Toto je z mé strany vše. Já se s vámi tímto loučím, přeji vám hezký zbytek dne a šťastné prožití vánočních svátků.
Tak a je konec. Viděli jsme velmi pěkné utkání, které mělo krapet větší náboj v první půli. V té druhé pouze v 60. minutě našel Manolo Gabbiadini volný prostor při rohu a patřičně jej zužitkoval vstřelením branky. Samdporia tím vyrovnala na konečných 2:2 a tento výsledek platí i po konci utkání, které doprovázela úchvatná atmosféra.
90+6
90+5
Pokus z hlavy Silvy letěl do náruče Karnezise.
90+5
A Kone taky za následné úporné snažení o získání míče zpět, které už nebylo v mezích pravidel, vidí žlutou kartu.
90+4
Z rohu nakonec nic nevzešlo, tedy až na situaci, že hosté přišli o míč. Kone nerozehrál nejlépe.
90+4
Udinese nyní kombinuje u vápna Sampdorie a snaží se o skórování. Kone si kopne roh, což je pro hosty velká šance.
90+3
Pinzi si ještě v závěru utkání připisuje na konto žluté napomenutí.
90+2
Po rohovém kopu se strhl zmatek ve vápnu Udinese, který ale vyřešil Karnezis lapením míče do svých rukavic. Nyní bude vykopávat.
90+1
Příchozí Di Natale se s dvěma obránci ocitl sám v pásmu Sampdorie, chvilku si pohrál s míčem a poté vystřelil vedle. Velká škoda pro hosty.
90+1
Nastaveno je ještě 6 minut.
90
Utkání se již spíše dohrává u půlky hřiště. U míče je nyní Sampdoria.
89
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází De Silvestri, přichází Fabrizio Cacciatore.
88
Thomas Heurtaux si odnáší velmi přísně udělenou druhou žlutou kartu. Udinese dohraje utkání v deseti lidech.
87
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Antonio Di Natale.
86
Eder si k tomu všemu ještě odnáší žlutou kartu, jelikož za srážku může on.
86
Po menším zdržení pokračujeme. Nyní došlo k další srážce, tentokráte to odnesli Pinzi a Eder.
84
Fernandesův pokus v klidu zastavil Romero, jenž následným výhozem hledá spoluhráče vepředu.
83
Bergessio si kopl rohový kop. U míče je ale Udinese nyní, konkrétně Théréau se žene kupředu.
82
Romero předvedl nyní proti střele Théréaua jistý zákrok. U míče je Sampdoria a žene se dopředu.
81
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Alexandre Geijo Pazos, přichází Bruno Fernandes.
81
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Gonzalo Bergessio.
80
Gabbiadiniho pokus zachycuje Karnezis, který bude vykopávat.
79
Kone se nyní vyšvihl a jeho kombinace zmátli celou obranu, díky čemuž mohl střílet Théréau. Jeho pokus ale trefil tyč.
78
Momentálně se hra odehrává spíše u půlící čáry. Konkrétně Sampdoria je nyní držitelem míče a snaží se něco vymyslet.
77
Okaka vyslal pěkný projektil, jenž se od perfektního zákroku Karnezise odrazil na Edera. Ten jej ale do klece usměrnit nestihl.
75
Palombo si tak dlouho hrál s míče, až o něj přišel. Balon je tedy v držení Udinese.
74
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Pasquale, přichází Gabriel Silva.
74
Palombo přihrával na Obianga, jehož centru nevěnoval Karnezis úplnou pozornost. Což ho mohlo mrzet, centr totiž jen těsně minul nehlídanou klec.
73
Okaka nedokázal zpracovat centr, ten kolem něj proletěl a ani se nezastavil. Skončil až v náruči Karnezise.
72
Pedrův pokus zblokoval obránce. Nicméně Sampdoria stále trčí u vápna Udinese.
71
Udinese se na půli Sampdorie moc dlouho neudrželo, domácí už padají dopředu.
70
Obiang našel Gabbiadiniho, jehož střela z hranice vápna minula klec Karnezise.
69
Gabbiadini v pěkné příležitosti ve vápně hostujícího celku ztratil trestuhodně míč. Udinese využívá situace a vrhá se dopředu.
68
Gabbiadini si kopne rohový kop. Ten se vznesl na hlavu Okaky, jenž jej ale poslal mimo klec.
68
Gabbiadini spolu s Obiangem kombinují u hranic vápna Udinese a snaží se zvrátit vedení na svoji stranu.
67
Sampdorii se nepodařilo projít přes obranu Udinese, ti nyní podnikají výpad vpřed.
66
Za faul vůči Sorianovi vidí žlutou kartu Ital Giovanni Pasquale hájící barvy Udinese.
65
A opět Gabbiadini, ten tentokráte sprintoval s míčem vstříc bráně Udinese, oba obránci jej ale zastavili.
64
Už se pokračuje, ovšem zatím bez oněch dvou hráčů, jenž se před minutou srazili. Ti ale stojí na pomezní čáře a čekají, až dostanou povel k nastoupení. Mezitím si vystřelil Soriano, ovšem jeho projektil neohrozil Karnezise.
63
A další ošklivá srážka, tentokrát souboj o míč s hlavami nevychytal Obiang s Baduem. Oba zatím zůstávají ležet na zemi.
62
A skutečně, v pásmu Udinese nastal velký zmatek, který zklidnil až faul Edera, jelikož díky němu se hra přerušila a hostující gólman může v klidu vykopávat.
62
Sampdoria si nyní kopne rohový kop, podnítí vznik nějaké situace tato skutečnost?
60
Sampdoria právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno. Stadio Luigi Ferraris v Janově nyní vybouchl radostí. Centr De Silvestriho se vznesl přímo na MANOLA GABBIADINIHO, který jej hlavičkou poslal přímo do šibenice za záda Karnezise – 2:2!
60
Pasqualeho pomalou přihrávkou poslal skluzem Théréau přímo do ležícího Romera.
59
Do útoku teď šlo Udinese, Théréau se ale ocitl v ofsajdu a míč tak nemohl přijmout. U míče je tedy opět domácí Sampdoria.
58
Sampdoria začala druhý poločas velmi aktivně, nyní se ovšem jejich aktivita vytrácí. Momentálně kombinuje u hraniční čáry a pokouší se něco vymyslet. K tomu se dostal do šance Obiang, jeho střela se dala ale spíše považovat za odevzdání míče Karnezisovi.
57
Palombo nepřesně zpracoval míč v útočném vápnu a míč se tedy odkutálel k brankářovi na výkop.
56
Už se opět hraje, Gastaldello bude ve hře pokračovat s obvazem na hlavě.
54
Nyní se po tvrdé srážce ocitl na zemi Gastaldello, v utkání se zatím nepokračuje.
53
Atak UC Sampdorie zachytil Karnezis, který dlouhý výkopem posílá míč na druhou půlku hřiště.
52
Nezužitkovali a balon si nyní na kopačkách drží Sampdoria, ovšem na vlastní půlce hřiště.
52
Hosté se nyní staví k rohovému kopu, zužitkují jej nějak?
51
To jim přerušil až Widmer, který se svými kumpány z Calcia prchá kupředu.
51
Domácí ovšem dále pokračují v útočném snažení.
51
Obiang našel přesným pasem Soriana, jehož pokus letěl těsně vedle klece! Velká škoda pro domácí, ti mohli vyrovnat.
50
De Silvestriův pokus letěl mimo klec. Sampdoria má aut velmi blízko rohovému praporku. Aut ovšem zachytil Danilo a hosté se tak po delší době pravděpodobně podívají, jak to vypadá za půlící čárou.
49
Ofsajd to byl ovšem velmi těsný. No, nyní opět v nátlaku pokračuje Sampdorie a v kotli domácích fandů se začíná objevovat pyrotechnika.
48
Atak Sampdorie přerušil rozhodčí kvůli ofsajdu, ve kterém se ocitl Okaka.
47
Palombo byl nepěkně zfaulován před vápnem, nakonec se ale k míči dostal Gabbiadini. Jeho projektil ale branku přeletěl velmi solidně.
47
Stále je u míče Sampdoria, která se snaží vyrovnat seč to jen jde.
46
Domácí si kopli roh, Karnezis jej ale v pohodě vyrazil ven z vápna.
46
Tak pokračujeme, Massimiliano Irrati foukl do píšťalky a začal nám druhý poločas. Sampdoria se tlačila dopředu ale rychle i míč přišla. Tuto chvilku nám zpříjemňuje i úchvatné choreo domácích fandů.
46
Hráči nám nastupují na trávník, za okamžik začne druhá půle.
Je za námi první půle velmi bohatého fotbalu a to na všechno. Jak na akce, tak na góly a taky na atmosféru, která je skvělá. Již v 16. minutě poslal domácí do vedení Pedro Obiang, když jeho střela z vápna prošla do sítě. V 31. minutě vyrovnal Alexandre Geijo Pazos a ve 34. minutě zvýšil na 2:1 z hostujícího pohledu Brazilec Danilo. Hosté tak během tří minut otočili skóre z 1:0 na 1:2, což ve fotbale nevidíme v každém zápase. Do druhé půle tak půjdou s větší psychickou pohodou, stále nás ale čeká 45 minut, během kterých se může stát cokoliv.
45+2
45+2
Poločas se již spíše dohrává, oba týmy se těší na teplo šatny.
45+1
De Silestri nepěkně fauloval Pinziho, který zůstává ležet na zemi.
45+1
Nastaveny budou dvě minutky nad rámec řádné hrací doby.
45
Obiang protáhl míč až do vápna a hledal Okaku, obránci Udinese ale byli rychlejší a hostující celek nyní podniká výlet do vápna domácích.
44
To se ale nelíbilo Sorianovi, který vypálil neuvěřitelnou dělovku, jenž se od nohy Danila odrazila ven. Brazilský obránce může být rád, že mu tato rána nezlomila nohu.
44
Sampdoria se ještě pokouší o vstřelení gólu do šatny a logické vyrovnání, ovšem Udinese je zatím k ničemu nepouští.
43
Thomas Heurtaux vidí za faul na Edera žlutý kartónek.
42
Momentálně je u míče Udinese.
40
Wagué a Okaka se nehezky srazili ve vápnu Udinese, když si Okaka nabíhal na centr.
40
Widmerův centr se od Reginiho odráží za autovou čáru. Sampdoria bude rozehrávat.
39
Gabbiadini rohový kop nekopl dvakrát dobře. Sampdoria i tak má ale autové vhazování v blízkosti vápna Udinese.
38
Eder zpoza vápna vyslal pěknou střelu. Jeho střela se ale od noh Waguého odrazila na rohový kop.
37
Gabbiadini vidí žlutou kartu za zákrok na Pinziho. Další utkání si tedy nezahraje.
36
Jeho roh se vznesl pouze do náruče Karnezise, který míč uvádí zpět do hry dlouhým výhozem.
36
Gabbiadini bude kopat volná přímý kop z pěkné vzdálenosti, jak jej vyřeší?
35
Sampdoria se chce mstít a vyráží dopředu. Karnezis ale kryje střelu Okaky.
34
Udinese právě vstřelilo branku!
Udinese během tří minut otáčí skóre! Hostující hráči se postavili k prvnímu rohovému kopu, který kopal Kone. Míč z jeho nohy doletěl na volného DANILA, který jej hlavičkou bez problému poslal do sítě – 1:2!
33
Tempo hry se nyní trochu zklidnilo. Udinese vysílá centry na půli Sampdorie a snaží se otočit skóre ve svůj prospěch.
31
Tak toto byl velmi nečekaný gól, to si Romero za rámeček asi nedá. Na Koneho přihrávku před brankovou čáru Romero nestačil a k míči se dostal ALEXANDRE GEIJO PAZOS, který jej usměrnil do klece domácího celku – 1:1!
30
Zbývá nám 15 minut do konce prvního poločasu. Momentálně sledujeme útočné snažení Udinese a pískot fanoušků Sampdorie.
29
Udinese se vydalo kupředu, načež je ale zastavil ofsajd.
28
Palombo nezpracoval dvakrát dobře míč a jeho majiteli se tedy stali hráči Udinese.
28
Udinese nyní kombinuje u vápna Sampdorii a hledají cestu ke skórování. To by ale nesměl Théréau shodit Okakua. Píská se tedy faul a domácí mají volný přímý kop.
27
Z tohoto mráčku nám nezaprší. Karnezis uvede míč zpět do hry, Sampdoria roh nezahrála nejlépe.
26
Eder se protáhl až k postranní hranici vápna, jeho přihrávka se ale od Danila odrazila na rohový kop.
25
Kone vyslal pěkný centr na Badua, jemu jej ale sebral z nohy Eder. Domácí nyní kombinacemi na vlastní půli hledají skulinku v obraně Udinese.
24
Dějištěm hry je momentálně spíše půlící čára, kde střídavě oba týmy vesele kombinují.
23
Pasquale nepříjemně zkosil Gabbiadiniho, vše se ale obešlo bez karty, rozhodčí útočníkovi Udinese pouze domluvil.
23
Soriano nyní poslal míč centrem do vápna, tam si ale pro něj vyskočil Karnezis, který jej odesílá dopředu na své spoluhráče.
22
Widmer za faul na Soriana vidí žluté napomenutí.
22
Pasqualeho centr hledajíc Koneho našel pouze nohy Reginiho.
21
V dobré střelecké pozici se ocitl z ničeho nic Kone, jeho střela ale šla těsně nad.
20
Z volného přímého kopu Udinese nic nevytěžilo. Nyní hosté kombinují u půlící čáry.
18
Máme zde první žlutou kartu. Za faul ji rozhodčí udělil Sorianovi.
18
Geijo běžel s Théréauem do situace dva na dva. Posledního jmenovaného však doběhl Gastaldello a míč mu sebral.
17
Domácí tento gól nakopl. Mesbah nyní po křídle sprintuje k vápnu Udinese.
16
A je to gól! Karnezis vyrazil centr pouze před sebe, kde stál zcela volný PEDRO OBIANG a míč poslal střelou mezi nohy clonícího Danila do klece – 1:0!
15
Regini si dvakrát nerozuměl s Romerem při rozehrávce, hosté tuto skutečnost ale nepotrestali.
14
A opět další hráč Sampdorie na zemi. Nyní to odnesl Gabbiadini. Naštěstí pro domácí je v pořádku a ve hře se tedy pokračuje bez přerušení.
13
Momentálně kombinuje Sampdoria u vápna Udinese. Obiang hledal svým centrem nabíhajícího Edera, jeho hlavička ale klec Karnezise minula.
12
Soriano nedokázal dostatečně dobře zpracovat míč u autové čáry a Kone jej uvede zpět do hry.
11
Po delší době šlo do útoku Calcio, ovšem Pasquale nedokázal projít přes půlící čáru.
10
Palombo vyslal míč z volného přímého kopu na Okaku, tomu ale Danilo odkopl míč do autu. Obiang se už ovšem vrátil zpět do hry a je připraven na rohový kop domácích.
10
Obiang prozatím odchází mimo hřiště a domácí rozehrají volný přímá kop.
9
Na zemi se právě ocitl Pedro Obiang. Hráči obou celků se k němu sbíhají. Obiang se totiž nepříjemně srazil v souboji s Agyemangem-Badu.
8
Romero nyní na hranici svojí šestnáctky obelhal nabíhajícího Geija a rozehrává útok domácího celku.
7
Eder se s Widmerem nepříjemně pozdravil, konkrétně jejich stehna. Následně se do pěkné šance dostal Widmer, ten ale minul.
6
Hráče Udinese vidíme v černobílé kombinaci dresů, domácí zase v modré variantě. A právě Regini momentálně vysouvá domácí do útoku přesným pasem na Obianga.
5
Zatím jsme neviděli žádný kvalitní střelecký pokus, ovšem diváci si momentálně utkání úžívají. Udinese kombinuje na půli Sampdorie.
4
Regini se nepříjemně srazil s Baduem, vše se ovšem obešlo bez karty.
3
Heurataux ztratil míč a kupředu šel Gabbiadini, který o něj přišel vzápětí. Nyní Calcio kombinuje na své půlce hřiště.
2
Calcio pouze nakoplo míč dopředu, kde jej odchytil Romero a pouští jej zpět obraně.
1
Průchod Théréaua zastavil ofsajd. U míče je nyní Udinese Calcio, které se hrne dopředu.
1
O výkop se postarali hráči Udinese, kteří vyráží dopředu.
1
-3
Hráči nastupují na trávník. Utkání nám začne za malý moment.

UC Sampdoria: Romero – Mesbah, Regini, Gastaldello, De Silvestri – Obiang, Palombo, Soriano – Eder, Okaka, Gabbiadini.
Náhradníci: Da Costa, Viviano – Duncan, Fedato, Krstičić, Bergessio, Rizzo, Marchionni, Fornasier, Cacciatore.

Udinese Calcio: Karnezis – Heurtaux, Danilo, Wague – Widmer, Badu, Pinzi, Kone, Pasquale – Théréau, Pazos.
Náhradníci: Brkić, Scuffet – Fernandes, Di Natale, Zapata, Belmonte, Bubnjič, Dos Santos, Hallberg, Silva, Evangelista.

Rozhodčí: Massimiliano Irrati – Renato Faverani, Sergio Ranghetti, Filippo Meli.
Vzájemné zápasy:
17.5.2014 Udinese – Sampdoria 3:3
13.1.2014 Sampdoria – Udinese 3:0
5.5.2013 Udinese – Sampdoria 3:1
Rozhodčí:
Hlavním arbitrem bude dnes pan Massimiliano Irrati. Na čarách mu budou asistovat Renato Faverani a Sergio Ranghetti.
Udinese Calcio
Udinese svůj poslední zápas proti Veroně prohrálo, avšak předtím zvítězilo na půdě Interu Milán. V tabulce se nachází na devátém místě a s případnou výhrou samozřejmě může jít výše. Hráči tak jistě budou trávit svátky ve větší pohodě, když budou v tabulce na lepším místě a o motivaci tak mají postaráno. Úctyhodnými dvanácti góly se může chlubit Antonio Di Natale, přidá dnes další?
UC Sampdoria
Sampdoria se nachází na krásném pátém místě celé tabulky, což je jistě velmi přívětivé. Hráči by měli jistě krapet krásnější svátky, kdyby je trávili na třetím místě, což se s případnou výhrou může poštěstit. Dopomůže jim k tomu nejproduktivnější hráč s sedmi góly Manolo Gabbiadini? To sledujte v našem přenosu.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu a především Série A. Ta má dnes na programu 16. kolo, tedy poslední kolo v tomto kalendářním roce. Jedním z duelů je duel mezi UC Sampdorií a Udinese Calcio. Zápasem vás bude provázet Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62