Pro dnešek je to z italské Serie A vše. S konstatováním, že Juventus porazil v souboji o titul Neapol rozdílem třídy, se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek nedělního večera a úspěšný vstup do nového týdne! Na shledanou.
Juventus poráží rozdílem třídy v důležitém souboji Neapol a dotahuje se na vedoucí AS Řím, na který v tuto chvíli ztrácí pouhý bod. Starou dámu nasměroval za výhrou již ve druhé minutě Llorente, po němž se ve druhém poločase prosadili Pirlo a Pogba, kteří vsítili nádherné góly. Konečný výsledek. Juventus 3 Neapol 0.
90+4
V dnešním zápase už se nic nestane.
90+3
Insigne vypálil zpoza šestnáctky a pokusil se vstřelit čestný gól, Buffon ale jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil!
90+2
Neapol rozehrála rohový kop na krátko a Fernandez se dostal v pokutovém území ke střele, s níž si Buffon ale poradil.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Fernandez napřáhl k dalekonosné střele, která skončila nad.
89
Juventus vybojoval autové vhazování, které obstaral Isla.
88
Poslední změna na domácí straně. Llorente odešel ze hřiště, na které místo něj vyběhl Quagliarella.
88
Jedinou kaňkou na dnešním výkonu Staré dámy je červená karta. Jinak hráči Juve odehráli skvělý zápas a zaslouženě sahají po důležitých třech bodech.
87
Insigne napřáhl ke střele zpoza šestnáctky, která směřovala pouze doprostřed brány a Buffon si s ní hravě poradil.
86
Trenér Juve připravil druhé střídání. Vidal přepustil místo Marchisiovi.
85
Antonio Conte se nyní hodně rozčiluje, zřejmě směrem ke čtvrtému rozhodčímu.
84
Juventus ihned sáhl ke střídání. Peluso nahradil Teveze.
84
Ogbonna uviděl druhou žlutou kartu a poté nemohlo následovat nic jiného, než červená karta a předčasný odchod do sprch.
83
... domácí bránu ale neohrozila.
82
Neapol přechází do útoku...
81
O osudu utkání už je téměř stoprocentní jistotou rozhodnuto.
80
Juventus právě vstřelil branku!
PAUL POGBA 3:0!! Pogba napřáhl zpoza šestnáctky k nádhernému voleji, po němž se jeho střela odrazila od pravé tyče a poté skončila v síti. Fantastický volej!
79
Neapol využila druhé střídání. Zapata nahradil Inlera.
78
Insigne v další šanci! Insigne dostal krásnou přihrávku do šestnáctky a poté z úhlu napřáhl ke střele, kterou Buffon dokázal na přední tyči skvělým zákrokem zneškodnit.
78
Hosté v modrém kombinují ve středu hřiště.
77
Do konce zápasu zbývá necelých 15 minut. Uvidíme, zda se Neapol ještě pokusí se zápasem něco udělat.
76
Juventus je blízko výhry, po které se může dotáhnout na vedoucí AS Řím a navíc si vytvořit náskok před Neapolí.
75
Juventus Stadium podruhé explodoval radostí a fanoušci Juve jsou nyní pochopitelně hodně slyšet.
74
ANDREA PIRLO zvyšuje fantastickou střelou na 2:0!! Pirlo se postavil k rozehrání volného přímého kopu a poté vymetl pravou šibenici. Reina byl proti jeho nádherné střele bezmocný.
73
Inler přidržel Teveze a Juventus bude zahrávat volný přímý kop z velmi dobré pozice.
72
Vidal předvedl ostrý skluz na Armera, a i když ho netrefil, uviděl žlutou kartu.
71
Rafael Benitez sáhl k prvnímu střídání. Ze hřiště odešel Callejon, kterého nahradil Mertens.
71
Na lavičce Juventusu se začal rozcvičovat Quagliarella.
70
STŘELY NA BRÁNU: Juventus 8 Neapol 1
69
STŘELY CELKEM: Juventus 11 Neapol 7
68
Insigne rozehrál rohový kop. Jeho centr byl ale příliš dlouhý a bez teče prolétl do zámezí.
67
Oba týmy pokračují v ofenzivně laděném fotbale, gólu jsme se ale ve druhém poločase zatím nedočkali.
66
Arturo Vidal v šanci! Záložník Juventusu se ocitl v tváří v tvář Pepe Reinovi, jeho následná střela ale skončila nepochopitelně mimo. Obrovská šance.
66
... Juventus se ale ubránil a navíc mohl vyrazit do rychlého protiútoku.
65
Neapol se pokusila prosadit po pravé straně...
64
Marek Hamšík mohl vyrovnat! Almero poslal do pokutového území centr a k odraženému míči se poté na zadní tyči dostal slovenský reprezentant, jehož následná střela z úhlu rozvlnila boční síť.
64
DRŽENÍ MÍČE: Juventus 50% Neapol 50%
63
Hamšík se mohl po přihrávce Callejona ocitnout v obrovské šanci, včas k němu ale v pokutovém území přistoupili hráči Juventusu a poté odkopli míč do bezpečí.
62
ŽLUTÉ KARTY: Juventus 2 Neapol 1
61
Marek Hamšík se stal dalším potrestaným hráčem zápasu.
60
Reina předvedl skvělý dvojitý zákrok! Bývalý brankář Liverpoolu nejprve vyrazil střelu Vidala zpoza šestnáctky a poté si poradil i s dorážkou Teveze.
59
... konkrétně Pirlo.
58
Juventus u míče...
57
Ogbonna napadl rozehrávajícího Reinu a uviděl žlutou kartu.
57
Tevez se dostal do zakončení, Reina si s jeho střelou ale bez problému poradil.
57
Dva hostující hráči vzali Pirla do kleští a byl jim odpískán další faul.
56
Insigne přišel o míč v souboji s Islou a poté ho fauloval.
55
Pirlo poslal před bránu centr, který hráči Neapole odvrátili a Pogba se do zakončení nedostal.
54
Juventus vybojoval standardní situaci.
53
Z následného rohového kopu hosté Buffona neohrozili.
52
Insigne vypálil nebezpečně z volného přímého kopu a Buffon jeho střelu skvělým reflexivním zákrokem vyrazil na rohový kop!
52
Bonucci sestřelil Insigneho a stal se prvním potrestaným hráčem zápasu.
51
Další útok Neapole zastavil Andrea Pirlo, který poté přihrál Barzaglimu.
50
Vidal nedokázal zkrotit neposedný míč, který skončil v zámezí, a Neapol mohla vhazovat.
49
Maggio nedokázal odcentrovat přes Ogbonnu a následoval odkop od brány Juventusu.
48
Isla se snažil u pravé rohového praporku obejít Almera, ve své snaze se ale dopustil faulu.
47
... hosté se ale vzápětí dopustili nepřesné přihrávky.
47
Neapol může podniknout něco směrem vpřed...
46
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém zápas začaly.
46
Druhých pětačtyřicet minut zahájil výkopem domácí Juventus.
46
Vítejte zpět na Juventus Stadium, kde za pár okamžiků bude pokračovat druhým poločasem zápas mezi Juventusem a Neapolí. Spokojenější jsou zatím hráči Juve, kteří vedou zásluhou bleskového gólu Llorenteho 1:0. První poločas nabídl velmi atraktivní fotbal, tak věřme, že se v podobném duchu ponese i poločas druhý.
Je za námi první poločas zápasu mezi Juventusem a Neapolí, který nabídl řadu šancí na obou stranách. Stará dáma vstoupila do zápasu jako uragán a již ve druhé minutě ji poslal do vedení Llorente. Juve si poté vytvořilo další šance, Neapol ale podržel fantastickými zákroky Pepe Reina. Skóre po prvním poločase. Juventus 1 Neapol 0.
45+1
Pogba fauloval Callejona.
45+1
Pirlo rozehrál rohový kop nakrátko s Asamoahem, domácí se ale poté k ohrožení hostující brány nedostali.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Vše už je v pořádku a zápas může pokračovat. Pogba vzápětí vybojoval rohový kop.
44
Jeden z hráčů Juventusu zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.
43
Jediné, na co by si mohl nějaký kibic v dnešním zápase ztěžovat, je nedostatek gólů, protože šancí měli oba týmy opravdu dost.
42
Lorenzo Insinge napřáhl zpoza šestnáctky k technické střele, která skončila těsně nad břevnem!
42
STŘELY CELKEM: Juventus 7 Neapol 4
41
Maggia u pravé postranní čáry dobře zakřižoval Pogba s Asamoahem.
40
Higuainovi byl odpískán útočný faul.
39
Zatím sledujeme velmi pohledný fotbal, který souboj těchto týmů sliboval.
38
Llorente v šanci! Isla poslal do pokutového území centr, do kterého se parádně položil Llorente, Reina ale předvedl další fantastický zákrok a s jeho pohotovou hlavičkou si poradil.
37
DLOUHÉ PŘIHRÁVKY: Juventus 6 Neapol 3
36
... ten ale vzápětí ztroskotal.
36
Callejon vybojoval míč v souboji s Pogbou a Neapol mohla přejít do útoku...
35
Bazagli, Vidal a Pirlo rozjeli pohlednou kombinaci, ta ale skončila u Llorenteho.
35
Řekl bych, že na šance je to vyrovnané, ale na skóre vede stále Juventus.
34
Llorenzo Insigne se skvěle uvolnil v pokutovém území, kde předvedl skvělou zasekávačku a jeho následná přízemní střela těsně minula vzdálenější tyč!
33
Bonucci hledal dlouhým pasem Llorenteho, jeho přihrávka ale nebyla přesná a Reina mohl v klidu rozehrát.
32
DRŽENÍ MÍČE: Juventus 56% Neapol 44%
31
Pirlo se snažil najít centrem Vidala, ten se ale k míči nedostal. Hosté nyní dobře brání.
31
Isla hledal na hranici šestnáctky Llorenteho, jeho přihrávka ale postrádala přesnost a svěřenci Rafaela Beniteze se ubránili.
30
Juventus vybojoval míč a kombinuje ve středu hřiště.
29
Behramiho ale dál nepustil Tevez.
29
Neapol u míče.
28
Pogba poslal před bránu Neapole nebezpečný centr, který odvrátil pozorný Fernandez.
27
Asamoah předvedl v šestnáctce pohotový halfvolej, ten však skončil mimo.
27
Že bychom si v dnešním zápase mohli ztěžovat na nedostatek šancí? Neexistuje.
26
Následný rohový kop hráči Staré dámy nezužitkovali.
25
Carlos Tevez! Argentinský útočník napřáhl k další střele zpoza šestnáctky a protáhl Reinu, který dokázal jeho přízemní střelu vytáhnout na rohový kop.
24
Fernandez si pomohl zpětnou přihrávkou na Reinu, který mu vzápětí míč vrátil.
24
Paul Pogba se dopustil ve středu hřiště dalšího faulu.
23
Juventus Stadium se rozléhá hlasitý pokřik JUVE! JUVE!
22
Higuain zpracoval v pokutovém území dlouhý pas a poté se dokázal obtočit kolem jednoho z obránců a jeho následná střela prolétla těsně nad břevnem! Dobrá šance.
22
Maggio poslal na zadní tyč přetažený centr, po němž se dostal ke střele z otočky Insigne. Buffon byl ale připraven a připsal si úspěšný zákrok.
21
Přihrávka na Llorenteho byla příliš dlouhá a u míče jsou hosté.
20
Na Juventus Stadium panuje fantastická atmosféra. Kdy jindy by mělo být vyprodáno, než při dnešním zápase.
19
... a Llorente byl vzápětí faulován.
18
Juventus nakopl míč dopředu...
17
Pirlo rozehrál standardní situaci a do šestnáctky hostů poslal centr, po kterém se dopustil dalšího útočného faulu Pogba.
16
Inler předvedl skvělý obranný zákrok a zhatil nadějný útok Juventusu.
15
Další útočný faul Juventusu a Neapol může v klidu rozehrát.
15
Pogba by se rád dostal do další šance, tentokrát si ale pomohl faulem.
14
Higuain se snažil prodrat do zakončení, skvěle ho ale zakřižoval Bonucci a míč poté ukryl v náruči Buffon.
13
Reina podržel míč, aby uklidnil hru, a až poté vykopl míč zpět do hry.
12
Isla našel přihrávkou Teveze, s jehož následnou přízemní střelou zpoza šestnáctky si Reina snadno poradil.
12
Juventus má v úvodu zápasu jasně na vrh. Neapol ale zatím drží fantastický Reina.
11
Útočnou akci Juventusu zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
11
Hosté ale vzápětí bránu Juventusu neohrozili.
10
Neapol v držení míče.
9
Isla poslal před bránu Neapole centr, se kterým si Reina v pohodě poradil.
9
Juventus mohl vést o dvě branky. Příliš mnoho tomu nechybělo.
8
Paul Pogba v šanci! Pirlo poslal dlouhý centr na zadní tyč, kde našel Pogbu. Ten trkl do míče hlavou, Reina ale vytáhl spektakulární zákrok a jeho hlavičku dokázal vyrazit.
8
Reina vyrazil nebezpečný centr pro jistotu nad břevno a Juventus bude zahrávat rohový kop.
7
Ve středu hřiště jsou nyní vidět nepřesnosti na obou stranách a ani jeden ze soupeřů se není schopen prosadit.
6
Juve u míče.
5
Neapol přešla do útoku, který ale pozorný obrana Juventusu v blízkosti šestnáctky zastavila.
4
Tevez se dostal na hranici šestnáctky ke střele, která byla sražena na rohový kop.
3
Juventus prožívá vstup do zápasu z říše snů. Neapol má ale stále dost času na odpověď.
2
FERNANDO LLORENTE posílá Juve do brzkého vedení!! Obránci Neapole se dopustili velké chyby v obraně, kterou potrestal Llorente, jenž dorazil míč do prázdné brány. Reina byl bezmocný.
2
Paul Pogba napřáhl k nebezpečné střele zpoza šestnáctky a Reina vytáhl první skvělý zákrok!
1
Výkop zápasu obstarali hráči Neapole, kteří nastoupili v tradiční modré sadě dresů, zatímco Juventus v černobíle pruhovaných.
1
Hlavní rozhodčí Gianluca Rocchi dal pokyn k zahájení zápasu. Bitva mezi Juventusem a Neapolí může začít!
1
Hráči obou týmů právě vycházejí na hrací plochu. Juventus přivedl kapitán a zkušený brankář Buffon. Kapitánem Neapole je pro dnešní zápas slovenský reprezentant Marek Hamšík.
Vítejte na Juventus Stadium, kde za pár okamžiků vypukne bitva o čelo italské Serie A. Juventus vyzve na domácím hřišti Neapol. V aktuálně lepší formě se nachází hosté, kteří vyhráli 6 z posledních sedmi zápasů, zatímco Stará dáma ze stejného množství duelů dvakrát prohrála a jednou remizovala.
Těsně před výkopem

Juventus FC: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Ogbonna – Asamoah, Pogba, Pirlo, Vidal, Isla – Llorente, Tévez.
Náhradníci: Storari, Rubinho – De Ceglie, Peluso, Motta, Marchisio, Padoin, Giovinco, Quagliarella.
Trenér: Antonio Conte.

SSC Neapol: Reina – Maggio, Albiol, Fernández, Armero – Callejón, Inler, Hamšík (C), Behrami, Insigne – Higuaín.
Náhradníci: Cabral, Colombo – Uvini, Britos, Cannavaro, Dzemaili, Radošević, Mertens, Pandev.
Trenér: Rafael Benitez.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi. Asistenti: E. Liberatore, G. Cariolato. Čtvrtý rozhodčí: A. Padovan.
Juventus naposledy přivítal Neapol na svém hřišti 20. října 2012 a před vlastními fanoušky dokázal zvítězit, přestože to dlouho vypadalo na bezbrankovou remízu. Fanoušci na Juventus Stadium se dočkali prvního gólu až deset minut před koncem, kdy se po přesném pasu Andrea Pirla prosadil Martin Caceres. Dvě minuty na to výhru Juve zpečetil Paul Pogba.
Poslední vzájemné střetnutí
Neapol se představila minulý víkend na domácím hřišti proti Catanii a roli favorita potvrdila. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Domácí se ujali během pouhých pěti minut dvoubrankového vedení, když se nejprve prosadil krásnou střelou Jose Callejon a po něm Marek Hamšík. Pět minut na to Catania snížila, na výsledku už to ale nic nezměnilo.
Juventus se v posledním ligovém zápase trápil na hřišti Parmy, která až do závěru zápasu držela nadějný bezbrankový výsledek. Ten ale nakonec nevydržel. Stará dáma vyslala na bránu soupeře šest přesných střel a třináct minut před koncem se dočkala vytouženého vedoucího a také vítězného gólu, když se z dorážky prosadil Paul Pogba.
Program 12. kola italské Serie A uzavře šlágr dvou týmů bojujících o titul – Juventus hostí Neapol! Od zápasu lze čekat velmi vyrovnaný souboj. Oba kluby mají na svém kontě 28 bodů a na vedoucí AS Řím ztrácejí shodně tři body. Navíc se nacházejí ve stejné formě. Atraktivním duelem z Juventus Stadium Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62