Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a těším se u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! I v druhém poločase byli domácí aktivnějším celkem. Ani teď však nedokázali své šance proměnit a utkání tak končí remízou 0:0. Tu rozhodně o dost raději bere hostující celek. Catania tak zůstává s deseti body na poslední pozici. Hosté zůstanou šestí.
90+5
Ten dokázali domácí ubránit a to bude zřejmě poslední, co se v dnešním utkání událo.
90+5
Začala nám poslední minuta nastavení a spolu s ní je tu i rohový kop Verony.
90+4
Centr Castra bez potíží chytil do rukavic Rafael. Konec utkání se blíží.
90+3
Žlutou kartu vidí Spolli, kterému byl po rohovém kopu svého celku odpískán faul a on to zřejmě okomentoval nelichotivými slovy směrem k sudímu.
90+2
Domácí volí již jen dlouhé nákopy do pokutového území. Ve vzduchu ale zatím vládnou hosté.
90
Hlavní sudí nastavil dlouhých pět minut nad rámec hrací doby.
90
Poslední změna v sestavě domácích, místo Peruzziho přichází Monzón.
90
Hosté si vybojovali rohový kop, ten jim však vůbec nic nepřinesl.
89
Jako správný kapitán to vzal Izco na sebe a střelou ze střední vzdálenosti pořádně provětral rukavice Rafaela. Ten celou situaci zvládl a udržel svému celku remízu!
88
U míče jsou hosté na polovině soupeře. Tohle jim vyhovuje a zde budou chtít také utkání dohrát. Do konce však zbývá ještě dost času a může vyhrát kdokoliv.
86
Domácí doslova zamkli hosty před vlastním pokutovým územím. Obrana je však dobře zkonsolidovaná a těžko se bude hledat někde skulinka.
84
Ve stejnou chvílli střídají i hosté. Místo Donatiho si zahraje Laner.
84
Hřiště opouští v rámci druhého střídání domácího celku aktivní Barrientos, toho nahradí Keko.
83
Hosté si přihrávají s míčem na vlastní polovině. Nikam se již neženou a snaží se hlavně neudělat chybu.
81
Hosté se již evidentně snaží dohrát utkání na remízu. Domácí by pochopitelně vzhledem k vývoji utkání chtěli víc.
79
Moras je odnášen na nosítkách do kabin. Nevypadá to, že by se jednalo o něco banálního.
78
Moras již dnes pokračovat nebude, místo něj si zahraje Martinho.
77
Tak zraněným hráčem je Moras, ale nevypadá to s ním příliš dobře.
76
Jaroslav Plašil poslal do vápna velmi nebezpečný centr, se kterým si nakonec poradil se štěstím Rafael. Na trávníku je ošetřován jeden z hostujících hráčů.
75
Pro dnešek již dohrál Sebastian Leto, místo něj nastoupí Bergessio.
74
Iturbe šel s Tonim do otevřené obrany dva na dva. Celou situaci vyřešil nakonec střelou, která jen o malý kousek minula levou tyč!
72
Hodně zákeřně a zbytečně poslal Toni k zemi Spolliho a vidí tak oprávněně žlutou kartu.
70
Do konce utkání nám schází něco málo přes dvacet minut. Stále jsme však nebyli svědky žádné branky.
69
Hosté dnes poprvé střídají. Místo Juanita přichází Donadel.
68
Castro poslal do vápna centr, který jen ale prosvištěl pokutovým územím bez povšimnutí.
67
Hosté ale rozehru standardky nezvládli a míč má ve své moci Frison.
67
K nelibosti fanoušků je ve středovém kruhu odpískán faul domácímu hráči.
65
Velký kolotoč předvedli domácí s obranou hostí. Nakonec se ke střele dostal Guarente, ale trefil pouze obránce.
64
Dlouhý nákop se stal snadnou lahůdkou pro brankáře Rafaela. Domácí se dostávají do tempa z prvního poločasu.
63
Těsně před pokutovým územím byl dle mého názoru faulován Leto. Píšťalka hlavního sudího však tentokrát zůstala němá.
62
Pěknou kombinaci domácích nakonec hasil na poslední chvíli Cacciatore odkopem do autu.
61
Po dalším faulu na Guarenteho zahrávali domácí standardní situaci. Centr Plašila ale nikoho z domácích neoslovil.
60
Hodně si teď zahrával Rafael, který ve vápně udělal kličku útočníkovi. Vše ale nakonec zvládl.
59
U postranní čáry byl faulován Barrientos. Hra je teď momentálně velmi rozháraná.
58
Po nabídce od svého spoluhráče se málem dostal před vápnem k míči Castro. Nakonec však v obložení dvou obránců neuspěl.
57
Druhý poločas je na rozdíl od toho prvního zatím více vyrovnaný, dokonce bych řekl, že mírnou převahu mají hosté.
55
Slovní rozmíšku mezi Letem a Morasem teď musel řešit hlavní sudí. Nakonec jen slovní domluvou.
54
Prvním žlutě trestaným hráčem je domácí Izco.
53
Nádherná střela z první z kopačky Hallfreðssona skončila jen o kousíček nad brankou! Kdyby šla o kousek níž, byl by to jasný gól, tady by Frison nemohl být!
52
Uprostřed hřiště byl ošklivě atakován Spolli. Žlutit se ale nebude.
51
Ve vápně ale k žádné nebezpečné situaci nedošlo. Frison bude moci v klidu odkopávat od své branky.
50
Hosté budou zahrávat standardní situaci, která připomíná zkrácený rohový kop.
50
Hosté nastoupili do druhého poločasu daleko aktivněji, než domácí. Tedy zatím se hraje v opačném gardu, než v poločase prvním.
49
K první střele ve druhém poločase se dostal Iturbe, jeho střela však skončila hodně mimo branku.
48
Luca Toni přišel o míč u rohového praporku po souboji se Spollim.
46
Oba týmy nastoupily do druhé půle beze změn.
46
Vše je již nachystáno na druhý poločas. Nic nám tedy nebrání začít druhou část dnešního utkání.
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas je již minulostí. Hlavní sudí nenastavil ani minutku navíc. Zatím jsme branku neviděli. Jasně lepším celkem jsou však domácím, kterým ale chybí klid ve finální fázi. Vůbec největší šanci zahodil Perruzi, který selhal ve stoprocentní šanci! Uvidíme, jak bude utkání pokračovat ve druhém poločase.
44
První velká šance hostí přichází až v samém závěru první půle. Po pěkné kombinaci se do vápna dostal Juanito, který naservíroval krásnou přihrávku na volného Iturba, ten však v podstatě prázdnou branku netrefil! Hodně trestuhodné!
43
Plašil přišel před vápnem nepovedenou kličkou míč. Zahrají si tak hosté.
42
Další míč hledal Leta, ten však v obležení dvou obránců neměl moc šancí se ho zmocnit.
41
Rychlá akce Leta po levé straně nakonec skončí jen odkopem od branky. Obránci dokázali skvělého Argentince eliminovat.
41
Netrvalo to však dlouho a Toni bude moci dále pokračovat.
40
V začínající 40. minutě bude muset na trávník ošetřovatelský tým, který se bude starat o Toniho, jenž zůstal ležet na trávníku po souboji se Spollim.
38
Centr směřující na Plašila sebral do náruče Rafael, který skvěle přečetl hru a dostal se k míči dříve, než český záložník.
37
Barrientos neprotlačil svou přihrávku za obranu. Hosté se dostanou na chvíli k míči a obránci tak budou moci vydechnout.
36
Tlak Catanie je v této chvíli obrovský. Vedoucí branka visí ve vzduchu. Jde jen o to, jak dlouho může obrana hostí takhle odolávat.
34
Míč si na místo prohřešku postavil postižený Barrientos, jehož střílený centr tečoval hlavou Alvarez. Na tuto teč ale dokázal Rafael reflexivně zareagovat a dokonce míč udržet., což bylo klíčové.
33
Donati nepěkně fauloval Barrientose. Domácí tak budou mít k dispozici velmi zajímavou standardní situaci. Ideální šance na centr.
33
A znovu to samé. Hosté jsou velmi zataženi a odolávají útokům domácích.
31
Statistika faulů je zatím velmi vyrovnaná. O jeden více má však Verona, která jich vykupila hned osm.
30
Domácí celek teď útočí do plných. Zde samozřejmě moc šancí není.
28
Tempo hry nám poněkud uvadlo. Úvodní aktivita domácích už pozvolna upadá. Uvidíme, který z týmů se nakonec dočká první branky. Ta bude totiž hodně důležitá.
26
Další střelecký pokus zaznamenal pro změnu Castro. Ten už branku trefil, ovšem jen prostředek branky, kde stál připravený Rafaeil.
25
Guarente napřáhl ke střele z velké dálky, jeho pokus by se však více proslavil na rugbyovém utkání.
24
Dlouhá nabídka na Leta nakonec končí jen v rukavicích Rafaela.
22
Po vzoru libereckého Šurala se teď z centru snažil Castro vystřihnout ve vápně nůžky. Na rozdíl od českého kolegy ale vůbec netrefil ani míč.
21
Luca Toni fauloval na polovině Catanie, paradoxně si při tomto zákroku sám přivodil nějaké zranění. Po chvíli to ale vypadá, že bude v pořádku.
19
To je až neuvěřitelné, co všechno se dá nedat! Leto se dostal ve velkém vápně po sklepnutí Barrientose ke střele, kterou brankář jen vyrazil k Peruzzimu na nějž zívala prázdná branka. Ten jí ale k údivu všech netrefil! Aby tohle v závěru Catanii nemrzelo!
18
Teď už se Plašil dostal do hry. Nezapsal se ale zrovna dvakrát slavně, způsobil totiž útočný faul a domácí tak přišli o míč.
17
Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Guarente, jeho střela z halfvoleje ale skončila vysoko nad brankou. Rafael tak mohl zůstat v klidu.
16
Po zablokovaném centru Leta z pravé strany je tu po delší době znovu rohový kop.
15
Catania zatím táhne většinu svých akcí po pravé straně, Plašil se tak moc do hry nedostává.
14
První práce pro brankáře Frisona. Ten musel zasáhnout proti centru směřujícího na Toniho z pravé strany. Vše ale zvládl jak měl a míč vyboxoval do bezpečí.
13
Luca Toni byl nachytán za obranou domácího celku – správně je tak odpískán ofsajd.
12
Hosté jsou zatím ve hře dopředu bezzubí a Catania nema sebemenší problém jejich výpady eliminovat.
11
Po slabé přízemní střele jednoho z domácích fotbalistů bude moci Rafael vykopávat od své branky. Střela svůj cíl nenašla.
10
Další taktický faul na Leta uprostřed hřiště. Hosté si uvědomují jeho velkou sílu.
8
Na druhé straně se do vápna dostal Toni, který se následně ocitl na zemi po souboji s Alvarezem. Sudí ale k nelibosti hostů penaltu nepíská. Dle mého názoru správně.
7
Standardní situaci ale nedokázali fotbalisté v modročerveném dobře zužitkovat. Hrát mohou hosté.
6
Domácí fotbalisté i nadále pokračují ve svojí aktivitě. Ta vyvrcholila ve faul na Plašila, kterého se dopustil Hallfreðsson.
4
Po něm ale tentokrát domácí nebezpeční nebyli.
4
Catania vstoupila do utkání velmi aktivně. K míči se dostal Izco, který 25 metrů od branky neváhal a napřáhl k velmi nebezpečné střele. Tu se štěstím vyrazil brankář na již třetí rohový kop!
3
Catania zahrávala druhý rohový kop nakrátko a to žádné štěstí nepřineslo.
3
A rohový kop se bude opakovat. Na pěkný centr si naskočil Alvarez, na poslední chvíli mu ale míč z hlavy vzal jeden z beků.
2
Domácí vybojovali po autovém vhazování svůj dnešní první rohový kop.
2
Leto byl při svém vůbec prvním kontaktu s míčem faulován. V této pozici se dnes bude pravděpodobně nacházet častěji.
1
Domácí nastupují ve svých klasických modročervených dresech, hosté zase v čistě žlutém.
V sestavě domácích ani dnes nechybí na levé straně hrající Jaroslav Plašil. Uvidíme, jak se mu bude dařit.
Oba celky nám již nastupují na hrací plochu za doprovodu hlavního sudího. Za malý okamžik začneme.
Hellas Verona FC – Naopak hosté mají naprosto jiné starosti, než jejich dnešní soupeř. Dosud dokázali získat krásných 25 bodů, což je řadí na šestou příčku. Tedy těsně za pozice zařizující Evropskou ligu. Ani forma hostujícího celku není nikterak oslnivá. V posledních pěti utkáních dokázali získat šest bodů. Naposledy ale doma zvítězili nad Atalantou 2:1. Jestli dnes bude bodovat favorit, nebo nakonec zvítězí ten více podceňovaný celek, to se dozvíme od 20:45.
Calcio Catania – Vůbec poslední celek italské nejvyšší soutěže dosud získal pouhých 9 bodů. Na klidné sedmnácté místo ztrácí hned pět bodů. Navíc domácí již tři zápasy v řadě prohráli. Jejich bilance z posledních pěti utkání je více než špatná. Dokázali získat pouhé tři body za vítězství nad Udinese. Nyní je doma čeká velmi nejednoduché utkání, ve kterém se bude jednat o velmi velké drama.
Dobrý podvečer Vám přeji při sledování 16. kola italské Serie A. V rámci tohoto kola se spolu mimo jiné střetne i Catania s Veronou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62