Palermo nezvládlo další utkání a v tabulce spadlo na sestupovou 18. pozici. Chievo, po výhře 3:1, zůstává na 9. příčce. Dnešní utkání zrovna atraktivní nebylo, ale k vidění byly 4 góly, což zas tak špatné není. Po prvních 45 minutách byl stav skóre nerozhodný 1:1, trefil se Cacciatore a Gilardino. Chievo začalo druhý poločas aktivně a v 53. minutě šlo znovu do vedení, které pak v 74. minuět Birsa zvýšil na konečných 3:1. Děkuju za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne.
90+3
90+1
Palermo dostalo výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžilo. Na centrovaný míč si vyskočil Bizzarri a uklidil ho do své náruče. Nikdo z hostů se tak do zakončení nedostal.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
V samotném závěru fauloval Pinzi a rozhodčí mu okamžitě ukázal žlutou kartu. Pinzi ve středu hřiště fauloval naprosto zbytečně.
88
Jajalo zahrával volný přímý kop a míč odcentroval ke vzdálenější tyči, kam si naběhl Balogh, který pálil z bezprostřední blízkosti, ale branku netrefil. Sám Balogh nechápe, jak tuto šanci nemohl proměnit.
88
Žlutou kartu vyfasoval Vázquez.
82
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Riccardo Meggiorini, přichází Paul-José Mpoku.
81
Lazaar zahrával volný přímý kop a prezentoval se celkem povedeným centrem, kterého se zmocnil jeden z jeho spoluhráčů, avšak pokus hlavou nebyl přesný.
80
Maresca se dostal do zakončení, ale jeho střela byla spíše pozdravná a Bizzarri neměl žádné větší potíže.
77
Na hrací plochu nastoupil Pinzi, kterému místo uvolnil Rigoni.
76
Poslední změna v sestavě Palerma: ze hry odešel Trajkovski a místo něj přišel Balogh.
75
Zpoza vápna mířil do pravého spodního rohu Vázquez, ale Bizzarri byl pozorný a nebezpečnou střelu zneškodnil.
74
Chievo právě vstřelilo branku!
K míči se postavil VALTER BIRSA a vsadil na přímou střelu, kterou parádně uklidil přesně k tyči, kam se gólman Sorrentino natahoval marně. BIRSA to trefil opravdu nádherně a zaslouženě navýšil vedení Chieva.
73
Volný přímý kop se bude zahrávat i na druhé straně, a tak si Palermo musí dávat pozor, aby ze standardní situace neinkasovalo. Kopat se bude zhruba z 27 metrů.
72
Do velkého vápna přilétl zajímavý centr, který byl zároveň i prudký, ale nikdo z hostů se do zakončení nedostal. Navíc pak jeden z hráčů Palerma zahrál vysokou nohou a sudí mu tento nedovolený zákrok odpískal.
72
Vazquez obdržel přihrávku od spoluhráče, ale ve hře pokračovat nemohl, protože ho nedovoleně zastavil Radovanović. Následuje volný přímý kop ve prospěch Palerma.
70
Současný stav skóre Palermu vůbec nevyhovuje a pokud si chce z dnešního utkání vzít alespoň bod, bude muset opět zabrat. Do konce utkání zbývá 20 minut a nějaké to nastavení.
66
F. Vázquez teď zrovna neměl podporu svých spoluhráčů, a tak musel vzít vše na sebe. Hráč Palerma parádně obehrál hned dva protihráče a s míčem se dostal až do pokutového území, kde sice podklouzl, ale i tak se mu podařilo ze své kopačky vyslat střílený centr ke vzdálenější tyči, který nadělal domácímu brankáři vrásky na čele. Bizzarri měl štěstí, že Vázquezův pokus nebyl přesnější, pak by to měl velmi složité.
65
Brugman dnes přihrál na gól a snažil se, ale jeho čas na hřišti vypršel. Místo něj dostává šanci Quaison. Uvidíme, jak Palermu tato změna prospěje.
63
Lazaar ze své kopačky vyslal štiplavou ránu, ale ta mířila přesně tam, kde byl připravený Bizzarri, který uklidil balón do náruče.
59
Hrací pochu opustil Floro Flores a zrovna sportovně to nevzal a vypadal dost naštvaně. Na lavičce náhradníků dokonce prudce zahodil láhev s pitím a spoluhráči nepodal ruku. Na trávník místo něj přišel Inglese.
56
K vidění byla série faulů, ale ani v jednom případě karetní trest nepřišel.
53
Cacciatore obdržel přihrávku od spoluhráče, rozhlédl se a okamžitě poslal centr do pokutového území, kde míč propadl až do těch míst, kde byl NICOLA RIGONI, jenž hlavičkou usměrnil míč přesně k tyči a a poslal Chievo znovu do vedení. Obrana Palerma tady mírně zaspala a celou situaci velmi podcenila, ale i gólman Sorrentino zareagoval velmi špatně. Vypadalo to, že si Sorrentino myslel, že míč do brány nespadne, ale opak byl pravdou.
52
Útočnou akci rozvíjeli domácí fotbalisté, ale Castro byl faulovaný a rozhodčí musel hru přerušit.
50
Na pravé straně měl Struna míč na kopačce a odcentroval ho do pokutového území, avšak tam byl připravený Bizzarri, který nikoho k ničemu nepustil.
49
Palermo nemá zrovna dobré postavení v tabulce a od sestupové příčky ho dělí pouhý bod. Právě proto by dnes hráči v růžových dresech rádi zvítězili a svoji pozici trošičku vylepšili. Nicméně zatím to moc reálně nevypadá.
47
Palermo postupovalo do rychlého protiútoku, ale nepřesná přihrávka celou akci zastavila.
47
Po zisku míče se Chievo přesunulo na útočnou polovinu a na svého soupeře vyvíjelo tlak, ale hosté se ubránili a nic domácím borcům nedovolili.
46
Míč do druhého poločasu uvedli fotbalisté Palerma, kteří se okamžitě vydali na útočný výlet, ale ten skončil zhruba 5 metrů před pokutovým územím. Nyní jsou u míče domácí hráči.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Rozhodčí Mariani ukončil první poločas za stavu 1:1. Úvodní gól padl už v 6. minutě a postaral se o něj Cacciatore, kterému elegantně přihrál Meggiorini. Palermo se snažilo o vyrovnávací branku a ve 28. minutě se dočkalo, to se přesně trefil Gilardino, který dal Palermu naději na lepší výsledek. Zápas zatím příliš atraktivní není, a tak doufejme, že druhý poločas bude zajímavější.
45+1
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
42
Floro Flores totiž pospíchal za míčem do pokutového území, kde svedl souboj s Anđelkovićem, který ho držel za dres a Floro Flores pak šel k zemi, no a dožadoval se pokutového kopu. Podle sudího bylo vše čisté a penaltu nenařídil. S tímto rozhodnutím se Floro Flores nemohl smířit, a tak Anđelkoviće napadl.
42
Žlutými kartami byli potrestáni pánové Anđelković a Floro Flores.
42
41
Teď je na hřišti trošku živo, protože se projevilo nesportovní chování a nastala strkanice.
40
Birsa zahrával volný přímý kop, kdy vsadil na přímou střelu, ale ta se mu vůbec nepodařila, a tak zůstal Sorrentino bez zákroku.
39
Palermo muselo udělat nucenou změnu v sestavě. Hrací plochu opustil zraněný Hiljemark, kterého nahradil Maresca.
35
Jako další pálil Floro Flores, ale ten trefil pouze bránícího protihráče, který mu střelu bezpečně zablokoval.
34
Meggiorini se snažil poslat Chievo znovu do vedení, ale nepodařilo se mu to. Meggiorini si ve vápně parádně vyskočil na centrovaný míč, který zasáhl hlavou a tlačil ho do levého horního rohu branky, avšak kousíček mu scházel, a tak se domácí tým vedení nedočkal.
32
Sudí Mariani udělil první žlutou kartu v dnešním utkání a vyfasoval ji Struna, který svého protihráče stáhl nedovoleně k zemi.
29
Trajkovski vstřelil druhý gól Palerma, ale sudí ho uznat nemohl, protože byl odpískán ofsajd.
28
Palermo právě vstřelilo branku!
Brugman načasoval parádní kolmici do vápna, kam si naběhl ALBERTO GILARDINO, který měl před sebou pouze brankáře, jenž se snažil zasáhnout, ale to se mu úplně nepodařilo. Bizzarri sice proti svému protihráči vystoupil, ale zastavit ho nedokázal, a tak GILARDINO poslal míč do prázdné brány a vyrovnal na 1:1.
26
K rohovému praporku se postavil Hiljemark, jenž ze své kopačky vyslal centr do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů tam nenalezl.
26
Hiljemark se uvolnil na pravém křídle, kam dostal přihrávku od spoluhráče a poté poslal před bránu načechraný centr. Nicméně k míči se jako první dostal Spolli a odhlavičkoval ho na rohový kop.
25
Standardní situace se hostům vůbec nepodařila a míč skončil za postranní čarou. Následuje odkop od brány, který si bere na starost domácí gólman Bizzarri.
24
Palermo dostane výhodu volného přímého kopu. Míč na kopačce měl F. Vázquez, ale Radovanović ho nedovoleně zastavil.
23
V úvodních minutách sledujeme spíše průměrnou hru, kterou nám hráči obou týmů předvádí. Kromě vstřeleného gólu z 6. minuty se toho na hřišti opravdu moc neděje. Zápas probíhá převážně mezi pokutovými územími a jestli je někdo na stadionu aktivní, pak jsou to fanoušci.
19
Na druhé straně si první zákrok připsal gólman Bizzarri, na kterého pálil Gilardino.
18
Radovanović se opět prodral do zakončení, ale tentokrát jeho pravačka mířila nepřesně, takže Sorrentino mohl zůstat v klidu.
16
Radovanović ze své kopačky vyslal prudkou ránu, ale mířil přesně do těch míst, kde se pohyboval Sorrentino, kterému nedělalo potíže střelu zneškodnit.
13
Pokud dnes Palermo nechce odjet s prázdnou, bude muset něco změnit, protože v úvodních minutách toho moc nepředvedlo a navíc inkasovalo. Brzký inkasovaný gól hráče z Palerma velmi zaskočil, nejspíš nečekali, že v 6. minutě budou prohrávat.
11
Ani další útočné snažení ničím dobrým neskončilo, protože Floro Flores uvízl v ofsajdu.
10
Domácí tým mohl jít do dvoubrankového vedení, ale to by Meggiorini nesměl být v ofsajdovém postavení. Kdyby si Meggiorini pohlídal ofsajd, mohl klidně v souboji jeden na jednoho gólmana překonat.
9
Gilardino toužil po vyrovnávací trefě, ale jeho pokus zpoza vápna byl nepřesný, takže se stav skóre nemění.
6
Krásna akce domácího týmu skončila vedoucím gólem. Na levém křídle nastartoval své ryché nohy N. Rigoni, který předběhl svého protihráče a poté odcentroval před bránu parádní míč. Na přední tyči byl připravený Meggiorini, který však překvapivě nevystřelil, ale přihrál za sebe svému spoluhráči. FABRIZIO CACCIATORE před sebou měl už velmi jednoduchý úkol, protože před ním zívala odkrytá brána, do které se z bezprostřední blízkosti trefil bez problémů.
5
Po zisku míče se Palermo okamžitě dostalo na soupeřovu polovinu a poté z pravé strany přilétl do vápna nadýchaný centr. Nicméně obrana Chieva byla pozorná a míč odhlavičkovala do bezpečí.
4
Jeden z hostů fauloval svého protihráče, a tak získalo Chievo výhodu volného přímého kopu. Standardní situaci si vzal na starost Birsa, ale domácí tým svého soupeře neohrozil.
2
Palermo rychle rozehrálo a založilo první útočnou akci. Do zakončení se dostal Brugman, avšak svůj pokus mezi tři tyče neposlal.
1
Palermo vystihlo rozehrávku soupeře a získalo míč pro sebe. Castro se snažil získat balon zpět pro Chievo, ale pomohl si faulem, který sudímu neunikl, a tak nedovolený zákrok odpískal.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kterým se podařilo s míčem přesunout na útočnou polovinu, ale moc daleko se nedostali, protože hráči v růžových dresech odkopli míč do zámezí. Chievo se ujalo autového vhazování a dále pokračuje v kombinaci.
1
-1
Hlavní arbitr Mariani přivádí dnešní aktéry na zelený pažit. Domácí Chievo nastupuje ve žlutomodrých dresech a hosté z Palerma v tradičních růžových dresech.
-4
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.

Chievo Verona: Bizzarri – Cacciatore, Spolli, Cesar (C), Gobbi – L. Castro, Radovanović, N. Rigoni – Birsa – Meggiorini, Floro Flores.
Náhradníci: Bressan, Seculin – Pinzi, Gamberini, Ninković, Izco, Sardo, Frey, Pellissier, Costa, Mpoku, Inglese.

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino (C) – Struna, Cionek, Anđelković, Lazaar – Hiljemark, Jajalo, Brugman – F. Vázquez, Gilardino, Trajkovski.
Náhradníci: Posavec – Vitiello, Rispoli, G. González, Čočev, Quaison, Balogh, Cristante, Maresca, Morganella, Đurđević.

Rozhodčí: Mariani – Stallone, Di Vuolo.
Dnešní utkání svého favorita nemá, ale oba celky potřebují nutně bodovat, hlavmě Palermo, které to na půdě soupeře nebude mít jednoduché. Doufejme, že k vidění bude pohledný zápas.
U.S. Citta di Palermo je v tabulce na 17. příčce a na svém kontě má 28 bodů. Fotbalisté Palerma sedmkrát zvítězili, sedmkrát remizovali a už šestnáctkrát poznali chuť hořké porážky. Aktuální stav skóre je 28:51.
Chievo Verona se v tabulce nachází na 9. pozici a na svém kontě má 38 bodů. Hráči Chieva desetkrát zvítězili, osmkrát remizovali a dvanáctkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 34:39.
Hezké nedělní odpoledne. Itálská Serie A má na programu 31. kolo, ve kterém U.S. Citta di Palermo zavítá na stadion Marco Antonio Bentegodi, kde ho bude hostit domácí Chievo Verona. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62