A je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které zvládlo lépe Livorno, které porazilo Catanii 2:0. Hosté byli v prvním poločase aktivnější a nebezpečnější, ale branku nevstřelili. Ve druhém poločase domácí přidali a dvakrát se prosadil aktivní Paulinho, který tak rozhodl o výhře svého celku. To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. přeji hezký zbytek víkendu. Na počtenou.
90+6
Už se nic nestane. Tři body zůstanou v Livornu.
90+5
Zdramatizovat konec zápasu ještě chtěl Bergessio, ale domácí branku netrefil.
90+4
Domácí naposledy střídají. Emegharu nahradil Siligardi.
90+3
Za zdržování uviděl žlutou kartu domácí brankář Bardi.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil 6 minutek!
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Z dálky to nyní zkusil Biagianti, ale poslal míč pouze doprostřed branky.
87
Ale ani z tohoto rohu hosté nic nevytěžili.
86
Rohový kop pro hosty.
85
Domácí se nakonec vydali a ohrozili hostující branku, ale další gól z toho nebyl a Livorno tak stále vede 2:0.
83
Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.
81
Tak ještě jedno střídání Livorna. Emersona vystřídal Valentini.
80
A ještě jednou a dnes naposledy střídají hosté. Castra nahradil Lopez.
78
Na druhé straně odešel Biraghi a přišel Monzón.
78
Domácí střídají. Dohrál Mbaye a přišel Rinaudo.
77
Odražený míč směřoval do poloprázdné branky, ale obětavým skokem ho vyrazil Bardi! Opět z brankové čáry!
76
Hosté poslali do vápna Livorna dva centry, ale ani jeden se neujal.
74
Hosté se snaží a tlačí se dopředu, ale ve druhém poločase se jim v útočné fázi vůbec nedaří.
73
Livorno právě vstřelilo branku!
A vypadá to, že je rozhodnuto, protože Livorno vede už o dvě branky. Emeghara šel do tvrdého souboje s brankářem Catanie, ten vyhrál a zpětnou přihrávkou našel PAULINHA, který prostřelil bránícího hráče a zvýšil vedení svého celku.
71
Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů a rozhodčí hru raději přerušil.
70
Paulinho se nyní hnal do další šance, ale byl v ofsajdu. Hodně se rozčiloval na pomezního rozhodčí a nakonec vyfasoval žlutou kartu.
68
Hosté střídají. Odešel Tachtsidis a zahraje si Leto.
66
Domácí se nakonec dočkali a jdou do vedení. Na přihrávku z pravé strany si na hranici penalty naběhl aktivní PAULINHO, který přízemní střelou překonal Andújara a poslal Livorno do vedení.
64
Žlutou kartu uviděl hostující Biraghi.
62
Z dobrých dvaceti metrů to zkusil Jaroslav Plašil a domácí brankář měl co dělat, aby míč zastavil před brankovou čárou!
60
Z velké dálky to zkusil domácí Paulinho, ale po jeho nepřesném pokusu nemusel hostující brankář zasahovat.
59
Jenže po tomto centru se míč dostal až do zámezí.
58
Rohový kop pro Catanii.
57
Z rohového kopu ale nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme.
56
Rohový kop pro domácí.
55
K odraženému míči se dostal Biagianti a po jeho pokusu olízl kulatý nesmysl tyč!
53
Paulinho vymyslel dobrou přihrávku do vápna Catanie, ale u míče byl jako první Andújar.
51
Ani ze čtvrtého rohu ale hosté nic nevytěžili a stav zápasu se tedy stále nemění.
50
50
Rychlou akci hostů zastavil Greco, který za to uviděl žlutou kartu.
49
Ale domácí nedokázali ohrozit branku Catanie a dopředu pospíchají hosté.
48
Domácí nakonec vybojovali rohový kop.
47
Začátek druhého poločasu je zatím hodně opatrný a hraje se hlavně uprostřed hřiště.
46
První poločas je za námi. Sledujeme velmi bojovné utkání, které už nabídlo čtyři žluté karty, ale i několik velkých šancí. Branka ale nepadla a stav zápasu je stále 0:0. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločase, který začne zhruba v 16:03.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Tak jsem to málem zakřikl. Po bleskové akci byl v obrovské šanci Emeghara, který překonal i Andújar, ale na brankové čáře míč vykopl jeden hostujících zadáků!
42
I tentokrát se ale hosté v pohodě ubránili a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
41
Hraje se na polovině Catanie.
40
Další žlutou kartu uviděl domácí Schiattarella.
38
Po bleskové akci hostů se Bergessio dostal s míčem do zámezí.
37
Domácí kombinují na polovině Catanie, ale nutno dodat, že hosté výborně napadají a domácí s tím mají obrovské problémy.
35
Za domácí obranu si naběhl Bergessio, ale po jeho křižné střele skončil kulatý nesmysl těsně vedle levé tyče!
33
Další žlutou kartu uviděl za zákrok na polovině hřiště hostující Spolli.
31
Tentokrát hlavičkoval Castro, ale ani on branku domácího celku netrefil.
30
29
V obrovské šanci se objevil domácí Paulinho. Ten si naběhl na malé vápno, ale míč poslal pouze nad branku!
28
Centrovaný míč ale skvěle sebral Andújar, který tak hodně pomohl svým spoluhráčům.
27
Další žlutou kartu uviděl hostující Álvarez. Navíc domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci přesně z postranní lajny velkého vápna.
26
Po dalším centru do vápna Livorna si jeden z hostujících hráčů pomohl faulem a akce Catanie tedy rychle skončila.
25
Hosté to nyní zkusili po pravé straně, ale nakonec z toho byl pouze zablokovaný centr.
24
Po dalších několika faulech hlavní rozhodčí hráče důrazně napomínal. Nyní je to spíše boj.
22
Na trávníku se také přiostřilo a k vidění je řada tvrdých osobních soubojů.
20
Oba celky se tlačí dopředu, ale na první branku zatím stále čekáme.
18
Na sebe to vzal šikovný Greco, ale střela mu příliš nevyšla a hostující brankář nemusel zasahovat.
17
Zajímavá standardní situace pro domácí, z nějakých 25-ti metrů.
16
Po bleskové akci zahrozili i domácí. Greco se opřel do míče z hranice velkého vápna, ale poslal ho pouze nad branku Catanie.
15
Tentokrát se k hlavičce dostal Spolli, ale ani on nemířil přesně.
14
Další rohový kop pro Catanii.
12
Nyní bylo k vidění několik nepřesných přihrávek a hraje se hlavně uprostřed hřiště.
10
Na centrovaný míč si naběhl jeden z hostujících hráčů, ale poslal ho pouze nad branku Livorna.
9
Na druhé straně to zkusil z dálky Barrientos, ale Bardi měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop!
7
Jenže hosté ztratili míč a domácí šli do přečíslení. Paulinho se ve vápně skvěle uvolnil a po jeho střele proletěl míč těsně vedle levé šibenice!
6
Catania je stále aktivnější a opět se hraje na polovině Livorna.
5
Hosté poslali míč do vápna Livorna, ale tam kralovali domácí zadáci.
4
Za ostrý faul uviděl žlutou kartu domácí Émerson.
2
Jako první se dopředu vydali hosté. Dlouho kombinovali na polovině Livorna, nakonec z toho byla střela z dálky, ale s tou si Bardi poradil.
1

AS Livorno Calcio: Bardi – Coda, Ceccherini, Émerson, Schiattarella – Mbaye, Luci, Greco, Biagianti – Emeghara, Paulinho.
Náhradníci: De Lucia – Valentini, Lambrughi, Piccini, Decarli, Gemiti, Rinaudo, Benassi, Mosquera, Belingheri, Duncan, Siligardi.

Calcio Catania: Andújar – Spolli, Bellusci, Biraghi, Álvarez – Almirón, Tachtsidis, Plašil – Castro, Barrientos, Bergessio.
Náhradníci: Frison, G. Ficara Ficara – Rolín, Legrottaglie, Gyömbér, Monzón, Capuano, Guarente, Leto, Freire, López, K. Boateng Boateng.

Rozhodčí: Gervasoni – Schenone, Tasso.
Vzájemné zápasy

Oba celky se naposledy utkaly v sezoně 2009/2010 a tedy oba zápasy ovládlo Livorno. To nejdřív vyhrálo na hřišti Catanie 1:0 a doma pak zvítězilo 3:1.
Calcio Catania

Hosté na první body v nové sezoně stále čekají, nutno ale dodat, že los jim vůbec nepřál. V prvním kole hrála Catania na hřišti Fiorentiny a tento duel nakonec vyhrál domácí celek 2:1. V dalším kole hostila Catania Inter Milán, kterému podlehla 0:3.
AS Livorno Calcio

Livorno má na svém kontě po dvou kolech tři body. V prvním kole nestačilo Livorno na silné AS Řím, kterému po velkém boji podlehlo 0:2. ve druhém kole zajíždělo Livorno na hřiště Sassuola a tento duel zcela ovládlo. Livorno nakonec porazilo nováčka 4:1 a vybojovalo hodně cenné tři body.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská Serie A má na programu 3. kolo a my budeme sledovat duel mezi Livornem a Catanii. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62