To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Parma doma poráží silnou Neapol 1:0 a připisuje si tak nesmírně cenné tři body do tabulky Serie A. Neapol měla v první půli herně navrch, prosadit se ale nedokázala. Ve druhém poločase byli především v jeho úvodu lepším fotbalisté Parmy, kteří se tak dokázali prosadit. O jediný gól utkání se postaral v 55. minutě Parolo, který tvrdým volejem překonal Reinu.
90+3
Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Jonathan Biabiany, přichází Alberto Cerri.
90+2
Hosté marně obléhají vápno Parmy, stále ale bez lepší přihrávky.
90+1
Nastavují se 4 minuty.
90
Zapata hlavičkuje na centr z levé strany, míč jde ale těsně nad Miranteho bránu!
90
Útočnou akci Neapole zastavuje ofsajd. Z hosty už to nevypadá moc dobře...
89
Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Raffaele Palladino, přichází Massimo Gobbi.
88
Žlutou kartu dostává Antonio Mirante (Parma FC).
87
Mirante s rozehrávkou od brány rozhodně nespěchá...
86
Neapol zmáčkla soupeře do vápna, zatím se ale nedaří finální pas...
85
Domácí jsou blízko tří bodů, v posledních minutách se ale Parma ocitá pod značným tlakem. Odolá?
84
Další šance Neapole. Po dalším centru z pravé strany se dostal k hlavičce Zapata, branku ale přehlavičkoval.
83
Insigne měl na kopačce největší šanci Neapole ve druhé půli, po centru z pravé strany měl k dispozici gólový volej z levé strany vápna. Míč ale posílá zhruba metr vedle levé tyče. Hosté si tak na případné vyrovnání musí počkat.
82
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Goran Panděv.
81
Neapol nyní již vrhá všechny síly do útoku, u pravé postranní čáry ale ztrácí balon Mertens.
80
Střídání v týmu Parma FC: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Gianni Munari.
79
Žlutou kartu dostává Raúl Albiol (SSC Neapol).
78
Žlutou kartu dostává Marco Parolo (Parma FC).
77
Parma mírní tlak soupeře vlastním protiútokem, ten se ale nedaří.
76
Zapata podle sudích simuloval pád ve vápně, nepíská se tak pokutový kop, ale žlutá karta pro hráče Neapole.
75
Neapol obléhá vápno soupeře házenkářským způsobem, zatím ale bez větší šance.
74
Stoper hostů Albiol chtěl situaci zlomit, jeho tvrdá střela ze střední vzdálenosti jde ale nad.
73
Parmě se zatím daří velmi dobře držet soupeře daleko od vlastní brány, Neapoli se nedaří.
72
Od brány bude rozehrávat Mirante.
71
Jorginho kombinuje na útočné půli s Insignem, stále ale bez finálního pasu.
70
Do konce utkání zbývá 20 minut, Parma drží překvapivé vedení i nadále.
69
Útočným faulem se provinil Mertens, hrát tak budou domácí.
68
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Duván Zapata.
68
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Dries Mertens.
68
Higuaín dostal dobrý míč za obranu, jeho zakončení z úhlu ale vyráží Mirante na roh!
67
Hosté kombinují na útočné půli, schází tomu ale finální přihrávka.
66
Neapoli začíná utíkat čas velmi rychle, překonat domácího gólmana se stále nedaří.
65
Centr z pravé strany kryje připravený Mirante.
64
Mirante bravurně chytil přímý kop soupeře, snažit se ale "nemusel", pískán je ofsajd.
64
Žlutou kartu dostává Afriyie Acquah (Parma FC).
63
Nyní se na chvíli ovšem za obranou soupeře ocitl Palladino, situaci ale prováhal.
63
Parma je ve druhé půli nebezpečnějším týmem, její poslední kombinace ale šanci nepřinesla.
61
Přímý kop Callejóna jde nad, rozehrávat tak bude Mirante.
61
Žlutou kartu dostává Marco Marchionni (Parma FC).
60
Dvě třetiny herního času jsou pryč, Neapol čelí jednobrankovému vedení domácích. Podaří se zápas otočit?
59
Hosté mají velké problémy s ofenzivou, domácí hrají naopak velmi povzbuzeni vstřelenou brankou.
58
Ten se ale nevydařil po nepřesné přihrávce Marchionniho, hrát tak bude opět Neapol.
57
Neapol se na útočné půli neprosadila, domácí vyráží do rychlého protiútoku.
56
Neapolští se snaží o rychlou odpověď, na útočné půli ale ztratili balon.
55
Parma právě vstřelila branku!
Velká euforie vypukla na stadionu Parmy, domácí jdou překvapivě do vedení. Přízemní kolmý pas z pravé strany uklidil tvrdým volejem do levého horního rohu brány MARCO PAROLO! Krásná trefa z první.
54
Neapol kombinuje na útočné půli, zatím však bez lepšího zakončení.
52
Herní projev Neapole je ve druhé půli hodně nervózní, hrají především domácí.
51
Ten si vzal na starost Palladino, jeho centr ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
50
Domácí bek Molinaro vedl brejk Parmy, ten ale končí jen ziskem rohového kopu.
49
Parma je v úvodu druhé půle překvapivě aktivnější, na první gól ale stále čekáme.
48
Hlavička Palladina jde ale vysoko nad.
47
Domácí budou zahrávat rohový kop...
46
První poločas končí zaslouženou remízou 0:0. Mírnou územní i herní převahu měla podle očekávání Neapol, překonat Miranteho se ale nepodařilo. Respektive ano, jednou, branku hostů ale sudí neuznali, gól totiž padl z těsného ofsajdu. Rozhodne tedy až druhý poločas, do kterého i vzhledem k prvnímu poločasu vstoupí hosté v roli favorita.
Druhý poločas začne cca ve 21:49.
45+1
45+1
Nastavuje se 1 minuta.
45+1
Reina ale zasahovat nemusel, míč jde nad branku Neapole.
45
Roh pro Parmu...
45
Centr domácího kapitána Marchionniho byl příliš dlouhý, i tak pokračují domácí v útočné kombinaci.
44
Oba soupeři už hrají hodně na jistotu, nikdo nechce inkasovat gól do šatny.
42
Hodně nepřesný centr v podání Felipeho, míč tak snadno získali hosté.
41
Poločas se blíží ke svému konci, favorizované Neapoli se zatím příliš nedaří překonávat domácí obranu.
40
Zmatek ve vápně Neapole, hosté to ale zvládli, pozorný Reina klidní včasným zákrokem situaci.
39
Domácí obránci rozehrávají útočnou akci Parmy, zatím beze spěchu.
38
Neapolští se snaží vystupňovat svůj tlak, nepřesné přihrávky ale hosty v ofenzivě brzdí.
37
Insigneho nepřesná přihrávka znamená možnost protiútoku pro Parmu...
36
Marchionni fauluje na středovém kruhu, Neapol tak bude rozehrávat.
35
34
Ofsajd zastavuje domácí útok, hrát budou Neapolští.
33
Insigne fauluje domácího beka Molinara, míč tak budou mít domácí.
32
Hra přerušena, fauloval Jorginho na středu hřiště.
31
Od brány bude rozehrávat Reina.
30
Je za námi 30 minut hry, na úvodní gól zatím čekáme. Neapol tlačí, Parma ale hrozí z rychlých brejků.
29
Rychlý protiútok Neapole končí na připraveném Mirantem.
28
Mezitím je však ošetřován domácí bek Molinaro.
28
Nadějnou akci Parmy zastavuje ofsajd.
27
Centr domácího záložníka do vápna Neapole kryje připravený Fernández.
26
Ten se ale nevydařil, domácí mohou přejít do rychlého brejku...
25
Z přímého kopu je rohový kop Neapole...
25
Domácí budou čelit nebezpečnému přímému kopu hostů.
24
Žlutou kartu dostává Mattia Cassani (Parma FC).
24
A další roh pro Neapol...
24
Tuto standardní situaci ale obrana Parmy zvládla s velkým přehledem, zasáhl stoper Paletta.
23
Hosté budou zahrávat rohový kop...
22
Hra je přerušena, na trávníku leží v bolestech Hamšík.
21
Neapolští zatím balon soupeři takřka nepůjčují, do šancí se ale dostávají jen velmi těžko.
20
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí – Neapol je aktivnější, zatím ale Miranteho nepřekonala.
19
Hamšík dostal pěkný míč za obranu, který chtěl do vápna opět zase rychle vrátit, poté už ale byla obrana Parmy připravená.
18
Domácím je odpískán útočný faul, hrát proto budou Neapolští.
17
Acquah kombinuje na pravém křídle, domácí nikam nespěchají.
16
Parma se snaží hru uklidnit kombinací na útočné půli...
15
Útočník hostů je už ale v pořádku a vybojoval aut pro svůj tým.
14
Hra je přerušena, na trávníku leží Higuaín.
13
Neapolští zatím balon soupeři příliš nepůjčují, centr na nabíhajícího Hamšíka ale nebyl přesný.
12
Od brány bude odkopávat domácí brankář Mirante.
11
Balon mají hosté, kteří kombinují na středovém kruhu.
10
Balon končí po zásahu jednoho z Neapolských v bráně, postranní sudí ale signalizuje těsný ofsajd.
10
Neapol má k dispozici nebezpečný přímý kop.
9
Hosté vybojovali vhazování na útočné půli.
8
Hamšík vymyslel pěknou kombinaci z první, balon ale nakonec končí u Miranteho.
7
Hraje se zatím velmi opatrně, oba týmy nikam nespěchají.
6
Domácí forvard Biabiany se rozhodl pro střelu, balon ale letí vysoko nad bránu Reiny.
4
Hamšík hledal spoluhráče dlouhým centrem, nenašel ale nikoho.
3
Úvod zápasu je zatím oboustranně velmi opatrný, nikdo nechce udělat první chybu.
1

Parma FC: Mirante – Cassani, Paletta, Felipe, Molinaro – Acquah, Marchionni (C), Parolo – Biabiany, Palladino, Schelotto.
Náhradníci: Pavarini, Bajza – Gobbi, Rossini, Sall, Galloppa, Obi, Janković, Munari, Mauri, Cerri.

SSC Neapol: Reina – Henrique, Fernández, Albiol, Ghoulam – Callejón, Inler, Hamšík (C), Jorginho, Insigne – Higuaín.
Náhradníci: Colombo, Doblas Santana – Réveillére, Britos, Mesto, Džemaili, Behrami, Mertens, Panděv, Zapata.

Rozhodčí: Bergonzi – Ghiandai, Tasso.
První vzájemný duel těchto celků, který se v této sezoně odehrál, vzešel lépe pro Parmu. Té se díky brance Antonia Cassana v 81. minutě povedlo urvat těsné vítězství 0:1.
Pravděpodobné sestavy

Parma FC
Mirante – Cassani, Felipe, Paletta, Molinaro – Acquah, Marchionni, Parolo – Biabiany, Cassano, Schelotto

SSC Neapol
Reina – Henrique, Fernandez, Albiol, Ghoulam – Inler, Jorginho – Callejón, Hamšík, Insigne – Higuaín
AS Řím, Lazio, Juventus, AC Milán, před nedávnem Fiorentina a brzy Inter Milán. Takoví jsou soupeři Parmy v tomto období. Nic jednoduchého. Dostavil se jen jediný úspěch – výhra nad AC Milán 2:4. Naváže Parma na toto utkání a zvítězí, nebo bude duel s Neapolí dalším z těch, kdy si výhru vychutná ten lépe umístěný v tabulce? A že jsme u tabulky, není na tom Parma nikterak špatně. Šestá příčka mluví za vše.
Neapol porazila v minulém kole Juventus poměrem 2:0 a snížila tak o tři body náskok vedoucího celku. Za výhrou žene Partenopei zejména prezident klubu Aurelio De Laurentiis, který slíbil odměnu v případě, že se jeho Neapol umístí na konečném druhém místě. Těžký úkol, vždyť Řím má na Neapol náskok devět bodů.
Parma má nesmírně těžký los. Nejprve doma přivítala AS Řím a teď zavítá do Neapole. Ta venku odehrála pompézní utkání, v němž zasloženě vyhrála 0:2 s nadále tak živí naději na druhou příčku, přestože je ztráta na Řím obrovská.
Hezký nedělní večer. Vítám Vás u sledování textového online přenosu z italské Serie A. V rámci dvaatřicátého kola se utká Parma FC a SSC Neapol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62