Azzurri si nemohou dovolit zaváhat. Na Starou dámu ztrácejí šest bodů, co je však důležitější, AC se po páteční výhře přiblížilo k Neapoli už na dva body.

Chievu se vůbec nedaří a po další porážce ve Fiorentině došlo k dalšímu propadu. Coriniho svěřencům se nedaří zejména v ofenzívě. Dvě branky dali naposledy Fly Donkeys počátkem prosince loňského roku. Tehda porazili 2:0 Cagliari na jeho hřišti. A jelikož nedáváte branky, logicky nemůžete vyhrávat. Corini si je toho dobře vědom, a proto proti Neapoli hodlá nasadit dvojici útočníků Théréau, Paloschi.
Příjemné dobré odpoledne u sledování online přenosu ze Serie A. V rámci osmadvacátého kola se proti sobě postaví domácí Chievo Verona a SSC Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62