To je z tohoto online přenosu Vše. Děkuji Vám za pozornost a u Serie A zase někdy na počtenou.
Je tady konec utkání mezi Cagliari a Palermem! Domácí nedokázali využít několika dobrých šancí a díky gólu Vázqueze z 9. minuty si Palermo odvezlo všechny tři body.
90+4
90+3
Bentivegna se krásně uvolnil a vystřelil, Brkič však skvělým zákrokem balon vyrazil na roh.
90+3
Diakitého hlavička Sorrentina neohrozila. Cagliari k vyrovnání zbývá už pouze minuta a půl.
90+2
Palermo se pokusí trochu zdržet čas posledním střídáním. Quaisona na trávníku vymění Accursio Bentivegna.
90
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 4 minuty! Podaří se Cagliari alespoň vyrovnat?
89
Galvaův přízemní přímý kop na zadní tyč Sorrentino vychytal.
89
Cagliari moc času nezbývá. Snahu o první gól se z přímého kopu pokusí Galvao.
87
Další střídání Palerma. Jajala nahradil Maresca.
84
Trenér Cagliari udělal poslední změnu. Balzana nahradil Longo.
83
Po faulu Čopa budou hosté zahrávat přímý kop.
81
Na centr si pěkně naskočil Belotti, ale jeho hlavička těsně minula levou tyč Brkićovy svatyně.
81
Po mírném nedorozumění vidí Diakité i González žlutou kartu.
81
80
Za faul na zatím jediného střelce tohoto utkání si Ekdal vysloužil žlutý kartonek.
78
Na hráčích Cagliari je vidět, že se snaží, ale zatím jim to není vůbec nic platné. Palermo i po 78 minutách vede 1:0.
75
Tentokrát z velké dálky vypálil Galvao, ale Sorrentino byl připraven.
74
Není to 2:0! Palermo propáslo velkou příležitost na zvýšení skóre. Po pěkné kombinaci se ke střele z bezprostřední blízkosti dostal Quaison, ale Brkić jej vychytal.
73
Domácí hráči kombinují na půli svého soupeře, který zatím velice pozorně brání.
71
Po rohu se k balonu dostal Quaison, ale jeho zakončení mířilo pouze do míst, kde se nacházel připravený gólman Brkić.
71
Palermo zahraje rohový kop.
70
Ani tentokrát Cagliari neuspěje. Dessenův centr skončil pouze na boční síti.
67
Palermo využilo prvního střídání. Rigoniho na place nahradil Francesco Della Rocca.
67
Rossettini si naskočil na centr z levého křídla, ale jeho pokus hlavou branku nenašel.
66
Cagliari z nadějného protiútoku vybojovalo pouze roh.
65
Palermo se řítilo na branku ve třech proti dvěma, ale Rigoni špatně vyhodnotil situaci a o balon přišel.
63
Druhé střídání v kádru Cagliari. Odešel Mpoku, přišel Marco Sau.
63
A další střela Čopa. Chrovatský forvard však přestřelil.
62
Cagliari se dostalo do první vážnější šance v druhé půli, Čop ani následně Mpoku Sorrentina nedokázali překonat.
61
Rychlý protiútok Palerma ztroskotal na obraně Cagliari.
59
Galvão si ve vápně hostí pohrál s míčem a poté se pokusil o střelu z voleje, bohužel pro Cagliari minul.
58
Po povedené individuální akci se k technické střele levou odhodlal Ekdal, ale jen těsně minul pravou tyč.
55
Tvrdý faul u postranní čáry je po zásluze potrestán. Žlutou kartu uviděl Balzano.
54
Palermo zamklo svého soupeře u velkého vápna, ale k druhé brance má zatím daleko.
52
Domácí hráči i fanoušci se dožadují penalty po zákroku na Fariase, ale rozhodčí zůstává v klidu a nechává hru plynout dále.
51
Vázquez se pokusil přidat na své konto druhou branku v tomto utkání, ale tentokrát střelou z voleje přestřelil.
49
Druhý poločas začal stejně jako skončil ten první. Hráči Cagliari mají balon více na svých kopačkách a více se snaží tvořit hru.
47
Cagliari rozehraje rohový kop. Na rohy je to zatím 3:0.
46
Cagliari vstoupilo do druhé půle s jednou změnou na hrací ploše. Donsaha nahradil Joao Pedro dos Santos Galvão.
46
Rozhodčí Cervellera nenastavil ani minutu a ukončil tak první poločas, který nám nabídl velice dobrý fotbal plný šancí. Jedinou branku dosavadního průběhu vstřelil Franco Vázquez, který si našel odražený míč a technickou ranou překonal Brkiće. Oba celky tak odešly do šaten za stavu 0:1.
45
42
Donsah si v souboji s Čočevem pomohl pouze pomocí faulu. U balonu Palermo.
41
Sorrentino nemusel zasahovat po přímém kopu Avelara.
39
Po faulu na Avelara rozehraje Cagliari přímý kop z nadějné pozice.
38
Mpoku si narazil s Faríasem, ale centr do vápna na nabíhajícího útočníka odrazila obrana do bezpečí.
35
Jako bych to zakřikl. Co chce Cagliari více? Sorrentino vyrazil první střelu pouze vedle sebe, kde se nacházel Farias, před kterým zůstala úplně odkrytá branka. Brazilský útočník však šancí pohrdl a opět nechal vyniknout pouze hostujícího brankáře Sorrentina.
34
Domácí hráči, hrající v tmavých dresech drží balon na polovině Palerma, ale přes pozornou obranu se ne a ne dostat.
31
Donsah se odhodlal ke střele z dálky, ale cíl nenašel.
30
Cagliari se opravdu snaží, ale zatím se mu nedaří překonat skvěle chytajícího Sorrentina.
27
A tentokrát zahrozilo Cagliari! Ekdal si na hranici šestnáctky míč nahodil na volej a tvrdou ranou vystrašil Sorrentina, který kulatý nesmysl vyrazil na roh.
26
Palermo se do mnoha šancí nedostává, ale když se k nim dostane, tak to vždy "smrdí" gólem. Čočev si na levém rohu velkého vápna našel centrovaný míč a tvrdou ranou z voleje jen těsně minul tři tyče.
24
Palermo se vůbec nikam nežene, jednobrankový náskok mu zatím bohatě stačí.
23
Akci Cagliari zhatil svým faulem záložník a kapitán v jedné osobě – Daniele Dessena.
21
Máme za sebou úvodních dvacet minut mezi Cagliari a Palermem. Zatím jsme svědky velice svižného utkání plného šancí, jedinou branku zatím zaznamenal v 9. minutě hostující Vázquez.
20
Čočevova dělovka z dálky skončila vysoko nad.
18
V posledních minutách má více ze hry Cagliari, které chce své povzbuzující fanoušky potěšit vyrovnávacím gólem.
16
Cagliari spálilo další šanci. Mpoku našel nadýchaným pasem za obranu Avelara, ten si míč zpracoval na prsa a vystřelil, bohužel pro domácí tým minul.
16
U balonu Cagliari, které se na půlce svého soupeře snaží něco vymyslet.
14
A další velká šance, tentokrát na druhé straně. Belotti však nadvakrát nedokázal Brkiće překonat.
13
Málem bylo vyrovnáno! Mpoku vyslal za obranu Čopa, ale toho vychytal dobrým zákrokem brankář Sorrentino.
12
A další žlutá karta. Za faul zezadu ji uviděl Čočev, který kvůli tomuto provinění vynechá příští kolo.
11
Palermo i přes vstřelenou branku má více ze hry, ale Cagliari naopak hrozí z rychlých protiútoků.
9
Palermo právě vstřelilo branku!
Hosté se z ničeho nic dostávají do vedení! FRANCO VÁZQUEZ si našel odražený balon a nikým nehlídaný vyslal na bránu technickou střelu, na kterou byl brankář Brkić krátký – 0:1.
8
Cagliari předvedlo velice pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl Farias. Ten zavezl míč až do vápna, ale jeho rána byla zblokována jedním z obránců.
6
A máme tady první žlutění. Za faul si žlutou kartu vysloužil hostující záložník Rigoni.
4
Do první vážnější šance se dostali domácí! Mpoku dostal nahrávku přímo proti noze a střelou z voleje jen těsně minul svatyni hostí!
3
Vázquez si našel odražený míč, ale poslal jej vysoko nad branku.
2
Palermo rozehraje přímý kop.
2
Český záložník ve službách Cagliari Josef Hušbauer se opět nedostal ani na lavičku náhradníků.
1
Utkání odstartovalo! Rozehrávku si vzali na starosti hráči Cagliari Calcio.
1
Hráči se již seřazují na hrací ploše. Utkání mezi Cagliari a Palermem začne za malou chvíli.

Cagliari Calcio: Brkić – Balzano, Diakité, Rossettini, Avelar – Donsah, Ekdal, Dessena (C) – Mpoku, Farias, Čop.
Náhradníci: Colombi – González, Murru, Pisano, Capuano, Crisetig, Conti, Cossu, dos Santos Galvão, Barella, S. Longo, Sau.

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino (C) – Vitiello, González, Andelkovič – Quaison, Rigoni, Jajalo, Čočev, Daprela – Vázquez, Belotti.
Náhradníci: Fulignati, Ujkani – Lazaar, Milanovič, Rispoli, Ortiz, Terzi, Della Rocca, Maresca, Bentivegna, Dybala..
U. S. Citta di Palermo

Hosté z Palerma zažívají mnohem povedenější sezonu než jejich soupeř. Rosanero jsou zatím na poklidném 11. místě ligové tabulky, do pohárové Evropy se jim ovšem postoupit nepodaří.
V posledních kolech Palermo tápe, zejména domácí prohra v 35. kole překvapila nejednoho fanouška. Palermo naposled zvítězilo 19. dubna proti Janovu díky dvěma brankám Čočeva.
Favoritem tohoto klání jsou svěřenci trenéra Giuseppe Iachiniho.
Cagliari Calcio

Ani napodruhé v této sezoně u Cagliari nevydržel český zkušený trenér Zdeněk Zeman. Po nepřesvědčivých výkonech a špatných výsledcích jej na lavičce nahradil Gianluca Festa. Tento impuls týmu evidentně pomohl. Cagliari z posledních čtyř zápasů vybojovalo důležité dvě výhry, zejména ta na hřišti Fiorentiny v poměru 3:1 stojí za zmínku. Povedený výkon předvedlo Cagliari i v minulém kole, kdy vybojovalo remízu 1:1 na půdě suverénního Juventusu.
"Červeno-modří" ovšem nadále bojují o záchranu. Zatím se nacházejí na 18. místě, ale na Atalantu ztrácí již propastných 8 bodů.

Hlavním sudím tohoto klání je Angelo Cervellera, jemuž budou na čarách asistovat Riccardo Bianchi a Fabiano Preti. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Giulio Dobosz.
Pěkné nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům. Vítejte u 36. kola italské Serie A, ve kterém se mimo jiné střetne Cagliari a Palermo. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62