To je z mé strany vše, hezký zbytek neděle.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:13.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, který nakonec po divokém konci zvládla lépe Fiorentina, která vyhrála na hřišti Bergama 3:2 a vybojovala nesmírně důležité tři body a udržela se tak na třetí pozici.
90+4
90+3
Conti vyfasoval druhou žlutou kartu a následuje tedy karta červená a domácí budou dohrávat v deseti.
90+2
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak ne, ještě to bude drama. Po centru si míč na zadní tyči zpracoval MAURICIO PINILLA, který pohotově prostřelil brankáře a snížil na rozdíl jedné branky.
90+1
Domácí se ještě snaží něco vymyslet, ale troufám si tvrdit, že o vítězi je rozhodnuto.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Fiorentina právě vstřelila branku!
A je tu další branka a Fiorentina opět odskakuje na rozdíl dvou branek. Valero zatáhl míč do vápna a přihrál před branku, kde se ke kulatému nesmyslu dostal NIKOLA KALINIČ a ten nezaváhal.
86
Luca Cigarini se opřel do míče, ale branku netrefil a stav se nyní nemění.
84
Tak pozor, protože domácí ještě dramatizují tento zápas. Po rohu se na malém vápně k míči dostal ANDREA CONTI, který se štěstím překonal Cipriana Tătăruşanua.
83
Dopředu se hnal střídající Nikola Kalinič, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
81
A je zřejmě definitivně rozhodnuto, protože hosté jdou do vedení o dvě branky. CRISTIAN TELLO dostal míč za obranu a šel sám na brankáře, kterého nadvakrát překonal.
80
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Jasmin Kurtić, přichází Marco Borriello.
78
Aktivní Tello to vzal na sebe, ale jeho rána přesná nebyla a hosté tak i nadále vedou nejtěsnějším možným rozdílem.
76
Domácí se nemohou k ničemu dostat a pouze se brání. Na nějaký obrat to zatím opravdu nevypadá.
74
Po úvodní brance jsou jasně aktivnější hosté, kteří kontrolují své vedení a kráčí za vítězstvím.
72
Zhruba dvacet minutek mají domácí na to, aby zareagovali na úvodní branku hostů, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
70
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marco D'Alessandro, přichází Serge Gakpé.
68
Máme tu první branku, kterou vstřelil hostující MATÍAS FERNÁNDEZ a Fiorentina jde tedy do vedení 1:0. Tello poslal míč do vápna, kde se k hlavičce dostal hostující kapitán, který poslal míč do tyče, od které se odrazil za Sportiella.
68
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Borja Valero.
67
Hostující Matías Fernández to vyzkoušel z dálky, ale byl to spíše takový pokus z nouze a míč skončil daleko od branky Bergama.
65
Žlutou kartu dostává Andrea Conti (Atalanta Bergamasca Calcio).
63
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Nikola Kalinič.
62
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Alessandro Diamanti.
61
A další snažení domácích ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
59
Domácí hráč se skvěle prodral do vápna, ale přihrávku nezvládl a nic z toho tedy ani tentokrát nebylo.
57
K další střele se odhodlal hostující Badelj, ale hradbu těl před sebou nepropálil.
55
Nyní jsou o něco aktivnější domácí fotbalisté, ale Fiorentina dobře brání.
53
Po rychlé akci to vyzkoušel domácí Luca Cigarini, ale jeho pokus z hranice velkého vápna byl spíše propagační.
51
Matías Fernández se prodral do vápna, ale jeho střela přesná nebyla a stav zápasu se tedy nemění.
50
Druhý poločas je zatím plný nepřesností a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy.
48
Nakonec ale vše skončilo útočným faulem a na tahu je tak Bergamo.
47
Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně a hned se tlačí dopředu, tak uvidíme, co vymyslí.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které nabídlo několik šancí a mnoho tvrdých zákroků, ale na úvodní branku stále čekáme. Bergamo tak hraje s Fiorentinou stále 0:0 a druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+2
45+2
Rozhodčí přidal 120 sekund.
45+1
Žlutou kartu dostává Manuel Pasqual (ACF Fiorentina).
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Žlutou kartu dostává Luca Cigarini (Atalanta Bergamasca Calcio).
43
Domácí to opět zkusili po pravé straně, ale nic z toho nebylo. Rozehrávat tak bude od své branky Ciprian Tătăruşanu.
41
Hostující Tello se dral dopředu, ale v souboji si pomohl faulem a akce Fiorentiny tedy skončila.
40
Do konce prvního poločasu zbývá pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
38
K vidění je nyní pouze mnoho nepřesností a i proto se hraje hlavně uprostřed hrací plochy.
36
Po faulu jsou u míče opět hosté. Zatím ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Marco Sportiello.
34
Nakonec se hosté přeci jen dopředu vydali, ale vše skončilo před velkým vápnem Bergama, kde domácí míč získali.
33
Hosté drží míč, kombinují a nikam nepospíchají...
31
Po bleskové akci a skvěle přihrávce se na malém vápně zjevil Alejandro Gómez, ale poslal míč vedle branky!
29
Nyní se hraje především uprostřed hrací plochy a na další šanci stále čekáme. O něco aktivnější je v posledních minutách Fiorentina, která je favoritem tohoto duelu.
27
Luca Cigarini odešel za postranní lajnu a chvíli se bude hrát bez něj. Uvidíme, zda hosté proti deseti něco kloudného vymyslí.
26
Po dalším ostrém střetu zůstal ležet na trávníku domácí hráč, rozhodčí hru přerušil a bude se ošetřovat.
25
Další akce hostujícího mužstva skončila nepřesnou přihrávkou a míče se zmocnil Marco Sportiello, který nikam nepospíchá.
24
Po kombinaci upadl hostující hráč před vápnem domácího celku, ale rozhodčí faul neodpískal a hraje se dále.
23
Domácí se dokázali ubránit a na úvodní branku tedy stále čekáme. U míče jsou po rohovém kopu stále hosté.
22
Po zásahu domácího hráče je tu rohový kop pro Fiorentinu, první v utkání.
21
Je za námi úvodních dvacet minutek. Branku jsme neviděli, ale viděli jsme několik šancí a také tři žluté karty.
19
Po centru měl nyní práci Marco Sportiello, ale poradil si a míč směřující do branky pohodlně sebral.
18
Na trávníku se pořádně přitvrdilo a po dalším faulu musel rozhodčí hru přerušit a hráče uklidňovat.
16
A po něm také domácí Dramé.
16
A další žlutou kartu uviděl po potyčce hostující útočník Babacar.
15
Žlutou kartu dostává Mauricio Pinilla (Atalanta Bergamasca Calcio).
13
Oba celky se stále tlačí dopředu a rozhodně se nenudíme. Snad se bude v tomto tempo hrát celý zápas.
11
Z následného rohu nic nebylo a na první branku si tedy ještě musíme počkat.
10
A domácí se vydali dopředu a byla z toho další šance! Po centru hlavičkoval na zadní tyči Boukary Dramé, ale Ciprian Tătăruşanu skvělým zákrokem míč vyrazil na roh!
9
K míči se postavil Manuel Pasqual a netrefil to vůbec špatně, ale míč směřující do šibenice skvěle chytil pozorný Marco Sportiello!
8
Domácí faulovali a je tu poměrně zajímavá standardní situace pro Fiorentinu.
7
Nyní to domácí zkusili po levé straně, ale vše skončilo hodně nepřesným centrem. Bergamo ale začalo velmi aktivně.
5
Domácí jsou zatím aktivnější a stále se tlačí dopředu. Fiorentina se zatím pouze brání.
3
Po další akci se do vápna dostal Alejandro Gómez, ale jeho projektil byl hodně nepovedený a branku tedy neohrozil.
2
První akce domácího celku skončila nepřesnou přihrávkou a poprvé se tak míče hostující brankář Ciprian Tătăruşanu.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají v modrých dresech. Fiorentina dnes v bílém.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Bergamem a Fiorentinou začne za malý okamžik.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello (C) – Conti, Tolói, A. Masiello, Dramé – Kurtić, de Roon, Cigarini – D'Alessandro, Pinilla, A. Gómez.
Náhradníci: Bassi – Bellini, Brivio, Stendardo, Paletta, Migliaccio, Freuler, Diamanti, Borriello, Gakpé, Monachello.

ACF Fiorentina: Tătăruşanu – Roncaglia, Gonzalo Rodríguez, Astori, Pasqual – Badelj, Vecino – Bernardeschi, M. Fernández (C), Tello – Babacar.
Náhradníci: Sepe, Lezzerini – Tomović, Błaszczykowski, Costa, Valero, Kone, Iličić.

Fiorentina – Bergamo 2:0
Atalanta Bergamasca Calcio má na svém kontě zatím 29 bodů a nachází se na třináctém místě. Z posledních pěti zápasů domácí čtyřikrát remizovali a jednou prohráli, takže dnes by potřebovali nutně bodovat za plný počet bodů, což ale bude nesmírně těžké.

ACF Fiorentina si v této sezoně vede velmi dobře. Hosté mají na svém kontě 49 bodů, jsou na třetím místě a na druhou Neapol ztrácí sedm bodů, na vedoucí Juventus potom bodů devět. Před čtvrtým AS má ale Fiorentina náskok pouze dvou bodů, takže dnes by potřebovala vyhrát.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská Seria A má na programu další zápasy 26. kola a my budeme sledovat duel mezi Bergamem a Fiorentinou, která je favoritem tohoto utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62