Skončilo nám další utkání serie A, kde se dnes v rámci 29. kola střetla domácí Neapol s hostující Fiorentinou. Domácí byli aktivnější v prvním poločase, ovšem ke konci prvního poločasu byl vyloučen Ghoulam a iniciativu převzali hosté. Jejich úsilí vyvrcholilo v osmaosmdesáté minutě vedoucím gólem, který zařídil Joaquín. Domácím se již odpovědět nepodařilo. Navíc na konci utkání měl ještě velikou šanci Matri, ale se šancí nenaložil dobře. To je ode mě pro dnešek vše. Hezký zbytek večera.
90+4
Vyložená šance, ve které se ocitl Matri. Ten běžel úplně sám na Pepeho Reinu, ale ten si zkušeně počkal a Matrimu míč vyrazil.
90+3
Hosté vstřelili druhou branku, ovšem ta nebyla uznána pro ofsajd jednoho hráče Fiorentiny.
90+2
Cuadrado se snažil překvapit lobem Reinu, ale jeho pokus domácí gólman přečetl a míč lapil do náruče.
90+1
Rozhodčí nastaí k dnešnímu utkání 4 minuty navíc.
90
Fiorentina má míč na kopačkách a nikam se nehrne. Není se co divit.
89
Domácí se snaží s výsledkem ještě něco udělat, ale už jim nezbývá moc času a ani sil.
88
Fiorentina právě vstřelila branku!
Tak nakonec se podařilo hostujícímu celku využít přesilovku a vstřelit branku. Matri si pohrál s obránci, vrátil na Iličiče, který lobem našel JOAQUINA, který se hlavou do prázdné trefit prostě musel.
87
Neapol je zatažena a brání v deseti.
86
Pěknou ránu z dálky předvedl Iličič, ale jeho pokus nebyl přesný.
85
Právě zraněný Mertens bude muset vystřídat. Na jeho místo se podívá na posledních pár minut Panděv.
83
Mertens se hnal dopředu, kde nakonec po dvou tvrdých soubojích přišel o míč. Navíc zůstává ležet na trávníku a vypadá to, že vyžaduje ošetření.
82
I domácí mají ještě síly na útočení. Nyní se Neapol dostávala dopředu, ale přes obranu Fiorentiny neprošla.
81
Neapol stahuje dnes vyčerpaného Higuaína. Do hry právě vbíhá Behrami.
80
Hráči ve fialovém zahrávali rohový kop, který ovšem domácí obrana vyřešila na výbornou.
78
Fiorentina se stále snaží, tlačí domácí hráče, ale zatím se nedaří překonat dobře pracující obranu Neapole.
77
Do obrovské šance se dostal právě střídající Matri, který hlavičkoval po centru Joaquina. Jeho pokus skončil jen vedle levé tyče.
76
Střídají i domácí. Ze hry je pro dnešek stažen Insigne. Mertens se vydá opačným směrem.
74
Fiorentina naposledy střídá. Gomez se jde podívat do sprch. Čerstvý Matri se podívá na trávník.
74
Balón letěl do vápna a tam jeden z hostujících sám před Reinou dorážel. Teď měla Neapol štěstí, že hostující hráč byl hodně překvapen, že k němu míč propadl.
74
Domácí raději poslali balón na rohový kop. Šance pro hosty.
73
Snažení Fiorentiny ukončila píšťalka rozhodčího, která odpískala ofsajd.
72
Střet Higuaína s Netoem vyhodnotil rozhodčí jako faul domácího útočníka.
71
Hosté podruhé střídají. Roncaglia dnes dohrál. Naopak na trávník se podívá Vargas.
69
Hraje se z jedné strany na druhou. Nyní pálil Aquilani z uctihodných pětadvaceti metrů. Jeho přízemní střelu zlikvidoval Reina.
68
Na druhé straně se do šance dostávala Fiorentina. Jeden z hostujících borců vracel zpět do vápna, kde obránci Neapole poslali míč na rohový kop, z kterého následně nic nebylo.
67
Jorginho vypálil, někdo z hostujících střelu tečoval, ale Neto si poradil míč chytil. Pěkná šance domácích.
66
Higuaín se ocitl na zemi. Domácím se naskytla šance přímého kopu z pětatřiceti metrů.
65
Tlak Fiorentiny trvá. Nyní nedosáhl hlavičkou na centr Joaquin. Reina bude odkopávat od branky.
64
Iličič se dostal do šance po nahrávce Cuadrada. Prvně jmenovaný trefil pouze boční síť.
63
Na druhé straně si Reina došel pro centr, který mířil před jeho branku.
62
Střelu z velké dálky vyslal jeden z domácích a kupodivu všech s ní měl Neto problémy. Nakonec se mu podařilo zastavit míč před čarou.
62
Obrana Neapole je ovšem velmi pozorná a nepouští hosty do větších šancí.
61
Fialky se dostávají znovu do útoku.
60
Neapolský sniper se opět zlobí. Stejně jako předchvílí mu rozhodčí odpískali faul, tentokrát fauloval Rodrígueze.
58
Nakonec si svými řečmi Higuaín řekl o žlutou kartu.
58
Při útočném snažení byl Gonzalo Higuaín až příliš aktivní. Rozhodčí mu odpískal faul. To se domácímu střelci nelíbí.
57
Reina nemusel zasahovat při pokusu Aquillaniho.
56
Hostující Pasqual se pokoušel najít spoluhráče ve vápně, ale jeho centr si pohlídali obránci Neapole.
55
Insigne si to vzal na starosti a nutno říci, že jeho pokus nebyl nepovedený, nakonec ale skončil těsně nad brankou.
54
Cuadrado fauloval Callejona a domácí budou mít přímý kop z 15 metrů.
53
Velká šance hostujícího celku. X se uvolnil a vyslal střelecký pokus na Reinu, který jen koukal, ale balón skončil vedle pravé tyče.
52
Joaquin nezpracoval přesně a poslal míč do zámezí.
51
Ten také k ničemu nevedl, ale Neapol se drží v tlaku a dělá hostujícím obráncům velké problémy.
50
Následná standartka končí pro domácí špatně, ale díky chybě obránce Fiorentiny budou zahrávat rohový kop.
49
Rozeběhnutý Insigne se hnal do šance, poslední obránce Rodríguez ho fauloval a vidí za to žlutou kartu.
48
Joaquin poslal centr do vápna, ten byl ovšem nepřesný a obrana Fiorentiny odvrátila nebezpečí.
47
Hosté se usadili na polovině Neapole, ovšem do ničeho vážnějšího se nemůžou dostat.
46
Hosté o poločase vystřídali. Dnešní utkání končí pro Bakiče, kterého nahrazuje Iličič.
46
Obě mužstva se již shromažďují na trávníku a druhý poločas co nevidět začne.
Je za námi první poločas italské Serie A, kde proti sobě nastoupila domácí Neapol a hostující Fiorentina. Domácí byli povětšinu poločasu lepším týmem, když si vypracovali i několik šancí. Jejich tlak ovšem přibrzdilo vyloučení Ghoulama, který zatáhl za záchranou brzdu a viděl zcela zaslouženě červenou kartu.
45+1
45+1
Hraje se na středu hřiště a vypadá to, že se do konce poločasu ničeho zajímavého nedočkáme.
45
Rozhodčí přidá k prvnímu poločasu jednu minutu navíc.
45
Joaquinovi byla odpískána hra rukou.
44
Domácí zaútočili. Reveillére zatáhl míč do vápna, tam se ho pokusil dostat na Higuaína, to se ovšem nepovedlo a domácí obránci míč odkopli do bezpečí.
43
Domácí faulují na polovině hřiště a zbytečně tak přicházejí o balón.
42
Hostující obrana si s ním poradila a ihned se vydala do protiútoku.
41
Insigne vyslal pěkný projektil, který vytáhl Neto na rohový kop.
41
Na druhé straně fauluje Aquilani a domácí mají taktéž výbornou pozici ke skórování z vrcholu vápna.
40
Následně Pasqual fauluje Callejona a domácí budou u míče.
40
Z něho vůbec nezapršelo.
39
Pokus Rodrígueze skončil ovšem jen na zdi. Hosté budou pokračovat rohovým kopem.
38
Hosté mají navíc standartku z dobré pozice.
37
Hostující Bakič se dostával sám na brankáře. Ghoulam ho stíhal a zasáhl ho zezadu a za to automaticky vidí červenou kartu. Přesilovka Fiorentiny právě začíná.
36
Neapol stále drží míč a hosté se k němu dostávají spíše sporadicky, ovšem vyložené šance zatím nevidíme.
35
V ofsajdu byl přistižen Insigne.
34
Z následné akce musel zasahovat Reina, který lapil míč do rukavic.
33
Roncaglia bude vhazovat na polovině Neapole.
32
Rafael Benítez divoce diskutuje po Ghoulamově pokusu, který šel vysoko nad branku Fiorentiny.
31
Další centr se snesl do vápna Fiorentiny, ale z domácích tam nikdo nebyl a tak mají míč opět hosté na kopačkách.
30
Máme za sebou prvních třicet minut a domácí jsou zatím aktivnější. Hosté spíše vyčkávají na protiútoky.
29
Z něho hosté nezahrozili a tak pokračují domácí.
28
Inler fauloval na vlastní půlce a Fiorentina bude zahrávat přímý kop, který rozehraje Pasqual.
28
Další pěkná rána z dálky, kterou vyslal Hamšík, ovšem Neto byl pozorný.
27
Centrovaný míč na bránu Fiorentiny skončil jen v rukavicích gólmana hostí.
26
Slovenský reprezentant se dral do další šance, ale přihrávka na něj byla delší, než být měla a pro míč skočil dříve Neto.
24
Hra se nyní trochu uklidnila a hraje se převážně na středu hřiště.
23
Kapitán hostí, Rodríguez, vybojoval vhazování u své vlastní branky.
22
Z levé strany se do šance dostal Marek Hamšík, který vypálil přízemní střelou na Neta, ten si ovšem věděl rady a hosty zachránil před inkasovanou brankou.
21
Fiorentina je v držení míče, ale do šancí to nevede.
20
S tou si Reina poradil a rozehrává na své obránce, kteří začínají další útok Neapole.
19
Fiorentina bude mít možnost z pětadvaceti metrů púo faulu jednoho z domácích.
18
Na druhé straně zahrozil Cuadrado, který střílel z levé strany, ale rána mu vůbec nesedla a skončila vysoko nad brankou Reiny.
17
Domácí Higuaín si hledal střeleckou pozici ve vápně, ale byl čistě obrán o míč a Fiorentina jde do protiútoku.
16
Do další šance se hnal Insigne, ovšem na nahrávku, která směřovala do běhu nedosáhl.
14
Reveillére dobře odvrátil centrovaný míč do vápna a uchránil tak hosty od možného problému.
13
Domácí jsou aktivnější, ale zatím se přes dobře pracující obranu Fiorentiny nemohou dostat.
12
Ta vyšla naprázdno, jelikož Callejón byl přistižen v ofsajdu.
11
Domácí budou mít možnost přímého kopu z pětatřiceti metrů.
10
Jeden z hostujících hráčů centroval před branku Neapole, ale míč si stáhl Reina.
9
Higuaín se dostal do velké šance, když na vrcholu vápna vypálil, ale stejně tak krásný zákrok předvedl Neto.
8
Reina bude odkopávat od své vlastní brány.
6
Z něho se domácí neprosadili, hosté poslali míč pryč z vápna, ale vzápětí ho do vápna vrátil Albiol a před Netoem byl veliký závar. Nakonec akci utnula píšťalka rozhodčího, který přerušil. Jeden z domácích si počínál nedovoleně.
5
Domácí vybojovali první rohový kop zápasu.
4
Cuadrado vypálil z levé strany, ale s jeho pokusem neměl Pepe Reina sebemenší problém.
3
Snaha Fiorentiny skončila na zvednutém praporku rozhodčího.
2
Hamšík v útoku fauloval Rodrígueze.
2
K míči se už dostali i domácí hráči, ovšem hraje se stále na středu hřiště.
1
Fiorentina rozehrála dnešní utkání a míč si zatím drží na svých kopačkách.
1
Hamšík si s Rodríguezem vyměnili vlaječky a utkání bude moci každou chvílí začít.
Hráči již nastupují na hrací plochu, za pár minut bude utkání zahájeno.
Domácí nastoupí v tradičních modrých dresech, hostující Fiorentina bude hrát v dresech fialových.

SSC Neapol: Reina – Réveillére, Henrique, Albiol, Ghoulam – Callejón, Inler, Hamšík (C), Jorginho, Insigne – Higuaín.
Náhradníci: Colombo, Doblas Santana – Britos, Fernández, Bariti, Mesto, Džemaili, Radošević, Behrami, Mertens, Panděv, Zapata.

ACF Fiorentina: Neto – Roncaglia, Rodríguez (C), Savić, Pasqual – Bakić, Aquilani, Valero – Cuadrado, Gómez, Joaquín.
Náhradníci: Lupatelli, Rosati – Diakité, Compper, Tomović, Fernández, Wolski, Ambrosini, Iličič, Ryder, Matri, Vargas..
Poslední vzájemné utkání

2. 9. 2012 SSC Neapol – ACF Fiorentina 2:1
20. 1. 2013 ACF Fiorentina – SSC Neapol 1:1
30.10. 2013 ACF Fiorentina – SSC Neapol 1:2
ACF Fiorentina

Hostující celek nečeká nic lehkého, ale dnešní zápas bude minimálně hodně vyrovnaný. Vždyť Fiorentina se nachází sice s desetibodovým rozdílem, ale jen jednu příčku pod Neapolí. Fiorentina má čtvrtým místem postup do Evropské ligy, ovšem mezi ní a šestou Parmou je rozdíl pouhých dvou bodů. Parmá má navíc o zápas méně. Proto je pro hosty dnešní utkání tak důležité.

Poslední utkání

2. 3. 2014 ACF Fiorentina – SS Lazio 0:1 (Serie A)
9. 3. 2014 Juventus FC – ACF Fiorentina 1:0 (Serie A)
16. 3. 2014 ACF Fiorentina – Chievo Verona 3:1 (Serie A)

Nejlepší střelci týmu v lize

Giuseppe Rossi – 14
Juan Cuadrado – 5
Borja Valero – 5
SSC Neapol

Domácí tým se drží v popředí Serie A, když se po odehraných osmadvaceti kolech nachází na krásné třetí pozici zaručující předkolo milionářské Ligy Mistrů. Domácí budou chtít jistě vyhrát, jelikož na druhé AS Řím ztrácí šest bodů a další bodový odstup by hodně mrzel.

9. 3. 2014 SSC Neapol – AS Řím 1:0 (Serie A)
17. 3. 2014 Turín FC – SSC Neapol 0:1 (Serie A)
20. 3. 2014 SSC Neapol – FC Porto 2:2 (OF Evropské ligy)

Gonzalo Higuaín – 14
José Callejón – 10
Marek Hamšík – 6
Dries Mertens – 6
Goran Pandev – 6
Dobrý podvečer. Vítám Vás u sledování dnešního onlajn přenosu z italské Serie A, kde se v rámci 29. kola střetne domácí SSC Neapol s hostující ACF Fiorentinou. Úvodní výkop zápasu je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62