Ze Stadio Communale Friuli je to pro tuto chvíli vše. Již v 18:30 se ale můžete těšit na zápas Juventusu, který se doma střetne se Sassuolem. Na shledanou.
Padelli podržel několika skvělými zákroky Turín, který si odváží ze hřiště velmi nebezpečného Udinese všechny tři body. O osudu utkání rozhodl krátce po přestávce Alexander Farnerud, na jehož gól navázal čtvrthodiny před koncem zápasu Ciro Immobile. Konečný výsledek. Udinese 0 Turín 2.
90+4
Udinese zkrátka není v dnešním zápase přáno a Turín je blízko vítězství, o které už by ho připravil jen zákrok.
90+3
Maicosuel napřáhl k jedovaté střele z hranice šestnáctky, která těsně minula pravý horní roh!
90+3
Immobile dostal pod tlak Heurtauxe, který raději zvolil přihrávku na brankáře Brkice.
90+2
Střela Udine skončila nad. Padelli je blízko udržení čistého konta.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Pereyra se mohl postarat o drama, jeho pokus ale zamířil mimo.
90
Do konce zápasu zbývá necelá minuta.
89
Lazzari napřáhl ze střední vzdálenosti ke střele, kterou zablokoval dobře postavený Lopez.
88
Turíno dnes dává Udinese lekci z produktivity.
87
Udinese už nezbývá příliš mnoho času, přesto mu nelze upřít snahu se zápasem něco udělat.
86
Pereyra se dostával do dobré příležitosti, nakonec z ní ale nic nebylo.
85
Poslední změna Turína. Cerci přepustil místo Meggiorinimu.
84
Immobile zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.
84
Závěr zápasu je hodně divoký, na dvoubrankovém vedení Turína se ale nic nezměnilo.
83
Di Natale v šanci! Basta našel na zadní tyči přesným centrem Di Nataleho, jehož následná hlavička mířila pouze do míst, kde byl připravený Padelli.
82
Z následného rohového kopu už nic nebylo.
81
Na druhé straně zahrozil Basha, který dostal centr na zadní tyč a poté předvedl pohotový volej, s nímž si pozorný Brkic dokázal poradit a vyrazil ho na rohový kop!
80
Lazzari hlavičkuje těsně mimo! Di Natale rozehrál rohový kop a přesným centrem našel Lazzariho, jehož následná hlavička z bodu pro penaltu těsně minula pravou tyči.
79
Immobile fauloval u rohového praporku a uviděl žlutou kartu.
78
Udinese u míče.
77
Domácí měli tři, možná čtyři, dobré šance, ani jednu z nich ale nedokázali využít a byli za to potrestáni.
76
S Udinese už to nyní vypadá špatně.
75
FC Turín právě vstřelil branku!
CIRO IMMOBILE zřejmě pečetí naděje Udine na bodový zisk!! Immobile si na zadní tyči naběhl na střílený centr Darmiana a přesnou hlavičkou uklidil míč do brány. Turín vede na hřišti Udinese 2:0.
75
Turín je u míče a Udinese krátí čas na vyrovnání či případný obrat.
74
Vives zřejmě není kvůli křeči schopen pokračovat v zápase a hosté raději sáhli ke druhému střídání. Místo Vivese vyběhl na hřišti Gazzi.
73
Vives už je zpět na nohou.
72
Vives zůstal po jednom ze soubojů ležet na hřišti, s největší pravděpodobností ale bude v pořádku.
72
Allan poslal před bránu hostů centr, který hráči Turína v pohodě odvrátili.
71
Do konce zápasu zbývá necelých 20 minut plus nastavení. Turín vede na hřišti Udinese a drží těsné vedení 1:0.
70
Turín připravil první změnu. Basha vyběhl na trávním místo Brighiho.
70
... Maicosuel se pomazlil s míčem, potáhl si ho k šestnáctce a poté vypálil. Jeho pokus ale zamířil mimo.
70
Udinese je opět na polovině soupeře...
69
Basta dokázal proti dvojnásobné přesile udržet míč na svých kopačkách a poté v šestnáctce našel Maicosuela, ten se ale do zakončení nedostal.
68
Heurtaux fauloval a útočná akce hráčů v černobílém skončila.
68
Basta hledal centrem Gabriela Silvu, ten se ale na zadní tyči k hlavičce nedostal.
67
Udinese znovu u míče. Konkrétně Maicosuel.
66
Střídající Lopez mohl vyrovnat! Jeho střele zpoza šestnáctky jen o vlásek minula levou tyč Padelliho brány.
66
Turín přešel do útoku a poté se dostal k centru, ten ale skončil pouze u připraveného Brkice.
65
Domácí zahrávali více rohových kopů, zatím jim to však není nic platné.
61
Domácí připravili druhé střídání. Ze hřiště odešel Naldo, kterého nahradil Lopez.
60
Naldo uviděl za hraní rukou žlutou kartu, druhou v letošní sezóně.
59
... po jehož rozehrání zahrál rukou Naldo a útočná akce Udinese ztroskotala.
59
Udine vzápětí vybojovalo rohový kop...
59
Pereyra se sice na pravém křídle neprosadil, ale vybojoval pro svůj tým alespoň autové vhazování.
58
Basta trestuhodně přišel o míč a Vives mohl přejít do rychlého protiútoku, což také udělal, Basta se k němu ale skvěle vrátil a vzápětí ho čistě odzbrojil.
57
DRŽENÍ MÍČE: Udinese 51% Turín 49%
56
... následný Lazzariho centr byl ale zablokován.
56
Udinese opět u míče...
55
Udinese předvedlo dlouhou sérii úspěšných přihrávek, po níž se dostal ke střele z první Lazzari a jeho následný pokus těsně minul pravý horní roh Padelliho brány! Dobrá střela.
54
Udine během dosavadního průběhu několikrát prověřilo Padelliho, gól se mu ale vstřelit zatím nepodařilo.
53
Immobile vypálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale postrádal přesnost a zamířil mimo.
52
Di Natale rozehrál rohový kop, žádného ze svých spoluhráčů ale v šestnáctce nenašel.
51
Basta napřáhl z hranice šestnáctky k velmi nebezpečné střele, kterou Padelli dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
50
Nyní je na řadě Udinese.
49
Turín vystřelil poprvé v zápase na bránu a hned z toho byl gól.
48
ALEXANDER FARNERUD posílá Turín do vedení!! Hosté rozjeli nádhernou kombinační akci na jeden dotek, kterou zakončil skvělým lobem Farnerud a uklidil míč jemným obloučkem přesně k levé tyči. Asistenci si připsal Cerci. Parádní akce.
47
Immobile předvedl ostrý zákrok, žlutou kartu však neviděl.
47
STŘELY NA BRÁNU: Udinese 1 Turín 0.
47
STŘELY CELKEM: Udinese 6 Turín 3
46
Basta se jako první mohl ocitnout v šanci, do zakončení se ovšem nedostal.
46
Turín rozehrál druhý poločas, v němž se stejně jako Udinese bude snažit změnit bezbrankové skóre.
46
Udinese sáhlo před výkopem druhého poločasu ke střídání. Maicosuel nahradil Fernandese.
46
Podruhé se dnes vracíme na Stado Communale Friuli, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu mezi Udinese a Turínem. První poločas nabídl několik zajímavých šancí na obou stranách, žádného gólu se ale diváci na stadionu nedočkali.
Nad rámec prvního poločasu nebyla potřeba nastavovat ani jedna minuta. Oba týmy v úvodu zápasu předváděly pohledný útočný fotbal a vytvořily si slibné šance, ani jedna z nich se ale neujala. Více práce měl Padelli, který vytáhl několik dobrých zákroků. Skóre po prvním poločase. Udinese 0 Turín 0.
45
Udinese se jako poslední dotklo míče a v prvním poločase se už nic nestane.
44
Turín dostal po faulu ve středu hřiště výhodu a mohl podniknout rychlý protiútok, z toho ale vzápětí kromě zablokovaného centru nic nebylo.
43
Heurtaux to zkusil z velké dálky a podle toho také jeho pokus dopadl. Padelli mohl zůstat v klidu.
43
Heurtaux se do zakončení nedostal a navíc mu byl odpískán útočný faul.
42
Dusan Basta rozehrál rohový kop na krátko a ke střele se dostal Di Natale, jeho pokus byl ale zablokován.
41
Basta se malém dostal po centru do velké šance, v pokutovém území se ale nakonec do zakončení nedostal.
40
Farnerud sestřelil zezadu nevybíravým skluzem Lazzari a nemohlo nesledovat nic jiného, než trest v podobě žluté karty.
39
Cerci se pokusil prodrat mezi dvojicí protihráčů v šestnáctce do zakončení, to se mu ale naštěstí pro domácí nepodařilo.
38
Antonio Di Natale rozehrál volný přímý kop a jeho následná střela těsně minula pravý horní roh Padelliho brány!
37
Těžko říci, jestli se penalta měla pískat či ne. Pokud by ji však hlavní rozhodčí Irrati pískl, byla by hodně přísná, protože útočník Udine si sám naběhl do protihráče.
36
Allan a Di Natale rozjeli nádhernou kombinační akci na jeden dotek a po sérii narážeček se dostali až do šestnáctky, kde Di Natale upadl na zem a domácí se dožadovali odpískání penalty, ta se ale nekonala.
36
Udine se vydalo na útočnou steč a Pereyra vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
36
Do konce prvního poločasu zbývá deset minut. Udinese hraje s Turínem stále bez branek 0:0.
35
Fernandesova přihrávka do pokutového území byla nepřesná a Maksimovic odvrátil míč do bezpečí.
34
Záložník Udinese si před chvíli počínal hodně špatně a mohl být vyloučen, Massimiliano Irrati ale pro žlutou kartu nesáhl, i když mohl a možná by byla na místě.
33
Lazzari předvedl ostrý zákrok a mohl být rád, že neviděl druhou žlutou kartu.
33
ROHOVÉ KOPY: Udinese 1 Turín 1
32
Danilo fauloval ve středu hřiště.
32
Úvod zápasu nabídl na obou stranách slibné šance, s přibývajícími minutami se ale hra uklidnila.
31
... který hráči v modrém dokázali bez problému odvrátit.
31
Udine přešlo do útoku a vybojovalo rohový kop...
30
Útočnou akci Turína tentokrát zastavil ofsajd, v němž se ocitl Cerci.
30
DRŽENÍ MÍČE: Udinese 50% Turín 50%
29
Na opačné straně zastavil akci Turína útočný faul Cerciho, který si v souboji se svým protihráčem pomáhal rukama.
28
Pereyra stáhl u lajny k zemi Darmiana a Turín mohl v klidu rozehrávat.
27
Turín se dostal trpělivou kombinací k šestnáctce soupeře, vzápětí ale jeho akci zastavila nepřesná finální přihrávka.
26
Jeden z obránců Turína se pokusil o dlouho kolmou přihrávku vpřed, domácí ale jeho úmysl přečetli.
25
Pereyra posílal před bránu Turína centr, ten ale našel pouze připraveného brankáře Padelliho.
24
Gabriel Silva se dobře vrátil, zakřižoval Darmiana a navíc vybojoval odkop od brány.
23
Maksimovic se pokusil odcentrovat od pravé postranní čáry, jeho centr byl ale zablokován.
22
ŽLUTÉ KARTY: Udinese 1 Turín 1
21
Lazzari předvedl zákrok, za který uviděl žlutou kartu.
21
Zápas je zatím vyrovnaný, ani jeden z týmů ten druhý nikterak nepřehrává.
20
Brkic musel z brány, aby před Di Natalem odkopl míč do bezpečí.
20
Immobile se tentokrát do šance nedostal a Udinese mohlo vhazovat.
19
Udinese hraje s Turínem v běžící devatenácté minutě bez branek 0:0.
18
Immobile už měl na kopačce dvě dobré šance, skóre se na Stadio Communale Friuli ale nemění.
17
Cerci uvolnil krásnou přihrávkou do běhu Immobileho, který zavezl míč rychlém sprintem do šestnáctky a poté napřáhl k přízemní střele, která těsně minula vzdálenější tyč!
16
Maksimovic vytáhl ostřejší zákrok, za který uviděl žlutou kartu.
16
Immobileho střela byla skvělá a břevno minula před pár okamžiky opravdu jen o vlásek.
15
Turín se mohl dostat z ničeho nic do vedení, domácí brána ale odolala.
14
Immobile v šanci! Cerci uvolnil krásnou patičkou ze vzduchu nabíhajícího Immobileho, jehož následná střela skončila těsně nad břevnem.
14
Kolmá přihrávka na Fernandese byla nepřesná a míč skončil u připraveného Padelliho.
13
Vzápětí si Danilo připsal další dobrý obranný zákrok a pro svůj tým vybojoval autové vhazování, které sám obstaral.
12
Danilo zastavil u pravé postranní čáry Cerciho, který mohl vzápětí vhazovat.
12
Jeden z hráčů Udine fauloval ve středu hřiště a Turín mohl uklidnit hru.
11
Di Natale si chtěl narazit míč se svým spoluhráčem, ten mu ho ale nedokázal vrátit.
11
Padelli vykopl míč do hřiště a do útoku mohou přejít opět domácí.
10
Antonio Di Natale se dostal ke střele zpoza šestnáctky, jeho přízemní pokus ale zamířil mimo.
10
Přihrávka domácích byla nepřesná, přesto ale mohl Gabriel Silva vhazovat.
9
Další akce Udinese začala u brankáře Brkice.
8
... hosté zahrávali rohový kop na bližší tyč, kde jejich centr v pohodě odvrátil do bezpečí pozorný Basta.
8
Brighi se dostal do náznaku šance a vybojoval pro svůj tým rohový kop...
7
Fernandes byl skvěle zakřižován a útočná akce Udine neměla dlouhého trvání.
7
Turín se zatím k ničemu nedostal, nyní ale bude mít šanci po autovém vhazování.
6
Udinese vstoupilo do zápasu velmi dobře.
5
Di Natale v další šanci! Allan našel na hranici malého pokutového území přesnou přihrávkou Di Nataleho, Padelli proti němu ale skvěle vyběhl a jeho následnou střelu vyrazil.
4
Po rozehrání rohového kopu se už domácí hráči do zakončení nedostali a Padelli mohl zůstat v klidu.
3
Vzápětí pálil zpoza šestnáctky nebezpečně Lazzari! Padelli ale vytáhl další dobrý zákrok a jeho přízemní střelu vyrazil konečky prstů na rohový kop.
2
Udinese se dostalo do první šance! Pereyra dostal prostor na levé straně a poté našel před bránou přesným přízemním centrem Di Nataleho, s jehož následnou přízemní střelou z první si Padelli dokázal poradit.
2
Udinese hraje v tradičních černobíle pruhovaných dresech, zatímco hostující Turín zvolil pro dnešní zápas světle modrou kombinaci.
1
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči domácího Udinese.
1
Vítejte na Stadio Communale Friuli, kde jsou již hráči obou týmů připraveni na hřišti a zápas mezi Udinese a Turínem bude moci za pár okamžiků začít. Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je pan Massimiliano Irrati.
Těsně před výkopem

Udinese Calcio: Brkić – Naldo, Danilo, Heurtaux, Basta – Allan, Lazzari, Silva, Pereyra – Fernandes, Di Natale.
Náhradníci: Kelava – Santos, Bubnjić, Widmer, Badu, Mlinar, Jádson, Merkel, Pinzi, Zielinski, López, Maicosuel.

Turín FC: Padelli – Maksimović, Glik, Moretti, Darmian – Farnerud, Brighi, Pasquale, Vives, Cerci – Immobile.
Náhradníci: Berni, Gomis – Masiello, Rodríguez, Gazzi, Bellomo, Basha, El Kaddouri, Barreto, Meggiorini..
Udinese Calcio
Kdo by to byl před sezónou řekl, že Udine bude v probíhajícím ročníku Seria A v takové krizi. Možná za to může i letní vyřazení z Evropské ligy od Slovanu Liberec. Jinak přední klub ze severu Itálie se nachází až na 14. místě v tabulce a to má za sebou již patnáct odehraných zápasů.

Udine zatím získalo pouze 15 bodů do tabulky při skóre 15:19, což je pro partu kolem Di Nataleho prostě málo. Naposledy "zebry" ale uhrály cennou remízu ze hřiště Neapole po remíze 3:3, když přitom prohrávali 0:2 a 2:3.

FC Turín
Stále ve stínu slavnějšího městského rivala z Juventusu, ale v tabulce na mnohem lepším místě než nedělní soupeř z Udine. Turín prožívá solidní sezónu, zatím se drží na dobrém 7. místě při skóre 24:23. Na příčky znamenající postup do evropských pohárů ale Turín ztrácí bodů celkem dost, takže nadcházející sezóna bude asi bez pohárů.

Naposledy dokonce Turín udolal Lazio Řím 1:0, rozhodně cenná výhra!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68