Z tohoto gólově bohatého utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera.

Žluté karty: 1 – 1.
Skončilo nám pohledné ofenzivně laděné utkání, které začalo neočekávanou brankou Hallfreðssona z první minuty. Úvodní gól Neapole přišel až v závěru prvního poločasu, kdy první ze svých dvou branek vstřelil výborně hrající Marek Hamšík. Ten se postaral i vedoucí branku, na kterou ještě zareagoval López, ale o dvě minuty po něm vrátil Neapoli vedení Higuaín, jenž do konce utkání stihl dovršit hattrick, kterým domácímu týmu výrazně dopomohl k výhře 6:2.
90+3
90+3
Sedmou branku domácích chtěl přidat Inler, jenž horní tyč Rafaelovy branky přestřelil o velký kus.
90+2
Tento výsledek je pro Veronu hodně krutý, z pohledu počtu šancí Neapole ale zasloužený.
90+1
Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastaveného času.
90
Neapol právě vstřelila branku!
Míč si na penaltový puntík postavil GONZALO HIGUAÍN a střelou do pravé strany zkompletoval hattrick.
90
Hallfreðsson v pokutovém území fauloval Mertense. Ten svému pádu hodně přidal, ale sudí přesto odpískal penaltu.
89
Diváci si závěr utkání užívají, vyprodáno sice zdaleka není, ovšem atmosféra je velice dobrá.
88
Další obrovská šance Neapole! Do díry v obraně Hellasu si naběhl José Callejón, jenž z šestnácti metrů orazítkoval ze svého pohladu pravou tyč.
87
Zápas se v žádném případě nedohrává, oba týmy hrají aktivně a snaží se o vstřelení další branky.
86
Higuaín se po další rychlé akci a přesné střele už radoval z hattricku, ten mu ale nedovolil slavit pomezní sudí, který nesprávně odmával ofsajd.
85
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Henrique.
84
Hellas má v obraně velké okénka, díky kterým si soupeři došli pro pátý gól. GONZALO HIGUAÍN dostal před branku bezchybnou přihrávku od Albiola a ze dvou metrů zvýšil náskok Neapole na rozdíl tří branek.
82
Nadějně vypadající akci domácích na pravé straně zazdil Callejón, který chtěl asi přihrát, jenže míč mu odskočil dozadu.
81
Neapol si je moc dobře vědoma svého náskoku a v posledních minutách nechává Veronu více kombinovat s balónem na kopačkách.
80
Divákům v ochozech se vůbec nelíbí rozhodnutí hlavního arbitra, jenž místo rohového kopu pro Neapol nařídil odkop od branky Rafaela.
79
Taleb Gomez vměstnal míč do branky, radost je ale předčasná, jelikož sudí ještě předtím odpískal útočný faul Hellasu.
78
Tak pozor, Verona to evidentně ještě nezabalila. Tachsidis z přímého kopu překvapivě zvolil přímou střelu a Cabral se musel hodně natahovat, aby míč vytěsnil.
78
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Dries Mertens.
77
S tímto stavem už budou hosté jen těžko něco dělat, dvě vstřelené branky by se spíše rovnaly zázraku.
76
Čtvrt hodiny před koncem zápasu domácí utíkají do dvoubrankového vedení! Marek Hamšík potáhl míč středem, poté přihrál na pravou stranu, ze které se placírkou pravé nohy nemýlil JOSÉ CALLEJÓN.
75
Hraje se nahoru dolů, na straně Verony kopal rohový kop z levé strany Hallfredsson, po jehož centru přichází rychlý brejk Neapole.
75
S ním neměla obrana domácích žádný problém, naopak to je právě Neapol, která už střádá plány jak ohrozit Rafaela.
74
Nechybělo moc a po velkém nedorozumění neapolských obránců bylo pět srovnáno, Nené ale nechal zaskvět Cabrala, jenž vyrazil na roh.
73
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Rafael Marques, přichází Javier Saviola.
72
Nějaké zdravotní neduhy trápí hostujícího obránce Marquese, jenž se po chvílí ležení na trávníku ale sám zvedl.
71
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Gökhan Inler.
70
Nené s nepříznivým stavem nic neudělal, jeho hlavička míč pouze lízla a Cabral bude vykopávat.
69
Dějí se nám to na Stadio San Paolo věci, Neapol vede 3:2 a hosté mají už jen něco málo přes dvacet minut na odpověď.
68
Tomu se říká rychlá odpověď, Neapol je po minutě zpět ve vedení! Chybu v hostující rozehrávce chladnokrevně potrestal GONZALO HIGUAÍN, který jako nůž máslem prošel až do vápna, a pravou nohou nedal Rafaelovi žádnou šanci zasáhnout.
66
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Velká radost na hostující straně, která z ničeho nic vstřelila druhou branku! Parádní individuální akci se zaskvěl NICOLAS LÓPEZ, který přelstil Koulibalyho, navedl si míč na střelu a ze třinácti metrů vypálil přesně k bližší tyči. Povedené střídání trenéra Hellasu!
66
Střídající Nené se na úvod svého působení uvedl hlavičkou, kterou doručil míč přímo do rukou zasahujícího Cabrala.
65
Vedoucí branka Neapol evidentně uklidnila, možná i proto se na levé straně dostal k míči Hallfreðsson, který si ale sám odkopl balón do autu.
64
Počet centrů: 19 – 2.
64
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Frederik Sörensen, přichází Nico López.
63
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Luca Toni, přichází Nenê.
62
Mezitím co si Neapol pohrává s obránci Hellasu, tak u postranní čáry už stepují dva střídající hráči hostů.
61
Neapolští byly vytlačení až na vlastní polovinu, ze které se pomalu přibližují k vápnu soupeře.
60
Žádné větší nebezpečí pro branku Verony z něj nebylo, s hlavičkou Albiola si Rafael věděl rady.
59
Domácí tým nemá dost, díky napadání rychle ukořistil míč zpět a má k dispozici rohový kop.
58
Hellas pokračujícímu útoku už neodolal a domácí jdou poprvé v zápase do vedení! Krátce po rohu Callejóna trefil MAREK HAMŠÍK gólmana, míč se k němu ale vrátil a neapolská modla poté už jenom dorazila míč do prázdné branky.
57
Těžký zákrok musel ze svého rukávu vytáhnout Rafael, který rukou vyrazil nepříjemně tečovanou střelu Hamšíka.
57
Dlouhý pas od Insigneho nebyl provedený vůbec dobře, k míči se aspoň na pár vteřin dostala Verona.
56
Hellasu se zatím daří eliminovat většinu útoků Neapole, jež se neustále pokouší o prolomení pozorné defenzívy hostů.
55
Druhou žlutou kartu v zápase dostal Ionita, který u střídaček poslal k zemi sprintujícího Ghoulama.
54
Velká škoda pro domácí, že Hamšík trefil skákavý balón jen lýtkem, kterým z hranice šestnáctky poslal míč několik metrů vedle branky.
53
Neapol u míče...
52
Toni si chtěl dlouhou přihrávku hodit za sebe, tam ale stáli dva soupeři, kteří mu nepovolili postupovat ke Cabralovi.
51
Jorginhova přihrávka zůstala nepochopena, a tak přichází na řadu jenom odkop od branky Rafaela.
51
Hamšíkovi se vůbec nepovedl centr, který ale jeden z jeho kolegů ještě doběhl a udržel míč pro Neapol.
50
Hosté se nepoučili a nechali zahrozit Neapol prakticky stejným způsobem, Callejón tentokrát rozvlnil pouze boční síť.
49
Lorenzo Insigne nádherně dlouhl míč do vápna, kde našel Josého Callejóna. Ten ze vzduchu trefil míč placírkou, kterou jej odpravil nad horní tyč.
48
Koulibaly si na svých zádech pohlídal Taleba, jenž se musí poslušně vrátit a bojovat o míč odkopnutý Rafaelem Cabralem.
47
Neapol po změně stran začala opatrněji, do koncovky se tolik netlačila a následně přišel faul, po kterém rozehrává Hellas.
46
Andrea Gervasoni foukl do své píšťalky a odstartoval tak druhý poločas, ve kterém se dá očekávat neutichající nápor Neapole.
46
Hlavní aktéři se po čtvrthodině vrací zpět na hrací plochu.

Žluté karty: 1 – 0.
Máme za sebou velice zajímavou první půli, která odstartovala neočekávaným gólem z první minuty, ve které se parádně prosadil hostující Hallfreðsson. Ten samý hráč se o chvíli později ocitl v ještě další šanci, při té jej ale vychytal Cabral. Poté už na hřišti dominovala Neapol, která ostřelovala Rafaelovu branku tak dlouho, až se ve čtyřiačtyřicáté minutě prosadil slovenský záložník Marek Hamšík. Verona to bude mít ve druhé půli hodně složité, dá se totiž očekávat podobný obraz hry jako byl doposud.
45+1
45
Neapolští jsou pochopitelně při chutí a ještě před koncem poločasu se snaží vymyslet ještě jednu nebezpečnou akci.
44
V závěru prvního poločasu se domácí tým přece jenom dočkal vyrovnávající branky. Insigne nacentroval míč kousek za vápno, Callejónovu přihrávku z první patou tečoval Koulibaly na dobíhajícího MARKA HAMŠÍKA, který doklepl míč do branky.
43
Vše už je při starém, Neapol si na útočné půlce vyměnila několik přihrávek a po zákroku Martiče rozehraje rohový kop.
42
Po dlouhatánské době se k útoku dostala i Verona, které ke střele nepomohlo ani to, že vepředu měla pět nebo šest hráčů.
41
Domácí celou akci před vápnem hodně překombinovali, za což si vyslechli několik nepěkných slovíček od svých fanoušků.
40
Střelecky aktivní Hamšík nestřílel z pětadvaceti metrů vůbec špatně, Rafael ale balón viděl a vyrazil.
39
Neapol zatlačila soupeře těsně před Rafaela, přes hráz těl se ale domácí nemůžou protlačit k zakončení.
38
Hamšík nevyřešil nastalou situaci vůbec dobře a svou střelou trefil pouze předním stojícího Sørensena, po kterém zasáhl i Rafael.
37
Verona se snaží držet míč, ovšem neapolští hráčům v bílých dresech nenechávají ani centimetr prostoru, z čehož plynou chyby Hellasu.
36
Na konci pěkné akce na jeden dotyk byl Higuaín, kterému se u penaltového puntíku postavilo do cesty hned několik soků, kteří odkopli balón do bezpečí.
36
Neapol nyní mohl jít do mírně otevřenější obrany, Maggio po přihrávce Callejóna ale odcentrovat nedokázal.
35
Domácí dostali třetí roh za sebou, jenomže z velké řady centrů žádné nebezpečí pro Rafaela nevzniklo.
34
Maggio ještě stihl míč na hrací ploše, z brankové čáry centroval do pokutového území a Neapol bude po zákroku Marquese kopat devátý, a krátce poté dokonce desátý roh.
33
Postavení mimo hru také na druhé polovině hřiště, Toni na centr Martiče vystartoval brzo a dostal se za posledního obránce Neapole.
32
Insigneho přihrávka do ohně byla zastavená hostující obranou. Stejně tak dopadla i další akce, při které byl Higuaín nachytán v ofsajdu.
31
Callejón z pravého konce pokutového místo centru překvapivě střílel, branku nevsítil, ale získal alespoň roh.
30
A aby toho nebylo málo, tak Rafael musel opět na zem po slabé přízemní střele v podání Marka Hamšíka.
30
O chvíli později už brazilský brankář Hellasu musel vyrážet balón po štiplavé střele Insigneho, který to zkoušel z hodně ostrého úhlu.
29
Rafael si v pohodě došel pro centr, který marně hledal Higuaína a uklidnil tak hostující fanoušky.
28
Před brankou Cabrala hosté znovu hledali Toniho, ten však byl v obležení hned několika dobře bránících protihráčů.
27
Domácí obrana pozapomněla na Toniho, nebezpečný útočník se ale nedokázal obtočit přes jednoho ze stoperů.
26
Střeleckých pokusů je k vidění víc než dost, o ten další se z dálky postaral Insigne, jenž uspěchanou ránou svého kouče moc nepotěšil.
26
Callejón si zaběhl za obranu aby mohl střílet po výborné kolmé přihrávce, bohužel pro něj mu míč utekl k Rafaelovi.
25
O hodně ambiciózní pokus se z dobrých třiceti metrů pokusil Raúl Albiol, jenž o velký kus netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
24
Právě Hallfreðssonovi nevyšlo zpracování a nyní se musí rychle vracet a pomoct při bránění útočného snažení domácích.
23
Jorginho zatáhl za záchranou brzdu, když na půlící čáře zezadu zastavil unikajícího Hallfreðssona, a dostává první žlutou kartu.
22
Chyby v rozehrávce na obou stranách končí míčem na kopačkách obránců Neapole, která před sebou tlačí obranný blok Hellasu.
21
Centr Ghoulama byl přetažný, ani to ale nevadilo Jorginhovi, který pálil ze šestnácti metrů a pořádně prověřil připravenost soupeřova brankáře.
20
Hamšík chtěl posunout míč na Koulibalyho, ten ale byl pokrytý a Albiol vzápětí musel hasit rychlý protiútok Hellasu.
19
Callejón ho rozehrál na zadní tyč, avšak obrana Hellasu vyhrála hlavičkový souboj a hosté budou dokonce vhazovat.
18
Neapol kontroluje hru a svého soupeře do ničeho nepouští, naopak sama získala už několikátý roh.
17
Marek Hamšík byl ve vápně v dobré střelecké pozici, míč mu ale sklouzl z kopačky a Rafael mohl zůstat v klidu.
17
Insigne s Hamšíkem nadělali obráncům Verony hodně problémů, ti však celou situaci vyřešili odkopem na další roh.
16
Rafael Cabral schoval ve svých rukavicích míč po nákopu obránce Hellasu a rychle rozehrál útočnou akci.
14
K nelibosti domácího publika byl odpískán Koulibalyho faul na Hallfreðssona, který pro svůj tým získal rozehrávku z blízkosti vlastní branky.
13
Higuaín dostal výborný centr z hloubi pole, těžkou střelu z voleje mu ale Rafael vyrazil na rohový kop!
12
Po dvanácti minutách už je jasné, že hosté budou spoléhat jen na rychlé protiútoky, Neapol naopak musí bušit do zatažené obrany.
11
Higuaín se na ose hřiště kličkou zbavil obránce, za vápnem vystřelil pravačkou, ale tečovaný pokus snadno pokryl Rafael.
10
Na druhé straně byla k vidění standardní situace ve prospěch Neapole, ovšem Ghoulam trefil jen ve zdi stojícího protihráče.
9
Hosté se hnali do nebezpečného protiútoku, ke střele se opět dostal Hallfreðsson, kterého Cabral protentokrát vychytal. Následná dorážka Toniho už byla zablokovaná přímo do náruče brankáře.
8
Verona sice měla k dispozici aut, krátce po něm ale o míč přišla a nyní bude muset čelit rohovému kopu.
7
Marques odkopl míč z nebezpečného prostoru pouze do strany, odkud přišel nepřesný centr Lopéze.
6
Neapol se zřejmě rychle oklepala s inkasované branky a už opět krouží okolo branky, kterou stráží Rafael.
5
Další roh domácího týmu rozehrál José Callejón, ale ani on nic kloudného nevymyslel. Celá akce skončila faulem Koulibalyho.
4
Brankář Verony podržel svůj tým, když výborně vyrazil nebezpečnou hlavičklu Insigneho.
3
Míč si k rohovému praporku postavil Marek Hamšík, jenže defenzíva Hellasu si s jeho přihrávkou poradila.
2
Zaskočená Neapol se ihned tlačila do útoku a vytěžila první rohový kop.
1
Takovýto start zápasu asi nikdo nečekal, Verona jde hned v první minutě do vedení! Jeden z obránců odvrátil centr pouze na EMILA HALLFREðSSONA, který napřáhl zpoza pokutového území a parádní křižnou ranou ke vzdálenější tyči zaskočil snad všechny přítomné.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří hrají v kompletně blílých dresech. Neapol v modročerné kombinaci.
1

SSC Neapol: Cabral – Maggio (C), Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Jorginho, David López – Callejón, Hamšík, Insigne – Higuaín.
Náhradníci: Colombo, Andújar – Henrique, de Guzmán, Mesto, Michu, Radošević, Inler, Mertens, Zapata.

Hellas Verona FC: Rafael – Sörensen, Marques, Moras – Martić, Ionita, Tachtsidis, Hallfreðsson, Brivio – Gomez, Toni (C).
Náhradníci: Benussi, Gollini – Luna, Agostini, González, Valoti, Campanharo, Saviola, Janković, López, Nenê.

Rozhodčí: Gervasoni – Tonolini, Stallone.
Vzájemné zápasy

18. 05. 2014 Neapol – Verona 5:1
12. 01. 2014 Verona – Neapol 0:3
26. 05. 2007 Verona – Neapol 1:3
13. 01. 2007 Neapol – Verona 1:0
23. 01. 2004 Neapol – Verona 2:2.
Duel mezi Neapolí a Hellasem bude střetnutí dvou týmů, které na tom jsou v dosavadním průběhu sezóny téměř totožně. Oba týmy mají na svém kontě po sedmi zápasech jedenáct bodů za tři vítězství a dvě remízy. Díky většímu počtu vstřelených branek je Neapol sedmá, tedy jednu příčku před svým dnešním soupeřem.
Příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu italské Serie A. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na duel mezi týmy SSC Neapol a Hellas Verona FC.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62