To je pro tuto chvíli ode mě všechno, děkuji za pozornost. Mějte se fajn.
Zápas skončil. Bologna se trochu překvapivě dostala do vedení po nádherné střele Diamantiho z přímého kopu, Udine pak z ojedinělé akce a křečovitého tlaku vytěžilo vyrovnání. Muriel zatancoval s míčem na kopačkách v pokutovém území, uvolnil Di Nataleho a ten bombou pod břevno zařídil spravedlivou dělbu bodů. Žádný úchvatný fotbal jsme ale vidět možnost neměli.
90+5
Moscardelliho pohlídali hned dva soupeřovi obránci.
90+5
Posledních šedesát vteřin hry, neděje se vůbec nic.
90+4
Muriel obešel Garicse, ale neodcentroval přesně, oěpt se míč od obránců Bologni odrazil jako ode zdi.
90+3
Cristaldo se sice zjevil za obránci Udine a vystřelil, hrál však po ofsajdovém postavení.
90+2
Gabriel Silva navíc u středového kruhu povalil na zem Koného, další cenné vteřinky pro hosty.
90+2
Přesně čtyři minuty zbývají do konce zápasu. Udine kombinuje s míčem na polovině soupeře, ale Curci zůstává prakticky bez práce.
90+1
Di Natale si seběhl pro míč hodně hluboko, jeho centr pak už nenašel nikoho.
90+1
Už ten údaj známe přesně. V prvním poločase se nenastavovalo nic, teď to je celkem pět minut.
90
Běží poslední minuta řádné hrací doby, dá se však očekávat, že rozhodčí nastaví minimálně čtyři minuty.
90
Christodoulopoulos hledal svým levonohým centrem v pokutovém území Moscardelliho, o toho se postarali stopeři Udine.
89
Lazzari si zpracovával balon ve středovém kruhu na prsa, ale byl o něj obrán Konem, Bologna už sice nemá síly na podniknutí rychlého brejku, ale aspoň její útoční hráči teď pošetřili čas.
88
Muriel opět v akci. Kolumbijský útočník tentokrát vyklopýtal od rohového praporku až k poutovému území, z jehož hranice ale vystřelil hodně vysoko nad branku.
87
Domácím navíc ještě zbyl nějaký čas k tomu, aby zaútočili na další gól. Bologna už bude spíše pouze zoufale vzývat konec zápasu.
85
Udinese právě vstřelilo branku!
Rýsuje se další remíza 1:1! Muriel si nyní v pokutovém území doslova pohrál se soupeřovými beky, kteří na něm viseli doslova jako mouchy na trusu. Následně nadýchaným obloučkem vysunul ANTONIA DI NATALEHO a ten zblízka nekompromisně zavěsil pod břevno. Zasloužené vyrovnání.
85
Druhá změna v sestavě Udinese, Badu pouští do hry Poláka Piotra Zielinskiho.
84
Lazzari se po standardní situaci odhodlal ke střele, která však mířila nad tři fotbalové brány.
83
Domácí bojují, dřou, ale chybí jim přesnost. Všichni fotbalisté v červených dresech teď okupují pozice v pokutovém území, všichni se podílí na té místy urputné obraně těsného náskoku. Silva ani nadvakrát nedostal centr do pokutového území.
82
Teď byl ale u postranní čáry faulován Gabriel Silva a Udine bude zahrávat vylepšený rohový kop. Koncentrace hráčů v pokutovém území zhoustla.
81
Navíc se pro hosty otevírají zajímavé možnosti k rychlým protiútokům, Moscardelli si však s přesilou rady nevěděl.
80
Obránci Bologni vykopávají míč vší silou z vlastní poloviny až k brankáři Kelavovi. Domácí se naproti tomu pokouší často v blízkosti pokutového území padat a vymodlit si nějaký zajímavý přímý volný kop. Zatím však je v jejich podání všechno marné.
79
Poslední střídání hostující lavičky. Střelec doposud jediného gólu Diamanti přenechává místo na trávníku Christodoulopoulosovi.
76
Tlak Udine je zatím spíše bez nápadu, útoky se tříští o obranný val stojící před pokutovým územím.
74
Bianchi v dnešním zápase dohrál, místo něj už je na trávníku Cristaldo.
74
Žádná těžká práce pro Curciho.
74
Muriel faulovaný, domácí rozehrají standardní situaci.
73
Šokující situace, která se zrodila v Udinese, jeho fotbalisté okamžitě spěchají do útoku.
72
Bologna právě vstřelila branku!
To je blesk z čistého nebe. Hosté se spokojili s obranou remízy, pak ale dostali možnost standardní situace z nějakých pětadvaceti metrů a tu využil ALESSANDRO DIAMANTI znamenitě. Kelava plachtil vzduchem marně.
69
Hosté začínají s blížícím se závěrem na trávníku spíše poléhavat než hrát fotbal. Po souboji s Pereyrou našetřil další cenné vteřiny Natali.
67
Hra se skutečně ve druhém poločase velmi často kouskuje, rozhodčí asi nějaký větší počet minut nastaví.
66
Badu táhl útok Udine po pravé straně, ale při pokusu přejít Pazienzu svého soupeře zbořil.
65
Bologna bude zahrávat ve vzdálenosti nějakých čtyřiceti metrů od branky standardní situaci, ještě předtím ale vyfasoval žlutou kartu řečnící Muriel.
63
Dlouhý balon za obranu Bologni hledal Gabriela Silvu, leč nenašel.
62
Vzápětí pro změnu v ofsajdové pasti nachytán domácí kapitán Di Natale.
61
Diamanti se došoural za postranní čáru, pomalu se bude pokračovat ve hře.
60
Hostující kapitán Diamanti měl prsty v další útočné akci svého týmu. Už se pomalu dostával s balonem do pokutového území, pak se však náhle ocitl na zemi. Faul se nepíská.
58
Střídá i lavička Bologni, ze hry byl stažen Della Rocca, jeho místo zaujal Pérez.
58
Domácí trenér Guidolin vystřídal. Domizziho nahrazuje v týmu Udine Bubnjić.
57
Prozatimním hrdinou zápasu se mohl stát Moscardelli! Diamanti totiž poslal k jeho nohám luxusní balon přesně do kroku, útočník Udine ale nezamířil přesně. Vlastně míč ani pořádně netrefil. Velká příležitost.
56
Kelava po hlavičce jednoho z hostujících borců stáhl míč ze vzduchu.
55
Hosté vybojovali rohový kop.
54
Kombinaci Udine chybí větší přesnost. Balon se tak kolikrát odrazí zpět na kopačky jeho fotbalistů trochu náhodně. Pas Di Nataleho na Silvu následně hostující obrana pohlídala.
53
Domácí převzali iniciativu a kombinují s míčem na kopačkách, obrana Bologni však zatím otevírá svou bránu spíše sporadicky.
52
Dalším potrestaným hráčem hostů je Della Rocca.
51
Teď ale nestíhal rychlonohému Lazzarimu Moscardelli a akci přerušil taktickým faulem. Vidí za něj žlutou kartu.
50
Možná trochu překvapivě jsou aktivnější zkraje druhého polčoasu hosté. Stále se snaží bušit do zavřených vrat Udinese.
48
První zajímavý moment druhého polčoasu obstarali hráči Bologni. Moscardelli napřáhl zpoza pokutového území a balon zaplaval nad branku.
46
Udinese bylo po většinu úvodního poločasu zápasu 3. kola Serie A aktivnějším celkem, vytvořilo si více brankových příležitostí, žádnou ale nedokázalo proměnit. Bologna však žádného zanďoura nehraje a čeká nás tak jistě zajímavý a otevřený druhý poločas.
45
Poločas se dohrává, zřejmě budeme svědky pro italský fotbal typické bezbrankové remízy.
43
Na druhé straně kopal rohový kop Diamanti, Bianchi se ovšem k hlavičce neprodral.
42
Gabriel Silva se ocitl v ofsajdovém postavení, ale tlak Udinese graduje. Černobílí jsou nyní aktivnějším týmem.
40
Koné teď dost nevybíravým způsobem přejel nohy Gabriela Silvy a po právu vidí žlutou kartu.
38
Teď ale přišla pro Udine obrovská příležitost. Lazzari správně načasoval svůj centr, který se snesl na hlavu Pereyry. Ten mířil z malého vápna v plné rychlosti na vzdálenější tyč, ale branku minul.
37
Do pokutového území Curciho létá jeden centr za druhým, ale ani pas Pereyry ohrožení branky nepřinesl. Curci si může oddechnout, i tohle jeho tým přežil.
35
Trochu mě ale přece jenom překvapuje, že se hosté i nadále prezentují hodně aktivním pojetím hry. Jakoby nespoléhali pouze na obranu, sami se chtějí porvat o první vítězství v sezoně.
33
Rychlý brejk fotbalistů Bologni nebezpeční možná zpočátku znamenal, nakonec ho ale nepřinesl. Míč se poté dostal na roh velkého vápna, odkud ho Diamanti napálil vysoko nad branku.
31
Koné povalil na zem ve vzdušném souboji Domizziho, který musel být drobně ošetřený. Míč pro domácí.
30
Hra se po rušnější pasáži okolo dvacáté minuty malinko uklidnila, hosté se snaží častěji držet míč.
28
Na druhé straně rozehrával velmi podobný přímý volný kop Diamanti, ale míč opět pouze proletěl kolem houštiny těl.
27
Ke Curciho brance se po standardní situaci snášel další míč, tentokrát dobře zapracoval Natali a odvrátil hrozící nebezpečí.
25
Obrovské šance pro Udine! Krásnou uličkou byl totiž do pokutového území uvolněn Muriel, jehož bombu na vzdálenější tyč Curci vyrazil pouze k dobíhajícímu Allanovi, i s jeho střelou si však hostující gólman poradil. Konečně trochu procitají i domácí.
22
Stále jsou hosté při chuti. Vysoký míč hledal za domácími stopery Bianchiho, ten se ovšem ocitl v postavení mimo hru.
21
Registrujeme první velkou šanci zápasu! Diamanti v pokutovém území špičkou kopačky přiťukl míč Moscardellimu, kterému však ale střela nesedla. Kleva si tak připsal poměrně jednoduchý zákrok. Pozici měl ale útočník hostů skvělou.
20
Jedno je jisté, hosté vyrovnali hru. Dobrou práci odvádí ve středu pole Diamanti, který je hlavním dispečer akcí Bologni.
19
Po něm se prodral do zakončení Garics, ale Kelava neměl s jeho střelou žádné starosti.
18
Moscardelli zatáhl balon po levé straně, hledal nabíhajícího Diamantiho, který však byl ustrážen obránci Udine. Je z toho všeho pouze rohový kop.
16
Útok hostujícího celku byl veden po pravé straně, Moscardelli ale uvízl v ofsajdové pasti.
13
Muriel napřahoval ke střele z pořádné vzdálenosti, ale trefil jen obranný val složený z hráčů před ním.
11
Udinese si udržuje drobnou převahu, ale zatím žádné vyložené šance nemá.
9
Rohový kop Di Nataleho stahuje pohodlně do svých rukavic Curci.
8
Na opačném konci hřiště nezafungovala kombinace mezi Diamantim a Moscardellim.
6
Di Natale dostal hezký balon do běhu, ale svou střelu z ostrého úhlu přes zadáka Bologni až ke Curcimu nedostal.
5
Udinese bude kopat rohový kop.
3
Hezký útok předvedli hosté. Koné přenesl hru na druhou stranu pokutového území ke Garicsovi, který ale nezpracoval míč.
1
Zápasy Udinese a Bologni bývaly v minulých letech zpravidla remízové. Poslední výhra Bologni se datuje do září roku 2010. Ve vzájemných duelech padají průměrně dvě branky.
Hosté naopak mají na svém kontě zatím pouze jeden jediný bod. Vybojovali si ho zásluhou domácí remízy se Sampdorií Janov 2:2. Předtím hladce nestačili na Neapol. V jejím kádru působí třeba Slovák Marek Čech.
Udinese rozjelo sezonu průměrně. Po porážce 1:2 na hřišti silného Lazia Řím přišla domácí výhra s Parmou 3:1. Týmovým kanonýrem je zatím dvougólový Muriel. Prosadí se také proti Bologni?
Fotbalisté Udinese mají tak trochu pokaženou sezonu. Místo očekávaných bojů v pohárové Evropě se totiž budou muset spokojit pouze s domácí soutěží. Liberec udělal vznětlivým Italům velkou čáru přes rozpočet. To Bologna v pohárech nestartovala a může se tedy soustředit jen a pouze na Serii A.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62