V prvním poločase jsme sledovali vyrovnaný fotbal, ve kterém si přece jen vytvořilo více brankových příležitostí domácí mužstvo. To šlo i do vedení, když se prosadil Biabiany. Hosté však ve druhém poločase zapli na vyšší stupeň a bylo to znát. Nejprve vyrovnal Florenzi a v 70. minutě otočil stav zápasu Totti. Pojistku v podobně třetí branky přidal z penalty Strootman. AS se tak posouvá na druhou příčku, Parma se krčí na 17. místě. To je z dnešního utkání vše. Budu se na Vás těšit u římského derby, které je na programu v neděli od 15:00. Dobrou noc.
90+3
Gargano neunesl stav zápasu a vylil si zlost na Maiconovi. Následovat musela žlutá karta.
90+3
Už se čeká pouze na závěrečný hvizd. Hosté si z Parmy odvezou tři body a zůstanou společně s Neapolí jediným týmem, který bude mít po třech kolech plný počet bodů.
90+1
Rozhodčí Guida nastaví ještě 3 minuty.
90
Domácí naposledy střídají. Na poslední minuty přichází Mesbah, do sprch míří Gobbi.
89
Pjanić obstřelil zeď, ale míč směřoval jen do míst, kde stál připravený Mirante.
88
Gervinho obehrál Gargana i Lucarelliho. Druhý jmenovaný pak šikovnému útočníkovi AS vystavil stopku za cenu faulu. Přímý volný kop pro AS.
87
Domácí už působí odevzdaným dojmem.
85
AS Řím právě vstřelilo branku!
Penalty se ujal KEVIN STROOTMAN, jenž míč poslal nekompromisně pod břevno! Už dlouho jsem neviděl tak suveréně kopnutou penaltu!
84
Za svůj faul vidí Cassani žlutou kartu.
84
Po faulu na Gervinha bude AS Řím kopat penaltu!
83
Okaka napřáhl z velkého vápna, jeho střela se ještě otřela o jednoho z obránců a nakonec skončila těsně vedle hostující svatyně. Roh pro Parmu.
81
Donadoni burcuje své svěřence, aby dali do závěrečných minut vše. Přidává se i publikum.
79
Pjanićovu střelu neudržel ve své moci Mirante, míč se tak odrazil k volnému Castánovi, jenž míč napálil pouze do brankáře Parmy. Mrzet ho to však nemusí, protože byl v ofsajdu.
78
Marquinho si došel zkušeně pro faul k pokutovému území Parmy. Rýsuje se tak dobrá standardka pro hosty.
77
Domácí trenér Donadoni se snaží oživit svůj tým dalším střídáním. Ze hry odchází jediný střelec Parmy v dnešním zápase Biabiany, kterého nahradí Sansone.
76
AS Řím střídá. Pro dnešek má dohráno římská modla Totti, na jeho místo míří Borriello.
74
Balzaretti opět zahrál fanouškům AS na nervy, když zbytečně kličkoval ve vlastním pokutovém území. Naštěstí pro hosty vše dobře dopadlo.
72
Okaka poslal k zemi De Rossiho a může být rád, že nevidí žlutý trest.
70
Domácím nezklapla ofsajdová past, a tak se ocitl FRANCESCO TOTTI zcela sám před brankářem Mirantem, kterému následně nedal jak se říká čuchnout. AS Řím tak otáčí průběh zápasu z 0:1 na 2:1.
69
Střídají i hosté. Garcia posílá na hrací plochu čerstvého Marquinha. Dohráno má naopak Florenzi.
69
Ze hřiště odchází vyčerpaný Amauri a opačným směrem směřuje Okaka. Ten bude mít v zápase o motivaci postaráno.
67
Míče se ve vzduchu zmocnil De Sanctis a rychle rozehrál protiútok svého týmu. Mezi tím u postranní čáry přešlapuje Okaka, který je v Parmě nahostování právě z AS.
67
Ten si po Florenziho zásahu zopakuje.
66
Balzaretti si zahrával s ohněm a málem toho Parma využila. Nebezpečí zažehnal Maicon. Parma bude rozehrávat alespoň rohový kop.
64
Gervinho v pokutovém území tak dlouho něco vymýšlel, až o míč přišel. Nicméně míč mají opět hosté.
62
Opět v akci Amauri. Tentokrát srazil k zemi Castána a míč tak bude mít AS.
60
Amauriho zastavil v nadějné příležitosti ofsajd.
58
Lucarelli vyvezl míč z obrany až k pokutovému území AS, kde ho zastavil skluzem Strootman.
56
Na zemi zůstává ležet Pjanić, který se drží za nohu a pěstí tluče o zem. Domácí však míč nezakopávají a směle pokračují ve hře. Tak to ne, takhle nevypadá fair play!
54
Hostující trenér Garcia střídá. Do hry posílá Gervinha, který nahradí Ljajiće.
54
Florenziho centr srazil Lucarelli. Ten teď sklízí pochvally od svých spoluhráčů.
52
Biabianyho střelu lehce tečoval De Sanctisovi do protisměru Amauri. Míč však skončil těsně vedle. Velká smůla pro domácí!
50
Emoce pracují. Cassano teď neunesl nervy a od plic vynadal rozhodčímu. Ten se s ním příliš nemazlil a ihned vytáhl žlutou kartu.
49
Hosty vstřelená branka nakopla. I nadále se tak hraje kolem pokutového území domácích.
47
A je vyrovnáno! Pjanić poslal lob za domácí obranu, na ten si naběhl ALESSANDRO FLORENZI, který pumelicí nedal šanci Mirantemu! To byla fotbalová paráda!
46
Výhodu rozehrávky měli prozměnu fotbalisté Parmy, ale ty se vzápětí míče velmi lacino zbavili.
46
V prvním poločase jsme sledovali vyrovnanou partii. Hosté sice drželi více míč na svých kopačkách, ale domácí si dokázali vytvořit nebezpečnější brankové příležitosti. Jednu z velkých šancí spálil Gobbi, který přestřelil z malého vápna. Na druhé straně měl velkou příležitost Maicon, ale míč poslal pouze do boční sítě. V 39. minutě jsme se branky přece jen dočkali, když se hlavou prosadil Biabiany. Do poločasové přestávky tak jde domácí Parma s vedením 1:0.
45
Závěr prvního poločasu se dohraje v blízkosti domácí svatyně.
43
Cassano vykombinoval hostující obranu s Biabianym, který hledal naslepo své spoluhráče na úrovni malého vápna. Bohužel pro Parmu se na místě v daný okamžik nikdo nevyskytoval.
42
Lucarelli fauloval ze zadu Tottiho a vyfasoval žlutou kartu.
40
AS Řím inkasoval poprvé v probíhající sezóně.
39
Parma právě vstřelila branku!
Cassani poslal do pokutového území nadýchaný centr na který si naskočil JONATHAN BIABIANY, který svoji hlavičku umístil přesně k tyči a poslal svůj tým do vedení!
37
Maicon nevyzrál na Gobbiho a následně jej ještě fauloval. Míč tak má Parma.
35
Pohledná spolupráce mezi Parolem a Amaurim. První jmenovaný zpracoval hrudí míč pro svého spoluhráče, který z první pořádně protáhl De Sanctise.
34
Garganovu střelu dokázal zblokovat Benatia.
32
Dlouhé obléhání domácí svatyně ukončil křižnou střelou z velkého vápna Totti. Jeho pokus však lapil Mirante.
30
Ljajić nedokázal zpracovat poskakující míč v pokutovém území, a tak jej odkopl daleko od branky Cassani.
29
Amauri nevyzrál v souboji jeden na jednoho na Florenziho. Míč tak mají opět hosté.
27
Totti si rozehrávku rohového kopu vzápětí zopakuje.
27
Strootman s Tottim a Pjanićem vykombinovali na jeden dotek celou obranu Parmy, ale ve finální fázi scházel Ljajićovi k míči krok. Hosté budou rozehrávat alespoň roh.
25
Cassano poslal míč na přední tyč, kde jej za sebe prodloužil Biabiany na volného Lucarelliho, který ve vyložené příležitosti přestřelil!
24
Cassanův centr byl sražen na rohový kop. Ten rozehraje sám Cassano.
23
Pjanićova střela končí zhruba 2 metry nad brankou. Míč tak uvede zpátky do hry odkopem od branky Mirante.
22
Ljajić si ukousl až příliš velké sousto a v souboji proti několikanásobné přesile neměl šanci.
21
Maicon si zaběhl za domácí obranu a z dobré pozice napálil míč pouze do boční sítě!
20
Totti napřáhl z 25 metrů, ale jeho povedené dělovka směřovala jen do míst, kde stál připravený Mirante.
19
Totti byl ostře faulovaný Felipem. Vše se obejde bez žluté karty, ale zadák Parmy dostává přísné varování.
18
Se standardkou si bez problémů poradila hostující obrana.
17
Biabiany vybojoval pro svůj tým první rohový kop zápasu.
17
Držení míče zatím 38% – 68%
15
Maicon to vzal na sebe a přesprintoval s míčem půlku hřiště. Následně mu však nezbyly síly na centr a o míč jej připravil Felipe.
14
Hosté kombinují kolem pokutového území Parmy. Ta se nyní osvobodila pouze za cenu dlouhého odkopu.
12
Ljajić utekl domácím zadákům podél postranní čáry a poté zpětnou přihrávkou oslovil Balzarettiho. Levý bek ve službách AS nedokázal poslat do šestnáctky kvalitní centr.
10
První náznak šance. Amauri zatáhl šikovně míč do vápna, kde jej předložil rozběhnutému Gobbimu, jenž následně poslal prudký centr do pokutového území. Na ten jen těsně nedosáhl skluzující Biabiany!
9
Totti nabádá své spoluhráče, aby s míčem kombinovali rychleji.
7
Parmě se rýsoval rychlý protiútok, ale vše rázně zastavil stoper hostů Castán.
6
Ljajić se snažil vymodlit faul v souboji s Garganem, ale sudí Guida mu na špek neskočil.
5
Cassano poslal první navštívenku De Sanctisovi. Brankář AS s ní však neměl práci, neboť dalekonosná střela z kopačky Cassana mířila vysoko nad.
3
De Rossi kombinuje ve středu hřiště se Strootmanem a snaží se vytáhnout zataženou záložní řadu domácích.
2
Totti sice obstřelil zeď, ale jeho střela postrádala na razanci.
2
Úvodní nápor přinesl AS Řím standardku z luxusní pozice. Míč si už staví Totti.
2
Hosté mají míč na svých kopačkách a snaží se postupnou kombinací dostat do vápna Parmy.
1
-3
Fotbalistí již nastupují na hrací plochu. Utkání bude za malý okamžik zahájeno.

Parma FC: Mirante – Lucarelli, Felipe, Cassani – Gobbi, Gargano, Parolo, Marchionni, Biabiany – Amauri, Cassano.
Náhradníci: Pavarini, Bajza – Mesbah, Mendes, Benalouane, Rosi, Valdés, Munari, Acquah, Palladino, Sansone, Okaka.

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Castán, Benatia, Balzaretti – Strootman, De Rossi, Pjanić – Florenzi, Totti (C), Ljajić.
Náhradníci: Skorupski – Dodô, Burdisso, Jedvaj, Torosidis, Romagnoli, Marquinho, Taddei, Caprari, Gervinho, Borriello.

Rozhodčí: Guida – Costanzo, Rocca.
Jak dopadne zajímavý duel tentokrát? Bude se z výhry opět radovat domácí tým? Dokáže se prosadit Totti, který je proti Parmě střeleckým specialistou? Sledujte náš pondělní onlajn a vše se dozvíte. Utkání začíná ve 20:45!
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně slavil výhru vždy domácí tým. Nejprve na podzim vyhrála Parma před svými fanoušky 3:2 (Belfodil, Parolo, Zaccardo – Lamela, Totti), ale na jaře jí AS Řím porážku vrátil v poměru 2:0 (Lamela, Totti).
AS Řím

Vlkům zatím vychází vstup do sezóny na výbornou. Nutno podotknout, že hráli zatím proti slabým soupeřům – Livorno 2:0, Hellas Verona 3:0. Nicméně v loňské sezóně jedna z nejhorších obran udržela dvakrát za sebou čisté konto. Trenér Garcia dal zkrátka týmu novou tvář, což si pochvalují i samotní hráči. Atmosféra v týmu AS je po dlouhé době pozitivně naladěná a římané budou chtít ve svém úspěšném tažení pokračovat. Večer jim k tomu určitě nepomůže zraněná dvojice Destro s Bradleym.
Parma FC

Domácí tým má na svém kontě po dvou kolech pouze bod za domácí bezbrankovou remízu s Chievem. Parma má v letošní sezóně větší ambice, než bojovat pouze o záchranu. V loňské sezóně táhl střelecky tým Amauri. Letos by mu měla sekundovat posila v podobě Cassana. Ve hře jistě uvidíme i talentovaného Biabianyho. Trenér Donadoni se bude muset večer obejít bez dvou hráčů. Mimo hru jsou Paletta a Galloppa.
Pondělní dohrávka třetího kola se uskuteční v Parmě, kde bude tamní FC hostit AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62