V prvním poločase nebyl k vidění příliš atraktivní fotbal, ale oba týmy vše napravily ve druhém poločase. Nejprve orazítkoval břevno Konko, poté hlavičkoval těsně vedle De Rossi. Fotbalisté AS Řím se poté dostávali stále více do brankových příležitostí. Nejprve zahodili gólovku na zlatém podnose Balzaretti s Ljajićem, ale první jmenovaný vše záhy napravil, když prostřelil po skrumáži před brankou vše, co mu stálo v cestě. I po úvodní brance měl AS Řím více ze hry, ale prosadit se dokázal až v samém závěru, kdy proměnil penaltu Ljajić. AS tak zůstává v letošní sezóně 100% a posouvá se na první místo v tabulce, Lazio naopak klesá na osmou příčku. To je z dnešního utkání vše. Děkuji za pozornost a příjemný zbytek neděle.
Věčné město ponořuje do červeno-žlutých barev, protože městské derby ovládl AS Řím 2:0!
90+5
Klose sice rozvlnil síť, ale jeho radost zkazil zdvižený praporek pomezního.
90+4
AS Řím právě vstřelilo branku!
ADEM LJAJIĆ poslal zkušeně Marchettiho na opačnou stranu a definitivně rozhoduje dnešní bitvu o Řím!
90+3
Zodpovědnost na sebe bere Ljajić.
90+3
Po faulu na Ljajiće bude AS Řím kopat penaltu!
90+2
Nový muž na hrací ploše se ihned dostal do vyložené příležitosti, ale Marchetti vychytal Borriella na brankové čáře!
90+2
Taktické střídání na straně AS. Ze hry jde domácí kapitán Totti, na poslední minuty přichází Borriello.
90+1
Edersona zastavil v nadějné pozici De Rossi. To byl prvotřídní obranný zákrok za který sklízí od domácích tribun zasloužené ovace.
90
Sudí Rocchi bude nastavovat 4 minuty!
90
S blížícím se koncem zápasu začíná hrát Lazio vabank. Nic jiného mu nezbývá.
88
Po De Rossiho sražené střele bude rozehrávat AS rohový kop.
86
Lazio vrhá sve poslední síly do útoku!
85
Střídání na straně AS. Ze hry odchází kulhající Pjanić, jehož na hřišti nahradí harcovník Taddei.
83
Ljajićovu střelu z přímého volného kopu musel vytěsnit brankář Marchetti se vší námahou za cenu rohového kopu.
82
Ani dnešní derby se neobejde bez červené karty. Tu vyfasoval nový muž na hřišti Dias, který zastavil Tottiho, jenž mohl pelášit sám na brankáře Lazia. AS bude mít možnost rozehrávky přímého volného kopu z luxusní pozice!
80
Lulićův centr ukryl do svých rukavic De Sanctis. Laziu má na vyrovnání posledních 10 minut.
78
Další střídání na straně Lazia. Ze hry jde zraněný Ciani, na jeho místo Dias.
78
Trenér Lazia Petković střídá. Do hry posílá Edersona a stahuje Hernanese.
77
Gervinho pronikl do pokutového území ale následně zamířil vysoko na tribunu.
76
Strootman zastavil taktickým faulem Candrevu a stal se dalším držitelem žluté karty.
75
AS Řím kombinuje kolem pokutového území Lazia.
73
De Rossi se ocitl ve vyložené příležitosti, ale jeho hlavičku z malého vápna fantasticky vytěsnil Marchetti!
72
Cana zastavil Gervinha nedovoleně a uviděl žlutou kartu.
71
Lazio střídá. Ze hry odchází vyčerpaný Cavanda, na jeho místo přichází útočník Floccari.
70
Lulić zahrál na rozhodčího divadlo, jako v době italské renesance. Sudí mu však na špek neskočil a Lulić může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
69
AS Řím to nyní v pokutovém území překombinoval. V hledišti to jen zahučelo.
67
Totti vyslal kolmicí vpřed Ljajiće, kterému jeho následná střela příliš nesedla, a tak zůstal Marchetti bez práce.
65
Lazio se snaží okamžitě odpovědět, ale fotbalisté AS pozorně brání.
63
Nejprve Balzaretti s Ljajićem spálili více jak 100% šanci, ale FEDERICO BALZARETTI vše záhy napravil, když si naběhl na Tottiho centr a pumelicí prostřelil vše, co mu stálo v cestě!
62
Hra nabírá na tempu. Hraje se nahoru dolů.
60
Maicon si v pokutovém území položil na zem Canu a následně vyslal na branku Lazia nepříjemnou dělovku. Tu naštěstí pro Lazio srazil na rohový kop obránce Konko.
59
Rozehrávku rohového kopu si vzápětí Totti zopakuje.
58
Gervinho vybojoval pro AS rohový kop.
57
V dnešním utkání ještě ani jeden tým netrefil prostor mezi třemi tyčemi, a tak se hraje logicky bez branek.
55
Další gólovka! Za obranu AS propadl míč od Hernanese, ale Klose jej nedokázal dostat za De Sanctisovy záda. Následovat bude roh pro Lazio.
54
Zadák Lazia Cavanda měl k rozhodčímu několik připomínek, a tak obdržel žlutou kartu.
54
Na Tottiho roh si naskočil De Rossi a umístil svoji hlavičku jen těsně vedle levé tyče. Marchetti by byl bezmocný.
54
Opět v akci aktivní Ljajić. Totti bude rozehrávat další rohový kop.
53
Nový hráč na trávníku Ljajić se hned parádně uvedl a vybojoval rohový kop. Vůbec první pro AS.
51
Avizované střídání je tady. Ze hry odchází dnes nevýrazný Florenzi, na jeho místo přichází Ljajić.
51
Největší šance zápasu! K hlavičce se v pokutovém území dostal Konko, který z malého vápna orazítkoval pouze břevno!
50
Maicon fauloval unikajícího Luliće a vyfasoval žlutý trest.
49
V barvách AS se intenzivně rozcvičuje Ljajić! Trenér Garcia tak chystá pravděpodobně střídání.
47
Tottiho centr našel Pjaniće, jehož následná hlavička končí daleko od svatyně Lazia.
46
Totti si obhodil Luliće a tomu nezbývalo nic jiného, než faulovat.
46
Statistiky prvního poločasu:

Střely na branku: 0:0
Rohové kopy: 0:2
Držení míče: 64: 36%
Máme za sebou první poločas ostře sledovaného římského derby. Zatím toto utkání zůstává daleko za očekáváním. Hraje se až příliš opatrně, a tak bylo k vidění i minimum šancí. V té jediné se ocitl po přesném Tottiho pasu Gervinho, který následně neumístil svoji hlavičku mezi tři tyče. Více první poločas nenabídl. Druhá půle začne zhruba v 16:02.
45
Centr z kopačky Candrevi stahuje ze vzduchu De Sanctis.
43
Florenziho centr přeletěl všechny spoluhráče v pokutovém území. Tomuto fotbalistovi zatím dnešní zápas úplně nesedl.
41
Mladíček Florenzi zbytečně dohrál souboj s Candrevou a následovat tak musela žlutá karta.
40
Nadějnou akci Lazia zkazil sólující Konko. Spoluhráči se po něm nyní zrovna hezky nedívají.
38
Candreva poslal centr pouze na přední tyč, kde číhal Maicon, jenž následně zařadil na vyšší rychlostní stupeň a přesprintoval celé hřiště. Nicméně před vápnem svého soupeře o míč přišel.
38
Lulićův centr odvrací Benatia za cenu rohového kopu.
37
Balzaretti tak dlouho něco s míčem vymýšlel, až mu kulatý nesmysl utekl za postranní čáru.
35
De Rossi ve vzdušném souboji udeřil loktem Ledesmu a stal se dalším držitelem žluté karty.
33
Opět v akci Gervinho. Ten snadno obešel Cianiho a následně odcentroval před branku Lazia. Bohužel do míst, kde se nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.
31
Na Tottiho nadýchaný míč si naběhl Gervinho, který z úrovně malého vápna nedokázal svoji hlavičku umístit mezi tři tyče!
31
Přímý volný kop pro AS! U míče Totti.
29
Gonzálezova střela si cestu mezi tři tyče nanešla, ale De Sanctise pořádně protáhla.
27
Ačkoliv se nehraje derby zrovna v rukavičkách, tak sudí Rocchi pro kartu ještě nesáhl. A poslední zápasy mezi těmito odvěkými rivaly provázel vždy karetní mariáš.
25
Florenzi si všimnul, že je Marchetti daleko ze své svatyně a snažil se ho přelobovat z poloviny hřiště. Míč však končí daleko od branky.
25
Se standardkou Lazia si poradila obrana AS bez větších problémů.
24
Candreva si došel zkušeně pro faul před pokutové území AS. Laziu se tak rýsuje nadějná standardka!
22
Oba týmy hrají až příliš opatrně a to se nelíbí přítomným fanouškům. Z hlediště se ozývá pískot. Přece jen lístky nebyly zadarmo.
21
Ledesmův prudký centr do šestnáctky musel odvracet De Rossi.
19
Balzaretti se vydal na útočný výlet, ale u vápna míč zasekl a nacentroval jej zpátky na vlastní polovinu.
18
Konko už se na to nemohl dívat, a tak si navedl míč na svoji silnější pravačku a z dálky pozdravil De Sanctise.
16
Poslední minuty se hra odvíjí především ve středu hřiště. Jak fotbalisté AS, tak Lazia hrají na jistotu.
14
Candreva se šikovně uvolnil kolem postranní čáry, ale následně nedokázal poslat do šestnáctky AS kvalitní centr.
12
Hra se teď odvíjí na polovině Lazia. Fotbalisté AS si rychle vyměnují míč a hledají cestu k Marchettiho svatyni.
10
Brankář Marchetti se rozhodl kličkovat ve vápně a zahrál tak na nervy fanouškům Lazia.
8
De Rossi hledal dlouhým centrem za obranu Florenziho, ale u míče byl jako první zadák Cana.
7
Lulićův centr stahuje ze vzduchu De Sanctis.
6
Florenzimu se rýsovala velká příležitost, kterou zastavil brankář Marchetti, jenž vystartoval daleko ze své svatyně a zakopl míč do bezpečí.
4
Svižná akce Lazia končí zblokovaným centrem. Nicméně Lazio vybojovalo alespoň rohový kop.
3
Další souboj mezi Klosem a Castánem. Opět z něj jako vítěz vychází stoper AS.
2
U míče jsou od úvodního hvizdu fotbalisté Lazia. Ti zachytili lépe úvod utkání.
1
Hernanes vysunulu přesnou kolmicí Kloseho. Snajpra ve službách Lazia však dokázal odzbrojit včasným skluzem Castán.
1
Derby della Capitale bylo právě zahájeno. Doufejme, že máme před sebou 90 minut kvalitního fotbalu.
1
Úvodní výkop obstarají fotbalisté Lazia.
Před úvodním výkopem minuta ticha za zesnulého italského sportovce, který tento týden nešťastně zahynul.
-2
Stadiónem zní hymna AS Řím a všichni příznivci AS ve stoje zpívají! Z toho doslova naskakuje husí kůže!
-5
Stadio Olimpico je solidně zaplněné. Oba fanouškovské tábory se předhánějí v tom, kdo bude mít lepší choreografii. Zkrátka ve Věčném města panuje nádherná fotbalová atmosféra. Bitva o Řím tak může za malý okamžik začít!

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Castán, Benatia, Balzaretti – Strootman, De Rossi, Pjanić – Florenzi, Totti (C), Gervinho.
Náhradníci: Skorupski – Dodô, Burdisso, Jedvaj, Torosidis, Romagnoli, Marquinho, Taddei, Caprari, Ljajić, Borriello.

S. S. Lazio: Marchetti – Ciani, Cana, Konko, Cavanda – Hernanes, González, Lulić, Ledesma, Candreva – Klose.
Náhradníci: Strakosha – Dias, Pereirinha, Freitas, Novaretti, Crecco, Anderson, Ederson, Onazi, Keita, Perea, Floccari.

Rozhodčí: Rocchi – Stefani, Faverani.
Ponoří se po nedělním zápase Věčné město do oranžovočervených, nebo blankytně modrých barev? Velký zápas na Stadio Olimpico staruje v 15:00 a řídit jej bude pan Gianluca Rocchi.
Vzájemné zápasy

Souboje mezi těmito odvěkými rivaly nabízejí emoce, branky a červené karty! Z posledních šesti zápasů, se červenalo celkem 9x. V derby má v posledních letech navrch Lazio, které s AS neprohrálo od března 2011. V loňské sezóně se uskutečnily celkem tři zápasy. Dva v rámci ligové soutěže (1:1, 2:3) a jeden nesmírně důležitý, ve finále italského poháru, který zvládlo lépe Lazio (0:1).
Lazio

I Petkovićovi svěřenci mají za sebou před ostře sledovaným soubojem úspěšnou generálku. Nejprve na domácím hřišti porazili Chievo 3:0, poté v Evropské lize zdolali Legii Varšavu 1:0. V tom posledním zápase však Lazio šetřilo své klíčové hráče. V domácí soutěži pak ze tří zápasů, vytěžilo Lazio 6 bodů. Fanoušci Lazia budou v zápase postrádat Novarettiho, který si poranil kotník a Bigliho, jehož naopak vyřadilo svalové zranění. V probíhající sezóně se Biancocelesti opírají o dva dvoubrankové střelce: Candrevu a Hernanése.
AS Řím

AS je v dnešním utkání veden jako domácí tým. Parta kolem nestárnoucího Tottiho má za sebou úspěšný vstup do sezóny, když dokázala vyhrát všechny tři utkání. Trenér García zapracoval především na defenzívě svého mužsta a oproti loňské sezóně, kdy měl AS jednu z nejhorších obran, to je velká změna. Fanoušky "Giallorossi" v pátek jistě potěšila zpráva, že ikona klubu Totti, prodloužila s AS smlouvu o další tři roky. Trenér Rudi García by měl mít k dispozici kompletní kádr, otazník visí pouze nad startem Ljajiće, který nedokončil čtvrteční trénink. Po třech zápasech je nejlepším střelcem týmu Florenzi, jenž se prosadil 2x.
4. kolo italské Série A nabídne jedno z největších utkání na světě, bitvu o Řím, neboli Derby della Capitale!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62