To je z dnešního zápasu vše, nashledanou u dalších zápasů Serie A.
AS Řím tak zvládl souboj o čtvrtou příčku a ukončil Fiorentině její devíti zápasovou šňůru bez prohry.
Dnešní utkání, které se hrálo ve vysokém tempu, nám nabídlo zajímavou podívanou. Střelecký účet otevřel v 7. minutě záložník Tachtsidis. Za pouhých 7 minut srovnal za Fiorentinu obránce Roncaglia. Ve zbytku prvního poločasu byl na hřišti jasně lepším týmem domácí AS Řím, který svou převahu proměnil i v dvě branky. O obě se postaral kapitán Totti, a tak šel AS Řím do poločasové přestávky s vedením 3:1. Začátek druhého poločasu vyšel na jedničku hostům a šťastnou ruku při střídání ukázal trenér Montella. Ten poslal na hřište El Hamdaouího, který se mu po 50 vteřinách pobytu na hřišti odvděčil brankou. V následujících minutách si domácí fotbalisté vypracovali řadu příležitostí, ale pojistku v podobě čtvrtého gólu přidal až v 89. minutě Osvaldo.
90+3
Míč mají v moci domácí a ti nikam nepospíchají.
90+2
Fiorentina se snaží o kontaktní branku a hraje vabank!
90+1
Aquilani vybojoval pro Fiorentinu rohový kop.
90+1
Totti upadl v pokutovém území, ale píšťalka rozhodčího zůstává němá.
90
Luca Banti nastaví ještě 3 minuty.
89
AS Řím právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté přečíslili hostující hráče. Celou akci zakončil po Tottiho přihrávce DANIEL PABLO OSVALDO!
88
K hlavičce se dostal Cuadrado, ale míč na brankové čáře vykopl Balzaretti.
87
Útočník Seferovic se ocitl s brankářem AS tváří tvář, ale brankář Goicoechea jej fantasticky vychytal. Fiorentina rozehraje rohový kop.
85
Cuadrado se opřel z poza šestnáctky do míče. Do jeho střely se obětavě položil Castan.
83
Trenér Fiorentiny naposledy střídá. Ze hřiště odchází Toni a na jeho místo přichází Seferovic.
82
AS Řím kombinuje na vlastní polovině a snaží se vylákat Fiorentinu k napadání.
81
Roncaglia doslova sestřelil Tottiho. Následovat tak musí logicky žlutá karta.
80
De Rossi přeloboval obranu Fiorentiny za kterou si naběhl Bradley, který z hranice malého vápna netrefil míč ideálně.
78
Cuadrado centroval před branku AS Řím. Jeho pokus odhlavičkoval stoper Castan.
76
Pjaniče zastavil za minutu dvanáct včasným skluzem Borja Valero.
74
Pro dnešek už dohrál útočník Destro, kterého nahrazuje stejně nebezpečný Osvaldo.
73
Perrotta vstřelil branku, ale ta nebyla po odmávaném ofsajdu uznána. Myslím si, že se rozhodčí zmýlil a ublížil tak domácím.
73
AS Řím navíc rozehraje přímý volný kop z velmi dobré pozice.
72
Cuadrado poslal k zemi Balzarettiho a vyfasoval žlutou kartu.
71
Borja Valero hledal dlouhým nákopem Toniho. Míč však ukořistil brankář Goicoechea.
69
Žlutou kartu vidí obránce Rodriguez, ktetý si v souboji přidržel Destra.
68
Fiorentina vystrčila drápky. Na Aquilaniho centr si naskočil Toni. Bohužel pro hosty hlavičkoval jen do míst, kde stál brankář AS.
67
Pjanič našel na hranici pokutového území Perrottu, ale ten svůj pokus poslal vysoko nad branku.
67
Pjaničům centr sražen na roh. Sám Pjanič rozehraje rohový kop.
65
A vzápětí další střídání. Ze hřiště odchází viditelné unavený Florenzi, kterého nahradí harcovník Perrotta.
65
Zdeněk Zeman poprvé střídá. Ze hřiště odchází Tachtsidis a na jeho místo přichází De Rossi.
64
Bradleyho centr do pokutového území raději odkopl za cenu rohového kopu Pasqual. K rohového praporku už spěchá Florenzi.
63
S rohovým kopem si bez problémů poradil brankář Viviano, který dlouhým nákopem hledal Toniho. Toho pokryla obrana domácích, a tak má míč opět AS.
62
Rohový kop pro AS Řím.
61
Paqualův centr odvrátil Marquinhos.
60
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. To se musí divákům na stadionu líbit!
58
Na Balzarettiho centr si na zadní tyč naběhl Destro, ale míč mezi tři tyče neusměrnil.
56
Totti se snaží zklidnit svůj tým.
54
Domácí předvedli bleskový útok, který zakončil nejprve Bradley, jehož střelu vyrazil Viviano jen k nohám Destra. Mladý útočník AS poté napálil míč opět jen do brankáře Viviana. Fiorentina tak může děkovat svému brankáři!
52
Na Tottiho centr si naběhl Pjanič, ale svou střelu poslal jen na tribunu.
52
A do třetice všeho dobrého roh pro AS.
52
Domácí si vzápětí rohový kop zopakují.
51
AS Řím rozehraje rohový kop. K praporku spěchá Totti.
50
Florenzi se pokusil v souboji 1 na 1 obejít Rodrigueze. Souboj vyzněl pro zadáka Fiorentiny.
48
Hosté při chuti. Další útočná akce končí jen sraženou střelou na rohový kop.
46
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak to je nástup do zápasu jak má být! MOUNIR EL HAMDAOU při prvním dotyku s míčem vstřílí kontaktní branku!
46
46
Na hřišti ve druhém poločase neuvidíme ani Oliveru. Na jeho místo přichází El Hamdaou.
46
V kabině zůstává Cassani a na jeho míště se objeví Fernandez.
Máme za sebou první poločas dnešního utkání ve kterém jsme viděli již 4 branky. Domácí poslal do vedení záložník Tachtsidis, ale za pouhých 7 minut vyrovnal Roncaglia. To však bylo ze strany hostů vše a otěže zápasu měl od vyrovnávací branky ve svých rukou domácí celek. Ten díky dvěma brankám Tottiho odchází do poločasové přestávky s dvoubrankovým náskokem.
45+1
Rychlý protiútok zakončil FRANCESCO TOTTI! Kapitán AS se opřel do míče ze zhruba 25 metrů a jeho střela skončila až za zády marně plachtícího Viviana.
45
Fiorentinu o nadějně se rozvíjející šanci připravil nepřesnou přihávkou Paqual.
43
Bradley poslal do úniku Pirise. Obránce AS si míč potáhl uvnitř pokutového území a poté ho předložil volnému Destrovi. Jeho přízemní střelu vyrazil se vší námahou brankář Viviano.
42
Závěr prvního poločasu se hraje v režii domácích fotbalistů.
40
Totti našel před brankou Tachtsidise, který z malého vápna neusměrnil míč mezi tři tyče.
39
Aquilani sestřelil Tottiho na hřišti to mezi oběma týmy opět jiskří.
37
Bradley vyslal do vyložené šance Pjaniče. Jeho střelu však konečky prstů vytěsnil Viviano. AS Řím bude alespoň rozehrávat rohový kop.
36
Pasqualovi je dnes už poněkolikáté odmáván ofsajd.
35
Cassani zatáhl Tottiho za dres a následovat tak musela zasloužená žlutá karta!
34
Po střele Cuadrada bude Fiorentina kopat svůj první roh v dnešním utkání.
34
Pasqual hledal v pokutovém území Toniho. Míč však odhlavičkoval pozorný Castan.
33
Pjaničova skákavá střela končí v náručí brankáře Viviana.
32
Pjanič vybojoval pro svůj tým rohový kop. V dnešním utkání již druhý.
31
Pasqual v postavení mimo hru.
30
Tottiho střela končí vysoko nad brankou Fiorentiny.
29
Destro se dostal do vyložené příležitosti, ale brankář Viviano jej vychytal. Míč se poté od brankáře odrazil k Bradleymu, který svou přízemní střelu namířil jen do Cassaniho.
27
Borja Valero poslal před branku AS opět pěkný centr, ale Tonimu byl odpískán útočný faul.
27
Přímý volný kop pro Fiorentinu. Dnes už ze dvou podobných situací padla branka!
26
Domácí dostávají Fiorentinu pod tlak vysunutým pressingem.
24
Bradleyho centr srazil Savič. Domácí tak musí založit novou útočnou akci.
22
Na straně AS je žlutou kartou potrestán Tachtsidis, který strčil do Olivery.
22
Olivera vidí za svůj zákrok velmi tmavou žlutou kartu.
21
Na hřišti to pěkně jiskří. Oba mančafty se pustili do vzájemné potyčky poté, co Olivera šlápl na ležícího Pjaniče.
19
Krásná fotbalová akce domácích. Pjanič poslal na Tottiho pas za obranu. Ten míč zklepl na Destra, jenž mu přihrávku vrátil a kapitán domácích FRANCESCO TOTTI poslal dělovkou k tyči svůj tým opět do vedení!
16
Nyní se hra odvíjí ve středu hřiště.
14
Domácím při bránění standardky nezafungoval ofsajd systém, a tak se před brankáře AS dostali hned tři hráči hostů. Jasné přečíslený zakončil nechytatelně obránce FACUNDO RONCAGLIA!
13
Cuadrado faulován. Fiorentina rozehraje přímý volný kop. U míče Borja Valero.
12
Rychlý protiútok domácích zakončil nebezpečnou střelou Bradley. Na tribunách to jen zahučelo!
11
Borja Valero se snaží ve spolupráci s Aquilanim rozjet útočnou akci hostů.
9
Domácí fotbalisty vstřelená branka uklidnila.
7
AS Řím zahrával přímý volný kop. K rozehrávce se nepostavil nikdo jiný, než Totti, který přesným centrem našel Castana, jenž zklepl míč na volného PANAGIOTISE TACHTSIDISE, pro kterého už bylo lehké dostat míč do branky!
6
První zajímavá příležitost, kterou měli na svých kopačkách hosté. Vysoký míč zklepl Toni na nabíhajícího Pasquala. Ten nikým nehlídaný vystřelil z poza vápna jen do prostoru, kde stál brankář Goicoechea.
5
Savič se pokusil dlouhým nákopem oslovit Toniho. Ten na jeho nabídku včas nezareagoval.
4
Pasqual nachytán v postavení mimo hru.
2
Opět zafungovala spolupráce mezi Tottim a Balzarettim. Druhý jmenovaný poté poslal střílený centr do pokutového území Fiorentiny, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
1
První útočnou akci AS vedl kolem postranní čáry Balzaretti. Jeho výlet ukončil obránce hostů Savič.
1
Úvodní výkop obstarají domácí fotbalisté.
Hlavním rozhodčím dnešního utkání je zkušený Luca Banti.
Stadionem zní hymna AS Řím. Stadio Olimpico je solidně zaplněné. Utkání za malou chvíli začne!

AS Roma: Goicoechea - Piris, Marquinhos, Castan, Balzaretti - Florenzi, Tachtsidis, Bradley - Pjanič, Totti, Destro.

ACF Fiorentina: Viviano - Roncaglia, Rodriguez, Savič - Cassani, Aquilani, Olivera, Borja Valero, Pasqual - Cuadrado, Toni.

Rozhodčí: Luca Banti.
V loňské sezóně dopadly všechny vzájemné ligové zápasy ku prospěchu Fiorentiny. Ta doma nejprve zvítězila jasně 3:0 a na jaře vyloupila Řím 2:1. Oba týmy se utkaly i v Coppa Italia a tam se z výhry radovalo AS v poměru 3:0.
Montella měl v létě převzít AS, ale nakonec vedení podepsalo smlouvu se Zemanem. Takže trenér Fiorentiny má i coby dlouholetý hráč AS o motivaci postaráno. Jak dopadne důležitý souboj o přední příčky? To zjistíte pokud budete sledovat náš onlajn!
ACF Fiorentina

Viola zažívá povedenou sezónu. Montella dal v létě dokupy velmi silný tým, který se zatím vyhřívá na 4. místě. Navíc se Fiorentina může pochlubit devíti zápasovou šňůrou bez prohry. Jestliže jsme chválili AS za nejlepší útok v lize, tak musíme vyzdvihnout obranu Fiorentiny, která je třetí nejlepší hned za Juventusem a Neapolí. Každopádně v posledních zápasech se dá říci, že Fiorentina ztratila body za dvě shodné remízy 2:2 s nepříliš silnými soupeři (Turín, Sampdoria). V dnešním utkání na hřišti určitě neuvidíme bývalého Římana a nyní tvůrce hry Fiorentiny Pizzara, který musel z rodinných důvodů odcestovat domů. Mimo hru stále zůstává největší hvězda toskánského týmu Jovetič a do zápasu pravděpodobně nezasáhne i Ljajič.
AS Řím

Giallorossi se momentálně nacházejí na 6. místě se tří bodovou ztrátou právě na čtvrtou Fiorentinu. Parta českého trenéra Zemana má za sebou vydařenou sérii vítězných zápasů. Celkem vyhráli 3x za sebou se skórem 6:1. Řím se může pyšnit vůbec nejlepším útokem v Itálii. Navíc dokázal vstřelit branku ve všech zápasech letošní sezóny! Fanoušci AS můžou jásat, protože se do sestaví po zranění vrací nejlepší střelec týmu Lamela, disciplinární trest si už odpykal De Rossi a fit je i brankář Stekelenburg.
V zápase půjde o přední příčky ligové tabulky. Navíc se do Věčného města vrací v roli trenéra bývalý výborný hráč i trenér Montella, kterému místní fanoušci neřeknou jinak, než "letadélko". S Montellou působí u Violy i řada bývalých hráčů AS: Pizzaro, Aquilani a Toni.
V 16. kole italské Serie A bude v sobotu večer AS Řím hostit Fiorentinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62