Palermo nakonec po velkém boji vítězí 3:1. Jedinou branku domácích si připsal Di Natela. Na straně Palerma se skvělým výkon prezentoval Dybala, který si připsal dvě nahrávky na gól.
90+3
90+3
Palermu se v dnešním utkání daří odvracet rohové kopy a ani tento nebyl vyjímkou.
90+2
Udinese si v závěru utkání ještě vyzkouší rohový kop.
90+1
Palermo se už nějakých deset patnáct minut snad nedostalo za polovinu hřiště a když už, tak je na malou chvilku.
90
Hlavní rozhodčí bude ve druhé půli nastavovat tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Do zakončení se po centru do pokutového území dostal Perica, ale jeho hlavička našla pouze náruč připraveného Sorrentina.
87
Závěr zápasu patří jednoznačně domácím týmu, ale vstřelit dvě branky se jim už asi nepovede. Každopádně velmi sympatický počin od Udinese.
86
Míč si u rohového praporku postavil kdo jiný než Antonio Di Natale, ale ani tentokrát jeho centrovaný míč ovoce pro domácí nepřinesl.
85
O další centrovaný míč do pokutového území se pokoušel Antonio Di Natale, ale do jeho centru se vložil jeden z hostujících obránců, který míč zablokoval na rohový kop.
84
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Enzo Maresca.
82
Domácí se v závěru utkání tlačí tlačili do dalšího zakončení. Pro centr Widmera si však došel brankář Sorrentino.
81
Udinese právě vstřelilo branku!
Domácím se přeci jen podařilo vstřelit branku. Allan svou přihrávkou do pokutového území vybídl ANTONIA DI NATALEHO, který se už tentokrát ve stoprocentní šanci nemýlil. Asistence: Allan.
80
Centr Di Nataleho odvrátil obránce González na další rohový kop. Di Natale tedy dostane šanci na reparát.
80
Udinese se vybojovalo rohový kop, který bude zahrávat Di Natale.
79
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Guilherme Dos Santos, přichází Rodrigo Aguirre.
77
Domácí se hloubi pole probojovávají do útoku. Palermo opět dobře brání.
75
Palermo pomalu ale jistě přebírá otěže utkání. Domácí se sice snaží zač jim síly stačí, ale dnes to zkrátka nestačí.
74
Guilherme si celý zápas o žlutou kartu koledoval a právě teď si jí vykoledoval, když zezadu zajel do Rispoliho.
73
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Andrea Belotti.
72
První kartu v utkání uvidí domácí obránce Danilo, který doslova sestřelil svého protihráče.
69
Přímého kopu se ujal Paulo Dybala, který místo centr zvolil střelecký pokus, ten však nedopadl dle jeho představ a míří mimo.
69
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Emmanuel Badu.
68
Před domácím pokutovým území nedovoleně zahrál Guilherme, takže se bude kopat proti brance Udinese.
67
Střídání v týmu U.S. Citta di Palermo: ze hřiště odchází Mato Jajalo, přichází Francesco Bolzoni.
67
Velké zklamání je čitelné ze tváří domácích hráčů, kteří už patrně tuší, že toto utkání je ztraceno.
66
Palermo právě vstřelilo branku!
Parádní kombinace Palerma a obrovská chyba Udinese se sešli a je z toho branka na 3:0 pro hosty. Rispoli dostal patičkou přihrávku doběhu do pokutového území, kde na druhé straně uviděl ČOČEVA, kterému posadil míč doslova na hlavu. Zcela osamocený záložník hostů už neměl problém uklidit míč za záda domácího brankáře. Asistence: Rispoli.
63
Další střelecký pokus domácího celku. Tentokrát se do zakončení dostal Widmer, ale ani jeho střela brankáře hostů nepřekonává.
62
Guilherme se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti, ale střelecký pokus se mu vůbec nevyvedl a míč letěl vysoko nad branku.
59
Po dravém nástupu domácích hráčů do druhé půle přichází jakýsi útlum, který však přichází z obou stran. Hostující Palermo už nemá kam spěchat, mají své jisté, ale domácí by se měli tlačit více do zakončení.
58
Útočné snažení hostů zastavuje Jajalo svým faulem. K míči se dostane domácí Udinese Calcio.
57
Dybala se rozhodl zahrát rohový kop na krátko, což domácí příliš nečekali, ale Palermo zatím pouze kombinuje před pokutovým územím.
56
Poprvé ve druhé půli se do zakončení dostalo Palermo, když se v pokutovém území uvolnil Vázquez, ale než se podhrotový hráč rozhodl vystřelit, tak ho obsadil domácí obránce a jeho následnou střelu srazil na rohový kop.
54
Jak jsem zmínil před malou chvílí. Palermo má dnes ve hlavičkových soubojích navrch, což se potvrdilo i po centru Antonio Di Nataleho, ke kterému se navíc přičetlo špatné provedení.
53
Čočev zatáhl za ruční brzdu, když do protiútoku se hnal Di Natale. Domácí celek bude rozehrávat standardní situaci z nějakých 35 metrů.
52
Rohového kopu se ujal Di Natale, jeho centr však ohrožení také neznamenal. Hráči Palerma mají v dnešním duelu ve vzdušných soubojích jasně navrch.
51
Guilherme centroval míč do pokutového území, ale žádného svého spoluhráče nenašel. Míč pasoval přesně na hlavu obránce Gonzáleze, který jej raději odvrátil na rohový kop.
50
Hosté z Palerma zatím ve druhé půli hrají hodně zezadu, tak aby znemožnili Calciu snadný průnik. Hosté se při ztrátě míče okamžitě stahují do hlubokého bloku.
48
Palermo se snažilo rozvinout svou útočnou aktivitu za pomoci centrovaného míče za obranu, ale centr směřující na Dybalu našel útočníka hostů už v ofsajdu.
47
Úkol domácích pro druhou polovinu zápasu se zdá být jasný – vstřelit co nejrychleji branku, tak aby domácí Udinese mohlo pomýšlet alespoň na remízu z dnešního utkání.
46
Di Natale se zkoušel v pokutovém území probojovat do zakončení, ale hostující obrana jej od míče odstavila. Zkušený útočník se to pokoušel ještě uhrát na penaltu, ale to mu nevyšlo.
46
Úvodního výkopu do druhé půle se ujali hosté, ale ty prakticky hned odevzdali míč domácím.
46
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Iván Piris, přichází Stipe Perica.
46
Hráči obou celků přicházejí zpět na hrací plochu, takže za malý okamžik započne druhá část dnešního zápasu.
Je za námi první polovina zápasu, ve které sice herně dominuje domácí celek, ale důležité je skóre zápasu, jenž je ve prospěch hostů, kteří měli skvělou desetiminutovku během níž vstřelili dvě branky.
45+1
45+1
Palermo kontroluje míč a chce dohrát první poločas v klidu, daleko od své branky.
45+1
Hlavní rozhodčí bude nastavovat v prvním poločase pouze jednu minutu.
45
Antonio Di Natale se snažil prodrat do zakončení, ale dostal se maximálně tak do ofsajdového postavení, které uviděl pomezní rozhodčí.
43
Na hřišti to začíná pořádně vřít. Další faul faulem se prezentoval Luca Rigoni.
42
Antonio Di Natale tvrdě zajel do protihráče a je pískán faul. Hlavní rozhodčí Tommasi si tentokrát vystačí ze slovním napomenutím.
41
Domácí stále drží míč, ale nemohou se dostat k velkému vápnu. Jejich postup je opravdu velmi pomalý.
40
Udinese Calcio drží míč na polovině hřiště, ale nemůže se dostat hlouběji na útočnou polovinu, protože hosté dobře vykrývají prostor i domácí hráče.
38
Palermo se snaží co nejvíce držet míč na svých kopačkách. Hráči hostujícího celku chtějí první poločas dohrát co v největším klidu, protože sami cítí, že domácí se dost herně zvedají.
37
Útočného faulu se dopustil Allan, který tak přerušuje tlak, jenž si domácí mužstvo postupně vytvářelo.
36
Domácí sice drží míč před pokutovým území hostů, ale Udinese shází finální fáze. Di Natele dnes nemá svůj zápas a je zatím dost neviditelný.
34
Guilherme se prezentoval krásnou střelou ze střední vzdálenosti, ale ani tentokrát se domácím nepodařilo ohrozit vážněji branku Sorrentiniho.
33
Využívaná je zatím především pravá strana hřiště, po které se hra přelévá z jedné strany na druhou.
32
Ani tentokrát neznamenal rohový kop ohrožení pro domácí branku. Danilo odvrací míč mimo střelecké pozice.
32
Hosté si vybojovali rohový kop. Ten první jim příliš nevyšel, tak uvidíme nyní.
31
Po delší době se Palermo probojovalo k místům, kde vstřelila své dvě branky, tedy před brankáře Karnezise.
30
Zdá se, že Calcio se heclo a nechce z tohoto zápasu vyjít bez bodu. Domácí tlačí Palermo před jejich velkým vápnem.
29
Míč si postavil Di Natale, ale jeho centrovaný míč do pokutového území našel pouze obranu hostů. Domácí tak promarnili další slibně vyhlížející šanci.
29
Čočev fauloval v ne zcela ideální pozici. Domácí celek bude zahrávat standardní situaci, ze které se jistě pokusí ohrozit branku Sorrentina.
28
Udinese se pokoušelo dostat do útoku po pravé straně, ale záložní řady hostů poslali míč do autu.
27
Na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Palerma. Hlavní rozhodčí raději přivolal lékaře hostujícího týmu.
26
Z výrazu domácích funkcionářů a trenérů je vidět obrovské zklamání, které v tuto chvíli cítí. Prohrávat po pětadvaceti minutách jistě nechtěli.
25
Guilherme se dopustil dalšího faulu a tentokrát už ho rozhodčí napomíná, že jestli to takhle půjde dál, tak uvidí žlutý kartónek.
24
K míči se postavil autor druhé branky – Luca Rigoni, který se pokusil z obrovské vzdálenosti o střelu, která nevypadala vůbec zle, ale nakonec se do prostoru mezi třemi tyčemi nevešla.
23
Guilherme poslal svého protihráče k zemi nedovoleným způsobem, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který píská faul pro hosty.
21
Hosté odskakují rázem na rozdíl dvou branek. LUCA RIGONI dostal doslova naservírovaný míč od Dybali před prázdnou branku, takže doražení míče už byla pouhá formalita. Asistence: Dybala.
19
Skvěle hrající Dybala se probojoval do dalšího útoku, ale domácí obránce Danilo, jej čistým způsobem odstavil od míče.
18
Théréau dokázal vstřelit branku, která by znamenala vyrovnaní, ale pomezní rozhodčí uviděl ofsajdové postavení, takže radost na domácí straně vystřídala ukřivdění. Nutno říci, že se jednalo o výrazné ofsajdové postavení.
17
Hosté si hodně rychle vybojovali míč do své moci, takže do dalšího zakončení se mohl dostat Vázquez, ale střelecký pokus mu vůbec nevyšel a zamířil vysoko nad domácí branku.
16
Parádní střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval ACHRAF LAZAAR, jehož střela vymetla pavučinky v horním rohu domácí branky. Asistence: Dybala.
14
Allan se snažil vybídnout přihrávkou do běhu naběhnutého Di Nataleho, ale domácí útočník míč nestihl.
11
Zatím nejvýraznější hráč Palerma Dybala se pokusil o další individuální průnik, ale míč mu utekl a zamířil za brankovou čáru. Domácí budou odkopávat od své branky.
10
Jak v úvodních minutách byli aktivnější domácí, tak nyní je to přesně naopak. Palermo předvádí, že je velmi silná na míči.
9
Parádní individuální akcí se prezentoval Ivaylo Čočev, ale domácí brankář Karnezis jeho následnou střelu chytil.
9
Míč u rohového praporku si připravil Paulo Dybala, ale i tento centr mířil na domácí obránce, kteří zatím mají v souboji s útočníky navrch.
8
Paulo Dybala vybojovalo pro svůj tým po brejku alespoň rohový kop, když poslal centr do pokutového území, avšak míč nenašel svého adresáta, ale domácího obránce Danila, který jej odvrátil na rohový kop.
7
K přímému kopu se postavil Antonio Di Natale, jehož centrovaný míč odvrátila obrana hostů, ale Udinese zabojovalo a získalo míč kousek za velkým vápnem, ale při nahrávce do běhu se v ofsajdovém postavení ocitl Théréau.
6
V nebezpečné vzdálenosti od branky hostů fauloval Franco Vázquez, takže domácí si zkusí přímý kop.
5
Útočného faulu se dopustil Guilherme, takže útočné tažení Udinese končí.
4
Úvodní minuty utkání nadále patří domácímu celku, který je zatím aktivnější a má více z držení míče.
3
První střelecký pokus v tomto utkání si připsal Di Natale. Zkušený útočník se pokusil obstřelit brankáře hostů technickou střelou, ta ale zamířila jen těsně mimo pravou tyč branky Palerma.
2
Lazaar se pokoušel probojovat po levé straně do útoku, ale byl zastaven Widmerem.
1
Domácí Udinese se hned první minutě pokusilo o postupný útok, ale jejich útočné snažení zhatila připravená obrana hostů.
1

Udinese Calcio: Karnezis – Wague, Danilo, Piris – Widmer, Allan, Pinzi, Dos Santos, Silva – Théréau, Di Natale.
Náhradníci: Scuffet, Meret – Badu, Fernandes, Perica, Domizzi, Zapata, Bubnjič, Hallberg, Pasquale, Pazos, Aguirre.

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino – Vitiello, González, Andelkovič – Rispoli, Rigoni, Jajalo, Čočev, Lazaar – Vázquez – Dybala.
Náhradníci: Ujkani – Milanovič, João Silva, Della Rocca, Bolzoni, Terzi, Quaison, Ortiz, Maresca, Daprela, Bentivegna, Belotti..
Při pohledu na tabulku zjistíme, že lépe je na tom hostující tým, který se nachází na jedenácté pozici, když získal 35 bodů. To Udinese má o pouhý bod méně a je na třinácté příčce. V duelu tedy půjde o hodně a uvidíme, který z týmů si povede lépe.
Vítám vás u sledování Serie A, v níž se představí Udinese Calcio, které vyzve U.S. Citta di Palermo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78