To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Parádní utkání plné zvratů je za námi! Druhý poločas začínal za vyrovnaného stavu 2:2, ten ale nevydržel dlouho. Parádní obrat Atalanty z 0:2 na 3:2 totiž ani ne pět minut po začátku druhé půle dokonal svým druhým gólem v utkání Borriello! Římané se poté dlouhou dobu nedostávali do šancí, jejich tlak začal vrcholit až nějakou čtvrthodinku před koncem a v 85. minutě pramenil ve vyrovnání, o které se postaral střídající veterán Francesco Totti.
90+5
90+5
Z následného přímého kopu už domácí nic kloudného nevymysleli, zdá se, že je o výsledku rozhodnuto.
90+4
Příznivci Atalanty se dožadují vyloučení Konstantinose Manolase, řecký zadák AS ale nakonec za svůj ostrý skluz na unikajícího Pinillu vyfasoval "jen" kartu žluté barvy!
90+3
Právě Jasmin Kurtić vidí za zbytečný faul na polovině žlutou kartu.
90+2
Před Wojciechem Szczęsným bylo opět pořádné horko! Kulatý nesmysl neposedně poskakoval v pokutovém území a polský gólman míč zalehl na poslední chvíli před Kurtićem!
90+1
Už známe také délku nastavení, sudí Irrati přidal nad rámec základní hrací doby hned pět minut!
90+1
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Davide Brivio.
90
Závěr zápasu je hodně nervózní, žlutému škraloupu se dnes nevyhne ani autor několika spálených šancí Edin Džeko.
90
Střídající Cristian Raimondi to přehnal s důrazem poblíž pomezní čáry a za svůj nedovolený zákrok byl oceněn žlutou kartou!
88
Hráči v modročerných dresech se ještě usadili na útočné polovině, také Atalanta ještě v závěru půjde vstříc tříbodovému zisku.
87
No a pozor! Rozhodčímu už došla trpělivost s Lucianem Spallettim, lodivod římského velkoklubu tak byl vykázán na tribunu!
86
Hosté jsou i nadále při chuti, Džekovi však byl nyní odpískán těsný ofsajd. Závěrečná pětiminutovka zápasu bude ještě hodně zajímavá!
85
AS Řím právě vstřelil branku!
Tlak Římanů ale pokračoval a nakonec je z toho vyrovnání, tak tohle bude fotbalisty Atalanty ještě hodně dlouho mrzet! Kulatý nesmysl se šťastně odrazil na kopačku veterána FRANCESCA TOTTIHO, který se z první trefil přesně k tyči!
85
Tak to byla šance jako hrom! Po sérii odrazů v pokutovém území se míč odrazil k úplně volnému Radju Nainggolanovi, který ale vypálil těsně nad!
84
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marco Borriello, přichází Mauricio Pinilla.
82
Z tribun se ozývá hromový pískot, tlak římského velkoklubu totiž začíná sílit. Vracející se Alejandro Gómez nyní zasáhl doslova za minutu dvanáct a srazil míč do zámezí.
81
Po souboji s Edinem Džekem zůstal ležet na trávníku zkušený Masiello, jenž ale po nějaké době vstal a po svých odhopsal do zámezí. Tak snad bude v pořádku...
80
V Bergamu se nám právě začíná rozbíhat poslední desetiminutovka zápasu. Edin Džeko dostal od Tottiho ideální přihrávku do pokutového území, bosenskému reprezentantovi se ale vůbec nepodařilo vystřelit!
79
Antonio Rüdiger sice dokázal obrat o míč Gómeze, poté mu ale vstoupil do cesty Remo Freuler a ve skluzu dostal kulatý nesmysl do autu.
78
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Daniele De Rossi, přichází Francesco Totti.
77
Konstantinos Manolas teď ale naprosto zbytečně povalil na trávník autora dvou gólů Borriella, řecký zadák ještě může být rád, že za to nedostal žluté napomenutí.
76
Radja Nainggolan nemá komu přihrát, a tak zaváží balon na útočnou polovinu po vlastní ose. Římané se začínají konečně probouzet a nadechovat se k závěrečnému tlaku.
75
Polský gólman Wojciech Szczęsny se v poslední době vůbec nenudí. Tentokrát jeho pozornost prověřil nákopem z pravé strany Remo Freuler, strážce římské svatyně si ale bez problémů poradil.
74
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Marco D'Alessandro, přichází Cristian Raimondi.
72
Bergamští fotbalisté se opět vydali do rychlého protiútoku a Wojciech Szczęsny měl co dělat, aby nakonec ukryl kulatý nesmysl ve své náruči před dotírajícím Kurtićem.
71
Edin Džeko měl po přihrávce střídajícího El Shaarawyho na kopačce vyrovnání, bosenskému snajprovi ale prostě není přáno – Džeko tentokrát vypálil nad!
70
Do konce zápasu již zbývá nějakých dvacet minut a svěřenci kouče Spalettiho v posledních minutách prakticky nepouštějí svého soka k míči.
68
Exmonacký Stephan El Shaarawy zkusil štěstí střelou z dobrých dvaceti metrů, která ale mířila přímo do středu brány, a Sportiello tak měl úlohu dosti usnadněnou.
67
Ještě před nařízeným rohovým kopem sudí zpětně udělil žlutou kartu hostujícímu kapitánovi Danielemu De Rossimu.
66
Dalšího okénka v defenzívě Římanů využil Alejandro Gómez, který utekl po levém křídle a poté poslal míč do předbrankového prostoru, jeden ze zadáků AS ale na poslední chvíli jeho centr zblokoval!
65
Centr adresovaný vytáhlému Masiellovi ale nebyl přesný a hráči v bílých dresech se bez problémů ubránili, aby se poté opět usadili poblíž půlící čáry.
64
Domácí i nadále hrají velmi aktivně, navzdory příznivému stavu se neuchýlili k žádnému "zanďourovi". Za svou snahu byla nyní Atalanta odměněna rohovým kopem.
63
Frustrovaný Emerson se po ztrátě míče agresivně ohnal po Kurtićovi a může být hodně rád, že za své počínání nevyfasoval žluté napomenutí.
62
Dalekonosný nákop na Džeka k ničemu převratnému nevedl, bosenský kanonýr neměl dostatečnou rychlost a vyběhnuvší Marco Sportiello si celou situaci zkušeně pohlídal.
61
Po Salahově zaváhání se vydal dopředu skvěle hrající Alejandro Gómez, jenž pronikl až na hranici šestnáctky a přesným pasem oslovil Jasmina Kurtiće, který ovšem z první přestřelil!
60
Právě Edin Džeko si v souboji s Giuliem Migliacciem u postranní čáry pomohl nedovolenými prostředky, domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
59
Aktivně napadající bergamští fotbalisté vystihli rozehrávku svých soupeřů a zblokovali nepřesnou přihrávku adresovanou Džekovi do autu.
58
V posledních minutách se hra uklidnila. Na hřišti se nic převratného neděje, svěřenci kouče Spalettiho mají velké problémy už s přechodem přes půlící čáru.
56
Velezkušený Andrea Masiello u postranní čáry tvrdě zajel do střídajícího Stephana El Shaarawyho, za což mu sudí promptně ukázal žlutou kartu.
55
Salahův centr z pravé strany nikoho z tábora hostů nenašel, Marco Sportiello vyskočil ze všech nejvýše a cellou aituaci si bez problémů pohlídal.
54
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Ervin Zukanović, přichází Stephan El Shaarawy.
52
Hráči v bíločervené kombinaci až po inkasovaném gólu opět zařadili na vyšší rychlostní stupeň, výkonnostní nekonzistence by se jim dnes mohla pořádně vymstít.
51
Autor dvou gólů Atalanty Marco Borriello byl ještě za stažení dresu při gólové oslavě oceněn žlutou kartou.
51
Mohamed Salah si nepohlídal ofsajdovou hranici, následovat tak bude pouze rozehrávka pro domácí, kterou si vezme na starost brankář Marco Sportiello.
50
Bergamo právě vstřelilo branku!
Neuplynulo ani pět minut druhé půle a domácí se dostávají do vedení, tak tohle čekal málokdo! Alejandro Gómez v pádu procedil míč na MARCA BORRIELLA, jenž se štěstím usměrnil kulatý nesmysl o tyč do sítě!
48
Fotbalisté Atalanty jsou i po změně stran aktivnějším týmem, Římané se zatím ve druhé půli pouze brání.
47
Alejandro Gómez se užuž chystal vypálit z hranice pokutového území, sudí mu ale odpískal ruku, což hodně rozpálilo příznivce Atalanty.
46
Co nabídne druhý poločas? Počkejme si na to do 13:33.
Ta je nyní u konce. Do kabin se jde za stavu 2:2, což napovídá, že jsme se rozhodně nenudili! Bergamští začali nadějně a svého soka v úvodu přehrávali, pak ale přišla drtivá čtyřminutovka AS, v níž se prosadili Digne a Nainggolan. Už se zdálo, že je Atalanta na odpis, nicméně pak se rovněž během čtyř minut trefili D'Alessandro a Borriello. Vše je tak po první půli otevřené!
45+1
45
Sudí Irrati nastavil nad rámec prvního poločasu jednu minutu!
44
Na druhou stranu se poté vydal Alejandro Gómez, jenž však neměl dostatečnou rychlost a pro jistotu zařadil zpátečku. To už je první půle téměř u konce.
43
Antonio Rüdiger nic nevymýšlel a z pravé strany opět nacentroval míč do pokutového území, Marco Sportiello si však i tentokrát vše pohlídal.
42
Tlak Římanů byl místy drtivý, Marco Sportiello ale vše vyřešil včasným vyběhnutím a ukrytím míče ve své náruči.
41
Edin Džeko pálí jednu šanci na druhou! Bosenský snajpr si nyní pohlídal ofsajdovou linii a ocitl se tváří v tvář Sportiellovi, ten ale jeho ránu z první bravurně vyrazil!
39
Tohle nebyl gól?! Edin Džeko se po Florenziho centru ocitl úplně sám před Sportiellem a domácího gólmana si dokonale položil, pak ale tváří v tvář prázdné bergamské svatyni trestuhodně přestřelil!
38
Marco D'Alessandro se zodpovědně vrátil a povedeným skluzem zastavil další akci Římanů, ti však budou mít k dispozici alespoň rohový kop.
37
To je neuvěřitelné! Ještě před pár minutami byli domácí na ručník, stejně jako Římané se ale prosadili dvakrát v rozmezí čtyř minut a rázem začínáme od nuly! Na centr od rohového praporku si naskočil MARCO BORRIELLO a přesnou hlavičkou nedal Wojciechovi Szczęsnému šanci!
36
Zamýšleným adresátem následného centru z pravé strany byl v pokutovém území Alejandro Gómez, jenž se však nakonec k míči nedostal. Domácí budou mít přesto kd ispozici roh.
35
Ervin Zukanović nehezky zajel do unikajícího D'Alessandra a hostující zadák může být ještě rád, že za to vyfasoval jen žlutou kartu.
34
Zraněný Lucas Digne skutečně nebude schopen pokračovat, na jeho místo nastupuje Emerson.
33
No ale pozor, domácí se prosazují jako blesk z čistého nebe a drama je rázem na světě! Marco Borriello prodloužil centr z levé strany k MARCU D'ALESSANDROVI, jenž se z první trefil přesně k levé tyči!
31
Svěřenci kouče Spalettiho se nikam neženou, po Nainggolanově trefě se hra notně uklidnila.
30
Půlhodina hry je za námi a naděje Atalanty na úspěch jsou po drtivé pětiminutovce Římanů mizivé, hosté jsou na koni a do kombinace zapojili i brankáře Wojciecha Szczęsného.
29
Z tribun se ozývá pískot, domácí jsou totiž pod tlakem a fotbalisté AS v poklidu kombinují na útočné polovině. Bergamští už to budou mít hodně těžké...
27
Domácí začali nadějně, teď se ale jejich šance na úspěch bortí jako domeček z karet! Džeko oslovil do šestnácky si sbíhajícího Mohameda Salaha, jenž ihned posunul balon k RADJU NAINGGOLANOVI a ten z první procedil míč do sítě!
27
Hra už pokračuje dál. Alejandro Gómez poslal z pravé strany do šestnáctky zajímavý centr, který Wojciech Szczęsny s obrovskými problémy vyboxoval!
26
Komplikace pro AS. Autor prvního gólu zápasu Lucas Digne zůstal po ostrém souboji u pravé postranní čáry ležet bezmocně na trávníku a do zámezí ho museli doprovodit týmoví lékaři.
24
Hráči v bílých dresech jsou najednou na koni. Antonio Rüdiger z pravé strany nakopl míč do pokutového území, tam si ale Marco Sportiello zjednal pořádek a schoval balon ve své náruči.
23
Nedáš-dostaneš a favorizovaní Římané se dostávají do vedení! Diego Perotti našel přesnou kolmicí do vápna si sbíhajícího LUCASE DIGNEHO, jenž si jen tak tak pohlídal ofsajdovou hranici a přesnou střelou k levé tyči nedal Sportiellovi šanci!
22
Hosté ale ze standardní situace nic kloudného nevymysleli a Marco Borriello ihned poté našel rozběhnutého Gómeze, jenž se řítil vstříc svatyni AS, ale dostal se do nevýhodné pozice a zakončení mu vůbec nevyšlo.
21
Diego Perotti si zkušeně došel pro D'Alessandrův faul, svěřenci kouče Spalettiho tak budou mít k dispozici přímý kop z levé strany.
20
S nařízeným rohovým kopem bergamští fotbalisté naložili trestuhodně a fotbalisté římského kolosu už zakládají další postupný protiútok.
19
Hra se přelévá ze strany na stranu, to se musí divákům líbit. Dalekonosný centr Dramého nyní doslova za minutu dvanáct odhlavičkoval do zámezí Digne!
18
Lucas Digne se hodně zlobí, jelikož se domnívá, že míč se odrazil do zámezí od D'Alessandra. Sudí je ale opačného názoru, a tak místo rohu pro AS bude následovat odkop od branky Marca Sportiella.
17
Bergamští si ale nedali pozor na zadní vrátka a mohl přijít krutý trest! Edin Džeko prchl po levém křídle a z úrovně brankové linie se štěstím našel z druhé vlny si sbíhajícího Perottiho, který ale trestuhodně přestřelil!
16
Záložník Atalanty Jasmin Kurtić to zkusil z voleje, z ostrého úhlu ale netrefil míč podle svých představ a Nainggolan jeho pokus zblokoval.
15
Z tribun se ozývá potlesk, domácí se totiž odvážně vydali do další protiakce a po obranném zákroku Digneho budou zahrávat rohový kop.
14
Exfiorentinský Salah se po pravém křídle vydal do rychlého protiútoku, do zakončení se ale nedostal, jelikož si vyběhnuvší Sportiello celou situaci pohlídal.
13
I s pořádnou porcí štěstí se teď Alejandro Gómez dostal ke střele, která ale pořádně vystrašila Wojciecha Szczęsného – míč totiž proletěl těsně nad břevnem!
12
Radja Nainggolan se z první pokusil vyzvat ke skórování do vápna si sbíhajícího Džeka, jeho nepřesná kolmice se ale zastavila až u reklamního panelu v zámezí.
11
Z nařízaného rohového kopu hosté nevymysleli vůbec nic, Antonio Rüdiger se totiž dostal do obklíčení dvou hráčů v modročerném a zákonitě o balon přišel.
10
Na konci přímočaré akce AS stál bosenský snajpr Edin Džeko, jemuž se však doslova za minutu dvanáct svalil pod nohy Gabriel Paletta a srazil míč do zámezí.
9
Andrea Masiello využil volného prostoru a vykouzlil přesnou kolmici na Kurtiće, jenž se bez přípravy pokusil najít nabíhajícího si Migliaccia, ale jeho přihrávka stála za starou bačkoru.
8
Favorizovaní Římané se zatím prakticky nedostávají za půlící čáru. Nic na tom nezměnil ani po trestu se vracející Radja Nainggolan, jehož nepřesná přihrávka skončila u Tolóie.
6
Remo Freuler si seběhl do pokutového území, k dalekonosnému nákopu z hloubi vlastní poloviny se ale nedostal, jelikož si Wojciech Szczęsny celou situaci pohlídal.
5
Domácí se favorizovaného soupeře vůbec nebojí! Marco Borriello to teď vzal na sebe a z hranice šestnáctky vystřelil, jeho přízemní pokus ale proletěl těsně vedle levé tyče!
4
Alejandro Gómez nevěděl, co s míčem, a tak nic nevymýšlel a z uctivé vzdálenosti vypálil. Jeho nepřesná rána ale proletěla vysoko nad břevnem – div, že míč nepřeletěl přes ochrannou síť.
3
Po Džekově faulu Bergamští bleskurychle rozehráli na rozběhnutého Borriella, který si ale s přesilou hráčů v bílém neporadil a o míč zákonitě přišel.
2
Mohamed Salah nedokázal načasovat svůj náběh a uvízl v ofsajdové pasti, Marco Sportiello tak bude mít spoustu času na rozehrávku.
1
V úvodu zápasu sledujeme kombinaci svěřenců Luciana Spalettiho na jejich vlastní polovině, fotbalisté Atalanty si zatím k balonu ani nepřičuchli.
1

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – A. Masiello, Tolói, Paletta, Dramé – Freuler, Migliaccio – D'Alessandro, Kurtić, A. Gómez – Borriello.
Náhradníci: Radunović – Stendardo, Gagliardini, Bellini, Gakpé, Conti, Brivio, Monachello, Cherubin, Pinilla, Djimsiti, Raimondi.

AS Řím: Szczęsny – Rüdiger, Manolas, E. Zukanović, Digne – De Rossi, Nainggolan – Florenzi, Perotti, Salah – Džeko.
Náhradníci: De Sanctis – Castán, Strootman, Totti, Maicon, El Shaarawy, Pjanić, S. Keita, Vainqueur, Emerson, Torosidis, Umar.

Bergamo – AS 1:1
Atalanta Bergamasca Calcio má na svém kontě 36 bodů a v tabulce se nechází na čtrnáctém místě. V posledních týdnech nepředvádí domácí špatné výkony a z posledních tří zápasů dvakrát vyhráli, když porazili Bolognu a AC Milán. V posledním kole ale nestačili na Turín.

AS Řím má na svém kontě bodů 64 a v tabulce je na třetím místě. Na čtvrtý Inter má k dobru tři body a na druhou Neapol ztrácí bodů šest, takže je jasné, že dnes by hosté potřeboval nutně bodovat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská Serie A má na programu další zápasy 33. kolo a my budeme sledovat duel mezi Bergamem a AS Řím. Favoritem tohoto utkání jsou hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62