Souboj AC Milán proti Neapoli nabídl krásný první poločas plný zajímavých a pohledných fotbalových akcí, ze kterých vyšlo i konečné skóre utkání. Remízu 1:1 zařídili svými trefami Flamini s Panděvem. Druhá půle byla spíše taktickou záležitostí, hodně hráčů nezvládalo své emoce. Jejich králem byl Flamini, který dostal červenou kartu za brutální skluz a oslabil tak svůj tým do posledních dvaceti minut. Branka už ale nepadla a oba soupeři berou po bodu.

Pro dnešek je to vše, příště se těším znovu na shledanou.
90+3
Zápas se blíží konci, vše nasvědčuje remíze...
90+1
Cavani hlavičkuje mimo.
90
Nastavují se 4 minuty.
89
Mexes Campagnara chytnul za dres, dostává žlutou kartu.
89
Campagnaro za další z ostrých skluzů vyfasoval žlutou kartu.
87
Britos ještě dostává žlutou kartu.
86
Střídání. Odejde Ignazio Abate a místo něj se na hřiště podívá Mattia De Sciglio.
85
Cavani trefil jen zeď, následná akce končí neúspěchem. Padne branka v úplném závěru?
84
Pazzini ostrým skluzem zastavuje soupeře, dostává žlutou kartu – Neapol tak zároveň získává volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
82
Hosté střídají, odejde Christian Maggio, nahradí jej Emanuele Calaio.
79
Po zblokované střele Cavaniho budou mít hosté rohový kop.
78
Utkání se chýlí do závěrečného spurtu, Neapol chce využít přesili o jednoho muže...
75
Další tvrdý zákrok, tentokrát vyfasoval žlutou kartu útočník Neapole Cavani.
75
Hosté střídají. Odejde Robinho, příjde Stephan El Shaarawy.
73
Zuniga je zraněný, po faulu vyloučeného Flaminiho zřejmě pokračovat nebude.
73
Maggio dostává za účinkování v strkanici žlutou kartu.
72
Velká potyčka na travnaté ploše. Flamini zabijáckým skluzem sejmul Zunigu a je ihned vyloučen. Následuje velká strkanice, v Miláně tečou nervy...
71
Dnešnímu zápasu přihlíží 72 000 fanoušků.
70
Hosté střídají. Ze hřiště odejde Marek Hamšík a nahradí ho Pablo Armero.
69
Od branky rozehrává De Sanctis.
67
Insigne nahrazuje střelce vyrovnávací branky Panděva.
65
De Sanctis dostává žlutou kartu, příští zápas bude muset vynechat.
63
Přímý kop Nianga jde nad branku.
61
Cavani zbrzdil brejk hostů, ten ale skončil na vynikajícím Mexesovi.
58
V Miláně výrazně opadlo tempo, ze zápasu se začíná stávat klasická taktická bitva po italsku.
54
Flamini přízemní střelou z cca 30 metrů jen dal vzpomenout na přítomnost De Sanctise v brance Neapole.
51
Panděv svou střelou zkusil překvapit Abbiatiho, ten je ale ve střehu a míč kryje.
49
Druhý poločas začíná opatrně, nikdo se nikam nežene.
46
Pohledný fotbal se hraje v Miláně, stav po prvním poločase je 1:1, trefili se Flamini a Panděv. Oba týmy chtějí útočit, druhá pětačtyřicetiminutovka jistě nabídne řadu krásných fotbalových akcí. Ta začne cca v 21:50.
45
Sudí Rocchi nastavuje jedinou minutu nad rámec první půle.
42
Neapol mohla během necelých deseti minut zápas otočit, po dlouhém pasu za obranu poslal své zakončení Cavani jen do Abbiatiho! Skvělý zákrok předvedl domácí gólman.
41
Přízemní tvrdou střelu Montoliva kryje připravený De Sanctis.
38
Domácí vhazují na útočné půli.
36
Boateng je střídán, na hřiště jde Niang. Celkem překvapivé střídání, Boateng nevypadá, že by nemohl pokračovat.
35
Pazzini padá v pokutovém území po souboji se stoperem Neapole, sudí Rocchi ale penaltu ani v tomto případě pískat nebude. Připomínám, že tak neučinil ani na druhé straně, kde zahrál jeden z domácích rukou. Obě situace se ale daly za penaltové uznat.
33
Neapol právě vstřelila branku!
V Miláně se schyluje k velmi pohlednému fotbalovém večeru. Hamšík narýsoval geniální pas z levé strany hřiště na nabíhajícího GORANA PANDĚVA, který přešel přes stopera Mexese a v klidu překonává Abbiatiho! Je srovnáno, velká bitva pokračuje za vyrovnaného stavu.
30
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení, tribuny právě explodovaly euforií. MATHIEU FLAMINI se dostal k odraženému míči na středu hranice velkého vápna a z ideální pozice trefuje přízemní střelou do pravého dolního rohu branky! Pro zápas jedině dobře, oba soupeři začali zápas celkem opatrně.
28
K odraženému míči za obranu se tlačil Cavani, sudí Rocchi mu ale odpískal ofsajd.
26
A i další zákrok přidává gólman hostů.
24
De Sanctis kryje snadnou střelu ze střední vzdálenosti.
20
Panděva zastavuje ofsajd.
19
Rukou zahrál ve vlastním pokutovém území Zapata, sudí ale penaltu pískat nebude.
15
Roh Neapole nebezpečím nekončí.
13
Boateng míří těsně vedle.
10
Domácí obrana razantním odkopem řeší tlak Neapole.
8
Po rohu domácích hlavičkuje nad Zapata.
6
Boateng při chuti, tentokrát mu ale střela nesedla, De Sanctis rozehrává od branky.
5
První velkou šanci v zápase mají domácí, pohotová střela Boatenga z voleje je ale na poslední chvíli vyražena vynikajícím De Sanctisem!
4
A vybojovala si i první rohový kop v utkání...
3
Campagnaro bude vhazovat na útočné polovině, Neapol se tlačí dopředu.
1
S míčem na kopačkách začíná hostující Neapol.
1

AC Milán: Abbiati – Constant, Mexes, Zapata, Abate – Muntari, Montolivo, Flamini – Robinho, Pazzini, Boateng.

SSC Neapol: De Sanctis – Britos, Cannavaro, Campagnaro – Zuniga, Behrami, Hamšík, Dzemaili, Maggio – Cavani, Panděv.

Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Cariolato.
Pro podrobný průběh utkání sledujte onlajn reportáž, začínáme v 20:45...
Neapol se po remízách s Udinese a Juventusem a poté po porážce venku s Chievem zvedla. Vyhrála třikrát v řadě, to když srazila vaz postupně Bergamu, Turínu a naposledy i doma Janovu. V tabulce má tedy náskok na třetí AC čtyři body a po zápase v Miláně tedy určitě zůstane nadále druhým týmem tabulky – ovšem s jakým náskokem, to řekne až duel v hlavním městě Itálie. Ztráta na první Juventus je devítibodová, boj o titul není pro Neapol momentálně cílem č. 1.
AC je v tabulce až třetí, na svém kontě má 58 bodů. Na druhou Neapol ztrácí čtyři body, dnešní duel tak bude nesmírně důležitý v boji o druhou příčku, která zaručuje přímou účast v Lize mistrů. Na čtvrtou Fiorentinu má AC náskok šesti bodů, tady je situace o něco klidnější. Milánský celek nemá špatnou formu. Po výhrách nad Janovem, Palermem a Chievem přišla ale venkovní remíza 2:2 s Fiorentinou, která situaci Milána opět ztížila.
Příjemný večer se Serií A, dnes nás čeká dvaatřicáté kolo italské nejvyšší soutěže. V něm se mj. střetne domácí AC Milán proti ambiciózní Neapolí. Favoritem budou domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62