To je ode mne vše. Děkuji za pozornost a nashledanou u dalších zápasů Série A.
Dnešní utkání nám nabídlo vyrovnaný zápas, 5 branek, 2 červené karty a fantastickou fotbalovou atmosféru. Do vedení šel po brance Lamely AS Řím. Na jeho branku dokázalo Lazio do poločasu odpovědět a to hned 2x. Do listiny střelců se zapsali Candreva a Klose. Navíc na konci prvního poločasu oslabil AS De Rossi, který udeřil Mauriho do obličeje a vyfasoval červenou kartu. Na začátku druhého poločasu vyrobil školáckou chybu Piris a jeho nabídkou Mauri nepohrdl. V závěru zápasu byl po druhé žluté vyloučen Mauri a z následného přímého kopu vstřelil kontaktní branku Pjanić. V nastaveném čase měl ještě velkou příležitost Osvaldo, ale ve vyložené šanci zklamal. Řím tak patří Laziu.
Řím se zahalí do blankitně modrých barev. Římské derby ovládlo Lazio.
90+4
Čas se hráčům AS krátí. Navíc je u míče Lazio.
90+3
Bradley dlouhým centrem našel Osvalda. Ten byl ve výborném náběhu a zcela sám před brankářem Marchettim. Bohužel pro AS svůj pokus z voleje namířil mimo branku.
90+2
Hráči Lazia si pomáhají dlouhými odkopy. AS se nemůže natrvalo usadit před brankou Lazia.
90+1
Lazio viditelně zdržuje hru. To se nelíbí fanouškům, ani hráčům AS.
90
Rozhodčí nastaví ještě 4 minuty.
90
Lazio se snaží držet míč u rohového praporku a sbírat cenný čas.
89
Marquinho fauloval Ledesmu. Za svůj zákrok ve středu hřiště vidí žlutou kartu.
88
AS chce z dnešního zápasu minimálně bod a začíná hrát vabank.
86
AS Řím právě vstřelilo branku!
MIRALEM PJANIĆ nachytal na švestkách brankáře Lazia z uctivé vzdálenosti. AS je tak zpátky v zápase.
85
Pro kapitána Lazia to byla v dnešním utkání již druhá žlutá, a tak musí logicky následovat červená.
85
Mauri chytil míč rukou a vidí žlutou kartu.
83
Candreva není schopen dále pokračovat ve hře. Nahradí jej Cana.
82
Candreva se na hřišti svíjí v křečích. Rozhodčí povolává na hrací plochu lékaře Lazia.
81
Marquinho vystřelil, ale jeho slabou střelu zlikvidoval bez větších problémů Marchetti.
79
Tachtsidis stáhl k zemi Brocchiho. Za svůj faul tak vidí žlutou kartu.
78
Pjanić si v dobré pozici míč sám ukopl. Míč tak uvede zpátky do hry odkopem brankář Marchetti.
77
Klose byl nachytán v ofsajdu.
75
Trenér Lazia stahuje ze hry Hernanese, na jeho místo posílá Brocchiho.
74
Hernanes fauloval Pirise. AS Rozehraje takový vylepšený rohový kop z hranice pokutového území.
73
Rohový kop zlikvidoval brankář Marchetti.
73
Pjanić vybojoval rohový kop pro svůj tým. Sám jej rozehraje.
71
Totti byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Jeho střídání nechápu.
70
Zdeněk Zeman naposledy střídá. Ze hřiště odchází kapitán Totti, na jeho místo míří Pjanić.
68
Hernanes protáhl brankáře Goicoechea. Ten vyráží míč se vší námahou jen za cenu rohového kopu.
67
Fotbal nahoru - dolů. Ledesma vystřelil jen tesně vedle levé tyčky.
66
Totti našel před brankou zcela volného Osvalda. Útočník AS svou hlavičku trestuhodně nenasměroval mezi tři tyče.
66
Tottiho přihrávka byla sražena na roh.
65
AS Řím hraje o deseti a přesto má více ze hry. Nyní kombinuje kolem pokutového území Lazia a hledá cestu, jak se dostat k brance Marchettiho.
64
Ke střele z poza vápna se dostal Candreva, ale jeho pokus dokázal zlikvidovat brankář Goicoechea.
63
Ze hřiště odchází Florenzi, opačným směrem míří Marquinho.
61
Zápas opět nabírá vysoké tempo, které jsme sledovali v prvním poločase.
59
Kapitán Lazia Mauri vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu.
59
V dnešním utkání dohrál Lulič, na jeho místo přichází Radu.
57
Centr z kopačky Balzarettiho prolétl pokutovém územím, ale nikoho z hráčů AS nenašel.
55
Piris si spracoval míč rukou. Rozehrávat tak budou fotbalisté Lazia.
53
AS to zkouší středem hřiště, ale tam chybí kvalita v podobě De Rossiho.
51
Roh si vzápětí zopakují.
50
Lazio rozehraje rohový kop.
49
AS Řím se nevzdává, ale na hráčích je vidět, že je rychlá branka zaskočila.
47
Lazio právě vstřelilo branku!
STEFANO MAURI využil školácké chyby Pirise a posílá svůj tým do dvoubrankového trháku. Zdeněk Zeman na lavičce jen nevěřícně kroutí hlavou.
46
46
V kabině zůstal Lamela, místo něj si zahraje Tachtsidis.
Hráči jsou již na hřišti. Utkání bude za malý okamžik pokračovat.
Máme za sebou první poločas dnešního derby. Mohli jsme v něm sledovat zcela vyrovnaný fotbal. Do vedení poslal AS Řím Lamela, ale Lazio dokázalo odpovědět góly z kopaček Candrevy a Kloseho. V samém závěru prvního poločasu oslabil svůj tým De Rossi, který udeřil Mauriho do obličeje. Zápas se hraje na dost podmáčeném trávníku, který komplikuje kombinaci obou mužstev. Každopádně se u dnešního zápasu nenudíme a můžeme se těšit na druhý poločas.
45+3
Je tu velká komplikace pro AS Řím. Jeho klíčový záložník De Rossi neudržel nervy a nechal se vyprovokovat Maurim, kterého následně udeřil do obličeje. Za svůj zkrat vidí červenou kartu!
45+1
Candreva sestřelil Osvalda a vidí žlutou kartu.
45
AS se snaží ještě do přestávky odpovědět. Nicméně Tottiho dlouhý centr adresáta nenašel.
43
MIROSLAV KLOSE si naběhl do pokutového území, kam mu adresoval přesnou přihrávku Hernanes. Snajpr Lazia se poté v souboji s brankářem Goicoecheou nemýlil.
41
Lamela ztratil míč velmi lacině a potrestat to mohl Klose. Ten ale ve vyložené šanci vysoko přestřelil.
41
AS Řím rozehraje rohový kop.
40
Totti se pokusil zaskočit brankáře a ten jeho střelu vyškrábl jen se vší námahou.
39
Záložník Lulič vidí po faulu na Osvalda žlutou kartu. AS Řím navíc rozehraje přímý volný kop z dobré pozice.
37
Dlouhý míč na Osvalda odvrací Dias.
35
K rozehrání přímého volného kopu se postavil ANTONIO CANDREVA a jeho dělovka skončila až za zády brankáře Goicoechea, který jen marně plachtil vzduchem.
35
Ledesma si vymodlil faul na Bradleym. Brankář AS musí vyhlásit další pohotovost.
33
Konko si naskočil na centr Gonzaleze, ale jeho hlavička skončila jen těsně nad brankou.
33
Stoper Burdisso poslal k zemi Kloseho a vyfasoval od rozhodčího Rocchiho žlutou kartu.
32
Hernanes poslal svůj pokus vysoko nad.
31
Klose byl faulován pár metrů před pokutovým územím AS. Lazio rozehraje standardku z velmi dobré pozcie.
29
Roh Lazia odvrátil dalekým odkopem Osvaldo. Obrana AS si tak na chvíli vydechne.
28
Lulič vybojoval pro Lazio další roh.
27
Lazio nerozehrálo roh ideálně a následně je mohl potrestat z protiútoku AS Řím. Lamelovi se však míč ve vodě zastavil.
26
Lazio si rohový kop vzápětí zopakuje. Obránci AS si stráží hlavně Kloseho.
26
25
Rychlý protiútok Lazia zastavil skluzem Bradley. Bohužel zasáhl nohy unikajícího hráče a vidí tak žlutou kartu.
24
Bradley centroval před branku Lazia na Osvalda. Obránce Biava raději odhlavičkoval míč do bezpečí. AS rozehraje další rohový kop.
22
Kloseho ve velké šanci zastavilo postavení mimo hru.
21
Gonzalezův centr do pokutého území vyboxoval Goicoechea.
19
Déšť pořádně zkropil trávník na stadionu. U postranní lajny je tolik vody, že se v ní míč zastavuje. Hráči musí své útočné akce táhnout středem hřiště.
18
Klose ve vzdušném souboji udeřil De Rossiho loktem do hlavy. Za svůj faul vidí útočník Lazia zaslouženou žlutou kartu.
16
Luličův centr srazil De Rossi za cenu rohového kopu.
15
V Římě se spustil velký liják.
14
Rohový kop odhlavičkoval Konko pouze k Balzarettimu, který centrem našel Tottiho a ten svou dělovkou z poza vápna pořádně vyprášil rukavice Marchettimu.
14
Osvaldo vybojoval rohový kop pro svůj tým. Ten spěchá rozehrát Totti.
13
De Rossi zklidňuje hru ve středu hřiště.
11
Lazio se pokusilo dostat za obranu AS dlouhým nákopem na Kloseho. Ve vzduchu zatím kraluje stoper Burdisso.
9
Na rohový kop Tottiho si parádně naskočil ERIK LAMELA, který hlavičkou překonal brankáře Marchettiho.
9
Florenzi pronikl do pokutového území Lazia a následnou přihrávkou hledal někoho ze svých spoluhráčů. Hráči Lazia srazili míč na roh.
7
Problém vyřešen. Znovu se hraje.
6
Fanoušci v hledišti ukazují světlo pomocí svých zapalovačů. Výborný fotbalový zážitek.
6
Totti zakopává míč za postranní čáru. Na stadionu je problém s osvětlením. Jeden z reflektorů totiž zhasl.
5
Úvodní minuty se hrají ve vysokém tempu.
3
Záložník Gonzales neobešel Balzarettiho a míč se od něj odrazil tak nešťastně, že nevybojoval ani rohový kop.
1
Hráči AS Řím se o první útočnou akci pokoušejí postupnou kombinací ve středu hřiště.
1
Úvodní výkop obstarají hráči AS.
Oba týmy vstupují na hrací plochu.
Stadio Olympico se otřásá v základech. Zhruba za 10 minut vypukne římské derby.
Pravděpodobné sestavy:

S. S. Lazio: Marchetti - Konko, Biava, Dias, Lulič - Candreva, Hernanes, Ledesma, Gonzalez, Mauri - Klose.

AS Roma: Goicoechea - Piris, Marquinhos, Burdisso, Balzaretti - Bradley, De Rossi, Florenzi - Lamela, Osvaldo, Totti.

Jak dopadne jedno z největších derby na světě? To se dozvíte pokud budete sledovat náš onlajn!
Trenér Lazia Petkovič má k dispozici kompletní kádr. To Zdeněk Zeman musí řešit problém na pozici brankáře. Mimo hru je jednička Stekelenburg a na soupisce zraněných hráčů zůstává i Lobont. Do branky se tak postaví Goicoecheu. Další s kým nemůže lodivod AS počítat je Destro.
V loňské sezóně se v obou vzájemných duelech radovalo z výhry Lazio a vždy shodně 2:1.
Lazio generálku na derby zvládlo, když v Evropské lize porazilo řecký Panathinaikos 3:0. AS v posledním ligovém zápase zvítězil nad Palermem 4:1.
Je to tady! Celé věčné město je na nohou, protože 12. kolo Série A nabídne římské derby della Capitale. Jen těžko byste hledali dva tak nesmiřitelné tábory fotbalových fanoušků. Na tribunách olympijského stadionu bude pekelná atmosféra. Jako domácím tým bude v zápise uvedeno Lazio, které se nachází na průběžném 5. místě, jen o 2 body před AS. Už tak vyhecovaný zápas nabídne souboj o příčky, znamenající účast v Evropských pohárech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62