Zajímavý duel mezi Bolognou a AS Řím je již minulostí. A více důvodu k radosti má hostující AS, které si ze hřiště Bologny odváží vydřené tři body. O jedinou branku utkání se postaral Nainggolan, jenž zužitkoval přesný Pjanićův centr. V prvním poločase by AS Řím jasně lepším týmem, ale ve druhém poločase to byla naopak Bologna, která měla více ze hry. Nicméně domácí fotbalisté své příležitosti neproměnili, a tak skončil dnešní duel nejtěsnějším možným rozdílem. AS si tak upevnil druhé místo v tabulce, Bologna zůstává na 16. místě. To je z dnešního utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám dobrou noc.
90+2
Bologna se přece jen dočkala gólovky. Jenže Christodoulopoulos nedokázal z malého vápna usměrnit svoji hlavičku mezi tři tyče.
90+1
Romagnoli si neporozumněl s Gervinhem, a tak mají míč na svých kopačkách domácí. Ti nyní peláší směrem vpřed.
90
Rozhodčí Massa nastaví 3 minuty, což je pro Bolognu dostatek času na vyrovnání.
90
Po rychlém protiútoku mohl udeřit AS Řím, jenž Bastos v nadějné pozici trestuhodně přestřelil.
89
Tvrdý, ale zároveň férový souboj teď sváděli Morleo s Taddeiem. Tento minisouboj vyzněl lépe pro obránce AS.
88
Hosté jsou zataženi a brání svůj těsný náskok.
85
Bologna si dokázala vypracovat po centru ze strany gólovku v podobě Bianchiho zakončení. Naštěstí pro AS stojí v jejich brance zkušený De Sanctis, jenž celou situaci vyřešil s ledovým klidem.
84
Ljajić tak dlouho otálel se zakončením i s přihrávkou, až o míč přišel.
83
Morleův centr sbírá ze vzduchu De Sanctis, který se snaží uklidnit své spoluhráče. Hra je teď velmi rozházená a nepřesná z obou stran.
81
Nainggolan zastavil nedovoleně Krhina a stává se dalším držitelem žluté karty.
80
Po delší době se ke slovu dostal AS Řím. Ten ale kromě sympatické kombinace na útočné polovině nic nevymyslel.
78
Domácí trenér střídá a na hřiště posílá čerstvého Moscardelliho, který nahradí kapitána Nataliho.
75
Po přiťuknutí Strootmana měl pojišťující branku na své kopače Taddei, ale ten ztroskotal na brankáři Bologni. Curci proti jeho utažené placírce vytáhl skvělý zákrok.
74
Poslední střídání na straně AS. Ze hry odchází Destro, nahradí jej Bastos.
74
Na rohový kop Nataliho si parádně naskočil Kone, ale svůj pokus nasměroval jen těsně vedle pravé tyče. Osobně jsem si myslel, že to je branka, stejně jako diváci sedící na levé straně stadiónu.
73
Krhin zabojoval u postranní čáry a vybojoval pro svůj tým další rohový kop.
72
Na střídačce AS se chystá další střídání. U postranní čáry už postává Bastos.
70
Další bolognský nebezpečný výpad vpřed zastavil na poslední chvíli skluzem Castán. Pro obranu AS jsou to opravdu horké chvilky.
68
Druhý poločas se zatím odehrává v režii domácího týmu. Ten by si za svoji aktivitu zasloužil branku. Na druhou stranu pokud si chce AS odvézt 3 body, musí se co nejrychleji vzchopit.
66
Na roh si parádně naskočil Kone, ale svoji hlavičku nedokázal umístit mezi tři tyče.
66
Po akci Krhina bude mít Bologna výhodu rohového kopu.
64
Ibson dohrál ostře souboj s De Rossim a vyfasoval žlutou kartu.
62
Střídání i na straně Bologny. Cherubina nahradí Mantovani.
61
Avizované střídání je tady. Strootman nahradí na hrací ploše Pjaniće.
60
Hosté si koledují o vyrovnání, a tak trenér Garcia sahá k dalšímu střídání. Na lavičce už se připravuje ke vstupu na hřišti Strootman, jenž vystuží střed hřiště.
58
Do pokutového území AS léta centr za centrem. Bologna hraje velmi dobře a za vyrovnávací brankou je žene i publikum.
57
Nataliho centr odhlavičkoval do bezpečí Benatia. Nicméně domácí budou mít možnost rohového kopu.
55
Ostrý souboj mezi Romagnolim a Konem končí hůře pro mladíčka z AS. Nicméně vypadá to, že to obránce hostů jak se říká rozchodí bez ošetření.
53
Máme tu první střídání v dnešním utkání a to na straně AS Řím. Ze hry odchází Florenzi, který dnes nebyl příliš vidět. Jeho místo zaujme Ljajić.
51
Ballardiniho ihned poslechl Kone, který rychlou kolmici uvolnil do náběhu Cristalda, jenž následně vybojoval rohový kop.
50
Domácí trenér Ballardini ukazuje svým svěřencům, aby zrychlili svůj přechod vpřed.
48
V úvodních minutách druhého poločasu musím říct, že je Bologna o dost aktivnější, než v prvním poločase. Není se co divit, prohrává a potřebuje vstřelit branku.
46
Krhin hledal centrem své spoluhráče na přední tyči, ale vše stačil včas zastavit důrazným obranným zákrokem Castán.
46
Máme za sebou první poločas sobotního utkání mezi Bolognou a AS Řím. V něm jsme sledovali územní převahu AS. Ten si vypracoval první velkou příležitost v 18. minutě, kdy Destro orazítkoval tyč. Poté se ukopl v nadějné příležitosti Nainggolan, jenž se o pár minut později už nemýlil a po Pjanićově přesné přihrávce rozvlnil síť. Domácí Bologna si vyloženou gólovku nevypracovala, a tak se jde do poločasové přestávky za stavu 0:1.
45
Rozhodčí Massa bude nastavovat 1 minutu.
44
AS kontroluje závěr prvního poločasu a snaží se ho dohrát s míčem na svých kopačkách.
42
Christodoulopoulos poslal do vápna AS střílený centr, který se vší námahou vyboxoval De Sanctis.
41
Taddei poslal k zemi Cristalda. Bologna tak bude mít výhodu standardky z velmi nadějné pozice. De Sanctis musí vyhlásit stav ohrožení.
39
I nadále je aktivnějším týmem AS Řím. Nicméně za tohoto stavu se bude muset Bologna tlačit více dopředu, což bude voda na mlýn pro útočníky AS.
37
AS Řím právě vstřelilo branku!
Máme tu úvodní branku dnešního utkání. Na Pjanićův centr si do pokutového území výborně naběhl RADJA NAINGGOLAN, který placírkou nasměroval míč za Curciho záda. Nainggolan tak může oslavit svůj premiérový gól v barvách AS Řím.
35
Gervinho přeběhl s míčem celé hřiště, ale ve finální fázi o míč přišel. Vyčítavě se na něj dívá především Destro, který se mu po celou dobu nabízel pro přihrávku.
34
Morleo si předkopl míč kolem Banatii, který zatáhl za záchranou brzdu. Stává se tak po právu prvním držitelem žluté karty v dnešním utkání.
34
Hned tři střely v řadě zblokovala domácí obrana. Curci teď chválí své obránce.
32
AS je nastěhovaný na útočné polovině. Bologna zhušťuje střed hřiště a pozorně brání. AS by tak měl zrychlit přechod vpřed, protože to bude mít jinak velmi těžké útočit do připraveného valu domácích.
30
Domácímu týmu chybí moment překvapení, a tak jejich útoky dokáže AS odvracet bez větších potíží.
28
Florenziho centr z levé strany likvidoval Curci jen s velkými problémy!
26
Gervinho odvedl velký kus práce, když udržel na útočné polovině míč proti několikanásobné přesile. Zatím je africký štírek nejaktivnějším hráčem na hřišti.
24
Bologna se spoléhá především na rychlé protiútoky. Jeden před malou chvíli táhl po pravé lajně Krhin, který poslal do pokutového území nadýchaný centr, jenž odvrátil do bezpečí Benatia.
22
Po sólu Gervinha se dostal do zakončení v pokutovém území Nainggolan. Ten měl výhodnou střeleckou pozici, ale místo zakončení na jistotu zvolil razanci a poslal míč vysoko na tribunu.
22
Destro to zkusil ze zhruba 25 metrů, ale jeho pokus postrádal na přesnosti a ohrozil pouze podavače míčů za brankou.
20
Nainggolan ustál tvrdý souboj s Cherubinem a následně vybojoval pro svůj tým rohový kop.
18
AS si vytvořil velký tlak, který vygradoval nastřelenou tyčkou, jenž orazítkoval přízemní střelou Destro.
17
AS obléhá pokutové území Bologni. Ta se brání zuby nehty.
16
Pjanićova dalekonosná dělovka sice zaplavala, ale nakonec skončila daleko od Curciho svatyně.
15
I na druhé straně mohl branku soupeře ohrozit AS Řím. Gervinho se však utopil uvnitř pokutového území ve vlastních kličkách.
13
K přímému volnému kopu se postavil Krhin a jeho nabídku do pokutového území nešťastně tečoval jeden z hostujících obránců, a tak míč změnil směr. Nicméně De Sanctis se opět vyznamenal a nebezpečnou situaci vyřešil s přehledem.
12
Série tvrdých soubojů ve středu hřiště končí velmi ostrým skluzem Taddeie. Vše se nakonec obejde bez žluté karty, ale obránce AS dostává přísné napomínání od sudího Massy.
10
AS Řím se snaží zklidnit hru a kombinuje ve středu hřiště.
8
Po rychlé akci domácích, se pokusil Bianchi překvapit De Sanctise lopem ze zhruba 30 metrů. Hostující brankář se hodně zapotil a připsal si důležitý zákrok.
7
Po rohovém kopu se k zakončení dostal Kone, ale jeho pokus končí vysoko nad brankou.
6
Rychlý protiútok domácích zakončil Cristaldo. Jeho střelu navíc tečoval Benatia. Následovat bude první roh dnešního utkání.
5
Gervinho se řítil sám na brankáře Curciho, ale jeho nadějnou příležitost zastavil zdvižený praporek postranního rozhodčího. Byl to velmi těsný ofsajd!
3
Taddei ukázal něco ze své fotbalovosti a ukázkovým dloubáčkem uvolnil Destro. Bohužel pro AS Řím chyběl ve finální fázi Destrovi krok, a tak pohlednou akci uťal razantním odkopem stoper Natali.
2
Bianchi povalil na útočné polovině Benatiu. Domácímu útočníkovi se výrok sudího nelíbí, ale nic s ním nenadělá.
1
Nainggolan se snažil po lajně vyslat do rychlého útoku Florenziho. Vše včas přečetl domácí Morleo a útočnou akci hostů překazil.
1
Úvodní výkop se odehrál v režii hostujících fotbalistů.
1

Bologna FC: Curci – Antonsson, Natali (C), Cherubin – Garics, Morleo, Krhin, Christodoulopoulos, Kone – Bianchi, Cristaldo.

AS Roma: De Sanctis – Romagnoli, Benatia, Castán, Taddei – Pjanić, De Rossi (C), Nainggolan – Florenzi, Destro, Gervinho.

Bologna FC

Domácí se nacházejí v tabulce na místě šestnáctém se ziskem 21 bodů. Mají skóre 22:40. Ze 24 čtyři vyhráli, devět remizovali a jedenáct prohráli. V posledním kole prohráli s AC Milánem.
AS Roma

Hosté se v tabulce nacházejí na skvělém druhém místě. Mají skóre 48:11. Ze 23 zápasů šestnáct vyhráli, šest remizovali a jeden prohráli. V posledním kole porazili Sampdorii 3:0.
Dobrý den, ještě jednou Vás vítám u dnešního zápasu. Dnes se mezi sebou utkají Bologna FC a AS Roma.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62