Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný zbytek středečního večera a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je tu závěrečný hvizd hlavního arbitra. Druhý poločas nám přinesl hned několik zajímavých situací. Nejprve dostal v 52. minutě druhou žlutou kartu Murru a musel se tak odporoučet do sprch. Pak už bylo utkání jen v režii hostů. V 58. minutě přidal druhou branku svého týmu kapitán Kone. O tři minuty později ještě přidal pojistku Pazienza. Bologna pak už utkání jen kontrolovala a zaslouženě si do tabulky připisuje tři body.
90+2
Hosté drží míč na svých kopačkách, daleko od své branky.
90+1
Do úniku se v závěru dostal ještě Cristaldo. Byl ale již poměrně dost z úhlu, a tak není divu, že jeho pokus se mezi tři tyče nevešel!
90
V druhém poločase se bude hrát ještě dvě minutky nad rámec hrací doby.
89
Domácí se i za velmi nepříznivého stavu snaží vstřelit alespoň čestný úspěch. Mají to ale hodně složité, hosté jsou dosti zalezlí.
88
Cristaldo byl nachytán v těsné ofsajdové pozici. Z protiútoku hostí tak nic nebude.
87
Antonsson fauloval Neného a daroval tak domácím další standardní situaci. Tu ale Cagliari rozehrálo nakrátko a zvolilo tak postupný útok.
85
Morleo v tísni jen odkopl balon směrem k Agazzimu.
84
Nené nedokázal přenést hru přes dobře postaveného obránce.
82
Cagliari vytáhli svůj presink poměrně vysoko a hostům to dělá nemalé problémy.
81
Naposledy střídá i hostující lavička, střelce dosud poslední branky Pazienzu nahradí na poslední minutky Christodoulopoulos.
80
Míč si na místo prohřešku postavil kapitán Conti. Svým pokusem obstřelil zeď, ale i branku.
79
Šance alespoň na snížení stavu pro domácí. Ti budou zahrávat standardní situaci z poměrně výhodné pozice.
78
Na vlastní polovině kombinují s míčem domácí fotbalisté. Výborně zkonsolidovaní hosté je dál nepouští.
75
Po něm se ke střele protlačil Nainggolan, jeho pokus byl ale zablokovaný obranou.
75
Ibarba je dnes velmi aktivní. Díky jeho aktivitě budou domácí kopat rohový kop.
73
Ibarba si doslova vymodlil faul na Morleovi, který navíc vidí žlutou kartu.
72
Vzhledem ke skóre nám začíná tempo hry poněkud upadat.
70
Máme před sebou posledních dvacet minut hry. Cagliari doma prohrává v deset o tři branky. Bude hodně složité s utkáním ještě něco udělat.
69
Včasným faulem zastavil Antonsson slibně se vyvíjející šanci domácích.
67
Je to tak, při tom, když Pinilla fauloval si přivodil nějaké zranění. Na hřišti ho tak bude muset nahradit Nené. Jedná se o poslední střídání trenéra Pulgy.
66
Pinilla vidí žlutou kartu za faul zezadu. Navíc se u tohoto faulu zřejmě sám zranil.
65
Avelar se pokusil projít individuálně po levé straně, v tom mu ale zabránil obránce Bologny.
64
Bologna kraluje uprostřed hřiště a od toho se odvíjí její aktivita.
63
Domácí publikum je poněkud opařené průběhem utkání.
61
Bologna právě vstřelila branku!
Hosté zahrávali standardní situaci. Tu si vzal na starost Kone, který našel krásným centrem hlavu MICHELEHO PAZIENZI a ten již neměl problém poslat míč do sítě!
60
Druhá změna v sestavě domácího celku přichází po hodině hry, Cossu už dnes hrát nebude, místo něj si zahraje Avelar.
58
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Garics vyslal nádhernou přihrávku za obranu na PANAGIOTISE KONEHO, který tísněn obráncem překonal Agazziho dnes podruhé!
56
Domácí se snad poprvé v druhé půli dostali do vápna svého soupeře, Pinilla se ale ke střele neprokličkoval.
54
Pazienza si postavil míč na místo prohřešku, jeho střelecký pokus ale Curciho neohrozil.
53
Další nedovolený zákrok jednoho z domácích fotbalistů. Je tu zajímavá možnost pro Bolognu na střelu.
52
Hodně nešikovným zákrokem poslal k zemi Murru hostujícího Péreze. Za tento zákrok vidí Murru žlutou kartu, problém je, že již jednu měl. Tudíž následuje červená karta a domácí budou muset hrát v deseti. To je velké oslabení!
51
Hosté vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a svého soupeře zatím dosti přehrávají.
50
Z velkého úhlu to zkoušel Conti. Vzhledem k místu, odkud Conti střílel, není vůbec divu, že míč skončil hodně mimo branku.
49
Ibargo mohl jít sám na brankáře, zastavil ho ale praporek pomezního sudího.
47
První střelecký pokus druhého poločasu zaznamenal Laxalt, Agazzi mohl ale zůstat v klidu. Hostující fotbalista mířil hodně nad.
46
Do druhého poločasu již nezasáhl domácí Ibraimi, nahradil ho Dessena.
46
Vše je již připraveno k druhému poločasu, co nevidět se ozve hvizd hlavního arbitra.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Máme za sebou první poločas utkání mezi Cagliari a Bolognou. Zatím se hraje poměrně vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Pouze hosté ale dokázali svou šanci ve 26. minutě proměnit zásluhou Garicse, který se dostal jako první k odraženému míči. Uvidíme, co nám přinese poločas druhý.
45+3
První poločas zakončil rohový kop Bologny, který se stal lahůdkou pro Agazziho.
45+2
Ibraimi měl na kopačce vyrovnání! Centr zprava propadl až na levou stranu, kde z první zakončoval z úhlu právě Ibraimi, jeho pumelenici ale Curci vyrazil a následně obrana míč odklidila do bezpečí.
45+2
V závěru první půle kopali domácí rohový kop. Závar ve vápně nakonec dopadl lépe pro hosty.
45
V prvním poločase nastaví hlavní sudí hned tři minuty.
44
Rýchlý útok Cagliari včas zastavil dobrým obranným zákrokem Antonsson.
42
Žádnou šanci ale neuvidíme, ve vápně se faulem provinil Sörensen, a tak se hra opět stěhuje na druhou stranu.
42
Hosté si vybojoval rohový kop.
40
Tak to je velmi nepříjemné! Kouč Pioli musí dnes již podruhé střídat. Zřejmě svalový problém má Mantovani, kterého vystřídá Pérez.
38
Velká šance hostí! Na pravé straně se uvolnil k centru Pazienza, jeho přihrávka našla nabíhajícího Koneho, který chtěl patičkou překvapit brankáře. Agazzi však díky skvělému reflexu míč chytá a drží tak svůj celek ve hře o body!
38
Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu, důvodem je ofsajd, ve kterém se ocitl Ibarbo.
37
Hra se nám hodně vyrovnala, oba týmy se střídají v držení míče. Hraje se fotbal nahoru, dolu.
35
Domácí kapitán Cossu poslal do vápna velmi pěkný centr, na který jen o malý kousek nedosáhl Pinilla.
33
Ibarba složil za půlicí čárou nevybíravým zákrokem Morleo, tentokrát se žlutit ale nebude.
31
Zbytečný faul zezadu předvedl Cossu, za což naprosto oprávněně vidí žlutou kartu.
28
Domácí jsou viditelně zaskočeni průběhem utkání.
26
Hosté jdou do vedení! Laxalt napřáhl z vápna ke střele, která před brankářem nepříjemně skočila, Agazzi tak míč pouze vyrazil. K jeho smůle ale k úplně volnému GYORGYMU GORICSOVI, který nekompromisně zavěsil!
25
Standardka ale nebyla dobře rozehrána a dokázal jí odhlavičkovat hned první obránce.
25
Po jednom z faulů je tu dobrá šance na centr pro Bolognu.
23
Hra se odehrává převážně ve středu pole, kde se oba týmy střídají v držení míče.
21
Domácí s míčem na polovině soupeře, zatím se ale nemohou pořádně prosadit přes dobře zformovanou obranu.
19
Již dnešní třetí žlutou kartu vytasil hlavní sudí, tentokrát na hostujícího Garicse.
19
Nebezpečný centr směřoval z pravé strany do vápna Cagliari, obrana se ale měla na pozoru a míč odkopla mimo nebezpečí.
17
Útočná akce Bologny má rychlého konce, dlouhý pas Cristaldo jen o kousíček nezpracoval na hrací ploše. Cagliari tak bude odkopávat od své branky.
15
Cagliari se ale hravě ubránilo. Agazzi bude odkopávat od své branky.
15
Šanci změnit to budou mít hosté, kteří si vybojovali rohový kop.
14
Na začátku utkání jsou zatím mírně aktivnější domácí. Stále však čekáme na větší příležitost.
13
Nový muž na hřišti Antonsson se hned uvedl žlutou kartou.
12
Už ve dvanácté minutě musí hostující trenér střídat. Kvůli zranění musí hrací plochu opustit Natali, kterého nahradí Antonsson.
11
Murru nepříjemně fauloval Nataliho, za což vidí od sudího žlutou kartu.
11
Z prvního dnešního rohového kopu si ale domácí fotbalisté šanci nedokázali vytvořit.
10
Dlouhý nákop směřovali domácí na Ibraimiho, ten ale prohrál sprinterský souboj s Garicsem, který odkopl míč na rohový kop.
9
První střelu na branku registrujeme v deváté minutě. Za hranicí vápna napřáhl Cossu, jeho pokus ale zblokoval jeden z beků přímo k Curcimu, který nemá žádný problém míč lapit.
8
Centr tentokrát z pravé strany z kopačky Ibarga hravě sbírá do svých rukavic brankář Curci.
6
S centrem do šestnáctky si ale hravě poradili obránci. U míče znovu Cagliari.
5
Šlapák Contiho neunikl pozornosti hlavního sudího. Výborná pozice na centr pro hosty.
4
Domácí zatím působí nebezpečnějším dojmem. V dalším náznaku šance se ocitl Ibraimi, jeho centr ale sebrala jen obrana hostí.
3
Kousek za půlící čarou se nedovoleného zákroku dopustil Krhin.
2
Cagliari se snažilo rychlou kombinací dostat do vápna soupeře, poslední přihrávka šla ale na paty a s tím si už obrana poradila.
1
Hned v první minutě se po jednom ze soubojů ocitl na trávníku Pinilla. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
1
Domácí dnes nastupují v modročervených dresech, hosté naopak v zelené kombinaci.
Oba celky máme již na hrací ploše, za malý okamžik budeme moci začít.

Cagliari Calcio: Agazzi – Astori, Pisano, Rossettini, Murru – Nainggolan, Conti, Cossu, Ibraimi – Ibarbo, Pinilla.
Náhradníci: Avramov – Ariaudo, Avelar, Dessena, Cabrera, Sau, Nenê.

Bologna FC: Curci – Morleo, Garics, Natali, Sörensen – Mantovani, Laxalt, Krhin, Pazienza – Kone, Cristaldo.
Náhradníci: Agliardi – Antonsson, Ferrari, Della Rocca, Christodoulopoulos, Pérez, Yaisien, Bianchi, Moscardelli, Acquafresca.

Rozhodčí: Orsato – Musolino, Faverani.
Bologna FC – Hosté dokázali za stejnou dobu nasbírat jen bodů šest. Není tak divu, že jejich pozice není moc závidihodná, nachází se totiž na osmnácté příčce. Poslední sehraný zápas jim ale vyšel na jedničku, doma porazili Livorno, když se o jedinou branku utkání postaral v již třetí minutě Crespo. Týden předtím ale překvapivě podlehli venku Sassuolu 2:1. Dokáží tak svěřenci trenéra Pioliho navázat na předchozí úspěch a vítězství zopakovat? To se dozvíme již večer.
Cagliari Calcio – Po devíti odehraných kolech se domácí fotbalisté ocitají na třinácté pozici Serie A. Dosud dokázal sardinský celek získat deset bodů za dvě vítězství a čtyři remízy. Naposledy se Cagliari představilo na půdě Lazia, kde prohrálo 0:2. I tak se nemusí za nic stydět, v prvním poločase byli dokonce lepší, než římský soupeř, ale své šance neproměnili. Římané naopak v druhé půli dokázali své šance využít. Týden předtím ale doma brali tři body za vítězství 2:1 nad Catanii. Uvidíme, jestli i tentokrát budou doma bodovat naplno.
Dobrý večer přeji všem fanouškům italského fotbalu. Serie A má před sebou 10. kolo, v rámci kterého se spolu mimo jiné střetnou Cagliari a Bologna.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62