Juventus se tentokrát vyhl kolapsu a na domácím hřišti porazil nejtěsnějším rozdílem 1:0 Fiorentinu, s tímto konstatováním se s Vámi pro tuto chvíli loučí komentátor Tomáš Reiner. Děkuji za pozornost. Na shledanou.
Juventus poráží na Juventus Stadium zásluhou přesné trefy Kwanda Asamoaha hostující Fiorentinu a do tabulky Serie A si připisuje další tři body. Hosté se snažili ve druhém poločase vyrovnat. Nejblíže byl k vyrovnávacímu gólu deset minut před koncem Matos Ryder, jehož hlavička orazítkovala břevno. Konečný výsledek. Juventus 1 Fiorentina 0.
90+3
Juventus rozehrál standardní situaci a u rohového praporku se snažil dohrát zbytek zápasu, což se mu také podařilo.
90+2
Žlutou kartu dostává Juan Vargas (ACF Fiorentina).
90+2
Vargasova tvrdá střela byla zablokována.
90+1
Pokud se podíváme jen na vývoj druhého poločasu, tak v něm byla nebezpečnější Fiorentina. Hosté si vytvořili čtyři slibné šance, zatímco Juve jen jednu.
90+1
Žlutou kartu dostává Kwadwo Asamoah (Juventus FC).
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
ROHOVÉ KOPY: Juventus 6 Fiorentina 2
90
... žádné nebezpečí pro bránu Buffona ale po jeho rozehrání nevzniklo.
89
Fioretina vybojovala rohový kop...
89
Hráči Juventusu raději zvolili přihrávku zpět a do hry se zapojil i Buffon.
88
Juve v držení míče.
88
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Claudio Marchisio, přichází Simone Padoin.
88
Juventus připravuje finální střídání.
87
Hráči Fiorentiny začínají být frustrovaní.
87
Žlutou kartu dostává Alberto Aquilani (ACF Fiorentina).
86
Diváci Buffonův zásah odměnili hlasitým aplausem.
86
Fiorentina mohla zahrozit z rychlého protiútoku a Buffon musel vyběhnout z brány mimo pokutové území, aby míč odkopl do bezpečí.
85
Marchisio chtěl nabít na střelu Vidalovi, ten ale v rozhodujícím okamžiku podklouzl.
85
Faulovaným hráčem byl Isla.
85
Žlutou kartu dostává Stefan Savić (ACF Fiorentina).
84
Cuadrado vypálil z obrovské vzdálenosti a podle toho také jeho střela dopadla.
83
Ryder výrazně oživil hru Fiorentiny, která stále prohrává těsně 1:0.
83
Ryder se ocitl v ofsajdu.
82
... z následného útoku Juve ale nic nebylo.
82
Isla poprvé u míče...
82
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Carlos Tévez, přichází Mauricio Isla.
81
ŽLUTÉ KARTY: Juventus 1 Fiorentina 1
81
Žlutou kartu dostává Ryder (ACF Fiorentina).
80
Fiorentina opět z ničeho nic zahrozila, Buffonova svatyně ale odolala.
80
Matos Rydeeeer! Střídající Ryder měl na hlavě vyrovnávací gól, jenže jeho hlavičku po centru na přední tyč zastavila spojnice tyče a břevna.
79
Antonio Conte se rozhodl vyztužit obranu.
79
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Martín Cáceres.
78
Juventus připravuje první střídání.
77
Fiorentina využila poslední možnost střídání.
77
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Mario Gómez, přichází Ryder.
76
Fiorentina se vydala na steč, jenže ještě na vlastní polovině byl její útok zastaven pozorným Asamoahem.
75
Věřme, že se Fiorentině podaří co nejdříve vyrovnat, aby zápas dostal nějaký náboj.
74
Buffon v dnešním zápase nemá téměř žádnou práci.
74
Střídající Fernandez napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která minula levou tyč.
73
Hráči ve fialovém to znovu zkoušejí.
73
Fiorentina hrozí především po centrech a v její hře mi chybí nějaký moment překvapení.
72
Fiorentina obstarala rohový kop, po jehož rozehrání byl Rodriguezovi odpískán útočný faul.
71
Pasqualův centr z levé strany byl Ogbonnou odvrácen na rohový kop.
71
... ten je ale zastaven.
70
Aquilani rozjíždí útok Fiorentiny...
69
Lichtsteiner vypomohl v obraně a vybojoval odkop od Buffonovy brány.
68
Vargasův pokus nebyl špatný, naopak, jenže kýžený vyrovnávací gól bohužel pro Fiorentinu a nezaujatého diváka nepřinesl.
68
Vargas vzal odpovědnost na svá bedra a jeho střela ze střední vzdálenosti skončila těsně nad břevnem!
67
... útok Fiorentiny ale zastavil Asamoah.
66
Hosté u míče...
66
Jako bych to přivolal. Fiorentina využila druhou možnost střídání.
65
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází David Pizarro, přichází Rafal Wolski.
65
Pogba ale o míč vzápětí přišel a Cuadrado byl ustrážen Chiellinim.
64
Stará dáma v držení míče.
64
Případný druhý gól Juventusu by byl zřejmě rozhodující.
63
Pokud chce trenér Fiorentiny se zápasem něco udělat, podle mého názoru by měl sáhnout k další změně dřív, než bude pozdě.
63
Střídající Fernandez zatím není vůbec k vidění.
62
Nyní to potvrdil nepřesným centrem Aquilani.
62
Fiorentina je směrem dopředu téměř bezzubá.
61
Hodina hry za námi.
61
Asamoahovi byl odpískán útočný faul na Cuadrada.
60
Skóre se zatím nezměnilo. Juventus vede zásluhou Asamoaha stále 1:0.
60
Sám Gomez si ihned uvědomil, jak dobrá šance to byla.
59
Mario Gomeeez! Pasqual poslal do šestnáctky Juventusu z levé strany dobrý centr, po kterém se bývalý útočník Bayernu Mnichov dostal k hlavičce. Jeho následný pokus ale zamířil mimo.
59
Nyní už hosté...
58
Nechybělo mnoho a Juventus mohl vést 2:0.
58
Carlos Tevez se ocitl ve velkém úhlu a před bránou hledal volného Llorenteho, který by míč dorážel do prázdné brány, jenže do přihrávky argentinského útočníka se dobře vrhl Neto.
57
Fiorentina sáhla k prvnímu střídání. Uvidíme, zda změna pomůže její hru oživit.
57
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Anderson, přichází Matías Fernández.
56
Fiorentina jako by ani nechtěla se zápasem něco udělat, alespoň tak na mě její hráči chvílemi přijdou.
56
Přechod hostujících hráčů do útoku byl příliš pomalý a Juventus se v pohodě ubránil.
55
Fiorentina kombinuje ve středu hřiště.
54
Carlos Tevez posílal na přední tyč střílený centr, který odvrátil pozorný David Pizarro.
53
Tevez je připraven u míče.
53
Asamoah byl faulován a Juventus bude zahrávat standardní situaci...
52
Unikajícího Diakitého zastavil pozorný Barzagli.
51
Cuadradův centr našel pouze připraveného Buffona.
51
Llorentemu byl odpískán útočný faul na Stefana Saviče.
50
Útok hráčů ve fialových dresech neměl dlouhého trvání a Buffon mohl v klidu rozehrát.
50
Bohužel pro Fiorentinu její gól nebyl kvůli ofsajdu uznán.
49
I když si hráči Fiorentiny žádnou šanci nevytvořili, před pár okamžiky ukázali, že jsou schopni z ničeho nic udeřit.
49
Předchozí situace sice neskončila gólem, ale ukázala, že Juventus se musí mít na pozoru.
48
Diakité vyrovnávááá na 1:1!! Tak nakonec ne. Cuadradův pas směřoval do ofsajdu.
47
Pogba přistrčil nedovoleným způsobem Diakitého, který si dobře pokryl míč tělem.
47
... a Cuadrado vybojoval rohový kop. Ten byl ale odvrácen.
46
Diakité založil útok...
46
Fiorentina zahájila druhých pětačtyřicet minut, během nichž se bude snažit smazat jednobrankové manko.
46
Podruhé se hlásím u komentování úvodního nedělního střetnutí 27. kola italské Serie A, v němž Juventus vede po prvním poločase nad Fiorentinou zásluhou Kwanda Asamoaha 1:0. Stará dáma má na vrh a ve druhém poločase bude chtít přidat druhý gól a vyhnout se kolapsu, který její hráči předvedli v prvním vzájemném zápase.
Juventus zatím Fiorentinu jednoznačně přehrává, jenže mu dělá problém přesnost střel, respektive dělala, protože ve 42. minutě předvedl nádhernou akci Kwando Asamoah a překrásným uvolněním a technickou střelou poslal Juventus do vedení. Skóre po prvním poločase. Juventus 1 Fiorentina 0.
45
45
... a v prvním poločase se už nic nestane.
44
Juventus u míče...
43
Asamoah to udělal úžasně a Juventus vede po 42 minutách nad Fiorentinou 1:0.
42
Juventus právě vstřelil branku!
KWADWO ASAMOAAAAH a Juventus vede po jeho nádherné střele 1:0!! Asamoah vtrhl do šestnáctky, krásnou stahovačkou se uvolnil a poté míč zatočil nádhernou střelou přesně do vzdálenějšího horního rohu.
41
Hosté se k ničemu nedostali a na opačné straně mohl naopak zahrozit Carlos Tevez, jeho táhlá střela ze střední vzdálenosti ale byla nepřesná.
40
Útok Juve nevyšel a Fiorentina mohla vhazovat.
39
STŘELY NA BRÁNU: Juventus 1 Fiorentina 0
39
STŘELY CELKEM: Juventus 7 Fiorentina 1
38
Pogba fauloval u pravé postranní čáry Aquilaniho a měl štěstí, že neviděl žlutou kartu.
38
Juventus rozehrál další rohový kop, domácím byl ale vzápětí odpískán ofsajd.
37
... Vidal se ocitl na zadní tyči v šanci, tu mu ale sebral hlavičkující Vargas.
37
Llorenteho centr byl sražen Pizarrem na rohový kop...
36
OFSAJDY: Juventus 3 Fiorentina 0
36
Útok Juventusu zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V ofsajdu se ocitl Pogba.
35
Cuadradův pas na Gomeze byl příliš dlouhý. Hosté se zatím nedostali do žádné šance a ani k jedné střele, alespoň si žádnou nevybavuji.
34
Diakité předvedl u pravé postranní čáry nepřesnou přihrávku.
34
Rodriguez si připsal úspěšný obranný zákrok, když zastavil útok Juventusu v samém zárodku.
33
Na opačné straně hřiště vzápětí neuspěl ani Cuadrado.
33
Aquilani se na levém křídle k ničemu nedostal a Juventus navíc mohl vhazovat.
32
Vidal tentokrát nenašel Llorenteho ani Teveze a jeho přihrávka skončila pouze u připraveného Neta.
31
Juventus u míče.
31
Vargasova střela byla zablokována.
30
Pogba před pár okamžiky předvedl své technické dovednosti, k vedoucímu gólu to ale nevedlo.
29
Pogbaaaa! Paul Pogba se dostal na zadní tyči k centru, který si nejprve stehnem zpracoval do vzduchu a poté předvedl akrobatické zakončení, které skončilo nad břevnem.
28
Juventus má na vrh, gól se mu ovšem zatím vstřelit nepodařilo.
27
Po následném rohovém kopu se dostal k hlavičce Carlos Tevez, ta ale byla odvrácena a zpoza šestnáctky to poté opět zkusil Asamoah, jehož přízemní střela těsně minula pravou tyč!
26
Asamoaaah se ocitl v dobré šanci, Neto ale jeho tečovanou střelu vyrazil skvělým zákrokem na rohový kop a předvedl velmi dobrý reflex!
26
... Aquilani se vzápětí snažil vypálit, jeho pokus ale zablokoval dobře postavený Barzagli.
25
Pizarro roztáhl hru skvělým pasem doprava na Gomeze...
24
Carlos Tevez se ocitl v další šanci, jeho střela z první ale postrádala razanci a skončila mimo.
23
DRŽENÍ MÍČE: Juventus 63% Fiorentina 37%
22
Llorenteho střela či centr skončil pouze v náruči připraveného Neta.
21
Vargas se po dlouhém pasu směrem vpřed v šestnáctce k hlavičce nedostal. Ustrážil ho pozorný Chiellini, který navíc vybojoval autové vhazování.
21
Carlos Tevez se ocitl v ofsajdu, který neunikl zraku pomezního rozhodčího.
20
Anderson měl Lichtsteinera na zádech a nechtěně se ohnal, takže o nějakém úmyslu mluvit zde nelze.
19
Anderson fauloval Lichtsteinera, když ho rukou udeřil nechtěně do tváře.
19
Cuadrado mohl založit rychlý protiútok Fiorentiny, jenže celou akci zbrzdil a hosté se do zakončení nedostali.
18
Před bránu Fiorentiny směřoval další centr, který Neto vyboxoval pěstí do bezpečné vzdálenosti.
17
Fiorentina se dostala k míči, než ji o něj připravil pozorný Chiellini.
17
Jeden z hostujících hráčů předvedl ostřejší zákrok, žlutou kartu však neviděl.
16
Carlos Teveeez! Jeho prudká střela skončila těsně nad břevnem.
15
Llorente se ocitl v dobré šanci, jeho následná střela zevnitř šestnáctky ale míjela po Vidalově zpětné přihrávce vzdálenější tyč!
15
Savič posílal dopředu dlouhý nákop, na který jeho spoluhráč nedosáhl a Buffon mohl vykopávat.
14
Fiorentina může přejít do útoku.
14
... Asamoah se pokusil na levém křídle přejít přes Cuadrada, ten se ale obelstít nenechal.
13
Juve kombinuje na útočné polovině...
13
Arturo Vidal předvedl několik faulů a po žluté kartě se nyní bude muset mít na pozoru.
12
Žlutou kartu dostává Arturo Vidal (Juventus FC).
12
Asamoah posílal z levého křídla před bránu Fiorentiny dobrý centr, který před Pogbou vyboxoval do bezpečí pozorný Neto.
11
Pasqual hledal na zadní tyči dlouhým centrem nabíhajícího Diakitého, kterému scházely k zakončení centimetry.
10
Vidal fauloval Andersona. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
10
Útok Juventusu ztroskotal a Fiorentina mohla vhazovat.
9
Domácí o něj vzápětí přišli, ale jen na několik sekund.
9
Juventus v držení míče.
8
Pomezní rozhodčí odmával ofsajd, v němž se ocitl jeden z hráčů Juventusu. Carlos Tevez to myslím byl.
7
Hráči Juve dnes určitě budou chtít Fiorentině oplatit porážku, kterou utrpěli na jejím hřišti, přestože po poločase vedli 2:0.
7
Juventus je v úvodu zápasu aktivnější, žádnou slibnou příležitost jsme ale zatím neviděli ani na jedné straně.
6
ROHOVÉ KOPY: Juventus 3 Fiorentina 0
6
Žádné nebezpečí po exekuci rohového kopu pro bránu Neta. Chiellini se snažil zakončovat, k hlavičce se však nedostal.
5
Střela Carlose Teveze zevnitř pokutového území byla sražena nad.
5
Na Juventus Stadium panuje krásné slunné počasí. Ideální podmínky pro fotbal.
4
Před Lichsteinerem byl míč odvrácen na rohový kop a na zadní tyči po jeho rozehrání číhal Llorente, do zakončení se ovšem nedostal.
3
... hráči Juve zvolili rozehrávku nakrátko, do zakončení se ale nedostali.
3
Diakité zahrál do zámezí a Juventus bude zahrávat první rohový kop dnešního zápasu...
2
Juventus nastoupil do dnešního zápasu v tradiční černobíle pruhované kombinaci. Fiorentina hraje ve fialovém.
2
Na druhé straně nevymysleli nic kloudného hráči Fiorentiny a Stará dáma se v pohodě ubránila.
1
Lichtsteiner přešel do prvního útoku, po němž ale žádné výrazné nebezpečí pro bránu Neta nevzniklo a brankář Fiorentiny míč v pohodě chytil.
1
Daniele Orsato dal pokyn k rozehrání zápasu, jehož výkop obstaral domácí Juventus.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Juventusem a Fiorentinou bude moci za pár okamžiků začít. Hlavním rozhodčím dnešního duelu je pan Daniele Orsato.
Těsně před výkopem

Juventus FC: Buffon – Barzagli, Ogbonna, Chiellini – Lichtsteiner, Vidal, Marchisio, Pogba, Asamoah – Tévez, Llorente.
Náhradníci: Storari, Rubinho – Cáceres, Peluso, Bonucci, Padoin, Isla, Giovinco, Quagliarella.
Trenér: Antonio Conte.

ACF Fiorentina: Neto – Diakité, Rodríguez, Savić, Pasqual – Anderson, D. Pizarro, Aquilani – Cuadrado, Gómez, Vargas.
Náhradníci: Lupatelli, Rosati – Roncaglia, Compper, Bakić, Fernández, Joaquín, Wolski, Ambrosini, Iličič, Ryder, Matri.
Trenér: Vincenzo Montella.

Rozhodčí: Daniele Orsato. Asistenti: N. Nicoletti, M. Tonolini. Čtvrtý rozhodčí: G. Dobosz.
Juventus se střetl s Fiorentinou naposledy 20. října minulého roku a na jejím hřišti vedl už o dvě branky zásluhou skvělého závěru poločasu, jenže po přestávce přišel nepochopitelný kolaps a Fiorentina zvítězila s přispěním hattricku Rossiho 4:2.
Poslední vzájemné střetnutí
Bohatý nedělní program 27. kola italské Serie A odstartuje krátce po poledni atraktivním zápasem, v němž Juventus přivítá na svém hřišti Fiorentinu. Duelem z Juventus Stadium Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62