Nesledovali jsme zrovna fotbalovou podívanou, ale spíše urputnou bitvu ve středu pole. Ikdyž si AS Řím vypracoval více příležitostí než Pescara, dokázal využít jen tu v 5. minutě. Jmenovitě se prosadil Destro, který doklepl střelu Tottiho za Perinova záda. Zápas s nádechem ofenzivní ódy na radost tak zůstal daleko za očekáváním. To je z dnešního zápasu ode mne vše. Hezký zbytek nedělního večera.
Je tu konec. Domácí trenér Bergodi zažívá nepovedenou premiéru na lavičce Pescary, naopak pro Zemana to byl úspěšný návrat do bývalého působiště.
90+4
Římané drží míč u rohového praporku.
90+4
Domácím nezbývá moc času. U míče je navíc AS Řím.
90+3
Bocchetti držel za dres Marquinha. Zaslouženě vidí žlutou kartu.
90+1
Pescara to zkouší dlouhými nákopy. Zatím bezúčelně.
90+1
Rozhodčí Andrea Gervasoni nastaví 4 minuty.
90
Abbruscato v postavení mimo hru.
89
Totti si došel ve středu hřiště pro faul. Hosté nyní kouskují hru a čekají na závěrečný hvizd.
87
Osvalda na hřiti nahradí Tachtsidis.
87
Další roh pro Pescaru.
86
Střela z kopačky Weisse ohrozila jen diváky na tribuně.
85
Caprariho centr srazil Castan na rohový kop.
84
Domácí se začínají nadechovat k závěrečnému náporu.
82
Domácí Abbruscato se zjevil v největší šance Pescary. Jeho střelu zblokovala obrana AS.
80
Pescara naposledy střídá. Ze hry je stažen Modesto, do hry jde Caprari.
79
Pjanič poslal k zemi Nielsena. I on vyfasoval žlutou kartu.
79
Weiss nachytán v jasném ofsajdu. Mladý slovenský záložník si vybil frustraci a zakopl míč. Následovat tak musela žlutá karta.
78
Pro zranění odchází ze hřiště další hráč AS - Destro. Na jeho místo míří harcovník Perrotta.
76
Destro kulhá a s jeho dalším pokračováním ve hře to nevypadá dobře.
75
AS Řím rozehraje přímý volný kop z velmi dobré pozice.
75
Nové příchozí Soddimo se hned uvedl faulem na Destra. Za svůj nebezpečný zákrok vidí žlutou kartu.
73
Hriště opouští Togni, nahradí ho Soddimo.
71
Bradleyho dalekonosná střela branku Pescary neohrozila.
69
Pro zranění pro dnešek dohrál Florenzi. Na hřišti jej nahradí Marquinho.
68
Florenzi zůstává ležet na hrací ploše a drží se za stehení sval. Podle mě nebude moci pokračovat ve hře.
67
Balzanův centr odhlavičkoval stoper Castan.
65
Začíná se přiostřovat. Dalším potrestaným hráčem je Marquinhos.
64
Příchodem Weisse jakoby domácí ofenziva ožila.
62
Bradley fauloval unikajícího Weisse a vidí žlutou kartu. První v dnešním utkání.
60
Weiss kouzlil kolem vápna AS. Jeho snahy přerušil včasným skluzem stoper Marquinhos.
59
Balzaretti našel na hranici malého vápna Destra, který následně hlavičkoval těsně vedle.
57
Tottiho střela končí těsně vedle branky. Za prukou střelou se brankář Perin jen ohlédl.
56
AS Řím rozehraje rohový kop. Jmenovitě Pjanič.
54
První střídání v dnešním zápase. Ze hřiště odchází Quintero a na jeho místo přichází Weiss.
53
Balzarettiho centr odvrátil obránce Terlizzi.
51
Na mladém útočníkovi Destrovi se podepisuje nervozita. V další útočné akce nepřesně přihrával Osvaldovi. Hra je plná nepřesností na obou stranách.
49
Destro v další šanci. Zcela sám před brankářem však z bezprostřední blízkosti netrefil branku!
47
Florenzi se opřel před šestnáctkou Pescary do míče. Ten prolétl jen těsně kolem Perinovy svatyně.
46
Destro se dostal po přesné Florenziho přihrávce před pokutové území. Mladý útočník však nevystřelil, ani nenahrál.
46
Máme za sebou první poločas. Utkání zůstává zatím daleko za očekáváním nezaujatých fanošků, kteří čekali ofenzivní podívanou. Tu oba aktéři předváděli do zhruba 10. minuty, ale od té doby se hra uklidnila a hrálo se především ve středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. V prvním poločase se dokázal už v 5. minutě prosadit útočník Destro, po jehož gólu vede AS Řím 1:0. Snad nám druhý poločas nabídne lepší fotbalovou podívanou.
45
Rozhodčí Gervasoni nenastaví ani minutu.
44
Hosté kombinovali kolem pokutového území Pescary velmi pěkně, ale k vážnějšímu ohrožení domácí svatyně to nevedlo.
41
Hra se nyní odvíjí ve středu hřiště.
39
Modesto vybojoval pro domácí rohový kop.
38
Hostům citelně schází zraněný Lamela.
37
Destro hledal v pokutovém území nabíhajícího Osvalda. Jeho přihrávku však zblokovala pozorná obrana Pescary.
35
AS šlo do přečíslení, které pokazil nepřesnou přihrávkou Destro.
34
Domácí fotbalisté to často zkoušejí vysokými míči na Abbruscata. Toho zatím dobře střeží Castan.
32
Rohový kop rozehrál Totti a opět dostal své spoluhráče do velké šance. Tentokrát hlavičkoval těsně vedle stoper Marquinhos.
32
Totti přesným centrem našel v pokutovém území Destra. Jeho hlavičku brankář Perin vyrazil na roh.
32
Postupný útok hostů zakládá Bradley.
30
Marquinhos se nedomluvil s brankářem Goicoecheou a míč končí až v zázemí. Pescara bude rozehrávat první roh v dnešním zápase.
29
Domácí Pescara hraje zatím pouze po vápno AS. Do vážnější situace se nemůže propracovat.
27
Další faul domácích. Tentokrát do odskákal Balzaretti.
26
Totti vystřelil nepřesně.
24
Hra obou týmů nyní postrádá na přesnosti.
22
Na Pirisův dlouhý centr Destro nedosáhl. Od branky bude odkopávat Perin.
20
Brankář Goicoechea podběhl centr do pokutového území. Naštěstí pro AS se nikdo z domácích fotbalistů k volnému míči nedostal.
19
Tottiho střela z poza vápna nadělala domácímu brankáři hodně problémů. Ten ji nakonec se vší námahou přece jen vyboxoval.
18
Togni poslal k zemi Tottiho. Domácí zatím nehrají zrovna v rukavičkách. Je jen otázka času, kdy se začne na hřišti žlutit.
17
Domácí vysouvají pressing na postupnou rozehrávku AS.
15
Piris si chtěl před pokutovým územím narazit s Pjaničem. Ten mu nedal přesnou přihrávku, a tak ukořistil míč obránce Terlizzi.
13
Pjanič si v osobním souboji pomáhal nedovoleně. Míč tak bude mít Pescara.
11
Bradleyho obral o míč Nielsen. Ten se nyní snaží zklidnit hru Pescary.
9
V úvodních minutách se hraje ofenzivní fotbal. Jsem zvědavý, zda to hlavně domácí tým vydrží po celé utkání.
7
Domácí fotbalisté ztratili ve středu hřiště míč, ale z následného protiútoku je hosté nepotrestali.
7
Bjarnason uvízl v ofsajdové pasti.
5
AS Řím právě vstřelilo branku!
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Totti. Jeho střelu brankář Perin vyrazil do místa, kde stál MATTIA DESTRO. Pro mladého útočníka už nebyl problém doklepnout míč do odkryté brány.
5
Bjarnason poslal k zemi Pjaniče. Další standardka pro hosty.
4
Bradley se pokusil technickou střelou překonat brankáře Perina. Jeho pokus však mezi tři tyče nemířil.
2
Destro faulován ve středu hřiště. Míč pro hosty.
1
První útočnou akci AS vedel Desto, který následně poslal nepřesný centr na své spoluhráče.
1
Andrea Gervasoni právě zahájil dnešní utkání. Před úvodním hvizdem tu byl velmi vřele přivítám Zdeněk Zeman.
1
Úvodní výkop obstarají domácí.
Oba týmy již přicházejí na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

Delfino Pescara 1936: Perin - Bocchetti, Terlizzi, Romagnoli - Modesto, Nielsen, Togni, Bjarnason, Balzano - Quintero - Abbruscato.

AS Roma: Goicoechea - Balzaretti, Marquinhos, Castan, Piris - Florenzi, Bradley, Pjanič - Osvaldo, Totti, Destro.

Rozhodčí: Andrea Gervasoni.
Jak dopadne pro Zemana návrat do milované Pescary? Dočkáme se gólových hodů? To se dozvíte, pokud budete sledovat náš onlajn!
Římané přijíždějí do Pescary s jasným cílem, odvézt si 3 body. V současné době se "Vlci" nacházejí na 6. místě a pyšní se nejlepším útokem ligy. V posledním kole doma zvítězili nad Turínem 2:0. Trenér Zeman do zápasu nemůže počítat s vykartovaným De Rossim, zraněným brankářem Stekelenburgem a nejlepším střelcem týmu Lamelou, jenž se zranil při pondělní dohrávce s Turínem. Otazník visí i nad startem Osvalda, který trpí žaludečními potížemi.
Pescara zatím platí nováčkovskou daň a krčí se až na sestupovém 18. místě. Minulý týden podlehla Sieně 0:1. V týmu tuší, že je čeká tvrdý boj o záchranu a jakýkoliv bodový zisk z tohoto utkání může mít cenu zlata. Navíc má Pescara nového trenéra, protože odvolaného Giovanniho Stroppu nahradil Bergodi. Je zajímavé, že nový trenér domácích Cristiano Bergodi hrál pod Zdeňkem Zemanem v Laziu. Pescara se musí v zápase obejít bez služeb několika hráčů. Za karetní prohřešky bude chybět kapitán Cascione a obránci Zanon s Capuanem. Zranění jsou navíc Blasi a Colucci.
14. kolo Serie A nabídne vskutku zajímavý zápas. Nováček soutěže Pescara, bude hostit AS Řím. Hlavně pro trenéra Zdeňka Zemana to bude velmi emotivní zápas, neboť v minulé sezóně vedl v roli hlavního trenéra právě Pescaru, s kterou suveréně postoupil do nejvyšší soutěže v Itálii. Domácí fanoušci mu chystají přátelské přivítání a vedení Pescary označuje zápas jako za svátek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62