To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera.
V zajímavém druhém poločase se dostala gólem Edera do vedení Sampdoria, která poté nepouštěla Neapol do nějakých větších šancí a po vyloučení Koulibalyho se zdálo, že si již vítězství vzít nenechá, jenže v nastaveném čase se po Ghoulamově centru prosadil Zapata, který tak rozhodl o tom, že si oba týmy odnesou ze zápasu jeden bod za remízu 1:1.
90+4
90+4
Další nebezpečný centr z pravé strany. Romera nakonec míč s potížemi chytil.
90+2
Neapol právě vstřelila branku!
Oslabená Neapol vyrovnává v nastaveném čase! Po Ghoulamově centrovaném míči se ve vápně vrhl DUVÁN ZAPATA, který hlavou dopravil míč do sítě.
90+1
Duncan nebezpečně pálil z hranice vápna, ale míč proletěl jen vedle vzdálenější tyče.
90+1
Nastavují se čtyři minuty nad rámec normální hrací doby.
89
Hosté se nebezpečně prokombinovali až do šestnáctky, ale tam o míč přišli.
88
Higuaín se ve vápně snažil dostat k centrovanému míči, jenže centr byl příliš vysoký a argentinský útočník ho dokázal pouze přizvednout.
87
Z následné standardní situace sice domácí nic nevytěžili, ale zůstávají nadále u míče, což jim v tuto chvíli stačí.
85
Koulibaly navíc vidí za svůj zákrok druhou žlutou kartu, což znamená, že pro zbytek zápasu oslabuje svůj tým!
84
Eder vedl rychlý protiútok domácích a celou akci zastavil Koulibaly pouze za cenu faulu.
81
Callejón zkusil vypálit z dálky a jeho střela prolétla asi metr vedle pravé tyče Romerovy brány.
79
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Luca Rizzo, přichází Manolo Gabbiadini.
79
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Duván Zapata.
78
Higuaín se snažil zachytit kolmou přihrávku, ale míč doputoval až k Romerovi.
77
Z rohového kopu nic nebylo a nyní už opět kombinuje s míčem Neapol.
76
Patnáct metrů před bránou se v nadějné pozici napřáhl ke střele Eder, ale jeho pokus byl sražen na roh jedním z obránců Neapole.
75
Maggio se odhodlal k odcentrovaní míče před bránu, kde se snažil hlavičkoval Higuaín, který však míč jen lehce tečoval na cestě do zámezí.
73
Domácí teď nechávají s míčem hrát Neapol, která kombinuje na útočné polovině, ale zatím se nedostává k šestnáctce.
71
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Nenad Krstičić.
69
Neapol si v posledních minutách začíná vytvářet mírnou převahu. Nyní však v útoku o míč přišla.
67
Další útočná akce Neapole. Higuaín přihrával ve vápně na Callejóna, ale jeho přihrávka nebyla zrovna ideální a pro míč si došel Romero.
66
Hosté se hnali do útoku, ale míč skončil pouze bezpečně v rukavicích Romery, který bude rozehrávat od své brány.
64
Po Hamšíkově přihrávce se dostal ke střele Higuaín, ale jeho pokus mířil přímo na brankáře Romera.
61
Do zakončení se dostal střelec první branky Eder, ale tentokrát jeho střela minula hostující bránu.
59
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Miguel Britos, přichází Dries Mertens.
57
Sampdoria právě vstřelila branku!
Námořníci se dostávají do vedení! EDER si zpracoval míč zády k šestnáctce, následně se otočil a těsně před vápnem vypálil přesnou přízemní ránu k tyči. Cabral se sice snažil zasáhnout, ale na balón nedosáhl.
56
Žlutou kartu dostává Gökhan Inler (SSC Neapol).
53
Žlutou kartu dostává Alessio Romagnoli (UC Sampdoria).
52
Na hřišti teď bylo k vidění několik nepřesností, které zmařili útočné akce obou týmů.
49
V úvodu druhého poločasu je zatím aktivnější Sampdoria, která častěji kombinuje s míčem na útočné polovině. Na první šance však zatím čekáme.
47
Sampdoria zahrávala již svůj sedmý roh v tomto zápase, ale ani tentokrát z toho nic nevzešlo.
46
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Alfred Duncan.
46
První poločas je za námi a oba týmy odchází do šaten za bezbrankového stavu. Viděli jsme poměrně vyrovnanou půli, v níž si však ani jeden z týmů nevytvořil mnoho gólových šancí, takže průběžný výsledek lze označit za spravedlivý. Uvidíme, zda s sebou přinese góly druhý poločas, který začne přibližně ve 22:00.
45
45
Tečovaná střela končí vedle Cabralovy brány a přichází další roh.
44
Hosté standardku zneškodnili, ale následovat bude rohový kop pro Sampdorii.
43
Po faulu na Okaku přichází další standardka pro domácí tým.
41
Standardní situaci teď zahrávali domácí Námořníci, ale centrovaný míč odhlavičkoval hned na hranici vápna jeden z obránců Neapole. V útoku jsou nyní hosté.
39
Hosté zahrávali rohový kop, ale jeden z obránců míč odhlavičkoval pryč z vápna.
37
Jenže z toho byla jen nedůrazná střela přímo na Cabrala a následoval rychlý protiútok Neapole, který musel zneškodnit dobrým zákrokem Romero. Rychle dopředu se pak pro změnu vydali opět domácí, jenže na konci byla opět jen nedůrazná střela, s níž si Cabral věděl rady.
36
Po Koulibalyho faulu budou domácí zahrávat nebezpečnou standardní situaci.
35
Žlutou kartu dostává Eder (UC Sampdoria).
35
Žlutou kartu dostává Kalidou Koulibaly (SSC Neapol).
34
Obrana Neapole dokázala roh odvrátit, ale u míče zůstávají domácí.
33
Okaka zaútočil po pravé straně a vybojoval rohový kop pro Sampdorii.
31
U míče je teď častěji Sampdoria, která se snaží o postupný útok, ale zatím to k ničemu kloudnému nevede.
28
Hra se teď trochu uklidnila a ani jeden z týmů se momentálně nedostává s míčem do nebezpečných prostorů.
25
Následný rohový kop Námořníků vypadal nebezpečně, ale Neapol se nakonec dokázala ubránit a dostat míč na půlku.
23
Další emotivní chvíle u hostující brány! Centr do vápna našel Soriana, jehož hlavičku zblokoval jeden z obránců a domácí se dožadovali penalty za hraní rukou, jenže místo toho přišla jen žlutá karta za protesty pro Soriana.
21
Domácí se již radovali z gólu, když míč dopravil do brány Eder, jenže rozhodčí si správně všimli jasného ofsajdu a branka není uznána.
19
Žlutou kartu dostává Pedro Obiang (UC Sampdoria).
18
Ghoulam si nabíhal na dlouhou přihrávku za obranu, ale zastavil ho odpískaný ofsajd.
15
Hosté se bez potíží ubránili. Je za námi první patnáctiminutovka a utkání má zatím vyrovnaný průběh.
14
První rohový kop domácího týmu.
13
Hosté se hnali do rychlého protiútoku, který však skvěle zastavil jeden z domácích obránců a nyní je v útoku Sampdoria.
12
Standardky se ujal Higuaín, který se pokusil o přímou střelu, ale přestřelil bránu.
12
Hosté budou zahrávat standardní situaci přibližně pětadvacet metrů od Romerovy brány.
10
Zatím asi nejnebezpečnější okamžik úvodu zápasu! Ghoulam se v domácí šestnáctce dostal k centrovanému míči a hlavou zakončil jen těsně vedle.
8
Domácí v posledních minutách převzali iniciativu. Rizzo se teď sice nechal zahnat s míčem až k rohovému praporku, ale tam trefil bránícího hráče a vybojoval alespoň aut.
7
Žlutou kartu dostává Miguel Britos (SSC Neapol).
6
Eder nezastihl míč na hrací ploše a odkopávat od brány bude Cabral.
4
Hamšík je hned od úvodu hodně vidět. Tentokrát se však dopustil útočného faulu, takže míč připadá domácím.
2
Na centrovaný míč se ve vápně vyskočil Hamšík, jenže netrefil balón ideálně a jeho zakončení skončilo vysoko nad bránou.
1
Hamšík trefil v domácí šestnáctce jednoho z obránců, od něhož se míč odrazil na rohový kop.
1

UC Sampdoria: Romero – De Silvestri, Silvestre, Romagnoli, Mesbah – Obiang, Palombo (C), Rizzo – Soriano – Eder, Okaka.
Náhradníci: Da Costa, Viviano – Regini, Gastaldello, Cacciatore, Duncan, Krstičić, Marchionni, Wszolek, Gabbiadini, Sansone, Bergessio.

SSC Neapol: Cabral – Maggio, Albiol, Koulibaly, Britos – David López, Inler – Callejón, Hamšík (C), Ghoulam – Higuaín.
Náhradníci: Colombo, Andújar – Henrique, de Guzmán, Jorginho, Mesto, Radošević, Gargano, Mertens, Zapata.

Rozhodčí: G. Rocchi – M. Tonolini, D. Iori.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V dohrávce třináctého kola italské Serie A přivítá pátá Sampdoria na svém hřišti čtvrtou Neapol. Oba týmy od sebe dělí jediný bod a domácí Námořníci se mohou v případě výhry dostat před svého soupeře. Čeká nás tedy rozhodně zajímavý zápas dvou mužstev, která zatím v letošní ligovém ročníku nezaznamenala příliš porážek. Neapol prohrála z dvanácti zápasů jen dvakrát a Sampdoria dokonce pouze jednou. Který z týmů si dnes připíše další porážku?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62