Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
Úvodní zápas 27. kola Serie A je minulostí. AS Řím potvrdil roli favorita a na hřišti Empoli dokráčel k vítězství 3:1. Řím se tedy dostává na průběžné třetí místo a bude doufat, že ostatní soupeři v tomto kole body ztratí.
90+5
90+4
Rui zbytečně šlápl na Rüdigera a dostává druhou žlutou kartu v utkání.
90+3
Navýšit vedení hostujícího celku mohl Džeko, ale urostlý útočník nedokázal po centru z levé strany přesně zamířit.
90+1
Ve druhém poločase budou nastaveny čtyři minuty!
90
Po krátkém ošetření může hra pokračovat.
89
Na trávníku nyní zůstal ležet Ćosić, hra je přerušena.
88
Mčedlidze na útočné polovině zbytečně dohrál Rüdigera, domácí budou mít rozehrávku.
87
Empoli se ještě snaží na útočné polovině něco vymyslet, ale zatím bez výsledku.
85
Po rychlém protiútoku na druhé straně zakončoval Salah, ale tomu se střela z dvaceti metrů vůbec nevydařila.
84
Mčedlidze zkusil technickým pokusem obstřelit stojící zeď a byl úspěšný. Na Szczęsného si již nepřišel.
82
Zajímavou standardní situaci nyní budou zahrávat domácí. Dočkáme se snížení?
80
Džeko se okamžitě po svém nástupu na hřiště dopustil faulu. Empoli bude rozehrávat.
79
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Edin Džeko.
78
Mírně se obávám, že se již dnes pohledného fotbalu nedočkáme. Hosté se již nikam netlačí a fotbalisté Empoli vypadají odevzdaně.
76
Řím po vstřelené brance kombinuje na útočné polovině a hraje ve velké pohodě.
74
AS Řím právě vstřelil branku!
O osudu utkání je pravděpodobně rozhodnuto. Z levé strany pokutového území se ke střele dostal Salah, ale Skorupski jeho pokus dokázal zneškodnit. Míč však vyrazil pouze před sebe a toho využil STEPHAN EL SHAARAWY, který se dostal k dorážce a napálil míč do branky.
73
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Massimo Maccarone, přichází Levan Mčedlidze.
73
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Maicon, přichází Konstantinos Manolas.
72
Empoli však na útočné polovině působí bezradně, hosté se zatím bez sebemenších problémů úspěšně brání.
70
Římané hrají ve druhém poločase velmi pasivně a je dost možné, že na tento způsob hry doplatí.
68
V posledních minutách se toho na hřišti příliš neděje. Hraje se převážně okolo půlící čáry, kde se oba celky střídají v držení míče.
65
Büchel se na levém křídle dokázal dostat k centru do vápna, ale Livaja se k míči těsně nedostal.
64
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Daniele Croce, přichází Marko Livaja.
63
Salah si výborně předkopl míč a mohl se dostat do slibné šance. Rui však na poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu a fauloval. Obránce Empoli dostává žlutou kartu.
62
Nyní visela ve vzduchu penalta! Maccarone ve vápně upadl po souboji se Zukanovićem, ale rozhodčí nechal hru pokračovat.
61
Salah zabral na levé straně, když nejprve doběhl dlouhý míč a posléze vybojoval autové vhazování.
60
Řím hraje v posledních minutách hodně pasivně a Empoli toho využívá k útočení.
58
Maccarone si ve vápně dokázal zpracovat těžký míč a přes Maicona dokonce vystřelil. Míč po tomto pokusu zamířil nad břevno.
57
Empoli si z ojedinělého útoku dokázalo vybojovat rohový kop, ale ten posléze v ohrožení branky přetavit nedokázalo.
55
Pjanić místo centru nakonec raději vystřelil, ale nebylo to z jeho strany nejlepší řešení. Míč se zatočil vysoko nad branku.
55
AS Řím bude zahrávat volný kop.
54
Tempo hry není ve druhém poločase bůhvíjak vysoké. AS Řím hraje opatrně a snaží se neudělat chybu.
52
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Marcel Büchel.
51
Keita na trávník povalil Croceho a Empoli bude zahrávat volný kop.
50
El Shaarawy má dnes střeleckou náladu a málem přidal další krásnou branku. Tentokrát však Skorupski dokázal kvalitní střelu italského fotbalisty vyrazit do bezpečí.
48
Digne se drze prodral z levé strany do pokutového území, ale bránící hráči mu zakončení znemožnili.
47
Řím se snaží zkraje druhého poločasu potřetí udeřit a přiblížit se k vítězství.
46
Hosté se ujali rozehrávky a zahájili druhý poločas.
46
Zajímavý první poločas je u konce. O všechny tři branky se postarali fotbalisté hostujícího celku, ale bohužel pro Řím jedna skončila v jejich brance. Do vedení dostal AS Řím v páté minutě pohlednou střelou El Shaarawy. Empoli se z vyrovnání radovalo v minutě dvaadvacáté, kdy si míč smolně srazil do vlastní branky Zukanović. V sedmadvacáté minutě pak vrátil do vedení celek z Říma tvrdou střelou Pjanić. Po prvním poločase tedy vede AS Řím na hřišti Empoli 2:1.
45+2
45+1
Empoli kombinuje na útočné polovině, ale nemůže se dostat k zakončení.
45
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.
44
Nenápadná akce Empoli přinesla střelu na branku. O tu se postaral Pucciarelli, který střílel z hranice pokutového území. Szczęsny si tentokrát míč pohlídal a udržel ho ve své moci.
43
El Shaarawy na levé straně uvolnit Digneho, který si dokázal udělat prostor pro centr. Ovšem těsně po něm hloupě fauloval a k míči se dostanou domácí.
41
Empoli se však rychle vrátilo k míči a Perotti musel taktickým faulem zastavovat rychlý protiútok. Útočník AS si vykoledoval žlutou kartu.
40
Maccarone těsně před pokutovým územím ztratil míč a následně podkopl Pjaniće. Hra je přerušena.
39
Tlak hostujícího celku mírně opadl, naopak Empoli se snaží svého soka překvapit rychlými přihrávkami za obranu.
38
Paredes nerozehrál rohový kop vůbec dobře, když svůj centr od rohového praporku poslal do zámezí.
37
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Radja Nainggolan, přichází Iago Falqué.
36
Empoli si dokázalo vytvořit silný tlak před brankou Szczęsného, ale vybojovalo pouze rohový kop.
34
Rüdiger výborně vystihl domácí rozehrávku a dostal se k míči. Možnému protiútoku zabránil Rui, který svého soka poslal k zemi. Vše se obejde bez karty.
33
Keita na středu hřiště chyboval v rozehrávce a po delší době se k míči dostanou také fotbalisté Empoli.
32
Digne se podél levé lajny snažil prodrat k centru do vápna, ale jeho záměr mu nevyšel. Hosté však zůstávají u míče.
30
Empoli se marně snaží dostat k míči. Řím má duel v těchto chvílích pod kontrolou.
29
Hosté se okamžitě po rozehrávce Empoli dostali k míči a kombinací na středu hřiště se snaží uklidnit hru.
27
Hosté se zaslouženě vrací do vedení. Exekuce přímého kopu se ujal MIRALEM PJANIĆ, ale na první pokus neuspěl, když míč nasměroval pouze do zdi. Bosenský záložník se však dostal k dorážce a tu již do branky nasměroval.
27
AS Řím bude zahrávat přímý kop z parádní pozice.
26
Obrana Empoli tuto standardní situaci zvládla odvrátit, Řím však nadále kombinuje blízko domácí branky.
25
Zpoza vápna se do míče opřel Nainggolan a Skorupski musel zasahovat. Brankář Empoli vytáhl míč na rohový kop.
24
Řím se snaží na inkasovanou branku rychle zareagovat a má na útočné polovině silný tlak.
22
Empoli právě vstřelilo branku!
V Empoli máme vyrovnáno. Szczęsny vyrobil obrovskou chybu, když centr z levé strany vyboxoval pouze do ERVINA ZUKANOVIĆE a od něho se míč odrazil do branky.
21
Pjanić zůstal chvíli ležet na trávníku, ale nakonec své zranění zkusí rozběhat.
20
Na hřišti se v posledních minutách výrazně přitvrdilo. Nyní Paredes nevybíravým zákrokem poslal k zemi Pjaniće. K překvapení všech se tento zákrok obejde bez žluté karty.
18
Po rohovém kopu se z domácího celku ke střele dostal Krunić, ale trefil pouze před sebou stojícího Zukanoviće.
17
Ve vápně to zajiskřilo mezi Pjanićem a Pucciarellim a rozhodčí oběma fotbalistům uděluje žlutou kartu.
17
16
Maccarone se dokázal dostat z levé strany do pokutového území a slušně vypálit. Szczęsny se však natáhl a míč vyrazil na rohový kop.
16
Zhruba z pětadvaceti metrů se do míče zkusil opřít Pucciarelli, ale jeho tvrdá rána branku nezasáhla.
15
Empoli se v posledních minutách začíná otrkávat a zkouší kombinovat na útočné polovině.
14
Na pravé straně se dokázal přes bránícího hráče k centru dostat Pjanić, ale míč nasměroval pouze do rukavic pozorného Skorupského.
13
Znovu jsme mohli sledovat souboj mezi Salahem a levým obráncem Ruiem. Vítězně z tohoto duelu vyšel znovu obránce Empoli, který si dokázal vynutit faul.
11
El Shaarawy se pokoušel najít rozběhnutého Salaha, ale tento záměr vystihl Rui a odkopl míč do bezpečí.
10
Empoli se nedaří držet u míče, hosté totiž aktivně přistupují k domácím a ti pouze kopou míče bezhlavě na útočnou polovinu.
9
Pjanić poslal na malé vápno slušný centr, ale Skorupski si pro něj dokázal včas dojít.
8
Řím je nadále velmi aktivní a snaží se přidat druhou branku. Nyní bude zahrávat rohový kop.
7
Perotti si narazil před pokutovým územím míč se Salahem, ale nakonec narazil do stojícího Ariauda, od kterého se míč odrazil daleko od branky.
5
Tak tohle byla neskutečná paráda! STEPHAN EL SHAARAWY na útočné polovině přebral míč od Perottiho a vystřelil z obrovské vzdálenosti přesně do šibenice. Tento gól zcela jistě obletí různé sestřihy nejlepších akcí týdne, možná i roku.
4
Salah se pokoušel dostat z pravého křídla do pokutového území, ale neuspěl. Míč se však od Ruie odrazil k nohám Maicona, který se pokusil o to samé, jako před malým okamžikem Salah. Obrana Empoli však i toto přečkala.
3
Pjanić však dokázal míč okamžitě získat zpátky a hosté kombinují na útočné polovině.
2
Úvodní útočná akce nevyšla ani Římu, domácí obrana získala míč hned u půlící čáry.
1
Domácí okamžitě nakopli míč dopředu, ale nic z toho nebylo. Ve vápně se k míči dostal bez potíží Szczęsny.
1
Fotbalisté Empoli se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.
1
Stadionem zní znělka Serie A. Utkání bude za pár okamžiků zahájeno.

Empoli FC: Skorupski – Laurini, Ćosić, Ariaudo, Rui – Zieliński, Paredes, Croce – Krunić – Pucciarelli, Maccarone (C).
Náhradníci: Pugliesi, Pelagotti – Zambelli, Bittante, Mčedlidze, Maiello, El Hadji, Piu, Camporese, Livaja, Marcel Büchel.

AS Řím: Szczęsny – Maicon, Rüdiger, E. Zukanović, Digne – Pjanić, S. Keita (C), Nainggolan – Salah, Perotti, El Shaarawy.
Náhradníci: Lobont, De Sanctis – Castán, Strootman, Džeko, Totti, Falqué, Vainqueur, Florenzi, Emerson, Torosidis, Manolas.

Rozhodčí: Gervasoni – Musolino, Rocca.
AS Řím

Řím se po menším herním výpadku znovu dostal do výborné formy, vyhrál v posledních pěti ligových zápasech a drží se na čtvrtém místě se ziskem padesáti bodů. I přes tuhle výbornou formu nepanuje v Římě optimální nálada, protože klubová ikona Francesco Totti má problémy s hlavním koučem a minulý duel dokonce sledoval z tribuny, ačkoliv měl nastoupit v základní sestavě.
Empoli FC

Empoli se momentálně nachází na desáté příčce, což je pro tento celek zcela jistě kvalitní umístění. Ovšem v poslední době to není ze strany Empoli úplně ono, protože na vítězství čeká již sedm zápasů. Chtějí-li domácí bodovat naplno dnes, budou muset podat velmi dobrý výkon.
Přeji krásný večer u sledování našeho textového přenosu z italské Serie A. Italská soutěž má tento víkend na programu zápasy 27. kola a jedním z nich je duel Empoli FC – AS Řím. Favoritem jsou dnes hostující fotbalisté, ale fotbal je často nevyzpytatelný.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62